TAXI 6 - 7 Places Marcel Vanderbeke GOUDEN BRUILOFT TE KEMIIEL POUR BAPTÊMES NOCES ET EXCURSIONS Chaussée de Dickebusch, 50 Y P R E S (Tél. 549) 8ste JAARLIjKSCHE KERMIS B O K S M EETI NC Maandag laatst werd alhier met grooten luister het gouden bruiloftsfeest gevierd der echtgenoo- teri Jules Mallisse-Marie Vandermeersch, onder scheidenlijk geboren te Cachtem, den 19 April 1860 en te Kemmel, den 14 Februari 1853, en wiens huwelijk hier te Kemmel den 8 Juli 1885 ingezegend werd. Uit hun echt hadden zij twee kinderen, waarvan de oudste, Maria, te Wetteren in het klooster is getreden, en de jongste Made leine, gehuwd met M. Valère Baudewyn, zeven kinderen heeft. De achtbare jubilaris, die een der verdienstelijkste en sym pathiekste K e m m el n a a r s is, heeft zich gedurende 34 jaar aan de opvoeding der jeugd toege wijd en wordt nu nog met eer bied door al zijne erkentelijke oud - leerlingen met den schoo nen en zoo wel verdienden naam van Meester Mallisse gegroet. Sedert 1893 neemt hij ook het ambt waar van gemeentesecre taris met een plichtbewustzijn en offervaardigheid waaraan al len, zoowel zijne overheden als zijne dorpsgenooten, eenparig hulde brengen. Als medestichter der plaatse lijke muziekmaatschappij, als voorzitter van den Kerkraad, voorzitter van •den Bond der Gemeentesecretarissen, enz. liet ■de Heer Mallisse zijne weldoende werk zaamheid zoo wat overal gevoelen en heeft hij ■om meer dan een titel recht op de dankbaarheid zijner medeburgers, die in hem een waren raads man vonden. Het is dan ook niet te verwonderen dat al de inwoners van-Kemmel deze schoone gelegenheid hebben waargenomen om aan Meester Mallisse en aan zijne minzame gade, ter gelegenheid der Vijftigste verjaring van hun huwelijk, hunne blijken van innige genegenheid te betuigen. Meest alle huizen waren bevlagd en mooi met bloemen en groen versierd. Rechtover het ge meentehuis prijkte een groote en allerschoonste zegepoort, en gansch het dorp was waarlijk in volle feestgewaad zooals het voorzeker nog maar zelden alzoo gezien is geweest. Om 10 u. 30 werd een feeststoet op de dorp plaats gevormd om de gelukkige jubilarissen, die beiden er nog frisch en goed uitzien, alleen Mevr. Mallisse heeft wat moeite om te gaan, aan hun woning af te halen en ze naar de paro chiekerk te leiden, waar te 11 u. een plechtige mis van dankzegging opgedragen werd. Het was een neef der gevierde echtelingen, E. H. Jos. Vander meersch, aan het autaar bijgestaan door vijf -andere priesters familieleden, die de H. Mis op droeg, terwijl de E. H. Serruys,.pastoor van Kem mel, na het evangelie den kansel beklom en een treffend gelegenheidssermoen hield. Bij de offe rande werden jubelgedachtenissen uitgedeeld en -de schoone godsdienstige plechtigheid, door een ovèrgroote menigte bijgewoond, werd met een plechtig Te Deum besloten. Daarna werden de jubilarissen van hunne eere plaats in het hoogkoor terug naar hun rijtuig gebracht en, voorafgegaan door de schoolkinde ren, de muziekmaatschappij, de talrijke familie leden, de leden der Kerkfabriek, en de vele vrien den en kennissen, trokken zij midden een dub bele haag van toeschouwers naar het gemeente huis waar, van op de stoep, de Heer burgemeester J. Bruneel de la Warande, omringd van de Heeren schepenen en gemeenteraadsleden, hen de vol- sgende.rede toesprak Mijnheer de Sekretaris, Mevrouw Mallisse, «In naam der gemeente is het voor mij een aangename taak, op dezen schoonen dag van uw gouden bruiloft, U mijn hartelijkste wenschen toe te sturen. Gij hebt steeds het voorbeeld gegeven van een goed en kristelijk huisgezin, en de vreugde die gij beleeft in uw kinders, bewijst ons de deugdzaamheid en wijsheid waarmede gij hen opgevoed hebt. j> Maar eerst en vooral, laat mij toe U op dit schoone feest, een korte schets te geven van uw •penbaar leven Op 17 September 1880, zijt gij, als school hoofd, onze gemeente komen bewonen. Tot in 1914, dus gedurende 34 jaar hebt gij onze kinde ren onderwezen en er mannen van gemaakt. Uw oud-leerlingen betuigen U, door hun aanwezig heid, hun hartelijksten dank. Wij Vlamingen, zijn misschien niet zoo luidruchtig, maar wij ver geten niet uw goede lessen en voorbeelden, uw wijzen raad waarmede gij ons steeds bijgestaan hebt. Meester Mallise, gij moogt fier wezen zoo uw werken en toewijding bekroond te zien, want de gene die gij onder uw hoede gehad hebt, degene die gij onderwezen en opgevoed hebt, blijven U eeuwig vriendelijk genegen, hoogachten en er kentelijk. Op 13 April 1893 wierdt gij, door den Ge meenteraad, tot Sekretaris benoemd, in vervan ging van den zeer achtbaren Heer Hus, die gij waardig opgevolgd hebt. In naam der gemeente, dank ik U van harte voor de veel bewezen dien sten. In naam van mijn betreurden vader, die, ik moet het U hier niet herhalen, U zeer genegen was en U gansch zijn vertrouwen schonk, dank ik U alsook in mijn persoonlijken naam voor de hulp die gij mij sedert 14 jaar verleend hebt in het beheer der gemeente. Zoowel in vredes- dan in oorlogstijd hebt gij U altijd toegewijd en opgeofferd voor het alge meen welzijn. Ik zal niet ver uitweiden over de gewetens volle waarneming waarmede gij uw ambt te allen tijde hebt uitgeoefend, en hier slechts spre ken over den burgerlijken stand, die op eene voorbeeldige manier gehouden isuw volledige kennis der wetten en het stiptelijk uitvoeren der besluiten, hetgeen van U een uitmuntende Secre taris gemaakt heeftal uw kollegas erkenden het, met U als hun Voorzitter te verkiezen. Ik mag ook niet vergeten hulde te brengen aan uw gedrag gedurende den oorlog, toen gij alle weken naar de gemeente terugkwaamt om U aan de nog enkele overblijvende inwoners toe te wijden. In uw hoedanigheid van Sekretaris van den Openbaren Onderstand, als Voorzitter der Kerk fabriek, als lid van zooveel vereenigingen onzer gemeente, moet gij steeds en in alles erkend worden als een plichtbeseffend en werkzaam mensch. Mijnheer en Mevrouw Mallisse, de gemeente heeft er aan gehouden, door een beslissing van haren raad, U dezen schoonen dag te doen her inneren en haren dank te betuigen door het aan bieden van dit tapijt geweven met sterken draad, zooals de vriendschap, die gij bij uw medeburgers hebt doen ontstaan, geweven is uit de sterkste en innigste gevoelens van waardeering en be wondering voor uw edel leven. De Heer Mallisse bedankte hierop den Heer burgemeester om zijne vriendelijke woorden en verzekerde zijne medeburgers dat hij hen steeds, in de mate van zijn vermogen, zooals vroeger zal trachten bij te staan en te helpen. Aan de ge lukkige jubilarissen werd vervolgens de eerewijn aangeboden, en familie, geburen, vrienden en kennissen kwamen ze daarna met bloemen en heilwenschen overladen. Dit blijde feest werd verder nog in intiemen familiekring voort gevierd, 's Avonds moest, als opsluit van dezen heuglijkên dag dien alle Kem- melnaren zoo gauw niet zullen ver get e», nog een muziekconcert plaats hebben en een vuurwerk afgeschoten worden, doch tengevolge van het slecht weder moesten beide feestelijkheden, jammer genoeg, tot een later en datum uitgesteld worden. «Het Ypersche» biedt aan M. en Mevr. Mallisse- Vandermeersch een allerhartelijkst proficiat en wenecht ze nog vele jaren gezondheid en geluk. PRIX TRÉS AVANTAGEUX STAD Y P ER ST- NIKLAAS WIJK G. DE STUERSSTRAAT met de toelating van het Stadsbestuur en de wel willende medewerking van de bewoners der straat en van bijzonderen. ZONDAG 25 OOGST 1935 Groote Rijwielkoers, met de medewerking van de Ypersche Wielrijdersclub 25 km. voor jongelingen onder de 17 jaar. 150 fr. prijzen en premiën. Om 3 uur Inschrijving Herberg Café de la Normandie Vertrek Prince Albert AankomstA la Ville de Renaix Prijsuit- deeling Au Tivoli Groote Vuurvogelschieting, 200 fr. prijzen. Om 2 uurIn de Herberg A la Ville de Rou- baix Prijsuitdeeling In de Herberg A la Ville d'Ypres Om 4 uur «In het Vlaamsch Huis» Trabolling, 150 frank prijzen. Om 5 uurBuitengewoon kinderfeest beneden de 10 jaar, gegeven door onzen Eere-Voorzitter. Om 6 uurGroot Turnfeest, met balletten en bijzondere verlichting, uitgevoerd door de maat schappij La Libre Wervicquoise Groot Volksbal met bijzondere verlichting, van 8 tot 11 uur 's avonds met bijzonder orkest. MAANDAG 26 OOGST 1935 Groote Rijwielkoers, 60 km. voor beginnelingen. 600 fr. prijzen en premiën. Om 3 uur Inschrijving in de Café Den Hert Vertrek Au Prince AlbertAankomst Vlaamsch Huis Prijsuitdeeling Café La Tour Allerhande Volksspelen voor mannen en vrouwen zullen plaats hebben in de volgende drankhuizen, vanaf 7 u. 's avonds In den Hert Bolling in den Trou Madame. Café de la Tour r Bolling in den Trou Madame. Café de la Nor mandie Russische Billard. Café au Tivoli Bijzonder spel. Au Prince AlbertTeerlingbak. A la Ville de RoubaixOm ter schoonst zin gen voor mannen en vrouwen. A la Ville d'Ypres Bolling in den Trou Madame.— A la Ville de Renaix Russische Billard. Het Bestuur. De sportliefhebbers der stad waren op Zaterdag LL uitgenoodigd tot een boksfeest door de Boxing Club Yper ingericht. Het programma kwam als aantrekke lijk voor. men trof er immers gekende namen aan, en laat het ons vrijaf zeggen... we hebben zoo zelden de gelegenheid boksmatchen bij te wonen Geen wonder dus dat rond 8 uur de mooie zaal van het Victoria Palace stilaan volliep zoodat onder de lei ding van Promotor Henri Knockaert de eerste kamp weldra een aanvang nam. Claeys (Yper) wist Leclere (Moeskroen) tot opgave te dwingen tijdens de tweede ronde, hetgeen niemand verwonderdezijn superioriteit scheen te groot sedert het begin. Delbaer (Meenen) sloeg Geiregat (Moeskroen) knock-óut, eveneens tijdens de tweede ronde welke als fataal voor sommigen voor kwam, gezien Blanckaert (Woesten) in de derde minuut opgaf en Steelander (Moeskroen) op die wijze de over winning verschafte. De vierde kamp verdient een bijzondere melding. Carlier (Yper) behaalde een prachtige zege met de punten op Juvenet (Moeskroen) waarvan de moed dient aangestipt. De toestand van uitputting der tegen strevers heeft er ons toch op gewezen dat beiden meer training noodig hebben. Vanoutrive (Moeskroen) dwong Buyse (Yper) bij het begin van de tweede ronde den ring te verlaten. We mogen den overwinnaar om zijn punchgelukwen- schen Tijdens de rustpoos kwam de acrobaat Van Blan- kenberghe in zijn beste numeros voor. Zijn kunde en stoutmoedigheid, alsook deze zijner twee jonge mede helpers, zijn iedereen opgevallen. Het publiek heeft hen ten andere zijn bravos niet gespaard De groote or gels speelden ons eenige aangename liederen en deden er veel opkijken, zoodat we den aanvang van het tweede gedeelte zonder ongeduld afwachtten. De inrichters hadden voor een extra-nummertje ge zorgd Carlier en Ossieur, boksers van 12 jaar oud. gaven ons een prachtig idee van hun jonge talenten- Twee ronden hielden ze het vol en schenen niet ver moeid uit den strijd te komen, alhoewel hij zeer snel van tempo was. Zij en hunne professoren verdienen lof! Vercouter (Yper) en Vanderginste (Moeskroen> moesten over 6 ronden den palm betwisten. De eerste ronde gaf aanleiding tot een mooi gevecht waaruit geen overwinnaar was te pronostiekeeren. Een onge lukkige onvrijwillige lage slag deed Vercouter uitsluiten tijdens de tweede ronde. Hopen we die match later in alle regelmatigheid te mogen herzien. Tot hoofdkamp was het de beurt aan de beroeps boksers Croquette (Vlamertinghe) en Basyn (Moes kroen) die gedurende 10 ronden hadden te strijden met handschoenen 5 onsen. Het Ypersche publiek was vol belangstelling voor het heroptreden van Croquette die i* Basyn een harden tegenstrever vond. De twee eerste ronden verliepen in het voordeel van Croquette, terwijl Basyn het voordeel der vijf volgende wegkaapte. De Vlamertinghenaar, meer aanvallend en met grooter uithoudingsvermogen begaafd, wist de lei ding der drie laatste rounds te nemen. Fel betwiste kamp ten slotte, heel aangenaam te volgen om reden van den strijdlust der tegenstrevers en om hun correct opkomen. De beslissing gaf ons geen overwinnaar, maar verklaarde terecht match nul We zouden niet willen eindigen vooraleer Promotor Knockaert een hartelijk proficiat toe te sturen en all» inrichters te vragen wanneer zij ons nog met een der gelijk programma zullen vergasten.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 5