VELOSPORT Deie week werd ingezet met de betwisting der we reldkampioenschappen, en in eerste mate natuurlijk met de zuivere snelheid, waarin wij, Belgen, het meest kans hadden iets te veroveren. Immers Poes Scherens, welke reeds drie truien van wereldkampioen collection- neerde, veroverd in Rome, Parijs en Leipzig, had zich de laatste weken wat op den achtergrond gehouden, kwestie zich uit te rusten, en toch heeft het bitter weinig gescheeld, of de trui sloeg den weg in naar Duitachland. Nadat Scherens in halve finaal Gérardin had over wonnen. kwam hij immers in de finaal tegen Richter, welke Michard kwam te ziften. En in de 1" reeks dier bewogen finaal lag Poeske reeds verslagen. Gelukkig werd intusschen de finaal voor de 3* en 4f plaats ver reden tusschen de 2 Franschen Michard en Gérardin, en liet zulks aan Poeske toe zich herop te knappen. De 2* reeks volgde dus en. ja 't onmogelijke was bijna geschied. Met amper een banddikte vloog hij zegevie rend de meet over alzoo een beslissing afdwingend welke nu door Jef werd veroverd als groot kampioen, met 1 lengte op Richter. Bravo Scherens, en nu hebt ge, door uw 4« opeenvolgend wereldkampioenschap te veroveren, het record van Thornwald Ellegaard en den athleet Moeskops geëvenaard. In U bezit België een der fijnste en edelste wielrenners uit alle tijden. Het kampioenschap ging voort op dc<i Heysel met de stayers, waar Seynaeve ondanks schoone pogingen werd gezift en Ronsse in de finaal kwam. In de finaal Donderdag half Oogst verreden, verover de de franschman Ch. Lacquehay de regenboogtrui vóór den Duitscher Metze, de overwinnaar van verleden jaar. Onzen kampioen Georges Ronse, die prachtig de 2' plaats veroverde, Lohmann en Severgnini. In Lanklaar, waar men Toone Dignef huldigde, wist deze het klaar te spinnen om de zege te veroveren op een lot van 28 renners. Uitslag1. A. Dignef, 165 km. in 4 u. 102. A. Loncke, op 1 min. 20 sec.3. Haesendonckx4. Ex aequo Cavé en Adam, op 3.436. Croon7. Noterman8. Van Trieht9. Willems10. Van Erp. In Turnhout hep men de Groote Kempenprijs en werden 32 vertrekkers aangestipt, waaronder Frans Van Hassel zich de beste toonde, vóór Leemans, Vissers, Dyzers, Roosemont, Van Iseghem en Van Loock. Uitslag1. F. Van Hassel, 128 km. in 3.23 2. Leemans; 3. Vissers4. Dyzers 5. Roosemont6. Van Iseghem 7. Van Loock 8. Bollanssee 9. Vervoort10. Collet. In Parijs-Lens, koers die geloopen wordt door de Belgische onafhankelijkèn, welke in Frankrijk tellen in de kategorie aspirants zag men de zege van den kloekvergaarden Odo Pyncket, van Beythem, die reeds een heelen tijd eereprijzen behaalt, en. nu de kroon op het werk komt te stellen. Decroix Remi was tweede en welverdiend. Kint Marcel derde, dit is voor hem de zooveelste schakel van een keten overwinningen en eereplaatsen welke Marcel tot den hoogsten trap der sportiadder moet opvoeren. Uitslag1. Pyncket Odo, 210 km. in 5 512. Decroix Remi, in 5.52.50; 3. Kint, in 5.53.40 4. De Bruycker Raym.5. Verbeke Oct.6. Depoorter7. Legrand 8. Marcellac 10. Salingues. Verdienen nog een vermeldingHeirnaert 12'', Noël Declercq 13'. Van Houtte 17'. JBI In Wilrijck werd de koers verreden onder 90 profs en hier lag de verrassing bij de hand. Immers, dezen keer was Flander Horemans van ongelukken vrij en bij profiteerde ervan om de besten, zooals Duerlo, die ook uit de voeten kan in de laatste meters, den regel matigen Dhooge, de nieuwe profs Tersago.en Vanden- driessche, en Michielsen van 't leer te geven. Flander is er dus weerom boven op, en wee degenen die in de laatste meters met hem hebben af te rekenen. Uitslag: 1. Fland. Horemans, 195 km. in 5.36; 2. Duerlo, op 4 wiel3. Dhooge 4. Rog. Vandendriessche 5. Ter- sago6. Michielsen 7. Boutmans, op 30 sec.8. Buyck, op 2 min. 309. Fons Deloor10. Dictus. Werpen we nog even een blik op den Grooten kermis- prfjs van Kortrijk, waar Michel Buyck eene prachtzege wist te boeken op een lot van 88 deelnemers, 't Is al lang dat Michel prachtig rijdt en in kermis- zooals in groote baankoersen steeds in de eersten te vinden is. Uitslag1. Michel Buyck, 140 km. in 3.432. Dictus, op 30 sec.3. Van Hasselt, op 50 sec.4. Michielsen, op J wiel5. Van Overberghe, op 2 lengten6. Verlinden, op 1 min. 10 sec.7. Tersago, op 1 min. 30 sec.8. Roo semont, op 2 min. 40 sec.9. Leemans10. Planckaert 12. Christiaens13. Fland. Horemans. Donderdag, half Oogst, werd de Omloop van België in één rit, over een afstand van 475 km. betwist. Om streeks middernacht uit de Scheldestad vertrokken, werd van meet af aan een snel tempo gereden, doch de beslissende strijd werd slechts na den Kwaremont geleverd, wanneer de in prachtform verkeerende Mich. Buyck er zoo onophoudend aan snokte tot hij einde lijk nabij Roeselaere in gezelschap van Alfons Deloor en Braeckeveldt alleen voorop geraakte. In Wetteren werd Braeckeveldt door bandongeval geteisterd, doch Deloor en Buyck hielden goed vol en kwamen met 10 min. voorsprong toe. Onderlijnen wij vooral den prach tigen koers van Mich. Buyck. Uitslag1. Alfons Deloor, 475 km. in 17 u. 102. Mich. Buyck, op 100 m.3. Pol Mertens, op 10 min. 40 sec. 4. Rombauts. op 12 min. 305. Flander Horemans, op 24 min.6. Duerloo7. René Segers8. Louyet9. J France10. A. Van Bruwaene. En nu staat men morgen voor de wereldkampioen schappen van Floreffe, waarin als onze vertegenwoor digers zullen optredenDanneels, Rebry, Loncke of Aerts. Tusschen deze twee laatsten valt te kiezen. Al geeft men allerwege Danneels als de favori die het zal moeten uitvechten tegen Le Grevès, Olmo en Guerra in sprint, toch behoud ik een tikje hoop op Rebry welke lijk alle jaar de man is om een gelukkige ver rassing te brengen indien de sprinters elkaar zitten te beloeren. In elk geval, wie het ook moge zijn, als het maar een der onzen is, die zal er voor moeten strijden. De Onafhankelijken In Strombeek haalde Haemelryckx Jul. een ferm stukje uit om van in den aanzet te gaan loopen met Demondt dien hij in den sprint vloerde met 8 lengten. Uitslag1. Haemelryckx Julien, 131 km. in 4 u. 8 2. Demondt, op 8 lengten 3. Vinck, op 7 min.4. Kneep- kens. op 7 min. 45 5. Decoster, op 9 min.6. Vrijdags, op 12 min. 307. Janssens, op 14* min. 158. Decock, op 16 min.9. Wermoes10. Declercq. De Groote Prijs van Yper Hier ter stad Yper zelf had men den Grooten Prijs van Yper die wel een schoon succes kende. Namen het vertrekHuysseune, David, Vandepitte. Mistiaen, Hespeel, Mberrriarg1 phoéye, Devos J.'. Bekaert Alb., Pyncket Odo, Bekaert,.G., Depuydt, Joris, Dolie- slagers. Meuleman, Vgn Wayenberghe, Vandenberghe, C., Demeulenaere, Degraeve, vanhaecke, Bradt, Barbe, Vandevyver, Descamps. Vandendriessche, Desmet, Mos- taert. Spaargaren, Denvs Schërpereël, Dumon, Wal- Albert Bekaert bolt over de eindmeet. laeys. Demulder, R. Decroix, Vanhee, Paepens, Cour- tequisse, Robbens, Vandaele, Meernhout, Dufromont, Meysman, Vandenberghe M., Gouwy, Michellai en De clercq M., 't zij 46 renners. Aan 't vertrek zelf breekt Vandepitte zijne pedaal. Van meet af wordt er gevlucht met meestal Bekaert en M. Vandenberghe op kop. Pyncket komt ook eens kijken en als we aan de Kruisstraat even toezien, be merken we dat Bekaert met Vandenberghe reeds 100 met hebben genomen, en dat David achteraan de groep zit te bengelen op 50 m. afstand. De 2 leiders doen onverpoosd voort en in Kemmel hebben ze reeds 350 met In dit dorp zelf, moet Mau rice Vandenberghe achterblijven en Bekaert alleen doet de beklimming van de lastige heuvels nevens den Kemmelberg die tot Locre dorp leiden. De 2r groep;- welke onder geleide van Moerman on der doom is gekomen, nadert tot op 150 met. maar Ber- ten doet er een schupken op en in Locre zelf heeft hij terug 3 tot 400'met. Nu volgt de lastige beklimming van den Rooden Berg. waar Berten zonder zijne ver snelling te gebruiken naar boven gaat en op dien heu vel maar een goede 50 met. voorsprong meer telt op een groepje waarin Pyncket en Bradt op kop zitten. Odo nadert tot op 30 met. eens den Rooden Berg voor bij, maar staat opeens pïat en smijt met een vertwij felenden snak zijn fiets tegen'den grond. Intusschen is Bradt onder doom gekomen, tegen Westoutre dorp loopt hg den leider Sn. fyfoejhian, dfe in-zijne streek is en in het veld waar hij zich gewoonlijk oefent, sleurt dan een groepje bevattende Demeulenaere, Descamps en Demulder en brengt die tn Re^mghflst op de 2 lei ders. Zoo'"denken we tr^Popèriifghe te geraken, als Descamps tegen .die ,stad ook een* platten band heeft te herstellen. Zonder Verde^ veranderingen komen we te Yper. De leiders hebbejf-de'-groole rondè.'zijnde 39 km., spijts de talrijke moeilijkheden in 1 u. 04 min. afgelegd. Volgt nu op twee minuten van de leiding een groep warin we Dumqn,~TTemT Dècröix, Robbens, Desmet, Mistiaen, PaepeaeC Devos,-Joris,. Van Laecke, Vandaele, Denys en David" herkennen. Op 3 min. komt M. Vandenberghe, op 3.20 min. Descamps en op 4.20 Spaargaren. In de le ronde valt Moerman plat tegen Meessen. De jongen verdiende waarlijk beters, want tot nu toe deed hij 't leeuwenwerk'. Elk trok zijn streng, maar Emeri ging hef rapst." Op hetzelfde punt moet Meule man achterblijven en ook Desmet krijgt den klop van den hamer. In Yper terug zien we R. Decroix en ook Robbens, die beiden plat vielen, de pijp aan Marten geven. De overwinnaar Albert Bekaert en Jef Devos (3r) die den sprint won bij groep II. Desmet, die intusschen zijne inzinking te boven kwam, poogt uit de tweede groep weg te loopen, maar David die nu goed marcheert laat niemand loopen, en gaat zoo hard dat de leiders tot op 25 sec. zijn genaderd. Te St Jan is Bekaert het gevaar bewust, en met De mulder aan het wiel demareert hij om den afstand weer op te voeren. Bradt en Demeulenaere lossen. In tusschen is de tweede groep ook aan flarden gescheurd en in den bergop van Wytschaete gelukken David, Moerman, Vandaele en Meuleman zich los te werken, maar tegen Yper zijn de gelosten van daar straks, Desmet, De Vos, Dumont en Paepens, weer bijgekomen. Zoo nemen wij de toestanden op in Yper. Bekaert en Demdldér vangen dus de laktste rofide alléén aan, ter wijl Bradt en Demeulenae/e, tweq der vier leiders van straks, nog worden overgestoken door het groepje David, waar Demeulenaere zich wanhopig aan vast klampt. We zien Moerman nog pens plat; vallen zonder andere noemenswaardigheden bereiken we de eindmeet, waar een groote menigte de ren ners afwacht Bekaert zet van verre den sprint in, slaat alle aanvallen van Demul der af en wint prachtig. Uitslag 1. Alb. Bekaert, 125 km> in 3.47 2. Demulder, op 2 lengten 3. Devos Jos., op 1 min. 30 4. Van Laecke 5. David,; 6. Demeulenaere, op 3.307. Bradt, op 3 min. 40 8. Desmet, op 3 min. 509. Pae pens, op 5 mni. 1010. Dumon, op 5 m. 10 11. Moerman; 12. Denys, op 7 min. 25; 13. Vandaele 14. Joris15. Mistiaen16. Scherpereel. De Juniors reden in Rumbeke Donderdag 11. en Woets, welke meereed, moest opgeven tengevolge van een kwetsuur, eenige dagen te voren opgeloopen in een koers en die hem alle beweging van den linkerarm belette. Cappoen reed te Kortrijk en kwam 2' aan, op 4 lengte geklopt van René De- craene. Uitslag1. René Decraene, 100 km. in 2 u. 45 2. Cappoen, op 4 lengte3. Du- quenne, op 1 lengte4. Pylyser, op 2 min. 105. *t Jolyn. Maandag in Thielt reed Albert Woets nogmaals een proef, kwestie van in beweging te blijven, want zijn arm was nog niet hersteld. Toch kon Albert zich niet stilhouden en met Hermie liep hij weg. In een draai echter reed laatstgenoemde op een moto welke stilhield.. Hermie werd leelijk toegetakeld aan de polsen en Al- bert, welke er bovenop reed, had niet het minste letsel maar de fut was er uit en hij gaf dan ook op. De Beginnelingen Zondag waren bijna al onze beginnelingen naar Pro ven getrokken, waar er een koers van 70 km. te be twisten viel. De koers werd gekenmerkt door de tal rijke uitloopingen, onder andere van Merlevede en De- schuymere, die echter geen vrucht opleverden, want onze stadgenooten riepen ze intijds tot de orde. Op. het laatste van den koers, demarreerde Poltje Salomé, ep wist het zoo wel aan boord te leggen, dat hij met' 2 mi nuten voorsprong de eindmeet overbolde. Verbeke re gelde daarna het peleton in den sprint. Uitslag: 1. Salomé Pol, Yper; 2. Verbeke J., Yper; 3. Venin4. Muylle5. Versaevel6. Suffys; 7.:Bau- dry 8. Lantsheere9. Merlevede10. Deschuymere 11. Derycke. In Klercken gaf Litière lang den indruk het pleit te- zullen winnen in den eindsprint, maar werd er niptjes geklopt door Berton van Woumen. Uitslag: 1. Berton; 2. Litière, Yper; 3. Bouttlegier; 4. Simoens 5. Winthein 6. D'hert7. Sabbe 8. Ciauw. Dinsdag waren onze jongens wederom aan den slag. te Klercken, in een 90 km. koers, waarin het puik der beginnelingen van de streek mededong. Litière'viel plat,. dóch kon op een geleend rijwiel nog de 8e plaats be machtigen. Verbeke, die-er een mooie koers deed, reed er 5e, en Poltje Salomé gaf dén strijdop evenals Ber ten Muylle. Uitslag1. Desloovere, Harelbeke2. Vancloostfer 3. Sercu4. Berton 5. Verbeke J. en 8' Litère F. Woensdag was het nogmaals in Klercken, dat onze renners aan den slag lagen, maar alleenlijk Degraeve Maurice kón er zich klasseeren, en reed er prathtig 4e- Van Coillie werd er de overwinnaar. Litière, Salomé en Verbeke gaven den srtijd op, na allerlei ongelukken tegengekomen te hebben. Donderdag trokken Litière en Verbeke naar Waasten., waar Jerome de 2° plaats inpalmde en Florentdoor- twee naeenvolgende bandbreuken uitgeschakeld werd. In de eerste ronde ontsnapte Deman, maar werd in de 2e ronde vervoegd door Tack en Verbeke, die hem ge zelschap kwamen houden. Een weinig later echter moet Tack de twee anderen noodgedwongen laten lóopen. daar hij bandbreuk leed. Deman en Verbeke legden er goed de pees op, en werden niet meer vervoegd. Uitslag1. De man, Wervick2. Verbeke Jerome. 3. Hack 4. Tack 5. Divoy. Denzelfden Donderdag werd er eveneens een koerst betwist te Poperinghe, en daar werd het een zege van onze stadgenooten, die 3 plaatsen inpalmden van. de 4 eerste. Lang gaf Versaevel den indruk het pleit te zullen winnen in den sprint, maar werd aan de meet zelf gevloerd door Berten Muylle. Nu Versaevel laat u niet ontmoedigen, want daar ge nogal een rap eind- spurtje hebt komt uw toer ook wel, om eens een palm naar huis te brengen. Uitslag: 1. Muylle Albert, Yper; 2. Versaevel, Ypetp 3. Venin 4. Degraeve, Yper5. Baudry6. Moerman. Naklank van den Grooten Prijs van Yper De Ypersche Wielrijdersclub, gezien het groote suc ces behaald Maandag laatst met haar jaarlijkschen Grooten Prijs houdt er aan uit naam van de Sport zijn besten dank te sturen aan het gemeentebestuur, voor zijn geldelijke tusschenkomst, aan den Hèer Poli tiecommissaris en zijn agenten, voor den onberispelij- ken ordedienst, aan de firmas Vande Vyver, Vandeir Eist en City Sport, aan alle milde gevers, aan de firma. Pontiac, in den persoon van den Heer Cesar Mottrie. die zooals telken jare een zijner beste rijtuigen en- zijn beste chauffeur ten dienste heeft gesteld van de- sport. Aan allen dank en tot komend jaar. Ter gelegenheid der Kermis te St jan-bij-leper Op MAANDAG 26 OOGST, om 3 ure, VELOKOERS GROOTE PRIJS SPLENDOR voor alle beginnelingen (oud -j uniors uitgesloten)* 500 fr. prijzen en verscheidene premiën. Afstand 50 km. Een bijzondere trein wordt ingericht ter gelegenheid' van het Wereldkampioenschap te Floreffe op lif Oogst 1935. VertrekTerugreis Yper 4.46 Floreffe 20.21 Floreffe 9.32 Yper 00.5T Prijs: 3" klasse 30.60 fr. 2e klasse 50.60 fr.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6