LA REGION D'YPRES - HET YPERSChE- t Zielmissen De Prijskamp in 't Lijnvisschen van 15 Oogst 16* Jaargang, Nr 20 17 Oogst 1935 16e Annés, N° 20 - 17 Aoüt *935 Supplément L Bijvoegsel St-Jozef's Vrije Beroepsschool - leper Pèlerinages Anglais VERPLEEGSTERS - EXAMEN IN SINT MAARTENSKERK Zondagrust Repos Dominical Deze prijskamp, met 1500 fr. prijzen begiftigd, en dit jaar voor het eerst ingericht, heeft een prachtigen bijval gekend. De inrichters mochten 278 deelnemers inschrijven. Aan de eerereeks 's morgens betwist, namen 13 maatschappijen deel. De beker werd gewonnen IS*" Prijs20 fr. Ryckaseys Robert (Karper- visschers, Oostende) 250 punten. 14" Prijs 15 fr. Engels Omer (Afzonderlijke, Yper) 249 punten. 15e Prijs 10 fr. Vermeersch Camille (Oplet tendheid en Geduld, Oostende) 244 punten. Een zicht op de Majoorgracht tijdens den prijskamp door MM. Seys Albéric, De Wulf Frangois en De Wulf Joseph van de Karpervisschers Oostende met 210 punten. Uitslag van den algemeenen prijskamp le Prijs 250 fr.Perneel Alois (Waterduivels, Iseghem) 495 punten. 2e Prijs 200 fr. Monteyne Ch. (L'Abbette, Roubaix) 435 punten. 3e Prijs 150 fr. Van Beylen Pr. (Waterdui vels, Iseghem) 372 punten. 4e Prijs 125 fr. Seys Albéric (Karpervis schers, Oostende) 335 punten. 5e Prijs100 fr. Baes Omer (Hand in Hand, Zandvoorde) 288 punten. 6e Prijs 75 fr. De Vlaemynck Alois (Water duivels, Iseghem) 284 punten. T Prijs50 fr. Carette Florent (Poisson d'Or, Tourcoing) 279 punten. 8C Prijs 40 fr. Beauprez Omer (Waterdui vels, Iseghem) 277 punten. 9e Prijs 35 fr. Declercq Michel (Waterdui vels, Iseghem) 275 punten. 10' Prijs 30 fr. De Decker Alois (Karper visschers, Oostende) 274 punten. li' Prijs 25 fr. Depuiche Urbain (Afzonder lijke, Gent) 272 punten. 12' Prijs 25 fr. Bertier Arthur (Afzonder lijke, Yper) 255 punten. UITSLAGEN DER WEDSTRIJDEN Afdeeling Coupe en Confectie Eeremetaal en diploma met groote onderschei ding Muyllaert Lucien, Meenen. Diploma met onderscheidingVandermeersch Gerard, leper Venant Charles, Meenen Clicque Leon, Wervick Sergier Jozef, Poperinghe Ver meersch Albert, leper Decorte Adrien, Wervick Gouwy Albert, Poperinghe Vercoutere Victor, leper Regheere Joel, Crombeke Vanwalleghem Marcel, Zonnebeke Van Ouplines Albert, Pas- schendaele. Diploma met voldoening Logier Oscar, leper Vanhullebeke Albert, Komen Kerrinck Roger, leper. Afdeeling Houtbewerkers Eeremetaal en diploma met onderscheiding Persyn Albert, Langemarck. Diploma met onderscheiding: Bouckaert Albert, Zonnebeke. Diploma met voldoeningDesodt Marcel, Vla- mertinghe Tiberghien Albert, leper. GetuigschriftDurnez Albert, Bixschote; Moer man Theodoor, leper. Afdeeling Metaalbewerkers Eeremetaal en diploma met onderscheiding Maillard Roland, leper. Diploma met onderscheidingVandenameele Albert, PasschendaeleVandenbussche Albert, Becelaere Oda Camiel, Zonnebeke. Diploma met voldoening: Catteeuw René, leper; Dierynck Oscar, Wytschaete Devroe Jozef, Po peringhe. GetuigschriftWarlop Robert, Komen Van- damme Leon, leper. In den loop van het schooljaar 1934-1935 werd 16'' Prijs 10 fr. Perneel Pierre (Waterdui vels, Iseghem) 240 punten. 17" Prijs 10 fr. Roelens Adolf (Waterduivels, Iseghem) 223 punten. 18e Prijs: 10 fr. Pinson Oscar (Vereenigde Lijnvisschers, Veurne) 223 punten. 19e Prijs 10 fr. De Wulf Frangois (Karper visschers, Oostende) 220 punten. 20e Prijs 10 fr. Dekeerschutter Fr. (Water duivels, Iseghem) 209 punten. De beker der Voorzitters werd gewonnen door M. Van Beylen Prosper der Waterduivels Ise ghem, met 372 punten. De premiën van verstkomenden werden gewon nen door Hand in Hand Zandvoorde, Oplet tendheid en Geduld Oostende, de Karpervis schers en de Snoeckvisschers Oostende. De premiën voor het meeste getal werden ge wonnen door De WaterduivelsIseghem (24 leden), «Oplettendheid en Geduld» Oostende (15 leden) en De Vrije Visschers Kaeskerke (15 leden). Daarbij werden nog verschillende waardevolle prijzen uitgeloot onder de afzonderlijken van Yper, die geen prijs gewonnen hadden. De inrichters vragen ons hunnen dank over te maken aan de afzonderlijken van Yper, om hun bijzonder talrijke deelname. door Zijne Majesteit den Koning de herinnerings medaille van het Eeuwfeest van 's Lands onaf hankelijkheid verleend aan: Heeren Van Eenaeme Hilaire, en Dewilde Albert-Henri, vakmeesters aan de St-Jozef's Vrije Beroepsschool, leper. Het Groot zilveren eereteeken van Eere Ar- beids-Cadet werd door Zijne Majesteit den Koning verleend aan Heer Ingenieur Coomans, afgevaardigde van den Staat in den schoot van den Beheerraad der St-Jozef's Vrije Beroeps school. De eerester van Arbeidscadet werd verleend aan de leerlingen der afdeeling houtbewerkers Bouckaert Albert, van Zonnebeke; Desodt Marcel, Vlamertinghe Persyn Albert, Langemarck Ti- berghein Albert, leper. Aan de leerlingen der afdeeling metaalbewer kers Oda Camiel, van Zonnebeke en Vanden bussche Albert, van Becelaere. Aan allen onze hartelijkste gelukwenschen. Inschrijving van nieuwe leerlingen op Vrijdag 13 en Zaterdag 14 September, van 8 tot 12 uur. Op Zondagen 8 en 15 September van 10 tot 12 u. Nous avons relaté dans notre dernier numéro, la visite de plusieurs groupes de pèlerins britan- niques il nous revient qu'un grand nombre de ceux-ci furent restaurés et logés par les Hotels $plendid, Continental, Skindies et Hotel de la Gare. Kerk der E.E. Paters Karmelieten 9 Donderdagen ter eere der Heilige Kleine Theresia 's Morgens, te 7 u., Mis met zang, oefeningen en zegen, 's Avonds, te 7 1 u., lof door 't volk gezongen, aanbe velingen, oefeningen, lofzang en zegen. Er zijn vijf kloosterzusters van leper die on langs een officieel examen aflegden in de School voor verpleegsters St-Elisabeth te Brugge. Eerste leerjaar voor hospitaalverpleegster Eerw. Zuster Paula (Gerarda Laevens) van het klooster der Goddelijke Voorzienigheid, met on derscheiding. Eerw. Zuster Henriette (Germaine Hillewaert) van het klooster der Zwarte Zusters, met vol doening. Eerw. Zuster Angèle (Maria Verduyn) van het klooster der Goddelijke Voorzienigheid, met vol doening. Tweede leerjaar voor hospitaalverpleegster Eerw. Zuster Lutgardis (Martha Dumen) van het O. L. Vrouw Hospitaal, met groote onder scheiding. Uitgangsexamen voor gasthuisverpleegster en sociale verpleegster Eerw. Zuster Camilla (Suzanna Sambaer) van het klooster der Goddelijke Voorzienigheid, met groote onderscheiding. Die schitterende examens strekken ter eere van onze verplegingsgestichten. Zij staan borg voor de degelijkheid der verzorging welke te leper, aan zieken en kranken, gegeven wordt. En deze gelegenheid nemen wij te baat om hulde te brengen aan de steeds offervaardige toewij ding, bij dage en bij nachte, van onze klooster*- zusters op gebied van ziekenverpleging. Op Woensdag 21 Augustus, is er gedurige aanbidding geheel den dag zal het Allerheilig ste ter aanbidding uitgesteld worden. Te 9 u. Hoogmis. 's Avonds, te 6 J u., plechtig Lof met sermoen door E. H. Mich. Boedts. Al de geloovigen worden uitgenoodigd deel te nemen aan de aanbidding van het Allerheiligste. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 18 Oogst, om 8 uur, in Sint- Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Henri-Joseph VANDENBERGHE Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 18 Oogst, om 9 uur, in Sint- Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Hector NOORENBERGHE Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 18 Oogst, om 9 uur, in de Kerk der Eerw. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Heer Julien DEHAENE zoon van Camiel en Eliza BAELEN. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 18 Oogst, om 11 l uur, in Sint- Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Henri ROOSE-BOUTENS en dochter Elisa echtgenoote van Heer Maurice Vanderghote. Les amis et connaissances sont priés de bien vouloir assister au SERVICE ANNIVERSAIRE qui sera célébré en la Cathédrale de St-Martin, le Jeudi 29 Aoüt, a 11 heures, pour le repos de l'ame de Monsieur André VERGRACHT décédé le 31 Aoüt 1927. De vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Donderdag 29 Oogst, om 11 uur, in St- Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Mijnheer André VERGRACHT overleden den 31 Oogst 1927. De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOUTEKIER Meenenstraat o— rue de Menin is alleen open op reste seule ouverte le Zondag 18 Oogst Dimanche 18 Aoüt

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 9