HET YPERSCHE- LA REGION D* t Zielmissen bedanking sterfgeval necrologie 16e Jaargang, Nr 22 31 Oogst 1935 16e Annés, N° 22 - 31 Aoüt 1935 Bijvoegsel Supplément De Nationale Rouw Het Herstel der Vaart Yper - Komen Fédération des Sinistrés de I'Arrondissement d'Ypres Federatie der Getei ster den van het Arrondissement Yper ONDERSCHEIDINGEN DES FLEURS De Harmonie Ypriana te De Panne Zondagrust Repos Dominical Zie Nof-arieele Aankondigingen op volgende bladzijden. Namens de bevolking van Yper, die ten teeken van rouw gansch spontaan aan hare huizen de nationale vlag halftop heeft gehangen aanstonds na het vernemen van de tragische en pijnlijke dood onzer geliefde Koningin, heeft de Heer Burgemeester volgend telegram aan Zijne Majes teit Leopold verzonden Het Stadsbestuur van Yper biedt Zijne Majesteit den Koning de uitdrukking aan zijner gevoelens van diepe deelneming. Verders werd op de muren der stad nog volgen de bekendmaking aangeplakt Waarde Medeburgers, De tragische dood van Hare Majesteit Konin gin Astrid komt andermaal het Vorstenhuis van België en ons Land in een diepen rouw te dompe len. Het Land verliest eene voorname en alom- geprezen Vorstin die, dank aan hare minzaam heid, aan haar hoog plichtbesef, aan haren edelen geest van liefdadigheid, eenieders eerbied en ge negenheid had weten te winnen. De bevolking van Yper zal, eensgezind en innig, den rouw van ons diepbeproefd Vorsten huis deelen en de heldere gedachtenis van Koningin Astrid in eere houden en vroom indach tig blijven. Yper, den 29 Augustus 1935. De Burgemeester, J. Vanderghote. AAN DE BEVOLKING, De Burgemeester heeft het groot genoegen aan de bevolking mede te deelen dat het ontwerp van herstel van het kanaal Yper-Leie komt opge nomen te zijn op het programma van de werken van den dienst voor Economisch Herstel. De algemeene bevlagging, die, als betooging ter gelegenheid van deze heuglijke gebeurtenis welke op economisch gebied voor onze stad van uiterst groot bedied is, voor Zondag a. s. voorzien was, is, uit reden van den nationalen rouw, onbe paald verschoven. Yper, den 29 Oogst 1935. De Burgemeester, J. Vanderghote. La prochaine reunion mensuelle, des Délégués des clubs de sinistrés, aura lieu le Dimanche 8 Septembre 1935, a 15 heures, en 1' Hotel Con tinental Place de la Gare, a YPRES. ORDRE DU JOUR 1) La question des intéréts réclamés. 2) L'alimentation en eau du canal Ypres-Yser et la restauration du canal Ypres-Comines. De aanstaande maandelijksche vergadering, van de Afgevaardigden der Bonden van geteis- terden, zal plaats hebben op Zondag 8 September 1935, om 15 uur, in het Hotel Continental Statieplaats, te YPER. DAGORDE 1) De kwestie der teruggevorderde interesten. 2) De waterspijzing der vaart Yper-Yzer en het herstel der vaart Yper-Komen. Al onze bonden en samenwerkende vennoot schappen en al onze gemeente-overheden worden dringend verzocht afgevaardigden naar de ver gadering te zenden. Ingang vrij aan alle ge- teisterden. De Voorzitter, Le Président, Arthur Butaye, av., Ypres. De Ypersche Centrale Brouwerij komt officieel verwittigd te worden dat de Hoogere Jury van onderscheidingen aan de Algemeene Wereldten toonstelling te Brussel, het verleenen van het GULDEN EEREMETAAL komt goed te keuren. Deze hooge onderscheiding werd door de Yper sche Centrale Brouwerij behaald, in de klas 62, met hare alomgekende uitverkoren bieren. De Ypersche Centrale Brouwerij werd reeds vereerd door de bekroning van twee harer beste werklieden, de heeren Vallaeys Marcel, meester- kelderknecht, en Notebaert Leon, meester-brou- wersknecht, welke onderscheidenlijk het gulden en zilveren Eeremetaal bekwamen op de Arbeids- tentoonstelling te Brussel 1935. Het is ons een genoegen èn de Ypersche Cen trale Brouwerij, èn de twee gedecoreerde werk lieden geluk te wenschen. Gaired est allé a La Panne, Dimanche. II y a cueilliles plus belles fleurs que l'on puisse ima- giner, d'un coloris tendre et reposant et exhalant les plus suaves parfums. II les a nouées en gerbes magnifiques, enrubannées, les unes, de rouge et de blanc, les autres, de rouge, de jaune et de noir, d'autres encore, de bleu, de blanc, et de rouge. Aujourd'hui, il vient les offrir a Messieurs les membres du comité de l'Harmonie Ypriana au talentueux chef M. De Ridder et a ses musi- ciens, disons plutót ses artistes dévoués. Oui, Gaired, perdu dans la foule qui entourait le Kiosque de la digue, sentait battre son coeur a grands coups, il se redressait et levait haut la tête. II était fier d'être Yprois. II observait les moindres gestes des auditeurs durant l'exécution des morceaux, choisis parmi les plus beaux, les plus substantiels, et dés les derniers accords re- cueillait avidement les réflexions spontanées, done sincères, qu'échangeaient les amateurs de belle musique. En voici quelques unes, non travesties C'est le plus beau, le plus artistique concert que nous ayons entendu durant notre séjour a La Panne». 't Is 't beste muziek van de drie Vlaanders En parlant du chefC'est un as Le concert fini On payerait volontiers 20 fr. pour entendre pareil concertAprès la Marseillaise II n'y a pas a dire, c'est chic de leur part. On aurait pu offrir une grosse gerbe au chef, etc. etc. Gaired était sur le point de crierMerci, pour tous mes compatriotes Trop ému, il se tut. Voila pourquoi il vient offrir ici toutes les fleurs qu'il a cueillies. Pouvait-il rester plus longtemps silencieux lui qui a laissé passer les concerts du 21 Juillet et de la Tuindag sans crier Bravo lui qui pré- tend encourager l'art et les artistes, chaque fois que l'occasion s'en présente. GAIRED. Zondag laatst deed de groote Yprianisten fa milie haar jaarlijksch uitstapje naar de aantrek kelijke en volksgeliefde badgtad De Panne. Niet min dan 34 bomvolle tramrijtuigen, in drie ramen gesplitst, verlieten hier om 7 uur 's morgens de statie van Yper en voerden de zoo talrijke reizigers, die zich gedurende gansch den tocht geenszins verveelden, tot aan den Veurne- steenweg in De Panne, waar ze door afvaardigin gen der feestcommissie en van den Oudstrijders- bond van De Panne ontvangen en verwelkomd werden. Muziek voorop trokken de Yperlingen in stoet naar het gedenkteeken der gesneuvelden, dat bebloemd werd en waar de Harmonie Ypriana, in tegenwoordigheid van talrijke omstaanders, de Brabangonne op gedempten toon uitvoerde. Vervolgens waren de muzikanten vrij tot 11 u. en op den gestelden tijd bevonden allen zich rond hunnen beminden chef op de kiosk van den Zee dijk alwaar onze Harmonie zich moest laten hooren. Dat de Harmonie Ypriana bij de Panne- naars en ook bij de fransche badgasten, die er in zoo groot getal vertoeven, reeds naam verwor ven heeft getuigt hun zoo talrijke aanwezigheid. En het getal luisteraars groeide nog gedurig aan naarmate het concert vorderde, niettegenstaande de zee op dit uur van den dag het aanlokkelijkst is. Ook was het voor onze flinke Harmonie en haar uitmuntenden chef een bijval zonder weerga. De uitvoering van uitgelezene stukken, zoo als Florentiner Marchvan Fucick, het ope- ningsspel van La Muette de Portici van Auber, La Voix des Cloches van Luigini, het ballet Les deux Pigeons van Messager, Le vol du Bourdon van Rimsky-Korsakow, «Concerto voor klarinetten van Wettge, Rapsodie Hongroise No 2 van Liszt, Valse Militaire van Fremaux en een militaire marsch met trommels en klaroe nen, dit alles besloten met de Brabangonne en Marseillaise, de uitvoering zeggen wij van dit puik programma heeft de stoutste verwach tingen overtroffen en was, naar de getuigenis van muziekkenners die er regelmatig alle con certen bijwonen, een der prachtigste en verzorg- ste concerten die dezen zomer in De Panne uit gevoerd werden. Dat men nadien eere aan de tafel deed en zich een ganschen namiddag in de duinen en op het strand heerlijk vermaakte, hoeft wel niet gezegd te worden. Vermoeid doch verheugd, met den lach op de lippen en den blos op de wangen kwamen allen hier 's avonds op het gestelde uur weer thuis, vast besloten toekomend jaar weer van de partij te zijn. GEMEENTE RENINGHE Op Kermis-Donderdag, 5 September 1935 Om 7 ure 's avonds, ter herberg Den Eenhoorn ontvangst der Muziekmaatschappij YPRIANA van leper Optocht. Huldebetoon aan het Gedenkteeken der Gesneuvelden met uitvoering van Judex Om 8 ure op de Markt, Kunstconcert onder het bestuur van M. Fr. De Ridder, 1° Prijs van het Conservatorium van Gent. PROGRAMMA Ie Deel Tentoonstelling marsch 1935 Leemans La Muette de Portici, openingstuk Auber Ballet van Faust Gounod Tendre Aveu, gavotte De Ridder Danse des PIébéiens Maquet II1' Deel Tweede Rapsodie Hongroise Liszt Het Land van den Glimlach Fr. Lehar Dans le Sud Middleton Belgische Militaire Wals Fremaut Marsch van den Ondervoorzitter met klaroenen De Ridder Kerk der E.E. Paters Karmelieten 9 Donderdagen ter eere der Heilige Kleine Theresia 's Morgens, te 7 u., Mis met zang, oefeningen en zegen. 's Avonds, te 7 J u., lof door 't volk gezongen, aanbe velingen, oefeningen, lofzang en zegen. Vrouw Weduwe Pierre Victoor-Malbrancke Heer en Vrouw Gustaaf Victoor-Clarys Heer en Vrouw Desmytter-Vanduyfhuys Juffrouw Marie-José Victoor Heeren Jozef, Paul en Gerard Victoor Juffrouw Anna Victoor Heer Ignace Malbrancke Juffrouw Maria Malbrancke De familiën Victoor, Malbrancke, Serryn en Vanduyf- huys, danken, langs dezen weg, de talrijke vrienden en kennissen voor de blijken van genegenheid hun betuigd bij het afsterven van hun teerbeminden echtgenoot, zoon, schoonzoon, broeder en schoonbroeder, Heer PIERRE VICTOOR en voor het bijwonen van den lijkdienst. Zij verontschuldigen zich ook bij de personen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben. Wij vernemen het overlijden te Brussel van Mevrouw JULES TASSEEL, geboren Leclercq. De Heer Jules Tasseel, aan wien wij onze rechtzinnige rouwbetuiging aanbieden, was vroeger hier te Yper bediende bij den Dienst van Bruggen en Wegen en om zijne veelzijdige gaven en groote gedienstigheid hier algemeen gekend en geacht. Monsieur et Madame Hubert Rommens-Samyn Mademoiselle Louise Rommens Les families Rommens, Vantours et Vandenberghe, ont la douleur de faire part de la perte de leur bien- aimé frère, beau-frère, oncle et cousin regretté MONSIEUR DANIËL - ANGE - CORNIL ROMMENS né a Poperinghe, le 16 mai 1870, et pieusement décédé a Ypres, le 23 aoüt 1935, muni des Secours de Notre Mère la Sainte Eglise. Les amis et connaissances qui, par oubli, n'auraient pas regu de lettre de faire part, sont priés de considérer le présent avis comme en tenant lieu. De vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 September, om 8 i uur, in St-Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Georges DE BECK Echtgenoot van Vrouw Arnoldina BELLEFROID. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 September, om 9 uur, in de Kerk der Eerw. Paters Carmelieten, tot zielelafe nis van Heer en Vrouw Frangois DE GRYZE-DUPREZ en kinders Marie-Louise en Camille. De Apotheek van La Pharmacie de M' VAN ROBAEYS Boterstraat orue au Beurre is alleen open op reste seule ouverte le Zondag 1 September Dimanche 1 Septembre

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 11