Groote SOLDE SCHOENEN VELOSPORT Wielrijders 'SALVATOR' Cyr. Lamoot Dumoulin Dixmudestraat, 40, Yper YPERSCHE VOETBALKRONIEK Kalender der Voetbalmatchen Xeest en verspreidt Het Ypersche Wilt U uwe Verlofdagen aangenaam doorbrengen, KOOPT een RIJWIEL het vermaard merk. PRIJS VOOR VETERANEN BIJ VERKOOP MET PREMIES Bericht' aan de Varkenskweekers Matchen van Zondag 8 September 2" Afdeeling Bevordering W. S. Lauwe S. K. Roeselare Heyst Wevelghem Sp. St. Moeskroen R. S. Waereghem C. S. Yper F. C. Roeselare Waereghem Sp. S. K. Sweveghem Poperinghe Knocke De Panne Iseghem De zoo lang verwachte en geliefde sportdagen staan voor de deur en alle voetballiefhebbers hunkeren reeds naar de boeiende wedstrijden die ze zullen bijwonen. Met benepen hart vragen zij zich reeds af wat hun lievelingen zullen verwezen lijken, te meer daar het aangekondigde seizoen zich onder een gansch andere atmosfeer zal afspelen. Met de verandering van het statuut der spelers zijn vele elftallen door vreemde aangekochte spelers versterkt en daarom is het te voorzien dat harde, ja zelfs veel duur bevochte ontmoetin gen, zullen plaats hebben. Wat rood-wit aangaat, het is reeds algemeen gekend, dat hoegenaamd geen betaalde spelers optreden maar dat de elf tallen enkel bestaan uit jongens die uit vrijen wil en zonder winstbejag, de shoes aantrekken om wille van het sport en aangenaam tijdverdrijf. Dat de toeschouwers het goed in hun hoofd pren ten en dus alle ongezonde kritiek van kant laten. Er zal gezorgd worden dat de ploegen, en bijzon derlijk de eerste ploeg, zooveel mogelijk zullen ^opgesteld worden om de moeilijksten te bevredi- "gen ten einde, zooals vorige jaren, heerlijke uit slagen te boeken. Dat de Ypersche voetballief hebbers het hunne bijbrengen om de goede mo raal hoog te houden en bij te dragen tot menige zege die ze zoo graag door hunne spelers zien behalen. Als allen, Bestuur, spelers en toeschou wers elk een weinig goeden wil aan den dag wil len leggen, dan lijdt het geenen twijfel dat de rood-witte kleuren meermaals zullen wapperen tot eenieders voldoening in 't bijzonder en voor de Ypersche Voetbalwereld in 't algemeen. Morgen trekt de eerste ploeg naar F. C. Ise ghem, die verleden jaar een geduchten tegen strever was voor ieder elftal en enkel op het einde van het seizoen moest begeven en de titel van de reeks zag ontglippen. Rood-wit verloor er met 3-0 na een mooien wedstrijd geleverd te heb ben. Voor de match van morgen staan onze jon gens dus voor een harde karwei. Doch gezien hun goede verstandhouding en de moreele kracht in de oefenmatchen opgedaan, zullen zij den strijd met vollen moed aanpakken en ons een eerste bewijs leveren van hun kunde. Opletten voor het terrein, het leder bij tijds ontmaken en schieten dat het een plezier is, weze de leus te Iseghem en de gevolgen zullen zich niet laten wachten. Voor de eerste maal treedt rood-wit op met een knapenelftal. Het speelt morgen thuis tegen Ee- cfelaere en zal bijgevolg de gelegenheid hebben dan de sportliefhebbers te toonen wat zij gedu rende de oefeningen geleerd hebben, en deze laat- sten zullen er aan houden de kleine spelertjes te komen aanwakkeren om hen de noodige wils kracht in te pompen zoo broodnoodig om hunne taak tot een goed einde te brengen. NEMO. BERICHT Het Bestuur deelt aan alle leden mede dat de abonnementskaart op ieder ontmoeting streng zal geeischt worden en dat, onder geen voorwend sel ook, de toegang tot het terrein zal verleend worden aan hen die hun lidkaart niet kunnen toonen. Knapen 8 September Meenen B C. S. Yper Wevelghem Sp. 15 September Becelaere St. Moeskroen Vlamertinghe 22 September Meenen B C. S. Yper Vlamertinghe 29 September Becelaere C. S. Yper Wevelghem Sp. 6 October Meenen B St. Moeskroen Vlamertinghe Reeks E. 19 Januari Vlamertinghe Becelaere St. Moeskroen 26 Januari Wevelghem Sp. Meenen B C. S. Yper 2 Februari Becélaere Wevelghem Sp. St. Moeskroen 9 Februari Vlamertinghe St. Moeskroen Meenen B 23 Februari C. S. Yper Becelaere Wevelghem Sp. Deze week zullen wij bijzonder beknopt zijn voor wat aangaat de koersuitslagen en beschouwingen daar het meerendeel der wedstrijden uitgesteld werden tenge volge van het tragisch afsterven van Koningin Astrid, die een vurige beoefenaarster der sport was en reeds aan vele vertakkingen haar hooge bescherming had toegezegd. Voor wat de rijwielsport betreft, dikwijls vereerde zij met haar tegenwoordigheid verscheidene proeven waarin zij de winnaars persoonlijk geluk- wenschte. Dit, en ook hare liefdadigheid, maakten haar onzeggelijk volksgeliefd. Van Koningin Astrid bewaren alle Belgen, rijk of arm, oud en jong, een vurig aan denken. De Ronde van Zwitserland, welke voor ons zooveel beloofde, is geëindigd met de zege van den Marseillees Rinaldi, vóór Amberg en den Belg Garnier. Jammer dat Fons Ghisquière op den St Gotthard moest opgeven door breuk aan de pioen, want op dit oogenblik stond hij niet alleen 3« in het klassement, maar hij was ook nog op dezelfde plaats gerangschikt in het Criterium van den besten klimmer. Hij had dus alle troeven in hand, om naar den palm der eindover winning te dingen. Uitslag1. Rinaldi, in 55.16.22 2. Amberg, 55. 18.08 3. Garnier, 55.21.204. Romanetti, 55.28.105. Butta- focchi, 55.29.29 6. B. Faure, 55.37.07 7. Bula, 55.37.48 8. Buchwalder, 55.56.50 9. Bautz, 55.57.5310. Introzzi, 55.58.33. De Ronde van het Westen zag de eindzege van den Bretoen Tanneveau, die zijn streekgenoot Keravec, Van Schyndel en Braeckeveldt als le Belg klopte. Miel Decroix eindigde 6e en 2e Belg. Zonder gerucht te ma ken doet Miel toch zijn oogst op, en al boekt hij geen doorslaande overwinningen, toch is Miel verre van tot de slechtste te behooren en mist hij slechts een klein ietsje om bij de grooten te mogen gerekend worden. Zulke kerels noemt men verdienstelijken in een ploeg hoogst noodig. Bravo Miel. Uitslag1. Tanneveau 2. Keravec 3. Van Schyndel 4. Braeckeveldt5. Goaswat J.6. Decroix 7. Rossi 8. Christiaens 9. Van Overberghe10. Billiet; 11. Adam. Zoodat we in de eerste 10, namen ontwaren als Christiaens, Van Overberghe en de pistier Billiet, die nu de baan zal aanvatten en feitelijk deze nooit had mogen verlaten. Voor Dilecta zal hij t'jarent al de groote proeven loopen, en zal heel zeker meer dan zijn deel doen. Woensdag werd over een afstaind van 48 km. op de baan Oostende-Thourout en terug het Interclub Kampioenschap van West-Vlaanderen betwist. Onze junior Albert Woets nam er deel aan en vorm de met Rebry, Bekaert en Depreitere de ploeg B van Vyve St-Eloi. Deze vier eindigden samen in 1 u. 13.40 en werden 2e gerangschikt na de Zeemeeuwvan Oostende (Van Slembrouck, Dumon, Sylveer Maes en Pylyser) die slechts 1 u. 13.24 er op reden. Remi Cappoen van Dickebusch onderscheidt zich voorts bij de Juniors. Woensdag in Iseghem veroverde hij na een puiken koers de 3e plaats na Decraene René en Versichele maar vóór Bouckaert, Windels, Hallaert, Tack, Maurits Van Houtte, Dujardin, Catrysse, enz. Lacante die eveneens aan den start kwam moest tengevolge van tegenslagen opgeven. De Beginnelingen Zondag was er een koers uitgeschreven voor begin nelingen beneden de 18 jaar, op het gehucht «de PotyzeSlechts 9 renners hadden den oproep der inrichters beantwoord. Het was de Langemarcknaar Deltombe die den bloemtuil won vóór Noyelle van Dickebusch. Turck liep er 4", Muylle 5e, Woets O 6e en Knockaert M. 7e. Maandag in Zonnebeke, was de koers nogmaals voor behouden voor beginnelingen onder de 18 jaar. Deze maal was het een Ypersche zege, daar Adriaan Turck er de overwinning behaalde vóór Deltombe, die de eerste de beste niet is. Proficiat, Adriaan. Oscar Woets die zich van weg vergist had, staakte den strijd. Uitslag 1. Turck A., Yper 2. Deltombe, Langemarck; 3. Vandevivere M., Zonnebeke 4. Van Insberghe M. 5. Noyelle, Dickebusch 6. Bankaert, Zonnebeke7. Da vid, St Jan8. Vandevivere9. Taillieu 10. Van Ins berghe J. 11. Dochy H„ Yper. Donderdag trokken Verbeke Jerome, Salomé Pol, Litière Florent en Adriaan Turck naar Kemmel, om er een koers van 60 km. te betwisten. Litière werd door bandbreuk uitgeschakeld, en Turck, die een val deed, gaf eveneens den strijd op. D'Herdt veroverde er den palm vóór Berton en Verbeke Jerome. Uitslag1. D'Herdt, Jonckershove2. Berton, Wou- men3. Verbeke, Yper4. Venin, Kemmel5. Divoy, Waasten 6. Dutilli7. Inion 8. Dezeure 9. Salomé Pol. STAD YPER Op Zondag 8 September 1935, te 3 u. namiddag EN PRIJS SIGARETTEN BELGA voor alle liefhebbers boven de 35 jaar. (oud-renners uitgesloten). Eenzelvigheidskaart vereischt. Afstand 30 km. Ingericht door M. Flepts en L. Beddeleem, Café Casino HotelStatiestraat, met ondersteuning der Firma Vander Eist en eenige Neringdoeners. 700 Frank Prijzen en Premiën. Verdeeld als volgt Aan den overwinnaar100 fr. Trui (geschonken door het huis A. Gruwez, In de Puppen) en palm. 80 70 60 50 40 30 20 20 20 10 fr. en verscheidene schoone premiën in natura. Bijzondere prijzen voor de leden der Ypersche Wielrijdersclub: 15 10 5 en 5 frank. InlichtingenInschrijving vanaf 2 uur, ter Café Casino Hotelmits 3 fr. inleg waarvan 2 fr. terug voor het rugnummer. Wegwijzer Statiestraat, Dickebuschsteenweg, Café Francais, Voormezeele Kruisstraat, Rijselsteenweg, Rij- selstraat, Markt, Boterstraat, Tempelstraat en Statie straat, (4 maal). Aankomst en prijsuitdeeling ter Café Casino Hotel De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor de ge beurlijke ongevallen. L. Beddeleem. Deze koers die eerst op Zondag 1 September moest plaats hebben werd tengevolge van den nationalen rouw afgelast en tot 8 September ver schoven. VAN De Koninklijke Besluiten die afgekondigd wer den, aangaande den verkoop met premies, regle menteeren enkelijk deze, doch verbieden hem volstrekt niet. De rechtstreeksche premies in natura, alleen, zijn verboden als zij uitgegeven, worden terzelfdertijd met de koopwaren, maar de premies die uitgegeven worden in den vorm van zegels, koepons of jetons, mogen altijd uit gegeven worden tegen de premies tot dewelke zij recht geven, mits de dubbele voorwaarde 1° dat de zegels, verzamelboekjes voor zegels,, koepons en jetons de geldelijke waarde aandui den, dewelke zij vertegenwoordigen 2° dat de kooper de keus heeft zich de premies^ te doen afleveren, ofwel het geldelijk bedrag te bekomen der zegels, koepons en jetons, dat op deze aangeduid is. Nochtans mogen, voorloopig, de zegels, koepons"- en jetons, zonder aanduiding der geldelijke waar de die zij vertegenwoordigen, nog uitgewisseld worden tot den 31 December 1936, tegen de voor werpen of de diensten aan dewelke zij recht- geven. Bijgevolg worden al de zegels, koepons en- jetons aangenomen die de voorwaarden, voorzien door het Koninklijk Besluit, invullen en dewélke uitgegeven worden gelijkvormig artikels 1 en 2,. en zij mogen nog altijd uitgedeeld worden. Van eenen anderen kant, vernemen wij dat,, in het belang van het publiek, zekere Fir mas, die zegels, koepons of premiejetons uitgeven, van inzicht zijn degene die thans in omloop zijn, geldig te verklaren aan dezelfde waarde als de- zëgels, koepons en jetons die zij tegenwoordig uitgeven de verbruikers die in het bezit zouden zijn van zegels, koepons of jetons met geldelijke- aanduiding, alsook de zegels, koepons en jetons zonder deze aanduiding zouden ze aldus, in voor komend geval, kunnen uitwisselen onder de voor waarden der reglementeering. Uit het voorgaande spruit voort dat het uit- deelen van zegels, koepons of premiejetons vol strekt niet verboden maar enkelijk gereglemen teerd is. Groote Nationale Varkensprijskamp te Brussel op Zondag 15 September, om 9 ure. Meer dan 30O dieren zullen er tentoongesteld worden. Dit is. een eenige gelegenheid om zooveel beste sujecten. verzameld te zien en de beoordeeling ervan te- volgen. Twee rassen zullen vertegenwoordigd zijn, na melijk het veredeld Landvarken en het Groote Yorkshire-ras, waarvan de allerbeste dieren te- Brussel zullen zijn. Men kan dus dien dag een bezoek brengen aan- de Wereldtentoonstelling te Brussel en terzelf dertijd den Nationalen Varkensprijskamp volgen, die ook in de expositie zal gehouden worden. Men betaalt maar één ingangskaart, waarmee? men de expositie en den Prijskamp kan bezoeken, Alwie maar eenigszins belang stelt in de var kensuitbating zal. te Brussel zijn op Zondag 15' September. Namens het Provinciaal Verbond der Varkenskweeksyndicaten van West-Vlaanderen,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6