5 GOUDEN BRUILOFT Stad Yper Muziekschool YPERSCHE VOETBALKRONIEK Maandag laatst, 9 September, werd alhier de gouden bruiloft gevierd der echtgenooten Rudolf Picquant-Van Acker die, van Ledeberg-bij-Gent komende, sinds 1927 hier te Yper wonen en er stil en rustig een net huisje betrekken t'einden de Lange Thouroutstraat, rechtover het hospitaal, waar ze om hun grooten eenvoud en vriendelij ken omgang van al de geburen geacht en bemind worden. De jubilaris, Rudolf Picquant, is geboren te Wetteren, den 4 December 1857, terwijl zijn gade, Louise Van Acker, het levenslicht zag te Heule, den 2 Juli 1862. Zij traden in den echt te Gent, .den 9 September 1885, en hadden slechts een kind, een dochter, die thans op hare beurt reeds ge huwd is, te Gent woont en de gelukkige moeder is van een allerliefst meisje, de vreugde en fier heid der brave grootouders. Rudolf Picquant, die heel flink zijn 78 jaren draagt en geenszins, noch in zijne houding, noch in zijnen gang, zijn hoogen ouderdom verraadt, is gedurende 41 jaar stoker aan den ijzerweg ge weest en droeg gedurende gansch dien tijd, door zijn vlijt en nauwgezetheid, de achting van al zijn oversten weg. Thans, na zoo een lange loopbaan van onver droten en harden arbeid, leeft hij, sedert omtrent een dertiental jaren, van een wel verdiend rust- geld en hoopt ervan, hetgeen wij hem van harte wenschen, samen met zijn goede en trouwe levensgezellin, die er ook nog heel frisch en goed -uitziet, nog lange jaren van te mogen genieten. De viering van hun gouden bruiloftsfeest be gon met een plechtige Mis van dankzegging, te 9 u. 30 in St Jacobskerk, hun parochie, opgedra gen. Daarna werden de jubilarissen, samen met hun familie, officieel ten stadhuize, waar voor de om standigheid de nationale driekleur vroolijk wap perde, ontvangen en verwelkomd door den Heer C. Lemahieu, schepen van den Burgerlijken stand. Deze wenschte de doorbrave oudjes in hartelijke woorden geluk om de vreugde die hen gegeven wordt door nu hun huwelijk, dat dag op dag juist vijftig jaar geleden ingezegend werd, te mogen herinneren en door thans beiden nog, na zoo een lange tijdspanne samen hun wel en wee gedragen te hebben, verouderd ja, maar nog even frisch en gezond als toen zijde aan zijde door het leven te kunnen stappen en nog veel geluk kige dagen te mogen verwachten. Hij wenschte de brave ouderlingen op den zoo goed ingeslagen weg voort te stappen om weldra hun diamanten bruiloft te kunnen vieren. Nadien overhandigde hij de jubilarissen, samen met het gebruikelijk geschenk der stad, een gift vanwege Z. Majesteit den Koning en, als opsluit dezer gulle ontvangst, werd er een lekker glas gedronken op de goede gezondheid der gevierden. Vervolgens ontvingen de jubilarissen de beste gelukwenschen van familie, vrienden en kennis sen en werden met tal van bloemen en geschen ken beladen. Deze heuglijke gebeurtenis werd verder voorts heel den dag gevierd in intiemen familiekring en ook door de geburen, waarvan enkele eraan gehouden hadden hunne woning ter eere der jubilarissen te bevlaggen en er ook voor gezorgd hadden het huis, door de gevierden zelf betrokken, heel fraai te tooien en te ver sieren. Het Ypersche stuurt op zijne beurt de ge lukkige jubilarissen een hartelijk en welgemeend proficiat en wenscht dat zij nog het geluk zouden mogen beleven ook hun diamanten brui loft te vieren. Het College van Burgemeester en Schepenen heeft de eer de belanghebbenden ter kennis te brengen dat de leergangen der Muziekschool voor het schooljaar 1935-1936, zullen hernomen worden op Maandag 30 September aanstaande. De inschrijvingen zullen in gezegde school, Hondstraat, plaats hebben op Woensdag 25, Donderdag 26 en Vrijdag 27 September, van 18 tot 19.30 uur. Het inschrijvingsrecht, onmiddellijk betaal baar, is bepaald als volgt NotenleerLagere Graad. 20 fr. Middelbare Graad, 30 fr. Hoogere Graad, 50 fr. Zanglessen Lagere Graad, 100 fr. Middel bare en Hoogere Graad, 200 fr. SnaartuigenLagere Graad, 75 fr. Middelbare Graad, lOOfr. Hoogere Graad, 150 fr. Houten en koperen speeltuigen40 fr. KlavierLagere Graad, 100 fr. Middelbare Graad, 150 fr. Hoogere Graad, 200 fr. Harmonie en Muziekgeschiedenis Lagere Graad, 100 fr. Middelbare Graad, 150 fr. Hoogere Graad, 200 fr. De nieuwe leerlingen moeten door hun ouders vergezeld zijn. De andere leerlingen moeten zich opnieuw laten inschrijven. Voor de leerlingen die deel uitmaken derzelfde familie, betaalt de oudste het volle inschrijvingsrecht, de volgende de helft. De leerlingen waarvan de ouders te Yper niet woonachtig zijn, betalen dubbel inschrij vingsrecht. Yper, den 9 September 1935. De Secretaris, De Burgemeester, G. Versailles. J. Vanderghote. N.B. De leergang van Vlaamsche Voordracht werd voor een jaar geschorst om reden dat geen leerlingen zich lieten inschrijven. Op aanvraag tot inschrijving van een voldoen de aantal leerlingen, zal het voorstel tot herin richting van den leergang gedaan worden. 2e Afdeeling Bevordering Matchen van Zondag 15 September S. K. Roeselare Iseghem R. S. Waereghem F. C. Roeselare Wevelghem Sp. Knocke C. S. Yper S. K. Sweveghem Heyst Poperinghe St. Moeskroen Waereghem Sp. W. S. Lauwe De Panne Uitslagen der matchen van Zondag 8 Sept. 1935 F. C. Roeselaere 3 W. S. Lauwe 0 Waereghem Sp. 3 S. K. Roeselaere 4 S. K. Sweveghem 2 F. C. Heyst 1 F. C. Poperinghe 2 Wevelghem Sp. 1 F- C. Knocke 1 St. Moeskroen 2 R. C. De Panne 4 R. S. Waereghem 3 F. C. Iseghem 4 C. S. Yper 2 2e Afdeeling F.C. Iseghem 4 C.S. Yper 2 De eerste ontmoeting van het seizoen 1935-36 is reeds achter den rug en, daar het tegen F. C. Iseghem ging, was de Ypersche voetbalwereld overtuigd dat de onzen het niet gingen halen en wellicht een groote davering zouden oploopen. Doch, indien wij den wedstrijd verloren hebben, mag er toch gezegd worden dat onze mannen steeds een bedreiging voor de bezochte club heb ben uitgemaakt en enkel hun nederlaag toe te wijten hebben aan een soort inzinking die, ge durende de tweede speelhelft, in onze rangen heerschte. Verder werd ons optreden te Iseghem geprezen en, na nog enkele goede trainingen zal het Ypersch elftal wederom van de besten te duchten zijn. Ziehier, ten andere, hoe de Ise- ghemsche sportkronieker van Sportlevende match beschrijft Scheidsrechter Wittouck heeft de leiding. Vóór de ontmoeting wordt een minuut stilte be waard ter nagedachtenis onzer betreurde Konin gin. Mooi gebaar vanwege de twee ploegen. Yper start en is, de eerste minuten, de aanvallende partij voor niet lang echter, want Iseghem neemt beslist de teugels in d'hand. Yper doelt echter het eerst, een prachtgoal door den links binnen (Vandamme). Kort daarop stelt Iseghem gelijk door Vandenbussche, om seffens de leiding te nemen door toedoen van Salembier. Windels mist daarna een gereed gemaakt doel, waarna time. Na de koffie zijn de lokalen dadelijk ten aanval, en M. Laridon weet mooi nummer 3 te netten. Een strafschop tegen Yper wordt in keeper's handen gegeven, waarop Windels dade lijk binnenzendt. Kort vóór het einde vermindert Yper zijn achterstal (Molein), waarna einde met 4-2 voor de thuisclub. Verdiende overwinning der lokalen met de kermisdagen in de beenen. Sportieve wedstrijd. Deze beschrijving draagt gansch natuurlijk een lokale tint, bijzonderlijk voor hetgeen de eerste speelhelft betreft, waarin Yper de hoofd rol speelde en doelkansen verkeek, die misschien een geheel andere wending aan het verder ver loop der ontmoeting hadden gegeven. Morgen krijgen wij Sweveghem als gast. Ver leden jaar overwon de rood-witte ploeg de mauve samenstelling met 6-1. Daar de bezoe kers Zondag laatst, in tegenstrijd met wat in sómmige bladen vermeld werd, Heyst met 2-1 geslagen hebben, zullen de Yperlingen goed doen van een oog in 't zeil te houden, want zulke klep pers zijn niet te betrouwen. Daarom is het te voorzien dat onze mannen, die voor het eerst vóór eigen volk optreden, het hunne zullen bij brengen om een flinke zege te behalen en hunne bewonderaars geheel en gansch te voldoen. 2C Afdeeling F. C. Roeselaere 1 1 0 0 3 0 2 Stade Moescroen 1 1 0 0 2 1 2 F. C. Poperinghe 1 1 0 0 2 1 2 S. K. Sweveghem 1 1 0 0 2 1 2 F. C. Iseghem 1 1 0 0 4 2 2 R. C. De Panne 1 1 0 0 4 3 2 S. K. Roeselaere 1 1 0 0 4 3 2 R. S. Waereghem 1 0 10 3 4 0 Waereghem Sp. 1 0 1 0 3 4 0 C. S. Yper 1 0 1 0 2 4 0 F. C. Heyst 10 10 12 0 F. C. Knocke 10 10 12 0 Wevelghem Sp. 10 10 12 0 W. S. Lauwe 1 0 1 0 0 3 0 Knapen C. S. Yper 1 S. K. Becelaere 2 Voor de eerste maal dus hadden wij het genoe gen een rood-wit knapen elftal op ons terrein aan 't werk te zien. Zeggen wij maar vlak af dat wij uiterst voldaan het terrein verlaten hebben, niet tegenstaande onze kleinen een nederlaag oplie pen, die ze ten andere niet verdienden, daar een gelijk spel iedere partij kon bevredigpn. De eerste speelhelft verliep gansch in ons voordeel. Twee tot driemaal werd op den paal geschoten, een penalty werd op den keeper gegeven en 't was Becelaere die, op ontsnapping aan de 28e minuut, eerst kon doelen. Aan de rust 0-1 voor de bezoe kers. Nauwelijks is het spel hernomen of center voor Martyn zendt een gemeten pas naar Bruenin, die er op eigen kracht van onder trekt en prach tig gelijk stelt. Een mooi brokje voetbal voor waar Van dan af neemt Becelaere dikwijls de bovenhand en gezien het bezoekend elftal over meer ontwikkelde spelers beschikt, kan het aan de 20' minuut den voorsprong nemen. Deze stand wordt, ten andere, tot het einde behouden, niet tegenstaande nog enkele wel aangebrachte aan vallen van ons ploegje, dat als volgt was samen gesteld Tancré Dehaene Witdouck Debruyn Crepeele Devos Bruenin Busschaert Martyn Ramette Leupe Morgen trekken onze mannetjes naar Vlamer- tinghe, die verleden jaar het reekskampioenschap der knapen won. Ofschoon de tegenstander meer ondervinding zal bezitten, zullen de Ypersche spelertjes toch hun best doen om een mooien uit slag te bewerkstelligen. Knapen R. S. C. Meenen 1 10 0 10 2 Becelaere 1 1 0 0 2 1 2 Wevelghem Sp. 1 1 0 0 2 1 2 C. S. Yper 10 10 12 0 Stade Moescroen 10 10 12 0 Vlamertinghe 10 10 0 10 De oefeningsmatchen voor derde speciaal en juniors zijn als volgt vastgesteld Te Yper op 22 September om 9 u., Derde Speciaalom 11 u., Juniors. Te Meenen op 29 September om 14 u., Derde Speciaalom 15 u., Juniors. Het Bestuur van de rood-witte club heeft dit jaar een schoolvoetbaltoernooi op touw gezet, waarvan de inzet een beker is. Die ontmoetingen zullen door de volgende scholen betwist worden Middelbare school, Stadsschool De Looye, Sint Aloisiusschool. Iedere week zullen er twee mat chen op touw gezet worden, in de volgende orde en telkens om 18 uur 24-9 St Aloisius school Middelbare school 27-9 Stadsschool De Looye St Aloisius school I-10 Middelbare school Stadsschool De Looye 4-10 Middelbare school St Aloisius school 8-10 St Aloisius school Stadsschool De Looye II-1-0 Stadsschool De Looye - Middelbare school. Wij verhopen dat deze ontmoetingen hunne vruchten zullen afwerpen en mede werken om de jonge leerlingen tot het beoefenen van de mooie voetbalsport aan te zetten. NEMO,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 5