HARTEN-DRIE KOSMOS AUTOCAR=REIS 28-9-1935 Het Ypersche- 2e Bijvoegsel-La FLégion d'Ypres N° 26 Wie nog wil genieten van een Mengelwerk van «Het Ypersche» - N'9 van BERTA RUCK Vertaald door F. Van Velsen vóór het sluiten van het reisseizoen, Iaat zich dadelijk inschrijven voor een der hiernavolgende prachtige ritten KOSMOS TOERISME YPER Croote Markt, 26 Telef. 515 Schilders Aannemers Drukkers Timmerlieden Garagisten Tapitsiers Winkeliers vraagt onze prijzen. Cyr. TAVERN IER-VAN UXEM 29, Vandenpeereboomplaats YPER Tel. 357 (Vervolg) LunchenOp eens voelde Billy, dat hij rammelde van den honger. O, tante Hallett, heeft U iets voor me te eten, 't komt er niet op aan watrestjes of kliekjes, alles is goed. De adjudantsvrouw zag, dat er iets niet in den haak was met Billy, hetgeen haar belangstelling niet weinig vergrootte. Zij ontdeed hare mooie handen, die zij voor het mooiste vrouwensnuitje niet zou willen ruilen, van de handschoenen, ging vlug de kamer uit en kwam na eenige minu ten met een groot blad aandragen, waarop van alles en nog wat prijkte. Billy viel direkt aan en gedurende eenige minuten was het zoo stil in de kamer als een dorpskerkhof bij nacht. Toen hief hij zijn hoofd op en vroeg Jim is zeker niet thuis Dienst Gelukkig. Ik heb iets ernstigs met U te bespreken. Best, maar neem nog een stukje koud vleesch; wacht ik zal even de whisky en soda halen. Nadat zij hem had ingeschonken en hij een paar teugen had genomen zei zeNu, Billy, vertel me eens wat er gaande is.» De duivel en alle gevallen engelen zijn op mij losgebrokenzei Billy rauw. Twee er van, zeker. Ik zit leelijk in de knel, tante Hallett. Houdt dat verband met de afwezigheid van je auto AutoO, laat de auto naar den drommel rij den. Neen, 't is iets heel wat belangrijkers. Ik eh heeft Jim U niets verteld Van je verlovingja, dat heeft hij mij ver teld antwoordde Jim's vrouwtje aarzelend. Ik wist niet, of ik je al mocht feliciteeren. Maar dan doe ik het bij deze. Het doet me werkelijk veel genoegen, Billy. Zij sloeg zijn bekommerd ge zicht eenigszins nieuwsgierig gade en voegde er bij Je bent natuurlijk ook in de wolken hè Ik ik weet niet of ik het ben of nietHij bedoelde verloofd Zij doelde op in de wol ken Zij staarde hem verbaasd aan. Weet je 't niet Weet je 't werkelijk niet En waarom niët Om iets wat zij gedaan heeft zij heeft me straal genegeerd. Genegeerd Jou Tante Hallett stond of liever zat paf Wanneer Van morgen, in het Liefdelaantje Genegeerd Maar welke reden kan daar voor bestaan Weet U het Dan weet ik hetzei Billy, ter wijl hij een beschuit afknabbelde. O En nu zou je zeker graag hebben, dat ik je hielp om dat geheim te ontsluieren vroeg me vrouw Hallett, terwijl zij haar ellebogen op tafel plantte, in het vooruitzicht op een interessant interview. Die verliefde kinderen komen altijd met hun ruzie'tjes bij ons oude getrouwde men- schen aandragen. «Ruzie'tjes Waren 't maar ruzie'tjes», zei Billy droevig. Neen, zoo eenvoudig is het niet vervolgde hij, wat kan dat eene meisje toch be doelen De zaak is deze neen, dank U, ik zal niet meer gebruiken De zaak is deze, dat er niemand behalve miss Gansenhurst en haar ou ders iets van de geschiedenis kunnen weten. Hij was, zooals trouwens meer mannen in der gelijke omstandigheden doen, bij het verkeerde eind begonnen. En ik geef U mijn eerewoord verklaarde hij, dat ik er absoluut niets van wist.Dat is dus voor rekening van miss Gan senhurst en haar gezegend ouderenpaar. Wat komt dan voor hun rekening Is je auto dan beschadigd vroeg mevrouw Hallett be langstellend. Ach neen, de auto heeft er niets mee te ma ken stoof Billy op. Lily Gansenhurst heeft er met geen sterveling over gesproken dan met hen haar vader en moeder en met niemand anders. Het vrouwtje van den adjudant begreep er niets van en staarde hem nadenkend aan. Hoor eens, Somers, wees nu eens kalm zei ze rustig. Zeg nu niets meer, dan hetgeen ik je zal vragen neem nog een beetje whisky soda zoo Nu vertel je me eerst eens wat er eigen lijk aan de hand is. Je zei dat je auto er niets mee te maken had. Ja, ik zat in m'n auto toen zij mij negeerde. «Wie negeerde je Miss Gansenhurst Neen, wel neenBilly zette zijn glas neer en schudde heftig met z'n hoofd. «Neen, Nora, miss Wynne-Pritchard «Wat? En je zei dat het geen ruzie'tje was. Zat zij bij je in de auto Neen, natuurlijk niet. LUXEMBURG - BRUSSEL 3 dagen 350 Fr. Afreizen op 28 September, 5 en 12 October. LOURDES 9 dagen 1500 Fr. Afreis op 30 September. ZWITSERLAND 7 dagen 1375 Fr. Afreis op 28 September. NICE 12 dagen 1950 Fr. Afreizen op 28 September en 12 October. In al de hierbovenvermelde prijzen is begrepen vervoer, hotel, drank en drinkgeld (in de hotels). Wekelijksche afreizen naar de Tentoonstelling Brussel tot 30 October. Vraagt inlichtingen en prospectussen bij Maar eh mevrouw Hallett bood hem in middels een sigaret aan waar is de auto nu Ik denk bij den notaris. Wat moest je dan bij den notaris doen vroeg zijn gastvrouw belangstellend, ging je er heen om je huwelijksvoorwaarden op te maken?» «Hemel, neen Ik ging er heen om den ouden Gansenhurst te spreken en onderweg wilde ik het weer niet», legde Billy uit. «Maar mevrouw Halliday drong er op aan, dat ik binnen zou komen. En wat vroeg het adjudantsvrouwtje gedul dig, had mevrouw Halliday er mede te maken?» Dat weet ik niet, ik weet alleen dat zij altijd erg gastvrij is. En ze liet je niet eens meelunchen hier overzag zij haar tafel, waar bijna alles wat zij had opgediend, was verorberd Maar vertel mij eens, wat had je bij den notaris te doen Maken dat ik zoo gauw mogelijk weg kwam Zonder je auto mee te nemen Ja Mevrouw Hallett ging achterover in haar stoel zitten en zuchtte. Toen opeens begon zij te scha terlachen als een schoolrrjeigje. Na afloop van deze explosie werd zij weer terhstig, behalve het bij haar nooit verdwijnend humoristische trekje om FIRMA Depot der pg KEYN G"5 Fabrieken 1 v KLEUREN VERNISSEN LAKKEN INKTEN BORSTELS OLIËN, enz. haar mond en dito tinteling in haar oogen. Zeg Billy, laten wij nu nog eens bij het begin be ginnen. Geef mij eerst eens een sigaret van je. Zij nam er een, stak hem aan en reikte hem het vlammetje over. Nu, je zei dat Nora je negeerde, toen je in de auto zat. Je zei, dat miss Gansen hurst beweerde, dat zij niets tegen haar ouders zei. Probeer nu eens of je mij rustig kan zeggen, wat er nu eigenlijk is gebeurd. «Dat heb ik al geprobeerd», zei Billy me. een hulpeloozen blik naar zijn gastvrouw. Evengoed als zij probeer en te bewijzen, dat ik twee meisjes ten huwelijk heb gevraagd. Mevrouw Hallett loosde een gilletje. Wat op denzelfden avond Zij sloeg van verbazing met zoo'n kracht haar armen in de lucht, dat haar sigaret uit haar hand vloog en op den schoorsteenmantel terecht kwam. Wacht eens even, Billylaat ik dat eerst goed in mij opnemen. Jij vroeg op één avond twee meisjes ten huwelijk Och, maar dat kan ik toch niet gedaan hebben barstte Billy los. 't Is toch onmoge lijk, niet waar Geen twee meisjes op één avond. Dat voelt u toch ook wel, tante Hallett! Hoe zou ik dat kunnen doen Ja, dat is de vraag niet.Zij stampte met haar voetje op den grond. «Heb je het gedaan of heb je het niet gedaan, daar gaat het om. Ze zeggen van javerklaarde Billy wan- hoopig. Wie zeggen dat en wie zijn de meisjes in kwestie Nora Wynne - Pritchard is natuurlijk de eene en miss Gansenhurst is de anderebe kende Billy stakkerig. Miss Gansenhurst De dochter van dien vreeselijken man, die overal, zelfs in de kerk met zijn rijzweep verschijnt. Dat aardige kind met die groote blauwe oogen Noemt U dat een aardig kind zei Billy somber en vervolgde. Ik heb Nora Wynne- Pritchard ten huwelijk gevraagd, dat weet ik. Dat is altijd mijn plan geweest. Maar nu zegt miss Gansenhurst, dat ik haar heb gevraagd En jij zegt van niet Natuurlijk niet. Ja, dan moet je, dunkt me, toch iets gezegd hebben, dat het meisje als een huwelijksvoor- stel opnammediteerde tante Hallett over luid. Ik heb een jong mensch gekend, dat op een bal tegen een meisje zei Wat een lief japonnetje heeft U aanen onmiddellijk lis pelde zij Mag ik gaan vertellen, dat wij verloofd zijn Zooiets zou je ook gezegd kunnen hebben, Billy. Wat heb je al zoo met haar gepraat Op mijn woord van eer, ik weet het niet verklaarde Billy.Waar praat men op een bal over Ik ben een boon, als ik er mij een woord van herinner. Ik zou er zelfs niet eens op durven zweren, dat ik met haar gedanst heb. Ik moet veronderstellen dat ik hét wel gedaan heb, maar Beiden zwegen. De vrouw van den adjudant vestigde haar doordringende oogen vast op het jonge officiertje. Dan stond zij op. Met haar eene hand nam zij de karaf op en met de andere de syphon welke voor Billy stond. Be daard bracht zij ze naar het buffet en zette ze op den uitersten hoek neer. Daarna kwam zij terug, ging weer zitten en knikte ernstig tegen hemHet beste, wat je naar mijn idee kan doen goede vriend, is, aan den wenk van den kolonel gevolg geven en haar haar gegeven woord terug geven Billy richtte zich plotseling op en keek haar gekrenkt aan. «WatWatVoor den drommel, U moest mij toch beter kennen, tante Hallett. Vraag het maar aan Jim. Hij weet heel goed, dat nu ja, dat ik mij nooit te buiten ga. Om te beginnen laat ik er mij niet mee in. Som mige mannen maken daar een sport van. Vraagt U maar aan Jim of zou U soms denken, werkelijk denken, dat ik dronken was, toen ik het deed NuWas je nuchter, toen je je liefde ver klaarde Natuurlijk was ik. «Wat! toen je die twee meisjes ten huwelijk vroeg zei mevrouw Hallett, terwijl zij hem wantrouwend aankeek. Er moet iets zijn, dat je mij niet toevertrouwt Ik heb U alles gezegd, wat ik weet.Zijn eerlijke oogen plantten zich diep in de hare. Dan moet er iets geweest zijn, waar je niet op gelet hebtschamperde tante Hallett. «Het is verbazend, wat mannen kruinen bereiken door niet op te merken de macht, die zij hebben om niet te zien wat voor hun neus ligt. Ik denk, dat het een soort zesde zintuig is. Zei je niet, dat miss Gansenhurst met haar ouders over deze aangelegenheid heeft gesproken. Heb je hen al gesproken «Ik heb hem gesproken», zei de arme Billy. En hoe zag hij er uit Zware zweetdruppels zochten zich een uit weg te banen over en langs het voorhoofd van

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 13