A. Stevens - Vandermarliere KOFFIES en CHICOREI met PREMIEN Christiaens Devolder KortrijK Fl. Vandevoorde Ti koop in allo goede winkels. - Premiedepot i G. Laroye, 20, Boomgaerdstraat, Yper. Kachels Cuisinieren Luxe Haarden (feu continu) Groote keus Vulpennen EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE Alle slag van te verkrijgen aan de voordeeligste prijzen Neermarkt, *5, YPER. Bü den MEESTER-PELSMAKER Boterstraat, 31 YPER staan te uwer beschikking Moderne Werkhuizen Een eenige keus prachtige Pelsen Een uitgelezen ploeg vaklieden Skungs, Fichouwen, Petit-Gris Astrakans, Indisch Lam, enz. steeds aan DEZELFDE PRIJZEN als VERLEDEN JAAR dank onzen aan zienleken voorraad b'j 2 MSMgsgaaMMMBfgiM Billy, toen hij er aan terugdacht. Hij zag zich weer in de keuken van den notarishij hoorde de zware stem van pa Gansenhurst over kope ren verbindingstukken bassen, hij zag hem zijn zeppelinsigaar weggooien, zijn rijzweep vallen en zichzelf dor zijn werkmanshanden beetpak ken. Zoo zat hij daar in den stoel van zijn vriend, half woest, half lusteloos over een arm hellend. Met een ruk ging hij rechtop zitten en gaf toen een levendige beschrijving van dat tafereel aan tante Hallett. «U begrijpt dus, dat hij ge looft, dat ik dat meisje heb ten huwelijk ge vraagd. En zij gelooft het natuurlijk nog vas ter. Ik zou dus iets in dien geest moeten ge daan hebben. En toch Hoe ongeloofelijk het ook scheen, toch was er voor mevrouw Hallett geen andere keuze, dan geloof te hechten aan de geschiedenis. Hoe het ook zij, deze gemoedelijke jongeman, die daar voor haar zat, had werkelijk de dwaasheid of het ongeluk gehad of tenge volge van iets, dat nog niet was opgelost, op een avond twee meisjes ten huwelijk te vragen. Het eene geval bekende hij, doch het andere ontkende hij beslist. Zij overwoog nog eens de mogelijkheden van dien dans met miss Gansenhurst. Had hij mis schien met haar geflirt of zich zoo aangesteld, dat het er uit opgemaakt kon worden De welgevormde wenkbrauwen trokken be denkelijk omlaag. Daarom zal Nora je gene geerd hebben, omdat zij vermoedelijk iets van jou en dat andere meisje heeft gehoord. Dat lijkt wel waarschijnlijkzei de min naar van Nora, terwijl hij een rookwolkje van zijn sigaret nakeek. Maar te drommel, van wien zou zij iets gehoord kunnen hebben Bezoekt onze inriehtingen. Als het waar was, zou zij volkomen in haar recht geweest zijn, om je te negeeren, vind je niet vroeg tante Hallett. Ja, natuurlijk beaamde het officiertje. Mevrouw Hallett tuurde ook nadenkend naar de rookkrulletjes, welke uit zijn sigaret opstegen en dacht hardopEn ik mag toch niet veronderstellen, dat het een geval is van eentje voor 't verlies zooals wel meer voor komt. Groote GodWat denkt U van meIk be zweer U, dat ik nooit aan dat meisje van Gan senhurst heb gedacht Maar zij vroeg tante Hallett scherp. Hoe zou haar standpunt zijn Natuurlijk houdt zij van je, anders zou ze niet toegestemd hebben.Zij keek hem weer strak aan. Heeft ze jou gekust Neenloog Billy, maar hij werd zoo rood als een brievenbus, waarop tante Hallett zuch tend zeiArm kind Waarom stoof Billy op. Zij kan toch nog niet echt beminnen, 't is nog maar een kindvervolgde hij minachtend. Maar ik, wat moet ik doen, tante Hallett. Naar welk van de twee meisjes moet ik het eerst gaan. Naar Lily Gansenhurst, dunkt U ook niet Dat zou je weinig baten ten opzichte van Nora. Moet ik dan eerst naar Nora gaan Ja, dat zou zeker het beste zijn verklaar de tante Hallett met een nadrukkelijk knikje. «Vertel het haar precies zooals je het mij hebt gezegd. Zeg haar dat het een afschuwelijk mis verstand is, dat de schijn tegen je is en dat je je op genade of ongenade overgeeft. Ga nu maar dadelijk en kom mij het resultaat ver tellen. Ik zal je, zooveel in mijn vermogen is, helpenbeloofde zij hem plechtig. Zij bleven nog eenige oogenblikken zitten en geen van beiden sprak een woord, doch op het gelaat van tante Hallett verscheen geleidelijk dat trekje van humor, dat haar eenige oogen blikken ontrouw was geweest. Heusch Billy ik zou eigenlijk ventje tegen je moeten zeggen ik kan het niet hel pen, maar je moet nog een vraag van mij be antwoorden. Nu, wat danzei het ventje opstaande. «Ik hoop toch nietzei tante Hallett, ter wijl zij hem kalm, doch strak aankeek, ik hoop toch niet, dat je op dat bal nog meer meisjes ten huwelijk hebt gevraagd Neen, o, hemel neenmeer nietTwee is al meer dan genoeg, neen, dank Uriep het ventje en binnen tien tellen was hij de deur uit. VII Het standpunt van Nora Wij zullen Billy in de meening laten, dat hij niet meer dan twee meisjes op het officierenbal ten huwelijk had gevraagd. Laten wij ons bezighouden met Lorne Halli- day, de dochter van den notaris, het derde meisje, dat het huwelijksaanzoek van den on toerekenbar en jongeman had aangenomen. Mijn lezers zullen zeer goed begrijpen, dat Lorne haar geluk moest uitjubelen tegen de eerste vriendin de beste. Even duidelijk zal het hun reeds lang bekend zijn, dat het Lorne Halliday was, door wie Billy bij Nora in on genade was gevallen en niet Lily Gansenhurst, zooals Billy meende. Lorne was zoo vol van opgepropte vreugde geweest, toen zij dien volgenden morgen de paraplu bij Nora terugbracht, dat zij eenvou dig geen oogen had om te zien,, hoe Nora het nieuws opnam, dat zij bracht. O, Nora, ik heb reuzennieuwshijgde Lorne opgewonden, toen de twee meisjes in den tuin stonden. Raad eens Neen, dat kan je nietik zal het maar zeggen. Gister avond op het bal heb ik een huwelijksaanzoek gehad Niet om te gelooven, hè En wie denk je Mijnheer SomersHij heeft mij ten huwelijk gevraagd 't Is net een droom Voor een oogenblik was het, of de heele tuin om Nora heen draaide. Toen kreeg zij haar spraak tot haar dispo sitie. «Verloofd!... Ben jij verloofd? O, dat vind ik fijn, toe, vertel eens O, Nora het gebeürde gisteravond ongeveer tegen het einde van het balzei Lorne met droomerige oogen. Ik zou gedacht hebben, dat hij mij te veel boekenwurm zou gevonden hebben; heelemaal zijn genre niet... Maar wij dansten samen «Je bedoelt toch, jij en mijnheer Somers?» Ja en daarna wandelden we oen toen zei hijHoe zou je het vinden, als wij ons ver loofden «Je bedoelt toch luitenant Somers, niet waar Ja Billy zei Lorne opgewonden lachend. Ik kan het zelf haast niet gelooven. Eerlijk ge zegd, heb ik nooit kunnen denken, dat iemand van mij zou kunnen houden, op die manier dan, ofschoon ik er wel naar verlangde O, ik voel me zoo zalig, Nora Mijn lezers weten reeds dat Nora een halfbloed Iersche was en zeer opvliegend. Welnu zij scheen op te vlammen. Haar oogen straalden van plezier het plezier van een ijsberg, die tot de ontdek king komt, dat hij in den Mexicaanschen golf stroom terecht is gekomen. Heerlijk voor je, zeg riep zij. Je moet me er later alles nog eens precies van vertellen, Lorne ik heb nu geen tijd. Nieuwe keukenmeid op zicht bij mama Je excuseert me wel, hè dag Als een haas het huis in, naar haar slaapkamer! Tracht U de gevoelens van dat heetgebakerde, trotsche, hartstochtelijke schepseltje voor te stel len Gedurende den afgeloopen nacht had ze haast niet kunnen slapen van geluk. Van morgen was zij zoo blij haar bed uitgesprongen, om den eersten dag van haar verloving te begroeten. Zij behoefde het zichzelf niet meer te bekennen, dat zij lief had een reuzenknappe overwinnaar met een be sliste, bevelende stem had haar gedwongen zon der meer de vlag te strijken eri wat is er voor een vrouw heerlijker, dan tot iets gedwongen te worden, waar zij naar verlangd En zij had naar dit beslissende oogenblik in haar leven o, zoo verlangd Vroolijk gestemd, had zij zich met zorg gekleed, want hij zou komen. En nu had zij nauwelijks ontbeten, toen haar werd gezegd, dat haar liefde was overgegaan naar iemand anders. Terwijl zij daar zat op den hoek van haar witgelakten rieten stoel, trachtte Nora zich nauwkeurig de woorden te herinneren, welke Lorne had gebruikt. Mijnheer Somers, luitenant Somers, Billy Verboden nadruk. 't Vervolgt. TE KOOP TER DRUKKERIJ DUMORTIER 34, BOTERSTRAAT, 34 YPER

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14