J. DeVos=Dechièvre Soijkursus voor Damea Allerhcrsde Nieuws I 8 Boterstraat=30=Rueau Beurre M1LDREDA BRAS GOUDEN BRUILOFTEN In onze Middelbare School ONZE SCHEEPVAART HUIS MAISON PRACHTSCHOENEN Chaussures de Luxe OP MAAT Bijzonderheid voor Spécté de Chaussures gebrekkelijke voeten Orthopédiques Zondag 24 November 1935 GROOT APPELSIENEN BAL YPER. Oude gewoonten zijn moeilijk om gegeven door Beroepsleerares Staatsdiploma Boterstraat, 08, leper. Een nieuwe kursus vangt aan op DINSDAG 8 OKTOBER. Twee lessen per week. Eervolle Onderscheiding HANDBOOGSCHIETINGEN Vereenigde Hofbouwliefhebbers Verklaring voor Beenhouwers TE KOOP TER DRUKKERIJ DUMORTIER 34, BOTERSTRAAT, 34 YPER Maandag aanstaande. 7" dezer, wordt hier ter stede de vijftigste verjaring herdacht en gevierd van het huwelijk van twee brave echtparen, te weten van de echtgenooten Theophile Bories- Laurie Lucie, wonende op het Minneplein, en Quirinis Deruyter-Mahieu Sylvie, verblijvende langs den Dickebuschsteenweg. Theophile Bories werd geboren te Yper, den 16 Januari 1864, terwijl zijne echtgenoote, Lucie Laurie, ook te Yper het levenslicht zag den 5 Juli 1857. Samen traden zij hier, in hunne geboorte stad, in het huwelijksbootje den 5 October 1885. Thans hebben zij nog 5 kinderen in leven, die hen 18 kleinkinderen en reeds 3 achterkleinkinde ren schonken. Om 9 u. wonen de jubilarissen in St Maartens kathedraal een mis van dankzegging bij en wor den daarna, samen met hun familie, om 10 u. 30, plechtig ten stadhuize ontvangen. Deruyter Quirinis is geboren te Clercken, den 25 Oogst 1859 en zijne gade, Mahieu Sylvie, te Vlamertinghe, den 27 April 1862. Uit hun huwe lijk, dat ingezegend werd te Vlamertinghe, den 7 October 1885, hadden zij 17 kinderen, waarvan nu nog 11 in leven zijn. Hun familie is thans reeds met 19 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen vergroot geworden. Ook zij zullen de viering van hun gouden brui loft inzetten met het bijwonen van een dankzeg gingsmis in St Niklaas, hunne parochiekerk, en vervolgens, om 11 u., op het stadhuis verwelkomd worden. Aan de gelukkige jubilarissen, die hier alge meen geacht zijn en dan ook zonder twijfel door hun talrijke vrienden naar behooren zullen ge vierd worden, bieden wij op voorhand onze har telijkste gelukwenschen. Wij vernemen dat onze bloeiende middelbare school heden 376 leerlingen telt- Omtrent alle klassen zijn overbevolkt. Thans komt ook het 6r studiejaar der voorbereidende afdeeling ont dubbeld te worden en de heer Minister van Open baar Onderwijs heeft te dien einde de Heer Jude aangewezen om aan de Middelbare school te ko men onderwijzen. Het groeiend succes en het van jaar tot jaar stijgend getal leerlingen onzer Middelbare school zijn een bewijs van het vertrouwen dat de bevol king stelt in het degelijk onderwijs dat daar door een uitgelezen professorskorps en onder de lei ding van den dienstvaardigen en ijvervollen be stuurder, de heer C. Oorts, gegeven wordt. Binnengevaren Vrijdag 27 September 1935, de André (schip per De Bceuf) met 30 ton beurtgoed voor ver- scheidenen. Woensdag 2 October, de Emmy(schipper Vanden Bossche) met 152 ton maïs voor M- Van- deputte, leper. Donderdag 3, de Mijn Gedacht(schipper De Mey) met 135 ton kolen voor M. Vanoverber- ghe, leper. Waterhoogte benedenpand 1 m. 91, toegelaten diepgang te varen 1 m, 61bovenpand 2 m. 22, te varen 2 m. 02. sur mesure \erzér herstellingen. Reparations soignées om 6 uur 's avonds in LAPIERE'S ZAAL, Hondstraat ingericht door de Ware Trachterschutters Verschillige schoone prijzen waarvan de leden .zijn uitgesloten. In gangs prijs 3 Frank. Kaarten op voorhand te bekomen bij de leden Het Bestuur H. MAHIEU. laten. Woensdag avond, rond 7 u. 15, werd de politie verwittigd dat er een kerel in de St Ni- klaasstraat te slapen lag. Aanstonds ging de poli tie zien en vond er inderdaad den 76 jarigen Pareyn Gustave die, smoordronken zijnde, op de straatsteenen uitgestrekt lag. De man, die van oudsher als een onverbeterlijke dronkaard ge kend is, werd struikelend doch stevig onder steund naar het politiebureel opgeleid, waar hij voor de zooveelste maal in de door hem goed ge kende vioolkas zijn roes gerust mocht uitslapen. Vraagt aanstonds inlichtingen, zonder verbintenis. Patronen op maat. Knaapje omvergereden. Donderdag morgen, korts vóór den middag, werd het 8 jarig knaapje, Lequieu Leon, wonende Pcperinghesteenweg, door een wielrijder in de Boterstraat, omtrent rechtover de herberg De Visscher verrast en omvergeworpen. De kleine wilde langs achter een aldaar stilstaande auto de straat oversteken op een oogenblik dat er aldaar geen andere autos aangesnord kwamen, doch het had den 17 jarigen beenhouwersgast, Elslander Maurice, niet be merkt, die van uit de richting der Groote Markt per velo door de Boterstraat kwam gereden. Het jongetje werd door den wielrijder ten gronde geslingerd en had een wonde aan het voorhoofd opgeloopen waaruit het nog al veel bloed verloor. Dadelijk werd het bij den Heer apotheker Van- robaeys binnengedragen en kon, na verzorging, weer huiswaarts keeren. Wielrijders, gebruikt de velobanen. Vele wielrijders schijnen maar niet te weten dat, daar waar er velobanen bestaan, zij verplicht zijn deze te volgen en blijven maar halsstarrig voortgaan met op de baan zelf te rijden op gevaar af er door een auto aangereden te worden of ten minste er een proces-verbaal op te loopen. Zoo onder ander langs den Meenensteenweg ligt er thans een prachtige velobaan, uitsluitend voor wielrijders en voetgangers voorbehouden, en niettegen staande de reglementaire signalen hen aanduiden dat deze veloweg voor hen verplichtend is, ver kiezen nog dagelijks honderden wielrijders de asphaltbaan te volgen. Deze niet naleving van het verkeersreglement komt e.chter aart velen duur te staan, want in de laatste twee maanden werden er aldaar, namelijk op het eind gaande van de Kruiskalsijde tot aan Gheluvelt, niet min der dan 300 processen tegen wielrijders gemaakt omdat zij de velobaan niet volgden. Dit weze voor de wielrijders een les om voortaan, overal waar deze bestaan, de velobanen te gebruiken. Melkonderzoek. Vrijdag morgen werden al de melkverkoopers, die hier eiken dag hun ronde komen doen in stad, aan de stadspoorten door de politie afgewacht en naar het politiebureel opge leid, waar de Heer toeziener der eetwaren op het onverwachts was afgestapt om de melk te onder zoeken. Van 7 tot 9 u. 30 onderzocht de Heer toe ziener samen met zijn helper niet minder dan 160 melkkruiken- Van de 51 gedane ontledingen werden er acht gevallen van vervalsching, waar van vier van melk en vier van karnemelk, be- statigd. OOSTVLETEREN. Auto in de gracht. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is er een personenauto langs de baan Yper-Veurne, recht over de Lion Belgé, in de gracht gereden. Men vermoedt dat de autovoerder aan een groote snelheid reed toen, op voornoemde plaats geko men, de band van het linker voorwiel der auto sprong, met het gevolg dat de geleider niet meer meester was over het stuur en de auto, na eerst naar links gezwenkt te hebben, ten slotte in de gracht rechts van de baan tegen de omheining van een hof terecht kwam. VOORMEZEELE. Velo gestolen. Woens dag avond, om 20 u. 30, had de genaamde Ver hoest Gerard, 22 jaar oud, van Locre, de onvoor zichtigheid begaan zijn rijwiel onbeheerd aan den gevel der herberg De Paardeweide op het gehucht St Elooi, te plaatsen. Toen hij echter eenigen tijd nadien de herberg verlièt, was hij niet weinig onaangenaam verrast te bestatigen dat zijn velo spoorloos verdwenen was en dat hij dus verplicht was zijn weg te voet te vervolgen. Er bleef hem niets anders over dan zijn weder varen aan te geven aan de rijkswacht van Yper, die een onderzoek opende. ZILLEBEKE. Ongeval. Verleden week Donderdag, in den namiddag, was de landbouw- werkman Pype Frederik, 30 jaar oud, in dienst bij landbouwer Vandeghinste, uitgereden met een gespan, toen hij op zeker oogenblik met den wa- gën werd meegesleurd en ten gronde viel. In zijn val werd de paardengeleider een rib gebroken en had nog verschillige wonden aan de beenen bekomen. ZÜYDSCHOTE - STEENSTRAETE- Vanda- lenwerk. In den nacht van Dinsdag op Woens dag hebben laffe rekels gepoogd de bronzen ge weren van het eigenaardig maar mooi gedenk- teeken van het 3e Linieregiment, op de brug van Steenstraete opgericht, af te rukken. Twee ba jonetten van den gewerenbundel op de linker brugleuning zijn gansch gekromd. Dadelijk werd een streng onderzoek ingesteld om de lage daders op het spoor te komen, opdat deze schennis niet onbestraft blijve. Om de groote diensten aan de Kunsten en aain het Land door haar en door wijlen haar echtge noot, Weledele Heer Arthur Merghelynck, bewe zen komt Mevrouw Douairière Merghelynck met het Kruis van Ridder in de Kroonorde vereerd te worden. Dit eereteeken werd Mevrouw Merghelynck, in naam van den Koning, overhandigd door Gra vin van der Straten-Ponthoz, burgemeester van Gistel (Antwerpen) en persoonlijke vriendin van de vereeremerkte. Deze overhandiging had plaats den 26 Septem ber te Wulveringhem in het kasteel van Mevrouw Merghelynck en gaf aanleiding tot een schoone genegenheidsbetooging waarbij gansch het dorp Wulveringhem zich aansloot. Talrijke redevoeringen werden er uitgesproken en Mevrouw Merghelynck werd met bloemen en gelukwenschen overladen. Op zijne beurt biedt «Het Ypersche» aan Mevr. Douairière Merghelynck de hartelijkste geluk wenschen om de eervolle en welverdiende onder scheiding die haar te beurt is gevallen- ZONDAG 6 OCTOBER 1935 Om 1 uurVLAMERTINGHE Oppervogel 60 fr. 2 zijdvogels aan 30 fr. 2 kallen aan 15 fr. Inleg 13 fr. 50. Kleine vogels aan 10 fr. Boven de 50 schutters al vogels van 12 fr. Om 2 i uurBECELAERE Oppervogel 80 fr.2 zijd vogels aan 40 fr. 2 kallen aan 25 fr. 10 primés aan 20 fr. en 70 vogels van 15 fr. voor 100 schutters. Inleg 17 frank. MAANDAG 7 OCTOBER 1935 Om 2 1 uurHOOGLEDEOppervogel 80 fr.2 zijd vogels aan 40 fr. 2 kallen aan 20 fr. en 37 kleine vogels van 15 fr. voor 50 schutters, al zonder aftrek. Inleg 17 frank. WOENSDAG 9 OCTOBER 1935 Om 1 uur ZÜYDSCHOTE OppervogelEen haas en 80 fr.2 zijdvogelsEen haas en 30 fr.2 kallen r Een haas en 5 fr.20 primés van een schoonen haas. Kleine vogels 15 fr. Inleg 18 fr. 50. Zooveel vogels als schutters. MAANDAG 14 OCTOBER 1935 Om 1 uur stiptYPER-HOEKJEOppervogelEen schoonen haas en 75 fr.; 2 zijdvogels Een haas en 25 fr.; 2 kallenEen haas of twee schoone wilde konijnen. Vijf geprimeerde vogels in 't spel van een haas en 15 geprimeerde vogels van een wild konijn en 10 fr. Boven de 100 schutters een primé van een wild ko nijn en 10 fr. meer per 5 schutters; beneden de 100, alle vijf schutters een dusdanige primé min. Inleg 16 fr. Kleine vogels 12 fr. zonder aftrek, tenzij 10 op het geld der hoogvogels. Zooveel vogels als schutters. MAATSCHAPPIJ Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper. Gesticht in 1894 Lokaal Drie Koningen Groote Markt.. Op Zondag 6 October 1935 ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1. Verslag der laatste algemeene vergadering- 2. Mededeelingen. 3- Aanveerding van nieuwe leden. 4. Voordracht door den heer Demuynck. 5. geoordeeling der aanbrengsten. 6. Prijsloterij. De Schrijver, De Voorzitter, Versavel André. Vanbeselaere Victor.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14