M"' Vandendriessche YPEIl - AUTOBOTBIMG NIJVERHEIDSSCHOOL TE YPER DENTISTE Dixmudestraat, 49, Yper Telefoon 7 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde gebitten met waarborg. YPERSCHE VOETBALKRONIEK Zaterdag namiddag, rond 4 u. 30, had er op den hoek der Elverdinghestraat en Maloulaan een aanrijding plaats tusschen twee autorijtuigen, waarvan het eene van de Maloulaan naar de Maarschalk Haiglaan (gewezen Veurnesteenweg) reed en bestuurd was door den eigenaar, M. sloten waren anders had het rijtuig wegge slingerd geweest had de rechterzijde en de rechter voettrede gedeeltelijk ingedrukt en werd, na met behulp van eenige sterke mannen weer rechtgezet te worden, naar een nabijgelegen ga rage gebracht om er de noodige herstellingen te André Bongert, ingenieur te Marquette (Fransch Noorden), en het andere, bestuurd door M. Char les Van Cutsem, handelsreiziger te Oostende, van uit de Elverdinghestraat kwam om de Capron- straat en vervolgens den Poperinghesteenweg op te rijden. Beide autogeleiders, die dus elk van hun kant de baan rechtdoor moesten volgen, reden onge hinderd voort tot zij juist op hetzelfde oogenblik ter gelijke hoogte kwamen en het reeds te laat was eer zij elkander zagen. De Heer Bongert remde nog zooveel hij kon, doch niets baatte en zijn rijtuig werd langs den rechterkant, nabij het laatste portier, door de auto van den Heer Van Cutsem zoodanig hard aangereden met het gevolg dat de fransche heerenauto omsloeg en op zijn linkerzijde midden den steenweg bleef liggen. Dadelijk liepen de naaste geburen en de voor bijgangers, die het ongeluk hadden zien gebeuren, ter plaats om de inzittenden uit hun neteligen toestand te redden. De geleider en de vergezel lende meid gerochten ongedeerd langsdoor het .gebroken portier uit de auto, doch Mevr. Bongert en haar dochter waren beiden door de glasscher ven, de eene aan den rechter arm en de andere aan het rechterbeen, lichtjes gewond. De auto, die omkantelde door het feit dat de remmen ge- ondergaan. De aanrijdende auto had insgelijks nog al eenige schade opgeloopen. De linker slijkweerder en lamp langs voren waren gebroken, terwijl de radiator ook ingebeukt was. De geleider echter kwam er met den schrik van af. De rijkswacht van Yper kwam ter plaats de noodige vaststellingen doen om de verantwoor delijkheden vast te stellen. Dit ongeval, alhoewel het gelukkiglijk geen erge gevolgen heeft gehad, trekt eens te meer de aandacht op dit gevaarlijk kruispunt, waar het verkeer zoowel uit de richting der Elverdinghe straat als uit deze der Maloulaan steeds zeer druk is. Het eenige wat te verwonderen valt, is dat er daar niet meer geen ongelukken gebeuren. En nochtans ware het mogelijk, door een zeer een voudig en weinig kostelijk middel, het gevaar van dit kruispunt te verminderen, namelijk door het bouwen van een klein rond verhoog, zooals dit reeds in meest alle andere steden aan alle ge vaarlijke kruisingen van straten bestaat. Deze verhoogen, die 's avonds verlicht worden, dwin gen de autovoerders hun snelheid te vertragen en vermijden in de meeste gevallen alle ongeluk ken. TEEKENEN- BOUW- EN BEELDHOUWKUNDE SCHILDERKUNST - MEKANIEK TEEKENEN toegepast op de Nijverheid Op Maandag 7 October a. s. hernemen de Win- terleergangen in de Nijverheidsschool. Deze zeer belangrijke lessen zijn alle kosteloos. Zij hebben plaats op de weekdagen van 6 tot 8 uur 's avonds, van October tot einde Maart (den Zaterdag uitgezonderd). 's Zondags van 8 tot 10 uur vóórmiddag voor schilders alleen. Alwie uit deze kostelooze lessen nut kan trek ken, aarzele dus niet zich te laten inschrijven, •op Zondag 6 October, van 10 tot 12 uur vóór middag, in de Nijverheidsschool, nr 8, Onze Lieve Vrouwstraat. VoorwaardenVeertien jaar oud zijn en een lagere school gevolgd hebben. De Nijverheidsschool omvat a) Een voorbereidende afdeeling met 2 studie jaren. le Studiejaar :Meetkundig teekenen. 2e Studiejaar Projectie teekenen. b) Vier bijzondere afdeelingen Afdeeling Mekaniek, met 3 studiejaren Afdeeling Bouwkunde, met 3 studiejaren Afdeeling Schilderen, (hout, marmer, vergul den, letters, enz.) Afdeeling Boetseeren, met 3 studiejaren Elke afdeeling beschikt over veel en praktisch aanschouwingsmateriaal. Gedurende dè Winterlessen volgen de leerlin gen, buiten het teekenen, ook uiterst nuttige les sen in het rekenen, meetkunde, enz., aangepast aan de verschillende ambachten en bedrijven. Geldelijke premiën worden toegekend in den loop van het jaar aan de bekwaamste leerlingen. Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Heeren van den Beheerraad, den Heer Bestuurder en de Heeren Leeraars. 2' Afdeeling Bevordering Uitslagen der Matchen van Zondag 29-9-1935 R. S. Waereghem W. S. Lauwe 01 C. S. Yper Waereghem Sp. 11 St. Moeskroen Poperinghe 31 S. K. Roeselare Knocke 44 Wevelghem Sp. F. C. Roeselare 22 Heyst De Panne 50 Iseghem S. K. Sweveghem 05 Matchen van Zondag 6 October 1935 R. S. Waereghem Knocke W. S. Lauwe F. C. Roeselare C. S. Yper S. K. Sweveghem De Panne Waereghem Sp. Heyst Wevelghem Sp. St. Moeskroen S. K. Roeselare Poperinghe Iseghem Tweede Afd. C. S. Yper 1 Waereghem Sp. 1 Niettegenstaande het onaangenaam weder was de belangstelling reeds grooter dan voor de ont moeting tegen Sweveghem, maar de hevige wind, die dwars over de lengte van het veld blies, hin derde alle degelijk spel, zoodat de toeschouwers geen mooie voetbalontplooing, waarop ze noch tans verlekkerd waren en wat ten andere voor de wedstrijden Yper-Waereghem altijd het geval was, konden aanschouwen. Scheidsrechter Withouck stelde volgende ploe gen in lijn Waereghem Sp.Vanhoutte Vanoverstraete Coudyzer Vanoosthuyse Verloove Dendas Gallens Desmet Snoeck G. Deketele Snoeck J. C. S. Yper Molein Vandamme Vanderbauwhede Vanlimburg Cherchye Gauquie Doolaeghe Ossieur Deplancke Dechievre Margonneau Kapitein Vanderbauwhede verliest den opgooi en moet zijn elftal tegen den hevigen wind op stellen. Geheel natuurlijk neemt Waereghem da delijk de bovenhand en komt onze verdediging verontrusten. Op inzenden van Deketele komt het leder hoog voor ons doel, Margonneau onder schept het, doch onvoldoende en centervoor Snoeck heeft geen moeite om nummer een in onze kooi te jagen en dat na vijf minuten spelen. Doch de rood-witten laten niet begaan en gaan op hunne beurt langs Molein het heiligdom der tegenstrevers bezoeken. De opgenomen pas zendt Michel echter juist nevens. Een vlucht langs Cherchye eindigt boven Vanhoutte's kooi. Wae reghem bekomt zijn eersten hoekschop welke niets opbrengt. Bij de ontzetting vertrekken de lokale voorspelers met gemeten pasjes, maar het eindshot wordt in extremis door Coudyzer gered. Nu stelt de bezoekende ploeg alles in 't werk om den voorsprong te vermeerderen, vijf hoekschop pen brengen evenwel geen voordeel op, daar ons achtertrio zich ter dege inspant om zijn netten te vrijwaren. Margonneau met Deplancke en Dechievre zijn gedurig op de bres, terwijl het ander deel van het elftal met vlugge ontsnap pingen Waereghem tracht te verschalken. Doch de score, 1-0 voor de Gaverbeekzonen, zal niet meer gewijzigd worden tot aan de rust. Gedurende de poos is het publiek er van over tuigd dat hun mannen de kans hebben om een schoone zege te boeken. Nauwelijks is het spel hernomen of de hoekschopdans begint. Worden ze niet altijd goed gegeven toch leveren sommige veel gevaar op. Gansch de Waereghemsche ploeg is in verdediging teruggetrokken. Zelden geraken ze over het midden van het plein. In weinig tijd vallen zeven corners te benuttigen, maar ieder- maal kan ontzet worden. Een freekik, goed door Gauquie genomen, komt op de bovenlat te plet ter. Vanhoutte, de doelman der Gaverbeekzonen» heeft de handen en voeten vol, maar gelukt er in zijn netten ongeschonden te bewaren.Eindelijk komt een overzet van Gauquie bij Michel terecht, die met een gemeten voorzet aan Vanlimburg de gelegenheid verschaft den gelijkmaker te netten. Men speelt reeds 25 minuten. De drang der rood-witten houdt niet op. Vanhoutte stopt op de fatale lijn schoten van Molein en Cherchye. Twee hoekschoppen geven aanleiding tot ge harrewar voor 't doel, evenwel geraakt de win ning-goal niet binnen. De laatste oogenblikken worden angstig afgewacht, iedereen denkt dat het toch eenmaal zal lukken. Zie, Michel kopt den bal naar den ongedekten Cherchye toe, deze kopt rechtstreeks naar 't doel, men denkt reeds dat het leder de kooi zal binnenvliegen, te meer dat Vanhoutte uitgeloopen was, maar op het gepast oogenblik springt centervoor Snoeck op de goede plaats en kan het leder in corner overkoppen. Yper heeft waarlijk geen kans. De laatste hoek schop brengt insgelijks niets op en het einde wordt gefloten, een kansrijk punt aan de bezoe kers latende. Jongens, wij hebben waarlijk geen geluk gehad om den inzet der partij te Yper te behouden, doch daarom den moed niet laten zakken, want morgen krijgt gij nog een niet te onderschatten tegen strever op bezoek. S. K. Roeselare immers zal niets onverlet laten om hier op ons terrein pun- tenoogst op te doen. Daarom meenen wij dat de strijd boeiend zal zijn van het begin tot het einde. Indien gij met dezelfde standvastigheid de ont moeting kunt door houden, dan verwezenlijkt gij misschien denzelfden uitslag van verleden jaar. 't Zijn juist die 2-0, welke op de maag van de Sportkringers zijn blijven liggen, die ze zullen willen uitwisschen. Alles dus in 't werk gesteld om ons puntental met twee te vermeerderen. 2e Afdeeling Bevordering Stade Moescroen 4 4 0 0 11 5 8 F. C. Heyst 4 3 1 0 19 5 6 S. K. Sweveghem 4 3 1 0 14 7 6 F. C. Iseghem 4 3 1 0 8 8 6 F. C. Roeselaere 4 2 1 1 8 7 5 F. C. Knocke 3 1 1 1 13 8 3 S. K. Roeselaere 3 1 1 1 8 8 3 C. S. Yper 4 1 2 1 8 13 3 W. S. Lauwe 2 1 1 0 1 3 2 R. C. De Panne 3 1 2 0 4 10 2 R. S. Waereghem 4 1 3 0 7 7 2 F. C. Poperinghe 4 1 3 0 5 16 2 Wevelghem Sp. 3 0 2 1 6 11 I Waereghem Sp. 4 0 3 1 8 12 1 Knapen C. S. Yper 0 Stade Moescroen 6 Zooals men kon vermoeden hebben onze kleine spelertjes zich moeten bepalen met hunne netten zooveel mogelijk te verdedigen tegen het wel gedrild elftal van Stade Moescroen. Tegen wind strijdende, teekenden de bezoekers enkel twee maal aan, doch de kleine rood-witten hadden te veel krachten verspeeld want in de tweede speelhelft doelde Moescroen nog vier maal, zoo dat ten slotte met 6-0 verloren werd. Spelers, daarom den moed niet laten zakken, verder ge oefend om in de terugmatchen betere uitslagen te bewerkstelligen. Wellicht zult gij te Meenen reeds vruchten plukken indien gij doorgeeft tot het einde. Knapen Stade Moescroen 4 4 0 0 24 3 8 R. S. C. Meenen 4 3 1 0 6 7 6 Becelaere 3 2 1 0 5 4 4 Wevelghem Sp. 4 1 3 0 4 12 2 Vlamertinghe 2 0 2 0 2 7 0 C. S. Yper 3 0 3 0 2 10 0

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 5