Au Reuard Blanc, 7, de Stuersstraat, Yper JTCeRR^- KORTRIJ KSGH E - ONDERLINGE - Erarad L e s ei Ongevallen Pelsenfabrikant - Specialist Buitengewone voordeelige prijzen buiten alle concurrentie HUIS VAN VERTROUWEN 2 WAAR ZIJT CIJ HET ZEKERST EN VOORDEELICST VERZEKERD TE KORTRIJK Bijkantoor te YPER 8, Mondstraat Tel. 159 Algemeen Opziener Omer Robyn "Verven Droogkuischen Nieuwwasschen Luxe - Waschdienst Kilowasch Teintures Nettoyages Blanchissage de luxe et au kilo Glayage Américain de Cols Manchettes Bijhuis l. knockaert - joos Dépöt |v Diksmudestraat Hue de Dixmude, Tel. Y P R E S. eten-klaar-maken een verschrikking is. En een rommel, dat ze makenNiet, dat ze het hun niet gunt. Het is het minste wat wij doen kunnen en bovendien kunnen wij het doen. Ik moet haar natuurlijk helpen, om te bedenken, wat en hoe de officieren het graag hebben Natuurlijk stemde Billy werktuigelijk toe. waarop Lily hem gichelend met het bosje linten tegen zijn wang sloeg en uitriep O, ik zou niet willen toonen, dat ik jaloersch was op iedereen die mijn attentie trok. Er is geen gevaar bij hoor, Billy. Kom maar zoo gauw als je weg kan bij ons- Kan ik daarop rekenen Zeker zei de arme officier, die bij het voor uitzicht van vijf jaar dwangarbeid in Duitsch- land niet meer terneergeslagen kon zijn dan nu. Toen hij zijn voet van de trede nam, bedacht hij, dat het toch welvoegelijk was om toch iets aardigs of passends tegen dat bakvischje te zeg gen. Toen zei hij het eerste wat hem inviel. Hoe gaat het met je pa Goed O, ja best hoorantwoordde miss Gansen- hurst, geheel kuiltjes en pareltandjes. Hij vindt het eenig, dat al die officieren in huis zijn. Hij zegt, dat hij er zich nu een denkbeeld van vor men kan, hoe het zou zijn als wij meisjes alle maal jongens waren niet dat hij ons zou willen omruilen, neen, dat niet. Maar hij is zoo met hen ingenomen, vreeselijk en nu heeft hij de kleine zijkamer en de bibliotheek bij elkaar laten trek ken, zoodat zij nu een extra rookkamer hebben. Je zal het wel zien als je komt. Maar nu moet ik heusch weg. Zij nam het stuur ter hand en keek spiedend over den weg. Zeg zei ze, heb je soms luite nant Orpington niet gezien, Billy Je kent hem HandelsregisterKortrijk 952 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December 1932, in uitvoering van de wet van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoordigers gevraagd. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het toch wel is het niet Ja, want hij zei, dat hij je had ontmoet en dat je zoo vreeselijk stil was. Ik kon me niet inhouden om te lachen. Hij zei ook nog, dat je een echte geluksvogel was. Ik zou wel eens willen weten waarom (dit met een schalksch glimlachje). Hij heeft zoo'n prachtige stem! Je moet hem eens hooren in onze revue Zij keek rond, alsof zij dat wonder van zangkunst zocht. Zooals je weet hebben wij al onze auto's, op de groote en deze na, aan de officieren afgestaan, want er zijn er maar drie, die een eigen wagen hebben. Misschien wacht Orpington mij bij het hospitaal wel op. Nu, dagKom je gauw Dag groette Billy terug. Hij had een draaie rig gevoel over zich en terwijl hij zijns weegs ging, ratelde haar stem nog in zijn ooren na, en hielden zijn oogen het rose, wit, blauw en goudgeel van het dartele kind in zich opgenomen. Nog geen honderd meter verder bij de opening in de heg tusschen den weg en de breede strook grond met rijen witte tenten, ontmoette hij een ander lid der familie van blonde schoonheden. Dit was papa Gansenhurst in eigen persoon, op dezelfde wijze uitgedost, zooals hij hem bij den notaris in de uitgebrande keuken had gezien. Met dezelfde onstuimige jovialiteit groette hij den naderenden jongen man reeds op twintig meter afstand. Zoo, Billy, zoo m'n jongen, hoe maak jij het Dit ging vergezeld van een schouderknijpen, dat hij in vlagen van hartelijkheid steeds op zijn slachtoffers toepaste. «Te druk om een oogen blikje vrijaf te nemen hè Zelfs geen tijd om je verloofde een oogenblikje te komen opzoeken Neen hè (Weer een schoudermarteling.) Nou, ik beklaag je niet. Ik ben het gloeiend met je eens, dat je in dezen crisistijd de zaken voor het meisje moet laten gaan. Opsteken Hij hield hem een koker met Zeppelinbabies voor. In je werk moet je niet afgeleid worden verklaarde hij, terwijl hij wijdbeens over een diep wagenspoor stond en zijn sigaar aanstak. Aan welk karwei ga je nu eerst beginnen Billy nam zijn muts van zijn gloeiend, ver ward hoofd en legde hem uit, dat de linnen tenten opgeruimd zouden worden en er barakken gebouwd moesten worden en dat de maatregelen daartoe hem heel wat hoofdbreken bezorgden. Buitengewone belangstelling glansde in de slimme blauwe oogen van mijnheer Gansenhurst. Barakken herhaalde hij. Barakken voor de soldaten, om in te wonen Uitstekend Hij liet zijn oogen over de tenten dwalen, welke opgeruimd zoudèn worden. Op dezen grondslag hij plantte zijn hak in het diepe wagenspoor laat eens kijken hij liet zijn blikken over het landschap weiden waar zouden de barakken moeten komen Billy vertelde hem, dat den volgenden morgen eenige stafofficieren te Ditchwater zouden komen, om in zake de plaats der barakken een beslissing te nemen. Gpnieuw belangstelling op het gelaat van den ouden man, die voor hem stond- O, komen ze hier Allemachtig, ik zou wel eens willen hooren wat zij er van denken. Ik voor mij zou het wel weteivj (Als Billy geen stap ach teruit gegaan was, had zijn schouder het weer moeten ontgelden.) «Als vakkundige zou ik die generaals wel eens willen hooren. Niet dat ik be doel, dat zij er geen verstand van hebben voeg de hij er vriendelijk bij, toen Bjlly hem vragend aankeek. Maar elke grondslag heeft zijn eigen aardigheid en ik ken hier eiken duim gronds. Mijn persoonlijk idee zou zijn dit.Ter verdui delijking wees hij met zijn onafscheidelijke rij zweep in een bepaalde richting. «Je trekt een lijn van hier tot ginds. Begrepen De jonge officier knikte en dacht terug aan een zekeren opleidingssergeant, toen hij nog in Sand hurst was. Die eindigde ook elke aanwijzing met Begrepen «Van hier tot ginds. En dan zou mijn advies zijn, om den bovenkant van de lijn aan te hou den. Dat zou een hoop transportkosten bespa ren Ja, ja zei Billy, die op heete kolen stond. Maar eh Van onderbrekingen nam mijnheer Gansen hurst geen notitie. Met stemverheffing vervolgde hij- Je zou er draineerbuizen mee sparen. Je zou er een beteren weg hebben nog een hak- stoot in het wagenspoor als het nat weer is. Ja, dat is zoo. Ja, zeker viel Billy gejaagd in, maar ik moet nu werkelijk weg Als een molensteen hing mijnheer Gansenhurst aan zijn arm. Ik loop een eindje met je op zei hij, terwijl zij bij het binnenkomen op het terrein door een schildwacht werden gesalueerd, hetgeen door Billy met een wederkeerig aanslaan werd beantwoord. «Waar was ik ook weer O ja, draineerbuizen,» vervolgde hij met dezelfde opgewektheid, welke hij in de keuken bij den notaris bij de dwarsbal ken aan den dag gelegd had. Ik kan die bui zen goedkooper krijgen dan een generaal van het Engelsche leger. Vraag eens dit met een rib- stoot, die Billy een zijsprong deed maken vraag eens aan je generaals of zij draineerbuizen kunnen koopen voor zes shilling per duizend. Tweeduimspijpen, hoor. En die daar hij wees naar een troep werklieden als die onder mijn toezicht het karwei in orde moesten maken dan was het in een week klaar. Och hemelver zuchtte hij smachtend, ik wou dat ik den gene raal maar eens kon spreken Om van hem af te komen, zei Billy, dat hij geloofde, dat het zeer goed mogelijk was en als mijnheer Gansenhurst morgen hier in de buurt kwam, hij den generaal waarschijnlijk wel zou kunnen spreken Wat kon mijnheer Gansenhurst meer verlan gen Reeds lang voor den aangegeven tijd liep daar ter plaatse een mannetje in geruit sport- costuum en dito kousen met een rijzweep in z'n hand ongeduldig te flaneeren. Zijn ongeduld groeide aan tot opgewondenheid, toen hij de roode streepen van den generaal en twee staf kapiteins zag aankomen, die door den kolonel naar het terrein geleid werden. De kolonel herkende mijnheer Gansenhurst reeds onmiddellijk op afstand en aangezien hij wist, dat hij de edelmoedigste gastheer voor de officieren was, stelde hij hem aan den generaal voor, als iemand die met dit soort werk volko men op de hoogte was en Billy, die zich op den achtergrond hield zag het verheerlijkte gezicht van mijnheer Gansenhurst stralen van dankbaar heid. Met een stem die een conducteur van een ondergrond-spoortrein hem benijd zou hebben, antwoordde mijnheer Gansenhurst op een vraag van de stafofficieren. Verboden nadruk. 't Vervolgt. Verlangt gij iets te koopen of te huren Hebt gij iets te verkoopen of te verhuren meldt het in onze KLEINE AANKONDIGINGEN gij zult er profijt bij vinden. Neemt inlichtingen bij degenen die reeds in onze rubriek «KLEINE AANKONDIGINGEN» adverteerden, zij zullen u hunne voldoening uit drukken. YPER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 10