MEUBELS Nieuwe Sportwereld" Allerhande Nieuws Café - Concert Openbare Verkooping 8 Alle Zondagen en Maandagen door de beroemde FREDDY'S in de Café Statiestraat, 28, YPER DE CONVERSIE DER RENTEN Het speciaal invoerrecht op de Boter Burgerlijke Stand van Yper Zondag 24 November 1935 GROOT APPELSIENEN BAL Burgerstand van Kemmel Burgerstand van Wytschaete Burgerstand van Langemarck 2 VRIJWILLIGE van schoone en mobilaire voorwerpen YPER. Velodiefstal. Verleden week Donderdag in den voormiddag, had de 16 jarige Vandamme Maria, van St Jan, haar rijwiel geplaatst tegen den gevel eener woning in de Mondstraat, waar rij een boodschap was komen doen. Haar korte afwezigheid werd door een stoutmoedigen dief te baat genomen, want toen zij terug buiten kwam was de velo, die de taksplaat Nr 356.831 droeg spoorloos verdwenen. Een klacht werd bij de politie ingediend. Ongewensrht bezoek. In den nacht van Donderdag op Vrijdag der verloopen week hebben onbekenden een bezoek gebracht aan het hoenderhok van den Heer Nuytten Robert, alhier wonende Zillebekestraat, en er een tiental kiekens ontvreemd. Opstand tegen de politie. Zaterdag laatst, rond 7 u. 30 's avonds, gerochten twee werkloozen, de ge- naamden Dochy Francois en Cyrille, die zich in staat van openbare dronkenschap bevonden, onderling aan den slag in de Surmontstraat Op het oogenblik dat de politieagent Delanghe tusschen beiden wilde komen om een einde aan het gevecht te stellen, keerde Dochy Francois zijne woede tegen den vertegenwoordiger der openbare macht die het van den woesteling erg te ver duren kreeg. De agent werd ruw ten gronde geworpen en de knoppen van zijn kapotjas afgerukt In zijn val liep de politieagent enkele verwondingen op aan zijn knie, zoodat hij zich door een dokter moest laten ver zorgen en enkele dagen rust zal moeten nemen. Een onderzoek is geopend. Een welverdiende straf. De genaamde B Adolf, tapijtsier, wonende alhier in de Ligywijk, die omtrent een jaar geleden een ongelukkig meisje, DMadeleine, uit de Lange Meerschstraat, had verkracht, verscheen Donderdag morgen voor de Recht bank van Yper om er voor zijne wandaad te verant woorden. Hij zag er zich veroordeeld tot een gevangen zitting van 18 maanden en tot de kosten van het proces. De lijfsdwang voor de kosten werd bepaald op een maand gevang. Aan het slachtoffer en haar kind moet B4 de som van 10.000 fr. betalen als schadevergoe ding, waarvoor de lijfsdwang op 3 maanden bepaald is. Verder werd er aan de burgerlijke partij nog akte verleend van haar voorbehoud voor de toekomst, en de beschuldigde, die voor 10 jaar van zijne burgerlijke rechten beroofd is, werd onmiddellijk aangehouden en na de zitting gevankelijk naar Kortrijk overgebracht. Verkeersongeval. Donderdag avond rond 5 u. 30 kwam een auto langs den Meenensteenweg in de rich ting der stad gereden toen, gekomen omtrent bij de Bascule, de voerder, verblind door het licht van een uit tegenovergestelde richting komende moto, niet be merkte dat twee personen, waarvan een zijn rijwiel aan de hand leidde en een deurraam op zijn schouder droeg, daar langs den rechterkant der baan stapten. Een dezer, de 33 jarige Louagie Gaston, wonende op de Potyze, werd door de auto gegrepen en ten gronde ge worpen. In zijn val liep hij als bij wonder geen kwet suren op, doch hij kloeg alleen van pijn aan de voeten die nadien wat gezwollen schenen. Zijn gezel, de ge naamde Donche Omer, meubelmaker, wonende langs den Meenensteenweg, werd niet geraakt. De auto- voerder stopte dadelijk en bood zich aan om het slacht offer huiswaarts te voeren. f POPERINGHE. Diefstallen. Verleden week Woensdag was de echtgenoote Decaesteker-D'Haene, wonende in de Komstraat, een boodschap gaan doen doch toen zij terug thuis kwam vond zij de achterdeur barer woning open. Iets kwaads vermoedende, keek zij wat nader toe en kwam dadelijk tot de vaststelling dat een dief binst hare afwezigheid in huis gedrongen was. Uit de keukenkast was een portemonnaie verdwenen die een som van ongeveer 85 fr. bevatte. Een onderzoek werd ingesteld. Bij Henri Cornette, wonende langs den steenweg van Westvleteren, werden een veertiental konijnen ge stolen. GHELUVELT. Door een auto verrast. Nabij de herberg De Volksvriend langs de groote baan Yper- Meenen gelegen, werd de genaamde Cael Henri, van Komen, Kruyseecke, langs achter aangereden en ten gronde geslingerd door een auto waarvan de voerder door de lichten van een uit tegenovergestelde richting komend voertuig verblind was. De autovoerder snelde dadelijk het slachtoffer, dat bewusteloos op den grond was blijven liggen, ter hulp en droeg den ongelukkige ïn een naburige woning binnen waar hij de noodige geneeskundige zorgen ontving. Nadien bracht hij den gekwetste, die over hevige pijnen in de lenden kloeg, terug naar zijne woning. WERVICK. Pijnlijk ongeval. De kleine Devos André, 9 jaar oud, die in het werkhuis van zijn vader was gekomen, beging er de onvoorzichtigheid een mes te slijpen doch werd op zeker oogenblik met de kleede ren in het raderwerk van den slijpmolen gevat. Op het hulpgeroep van den jongen snelde de vader dadelijk toe en gelukte er spoedig in de machine stil te leggen en alzoo zijn zoontje te bevrijden. Erg gekwetst moest het knaapje, wiens toestand zeer zorgwekkend is, naar het hospitaal overgebracht worden. MERCKEM. Diefstal. Zekere V., veehandelaar alhier, had een middel gevonden om zich goedkoope koeibeesten aan te schaffen en veel geld te verdienen. *s Nachts trok hij er op uit met een autocamion en laadde hier of daar in een weide een dier op juist alsof het hem toebehoorde, en kwam er dan mee terug naar Merckem om het vervolgens hier in het omliggende te verkoopen. Zoo waren, over een veertiental dagen, drie koeien gestolen geweest in de omgeving van Antwerpen. In den nacht van Zaterdag op Zondag verdween in een andere plaats, namelijk te Borsbeek bij Antwerpen, .nogmaals een koe in dezelfde geheimzinnige omstandig heden. De laatste benadeeligde landbouwer gaf den moed echter zoo gauw niet op om den dader te kennen en stelde zelf een onderzoek in dat weldra den ge- wenschten uitslag opleverde. Op de veemarkt van Kortrijk immers wist hij te weten te komen dat dieren, die daaromtrent aan hetzelfde signalement als deze welke bij Antwerpen w'aren gestolen geweest, hier in de streek door den veehandelaar V. verkocht werden en alzoo was het hem niet moeilijk meer den waren dief te ontmaskeren. Deze erge zaak is in handen der rijks wacht die een streng onderzoek opende. YVYTSCHAETE. Solo-Slim. Dinsdag avond ge durende de rustpoos in de repetitie der Gemeentefan fare, werd door den Heer Voorzitter Michel Depuydt, een Solo-Slim gespeeld met elf klavers van den haas, koeken haas en heermedespelersAlleman G., Sintu- bin A. en Vaneenoo Aug. De kaarten werden gedeeld door Fournier H. rustend medespeler. DAD1ZEELE. Inbreker verrast. Zekere Blan- ckaert, van Passchendaele, was Zondag avond, rond 11 uur, langs achter binnengedrongen in de herberg van den genaamde Cardoen en had er reeds gansch de tooglade geledigd toen hij opeens verrast werd door den thuiskomenden zoon des huizes. De dief, zich op heeterdaad betrapt ziende, wilde vluchten doch de zoon Cardoen liet er hem den tijd niet toe. Hij scheerde hem vast bij zijn kraag en, na een duchtige afranseling, leverde hij den inbreker in de handen der politie over. INGELMUNSTER. Doodelijk spoorongeval. Don derdag avond, rond 6 1/2 u, werd de Heer Pil-Deman, wonende in de Ooststraat te Roeselaere, bij het ver anderen van trein in de statie van Ingelmunster door een trein gevat en de twee beenen afgereden. De onge lukkige werd in allerijl naar een kliniek van Iseghem gevoerd, waar hij denzelfden avond nog, rond 9 u., aan de gevolgen zijner vreeselijke verminking bezweken is. Aflevering van de nieuwe obligatiën van de geünificeerde 4 pets. Schuld, 2* reeks. Het Ministerie van Financiën herinnert de be langhebbenden eraan dat, sedert 17 October, aan de loketten van de Nationale Bank van België, de obligatiën worden afgeleverd der geünificeer de 4 pets. Schuld, 2* reeks waarop de geconver teerde effecten van de volgende leeningen recht geven 6 pets. Consolidatie 1921. 6 pets. Nationale Vereeniging van Nijveraars en Handelaars. 6 pets. Nationale Maatschappij voor goedkoope Woningen. 6 pets. Lloyd Royal Beige. Afgestempelde obligatiën van de diverse dol- larleeningen. Het is den houders van obligatiën der boven gemelde leeningen aanbevolen hun effecten zoo dra mogelijk ter omruiling aan te bieden- Zij heb ben er overigens blijkbaar belang bij, vermits de in 4 pets. Schuld, 2' reeks, geconverteerde oude effecten niet meer ter Beurze worden genoteerd; de nieuwe obligatiën zijn alleen van goede leve ring. Het Staatsblad van 1 November 1935 kondigt den tekst af van een Koninklijk Besluit van 31 October 1935 aangaande het speciaal invoerrecht op de boter. Artikel een van dit besluit is als volgt opgesteld Bij afwijking van ons voornoemd besluit, wordt de bijzondere toelating, vereischt voor den invoer van bo ter, onderworpen aan een speciaal recht van 4 fr. 50 de kilo, voor het tijdstip van 1 November tot 31 December 1935. van den 1 tot den 8 November 1935 GeboortenVanderghote Monique, G. de Stuersstraat, 3. Versavel William, Rijsselsteenweg, 15. Velghe Jacqueline, Yperleestraat. Mélix Yvon, Recolletten- poort, 5. Schmidt Beatrys, De Haernestraat, 37. Coutelle Willy, M. Fochlaan, 4. Mortier Ivonne, Tegelstraat, 48. David Maria-Theresia, Jules Capron- straat, 3. HuwelijkenLeroy Robertus, polierder en Vanhoorne Margareta, huishoudster, beiden te Yper. Crombez Hector, werktuigkundige en Vanoverberghe Marie- Jeanne, naaister, beiden te Yper. OverlijdensDecleire Leontine, 66 j., z. b., wed. La- lous Isidore, Rijsselstraat, 31. Despeghel Henricus, 72 j., echtg. Segers Virginia, St Niklaasstraat, 29. Bouchaert Emile, 60 j., gepensionneerde bediende der accijnsen, echtg. Bugenne Blanche, Veemarkt, 17. Verhelst Sidonia, 68 j., z. b., ongehuwd, Meenensteen weg, 25. Vermeersch Amand, 53 j., muziekleeraar, ongehuwd, Rijsselstraat, 20. Verbeke Julius, 76 j., z.b., ongehuwd, Meenensteenweg, 68a. Courouble Justus, 85 j., advokaat-pleitbezorger, echtg. Lievens Alida, Korte Thouroutstraat, 39. Noyez Maria-Ludovica, 76 j., huishoudster, wed. Vansevenant Petrus, Lange Thouroutstraat, 25. HuwelijksbeloftenJulien Ververken, landwerker, te Langemarck en Elisabeth David, dienstmeid, te St- Jan, voorheen te Yper. Alphonse Taveirne, landbou wer, te Yper en Judith Derycke, landbouwster, te Watou. N. B. Het Bureel van den Burgerlijken Stand zal open zijn op MAANDAG 11 NOVEMBER 1935, van 11 u. tot 's middags voor de aangiften van geboorten en sterfgevallen. om 6 uur 's avonds in LAPIERE'S ZAAL, Hondstraat ingericht door de Ware Trachterschutters Verschillige schoone prijzen waarvan de leden zijn uitgesloten. Ingangsprijs 3 Frank. Kaarten op voorhand te bekomen bij de leden. Het Bestuur H. MAHIEU. MAANDEN SEPTEMBER - OCTOBER 1935 Geboorten Decaestecker Joseph, z. v. Camiel en Mor tier Madeleine. Odent Denise-Godelieve-Cornelia, d. v. Leon en Deconinck Margriet. HuwelijkenBelpaire Joseph-Henri, landbouwer, met - Lemahieu Giselle-Marie-Antoinette, z. b. Lemahieu Daniel, landbouwer, van Kemmel met D'hoine Maria, landbouwster. Bekaert Maurice, landbouwer, met Croquey Alixe, landbouwster, van Kemmel. OverlijdensStorme Adriana-Cornelia, oud 25 j., huishoudster, echtgenoote van Bril Hector. De caestecker Joseph, oud 7 d., z. v. Camiel en Mortier Magdalena. MAAND OCTOBER 1935 Geboorten Verkindt Roger, z. v. Maurice en Mathilde Rousseau. Tiersen Henriette, d. v. Gaston en Bertha Beele. Berton Bertrande, d. v. Omer en Margriet Vanweehaege. Wittouck Raphael, z. v. Gerard en Irène Dumont. Lucas Julien, z. v. Florent en Made leine Burque. Huwelijken Verstraete Achiel, landbouwer, te Holle- beke en Beele Felicie, z. b., te Wytschaete. Vansuyt Benoit (gez. Henri), landbouwer en Marie-Antoinette Vanhoutte, z. b., beiden van Wytschaete. Menu Fer- nand, schrijnwerker, te Meessen en Diane Sohier, z. b., te Wytschaete. OverlijdensParein Emile, z. b., oud 73 j., echtg. van Marie Fynaut. Loridan Alexandre, bakker, oud 70 j., echtg van Octavie Horrent. Baekelandt Gabriëlle,. z b, 38 j., ongehuwd. MAAND OCTOBER 1935 GeboortenGrillet Simonne, d. v. Claudius en Bouba Urbanie. Terryn Gabriel, z. v. Odiel en Deriemaecker Maria. Terryn André, z. v. Odiel en Deriemaecker Maria. De Witte Daniel, z. v. Maurits en Verhaeghe Maria. Spriet Daniel, z. v. Lucien en Deroo Martha. Blomme Suzanne, d. v. Maurits en Vaneygen Juliana. Segier Henri, z v. Prosper en Plamon Leontine. Delamillieure Roger, z. v. Oscar en Ghesquière Julia. Baccarne Daniel, z. v. Octaaf en Dezeure Magdalena. Vandeputte Roger, z. v. André en Verraes Josephine. HuwelijkSmagghe André, en Vandecasteele Julia, beiden te Langemarck. OverlijdensNotredame Marguerite, 7 m. d. v. Cyrille en Hoorelbeke Eugenie. Gotelaere André, oud 2 m. z. v. Jules en Blanckaert Maria. Van wonter ghena Achille, oud 37 j., ongehuwd, z. v. Hector en Goemaere Maria. MARKTEN Middelprijzen MARCHES Tarwe de 100 kilog. Froment les 100 kiL Rogge id. Seigle id. Haver id. Avoine id. Aardappelen 100 k. Pommes de Terre Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren het stuk CEufs la pièce Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. aj G O Z CM 90,00 86,50 90,00 32,50 21,00 0,80 Prix Moyens Kortrijk 4 November Rousselare 5 November Veurne 6 November 90,00 90 88,00 71,00 66,00 70, CO 89,50 90 88.00 36,50 40,00 40,00 22.25 20,00 19 75 0,72 0,76 0,81 1935 verkoopers koopers Si 3 cc. 90,00 78,00 90,00 32 00 19,50 0,76- 270 260 MARKTEN 5 November VAN ANDERLECHT Varkensmakkt te koop gesteld 2603 stuks Gemiddelde p 1 s per kilo op voet 6,5o 7,5o fr. 6 November Veemarkt te koop gesteld 663 ossen aan 4,20 5.5o h 125 stieren aan 3,414,7ofr., 1467 koeien aar* 3,20 4,40 fr Totaal 2255 stuks. 7 November Kalvermarkt te koop gesteld 1749 stuks Gemiddeh e prijs per kilo op voet 4,85 7,g5 fr. Kantoor van den Deurwaarder P. Fiamey Magdalenastraat, 1, Wervick. Tel Komen. 22. DOOR STERFGEVAL Donderdag 14 November 1935 om 2 uur stipt 's namiddags te YPER, De Haernestraat, 23, ten sterf- huize van M. de Neigert waaronder slaapkamer in acajou massif, bestaande uit bed met ressort, kleerkas, lava bo en nachttafel matrassen, sarjen, aller hande tafels, schoone cuisinière, twee feu. continu kas. ijzeren bed, stoelen, zetel, banken, gasvuren, schilderijen, manden, keu- kengerief en tal van andere voorwerpen te lang om te melden. Komptant geld. Gewone voorwaarden- I

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14