ARMISTICE DAY Wapenstilstand BAL MUSETTE L AR M I ST IC E Fl. Vandevoorde - DirectionM. FRANCOIS DE RIDDER. HARMONIE Bestuur Almanachs Vermot et Hachette YPRIANA THE 17th ANNIVERSARY Maandag 11 November 1935 Muziekkring YPRIANA Zaterdag den 16 November 1935 17™e ANNIVERSAIRE Lundi 11 Novembre 1935 Monday 11 of November 1935 Un beau don a notre Musée Communal Rue au Beurre, 31 YPRES pour 1936 en vente au bureau de ce journal 34, rue au Beurre, 34. 1 1,1 -• 17ste VERJAARDAG van den Het Bestuur der Harmonie Yprianaheeft besloten dien heuglijken dag op plechtige wijze te vieren. Het noodigt al de maatschappijen uit met vaan dels, vlaggen en kartels aan die betooging deel te nemen. te 18 ure, vergadering op de R. Colaertplaats (Statieplaats). Om 18 u. 15 stipt vertrek. De maatschappijen plaatsen zich achter de Harmonie Ypriana in de volgorde die ze ver kiezen. In de eerste reek plaatsen zich de vlag gen der Invaliden, Oudstrijders en Ypriana. Vandaar gaat de stoet, langs Statie-,' Tempel en Boterstraat, naar het Gedenkteeken der Yper- sche Gesneuvelden waar de Harmonie Ypriana uitvoert De Brabangonne De klaroenen blazen de Taptoe. Vervolgens trekt de stoet naar het Britsch Ge denkteeken der Meenenpoort langs de Thourout- en Kauwekijnstraat, waar de Harmonie «Ypria na» uitvoert 1°) Het God save the King. 2°) L'ANGELUS Deel van Les Scènes Pittoresques van Massenet- De klaroenen blazen The Last Post. Ten slotte Optocht door de stad langs de Mee- nen-, Hond-, Merghelynck- en Rijsselstraat tot aan de Groote Markt, uitvoering door de Harmo nie Yprianavan het God save the King, de Marseillaise en de Brabangonne, als blijk van erkentelijkheid tegenover de Engelschen, Fran- schen en Belgen als helden gesneuveld voor de verdediging van onzen geboortegrond. Het Bestuur der Harmonie «Ypriana» rekent op de medewerking van gansch de bevolking. Beleefd verzoek de huizen te bevlaggen Het Bestuur van den Muzikalen Kring Ypriana (Harmonie en Symphonie) heeft be sloten, zooals voorgaande jaren, het Ste Cecilia- feest op luisterrijke wijze te vieren en richt te dier gelegenheid de volgende feestelijkheden in Op Zondag 24 November, om 10 u., vergadering in 't lokaal. Om 11 i uur zal, in St Maartenskerk, een Mis gelezen worden ter zielelafenis der Ypersche Muzikanten gesneuveld voor 't Vaderland en voor de overleden werkende leden. De Mis zal opge luisterd worden door de afdeeling Symphonie die onder de leiding van haar bestuurder, M. G. Van Egroo, en met de medewerking van M. Ha- noulle, orgelist der Kathedraal, de volgende stuk ken zal uitvoeren 1. Aria Bach 2.Détresse et Consolation H. Moerman 3. Les cieux chantent les louanges de Dieu (marche de l'oratorio) Haendel Na die plechtigheid, optocht door de stad. Om 13 i uur, BANKET in 't Hotel Skindies De eereleden die begeeren eraan deel te nemen, gelieven zich te laten inschrijven bij den Heer Voorzitter der Harmonie. Maandag 25 November, om 16 uur, in de Cine mazaal Oud Yper Colaertplaats, PRACHTIG KINDERFEEST. Dit kinderfeest zal bestaan in een komieke cinemafilm, aangeboden door M. Brussin, uitba ter der Cinema, en een zitting gegeven door M. Pic en zijn gezelschap uit Brussel. Op het pro gramma, Marionetten en levende Poppen. M. Pic heeft hier vroeger reeds onze kinderen komen verlustigen en allen herinneren zich nog het om 7 uur in de zaal Lapiere, Hondstraat gegeven door de Maatschappij Jonge Accordeonisten met den Orchestre Musette onder leiding van den virtuoos accordeoniste M. Alb. DE HOLLANDER. Afwisselend met muzikale attracties Algemeene ingangsprijs 3 frank. Leden gratis. Kaarten te bekomen bij al de leden en in 't lokaal, Hondstraat, 22- Le Comité de l'Harmonie «Ypriana» a décidé de fêter solennellement cette journée mémo- rable. II invite toutes les sociétés a participer a cette manifestation avec drapeaux, étendards et cartels a 18 heures, réunion Place R. Colaert (Place de la Station). Départ a 18 h. 15 précises. Les Sociétés occupent la place qui leur con- vient derrière l'Harmonie Ypriana Prennent place au premier rang les drapeaux des Invalides, Anciens Combattants et Ypriana. Le cortège se rend par les rues de la Station, du Temple et la rue au Beurre au Monument aux Enfants d'Ypres morts pour la Patrie oü l'Harmonie Ypriana exécute La Brabangonne Les clairons sonnent La Retraite. Le cortège se rend ensuite au Mémorial Bri- tannique de la Porte de Menin par la rue de Thourout et la rue du Corbeau, oü l'Harmonie «Ypriana exécute 1°) Le God save the King. 2°) L'ANGELUS Extrait des Scènes Pittoresques de Massenet. Les clairons sonnent The Last Post. Pour terminer Défilé en ville par la rue de Menin, rue des Chiens, rue Merghelynck et rue de Lille jusqu'a la Grand'Place oü l'Harmonie Yprianaexécute le God save the King, La Marseillaise et La Brabangonne, en hommage de reconnaissance envers les Anglais, Frangais et Beiges tombés pour la défense du sol natal. Le Comité de l'Harmonie Yprianacompte sur la participation de toute la population. Prière d'arborer les drapeaux machtig en welverdiend succes dat hem hier te beurt viel. Ook zal iedereen ér dit jaar nogmaals aan houden dit aangenaam en kinderlijk schouw spel met zijne lievelingen bij te wonen. Ziehier de schikkingen welke voor dit feest getroffen zijn al de leden van Ypriana zijn wel gekomen. De kinders boven de 5 jaren zullen plaats nemen op de middenzetels, deze beneden de 5 jaren op de zijplaatsen vergezeld van een grooten persoon. De Eere- en Werkende leden, die het feest komen bijwonen zonder kinderen, zullen zoo goed willen zijn zich langs achter in de zaal of boven op het balkon te plaatsen. Niet ver geten zich van de uitnoodiging te voorzien die streng aan den ingang zal geëischt worden. Bereidwillige juffers zullen zich gelasten orde in de zaal te houden en de kinderen wel te plaat sen. De kaarten móeten ingevuld worden bij den Voorzitter, Heer Aimé Gruwez, in zijne woonst, Boterstraat, 2, op de volgende dagen en uren Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrij dag vóór het feest, van 9 tot 11, en van 2 tot 5 uur. Zonder ingeschreven te zijn kunnen de kinderen geen plaats nemen in de hen voorbehouden ran gen en zonder kaart, behoorlijk door den Voor zitter ingevuld, wordt niet een kind binnen ge laten. Om alle moeilijkheden te voorkomen is men verzocht geen kinderen mede te brengen van NIET LEDEN. Dinsdag 26 November, om 20 uur zeer stipt, in de Cinemazaal Oud Yper R. Colaertplaats, luisterlijk BAL met kostelooze tombola. De prijzen voor de tombola zullen door den Voorzitter der Harmonie, M. Gruwez of ook door de leden van het bestuur met dank aanveerd worden. Het eerste groot KUNSTCONCERT der Har monie zal plaats hebben in December vóór Kerst dag. De TABAGIEAVOND ingericht door de Sym phonie, zal plaats hebben op Dinsdag 19 Novem ber a. s. De eereleden, die, bij vergetelheid, geen uitnoo diging voor het Bal en het Kinderfeest zouden ontvangen hebben, worden vriendelijk verzocht zich te wenden tot den Heer Voorzitter der Har monie, die insgelijks de inschrijving van nieuwe eereleden aanvaardt. De jaarlijksche bijdrage als eerelid voor al de nieuw in te schrijven leden is bepaald als volgt 25 fr. voor een persoonlijke kaart en 35 fr. voor een familiekaart. The Committee of the Ypriana Band have de cided to form a Pilgrimage for the purpose of Honouring this Memorial day. And have the Honour of inviting all Societies with their Flags and Banners. at 6 p.m. the Societies will meet in Station Square start at 6.15 p. m. for the purpose of forming a Pilgrimage and will march behind the Ypriana Band. Flags, etc. should be placed together. The Flags of the «Invalides Old Soldiers and «Ypriana» will have the first place. The first visit will be paid to the Ypres Memo rial through the Station street, Temple street, Butter street and when there the Ypriana Band will first play La Brabangonne. The Buglers will sound La Retraite. The second visit will be to the British Memo rial at the Menin Gate, where through the Thou rout street and Corbeau street, the Pilgrimage will pay hommage to the Dead. The Ypriana Band will play God save the King- then L'ANGELUS from the Scènes Pittoresques of Massenet The Buglers will sound The Last Post. The Pilgrimage will then march through the Meninstreet, Dog-, Merghelynck-, Lille street up to the Grand'Place, where the Ypriana Band will play God save the King, La Marseillaise and La Brabangonne in Honour of the British, French and Belgians, who have fallen in defence of our Country. The Committee of the Ypriana Band wishes that the whole Population of Ypres will take part in the Pilgrimage, it is also the wish of the Com mittee that all Flags should be hoisted on this occasion. M. le chevalier de Haerne, Premier Président a la Cour d'Appel de Gand, vient de faire don au Musée de notre ville du portrait de son oncle, feu Monseigneur de Haerne, né a Ypres. membre du Congrès National de 1830. C'est un portrait peint, de grand format, presque en pied, d'une excellente peinture. II a bien voulu ajouter également le portrait lithographié de son Père, né lui aussi a Ypres, Commissaire d'arrondissement successivement a Eecloo, Turnhout, Gand et Thielt. Ces deux portraits prendront bonne place dans la collection des figures des anciennes personna- lités Yproises. Les amis du Musée d'Ypres seront reconnais- sants a M. le Premier Président de Haerne d'avoir songé si aimablement au Musée de leur ville et ils apprécieront son geste bienveillant et généreux. T- >- V Le MAITRE-FOURREUR tient a votre disposition Des ateliers modèies Un énorme choix de superbes Fourrures Un personnel d'élite stylé Visitez ses installations. Skungs - Putois - Petit - Gris Astrakans - Agneaux des Indes etc., etc. aux MÊMES PRIX que TAN DERNIER grace a ses stocks considérables

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 3