e YPERSCHE VOETBALKRONIEK HET WILLEMS-FONDS 2° Afdeeling Bevordering: Uitslagen der matchen van Zondag 3 Nov. 1935 R. S. Waereghem St. Moeskroen 11 F."C. Roeselaere Waereghem Sp. 20 S. K. Sweveghem S. K. Roeselaere 36 W. S. Lauwe F. C. Iseghem 13 R C. De Panne C. S. Yper 24 F. C. Poperinghe F. C. Knocke 44 F. C. Heyst Wevelghem Sp. 97 Matchen van Zondag 10 November 1935 üfl iwéïiii'<ii"h i i i -"wm C. S. Yper Iseghem Waereghem Sp. S. K. Roeselare Knocke St. Moeskroen S. K. Sweveghem W. S. Lauwe R. S. Waereghem Wevelghem Sp. Poperinghe F. C. Roeselare Heyst De Panne Tweede afdeeling De Panne 2 C. S. Yper 4 Alle sportbladen zijn het eens om te verklaren dat "^per eens met den ouden slenter afgebroken heeft en een verdienstelijke zegepraal op verplaatsing heeft be- haald. Inderdaad de uitslag, in De Panne verwezenlijkt, strekt de rood-witten ter eere en de puntenwinst heeft er veel aan toegedragen om den toestand in den hui- digen staat van zaken merkelijk te verbeteren. Daarom onze beste gelukwenschen en moge die overwinning nog door menige andere gevolgd worden. Over de match zelf laten wij den plaatselijken sportkronijker aan het woord De Panne stelt een drietal invallers op, terwijl de gasten hun sterkste opstelling in lijn brengen. Met ver deeld spel wordt aangevangen. Men moet de 20e minuut afwachten om Vanderbouwhede het eerste doelpunt te zien netten voor leper. De gastheeren trekken daarna ten aanval en Ryckman stelt enkele minuten later ge lijk. leper neemt daarna de bovenhand en tien minuten voor het einde van de eerste helft zorgt Vanderbouw- liede voor den voorsprong der bezoekers. Even later redt een achterspeler der bezoekers met de twee han den een zeker doelpunt, doch de scheidsrechter laat doorspelen. Met 2-1 wordt de rust gefloten. Na het hervatten dringen de bezoekers hun spel op. Met de 15e minuut verwerven zij een hoekschop die door den rechtsbuiten rechtstreeks in doel gezonden wordt Dit schijnt De Panne te ontmoedigen en leper is de meerdere. Met de 35e minuut lukt Vanderbouw hede een vierde doelpunt en het is slechts tegen het einde dat Vercauter een tweede doelpunt voor de thuis club aanteekent. leper wint verdiend met 2-4. Enkele beschouwingen van dit verslag zijn evenwél te weerleggen Eerst en vooral, de rood-witten stelden hun sterkste opstelling niet in lijn en traden met twee invallers óp. Er weze nochtans aan toegevoegd dat zij zich goed uit den slag getrokken hebben. Vervolgens, om aan Cesar te geven wat aan Cesar toekomt, werden de doelen aan- geteekend door Vanderbauwhede, Depoorter, Vander- bauwhede en Vanlimburg. Verder werd er nogmaals bestatigd dat de voorwaartsen nog menige kans tot doelen hebben laten voorbijgaan. Een weinig meer be sluitvaardigheid zou stellig tot meerdere doelpunten kunnen aanleiding geven. Morgen nu komt W. S. Lauwe op bezoek. Beide ploegen zullen dus als kapitein een oud-internationaal in lijn stellen. Beide elftallen heb ben ook veel dingen goed te maken. Wie zal het halen, aanvoerder Provo of aanvoerder Vanderbauwhede De vraag zou in ons voordeel moeten opgelost worden, maar volgens mijn inziens zijn beide samenstellingen elkander waard. Daarom zou ik aan onze spelers wil len vragen van door te geven van het begin, en den strijd tot het uiterste vol te houden. Door hare trouwe supporters aangemoedigd, zal de rood-witte ploeg de punten willen aan huis houden om Zondag avond hare klasseering nogmaals in vooruitgaande opmarsch te zien verstevigen. 2e Afdeeling Bevordering F.. C. Heyst 9 6 2 Stade Moescroen 9 6 2 S. K. Roeselaere 9 6 2 F. C. Iseghem 9 6 3 F. C. Roeselaere 9 5 3 F. C. Knocke 8 3 2 Waereghem Sp. 944 W. S. Lauwe 8 4 4 1 41 13 13 1 23 11 13 1 30 18 13 0 20 18 12 1 3 18 26 16 1 22 17 0 16 18 14 11 9 9 8 C. S. Yper 9 3 5 1 16 24 7 F. C. Poperinghe 9 3 5 1 18 30 7 S. K. Sweveghem 9 3 6 0 19 31 6 Wevelghem Sp. 8 2 5 1 17 29 5 R. S. Waereghem 9 2 6 1 14 18 5 R. C. De Panne 8 2 6 0 13 36 4 Derde Speciaal C. S. Yper 6 W. S. Lauwe 0 De Specialers hebben de tweede naeenvolgende thuis- ontmoeting insgelijks in hun voordeel doen afloopen. Nochtans kon niemand in het begin van de match ver moeden dat de zegepraal zoo afgeteekend zou uitval len. Niet alleen speelde Lauwe een voortreffelijk pas- senspel, maar verplaatste in een snel tempo menige aanvallen, die evenwel op een rotsvaste rood-witte ver dediging botsten. Van den anderen kant traden onze voorwaartsen gevaarlijker op, maar konden hun meer derheid niet in doelen omzetten vermits er enkel op ont snapping door Ollivier eenmaql aangeteekend werd en dan nog aan de 40<' minuut. Voegen wij er echter aan toè dat Lauwe één hoekschop afdwong, terwijl Yper er'zes te nemen kreeg. Doch na de rust bleek het alras dat de bezoekers zich gansch uitgespeeld hadden. De rood-witten waren een bestendig gevaar voor de geel zwarte achterhoede, die zich derwijze vijf maal liet verschalken. De punten werden als vplgt aangeteekend Nummer twee door Ollivier pp doorbraak drie door Ollivier op samenspel met Cherehye vier door Ollivier op inzenden voor de kooi van Versailles G.vijf door Coene op onvoldoend stoppen van den keeper die een schot moest houden van Ollivier, nadat hij reeds twee mannen gedribbeld had zes door Versailles G. nadat bet leder door Croes en Cherehye verder gezonden werd. Indien wij onzen lof moeten uitspreken over de voorlijn, mogen wij ook de halflijn en het achtertrio niet vergeten, die bijzonderlijk in de eerste speelhelft AFDEELING IEPER biedt op Zondag 10 November, te 3 uur, aan de bevolking van leper en Omliggende een cultureelen namiddag aan in Concordia De heer L. VERHAERT, let terkundige, komt er met zijn poppen onze snaken en ook de ouderen vermaken. Een volk dat zijn schat van vertellingen bewaart, behoudt eveneens zijn reden van be staan. Zijn spreuken en verha len leveren den maatstaf zijner geestesvermogens. In alle landen genieten de sprookjes een vaderlandsche be langstelling. Onze koningin had aan Hans Andersen, den Deen- schen verteller, een bijzondere voorliefde gegeven. In Vlaanderen zijn Decock, Teirlinck, P. Demont, E. H. Le- roy, Heyermans, Gezelle, Men- nekens en andere maar al te weinig gekend. Dit is een leemte. Vaderlandsliefde spruit uit het begrijpen der cultuurschatten. De Germaansche sagen hebben de inspiratie en de kunst van een Wagner o. a. gevoed. Volkslegenden dienen vertolkt in de nationale taal, van ziel tot ziel. Dan alleen werken ze als staling van wil. Volkslegenden teren op taalgevoel. Taaifijnheid is hoofdzakelijk 'n adeltitel. Volkskracht is drager van geestelijke waar den. Daarom is het plicht voor ieder fijner geest zijn volk te eeren. Hij dient weer te geven wat hij van hem kreeg. Bilderdijk zegde gevat't Is mijn trots de Nederlandsche taalschat over onzen stam uit te gieten. Arm Vlaanderen, hoe arm is die schat in uw oorden nog, omdat uw beste zonen hem nog niet hebben uitgebouwd. 't Willems-Fonds, Afdeeling leper, wil zijn volk dienen met zuiver vaderlandsche bedoelingen. 't Ijvert onverpoosd voor geestelijken bloei, waarborg voor welvaart, 't Houdt zijn leden op de hoogte der geestelijke stroomingen door volks voordrachten, kunstfeesten, leergangen. Zijn boe kerijen tellen 4000 boekdeelen en 250 trouwe le zers. 't Houdt zich onledig met sociale en opvoed kundige vraagstukken. 't Bestuur van 't W. F. is overtuigd dat de Iepersche bevolking zijn pogingen steunen zal- In deze beroerde tijden is het eiken burger plicht mensc-hlievend te handelen. Niet door verkrim ping van cultuur kan reding komen maar door verspreiding van sociaal gevoel en door handelen. Steun ons werk. Word lid van 't w. Ff (20 fr. 's jaars). Ouders zendt uw kinderen naar ons sprookjes feest op Zondag 10 November in Concordia. Ver gezelt ze. Gij zult u kosteloos vermaken. Algemeene'toegangsprijs 0.50 fr. hunne stellingen in prima-voorwaarden verdedigd heb ben. En nu naar Harelbeke om nog twee punten rijker te worden. Laat u niet beïnvloeden door hetgeen rond u gebeurt, speelt zooals gij tot nu toe gedaan hebt en de rood-witte zege zal niet uitblijven. IHe Afdeeling Speciaal Reeks B. C. S. Yper 5 5 0 0 27 5 10 Stade Moescroen 3 2 0 1 14 7 5 F-C. Poperinghe 4 2 1 1 13 12 5 Stade Kortrijk 4 2 2 0 14 11 4 Cuerne Sp. 4 12 16 9 3 Kortrijk Sp 4 12 15 14 3 W. S. Lauwe 4 1 3 0 8 15 2 Harelbeke 4 1 3 0 5 15 2 Wevelghem Sp. 2 0 2 0 3 7 0 Juniors C. S. Yper Stade Moescroen Onze jeugdige voetbalspelers waren Zondag bye en gaan nu twee Zondagen naeen hun geduchtigste tegen strevers te ontmoeten hebben, namelijk Stade Moes croen en Stade Kortrijk. Morgen in den voormiddag krijgen zij de Stadisten van het zuiden als gast en dit elftal mag niet met te veel zelfvertrouwen bestreden worden. Te allen tijde waren de ontmoetingen in Juniors en ook in Speciaal tegen onze bezoekers altijd te duch ten. Daarom zullen de Juniors er goed zorg voor dragen dat zij in tip-top form verkeeren om des te beter den tegenstrever te bekampen. Achterhoede, wees voorzich tig iri het ingrijpen; halflijn, steun uwe verdediging zooals uwe voorwaartsen, en voorlijn, benut elke ge legenheid van schieten om het vijandig doel onder vuur te nemen, ten einde te zorgen dat de twee punten thuis blijven, tot groot genoegen uwer talrijke bewonderaars. Juniors C. S. Yper 3 3 0 0 27 2 6 Stade Kortrijk 4 3 1 0 14 8 6 Stade Moescroen 2 1 1 0 7 5 2 Kortrijk Sp. 2 1 1 0 6 5 2 Deerlijk 4 1 3 0 7 24 2 Wevelghem 3 0 3 0 4 21 0 NEMO. Beschouwingen van Oefenmeester E. E. Bennett Goed gewerkt, jongens. Zondag laatst hebt gij te De Panne bewezen tot wat gij bekwaam zijt, wanneer gij wilt Het was een lust om zien hoe allen streden om tér meest en met vastberadenheid om ter best speeldende uitslag is geweest dat nuttige en hoogst noodzakelijke punten gewonnen werden. De score had grooter kunnen zijn, ware het niet dat gelegenheden gemist werden en dat enkele spelers bij oogenblikken te overhaastig waren. Wij hopen niette min dat deze strijdlustigheid onzer mannen zal voort duren en dat ze Zondag tegen Lauwe, voor hun eigen supporters, door een nieuwe overwinning, zullen willen toonen dat ze op de hoogte van hunne taak zijn. De match tegen Lauwe dient ernstig opgenomen te worden, want Lauwe is niet zoo zwak als men zou kun nen denken. Van af den aanvang zal Cercle moeten doorgeven om de punten te kunnen bemachtigen. <t Op gelet nietwaar jongens. Ik heb Lauwe dit seizoen zien spelen en ik ben de meening toegedaan dat deze club zeer gevaarlijk is voor doel, daar de voorwaartsen goed bij shot zijn. Niettemin zouden wij Zondag moeten winnen en indien onze man nen met dezelfde geestdrift spelen als te De Panne, dan zullen wij winnen. Daarom spelers, allen het beste gegeven. E. E. B. BOKSEN De boksmeëting op Allerheiligen door promotor Knockaert ingericht, lokte een volle zaal. Ten andere het gezellige zaaltje Victoria Palace van den Heer' Sedeyn is heelemaal geschikt om zulke feesten te laten doorgaan, en de balkons op de zijkanten, laten de toe schouwers, aldaar geplaatst een ruimer zicht op den ring. Gaan we nu over tot de uitslagen. Staf Maeckelberghe van leper (70 kgr.) kwam terug op de planken tegen Minnekeer van Moeskroen (68 kgr.) Staf haalde een welverdiende puntenzege, maar had nog al af te zien van den afstand van 4x2, omdat de- gewoonte nog ontbrak. In den 2n kamp zag men Claeys 52 kgr. Yper opkomert tegen Clinckemaille 52 kgr. Het was een kamp waarin beiden alles gaven, en die op zeker oogenblik dreigde slecht af te loopen voor Claeys, die op 't einde van den 3n round groggy stond. De 3° kamp Buysse 59 kgr. Yper tegen Pierpont 6O kgr. Wervick was te kort om een oordeel te vellen- Immers, Buysse, welke dacht mee te vechten., liep op een treffer naar de maag en 't lof was gezongen. Hij ging neer voor de volle rekening en zijn gelukkige overwinnaar danste van blijdschap. Dan kwam Loo Carlier binnen de koorden tegen Ver- faille, die zich flink verdedigde, maar aan de flinke Ypersche kracht niet kon beletten hem van verre te kloppen. Die Carlier, is een veelbelovend element Na de 10 min. rust trad inrichter Knockaert zelf op den ring om den gekwetsten Blanckaert te vervangen tegen V. Steelandt in een exhibitie van 3x2 minuten die welgeslaagd mag worden genoemc Een kamp van 3x1 minuut door de kleintjes Ossieur en Carlier, werd langdurig toegejuicht en toonde ons 2 piepjonge kadetten in volle doening. Als laatste liefhebberskamp kwam Maurice Verkoü- ter, de goede puntenwerker, de zege afdwingen in een kamp van 6x2 tegen Catrix, die een flinke Fransche tegenpartij was voor Maurice. Toch sprak de afstand hier in het voordeel van Maurice, die goed bokst ten dage. Volgde dan de clou van den avond of de revanche van Basyn 56 kgr. Moeskroen tegen L. Croquette van Vlamertinghe, 54 kgr. Deze kamp werd allerhardnekkigst betwist en 't was te zien dat Leon er alles op zette om te zegevieren in eigen midden. Van een anderen kant zocht Basyn in de 4 eerste ronden den harden slag en had Leon óp een van zijn talrijke uppercuts geloopen, welke hij zoo menigmaal in het luchtledige zond, dan had het gedaan geweest. De Vlamertinghenaar was hem echter te rap en wanneer Basyn het gewaar werd, begon hij maar dapper mee te vechten dot opeens op 't einde van den 7e round Leon op den grond gaat, maar dadelijk recht is waarop de gong weerklinkt. En 't is op dit oogen blik dat Leon de kamp aan 't verliezen is. De Moeskroene- naar verdubbelt zijne pogingen, maar Croquette houdt het vol en verliest meer dan eervol. De ringroutine van Basyn sprak hier het hooge woord maar Leon ge moogt u zoo rap niet laten ontmoedigen als ge deedt nq den kamp. Een element zooals gij moet kunnen zijn meer dere erkennen. In de oogen van de sportliefhebbers zijt ge hoegenaamd niet verminderd uit den strijd ge komen, zelfs houd ik er aan U hartelijk geluk te wen- schen. Immers, verliezen met 1 1/2 punt verschil van een Basyn, die 12 jaren plankenkennis heeft en in de laatste 7 weken 9 kampen leverde, is geene oneer, en moet U stalen om met meer moed de training te hervatten. Een neerlaag mag de oorzaak niet zijn van uwe terugtrekking uit de bokssport, waarin ge reeds zoovele successen boekte. En om te eindigen een woord van dank, in name der inrichters, aan de sportliefheb bers, die het hunne hebben bijgebracht om dit feest - wel te doqn lukken.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6