KOFFIES en CHICOEEI met PREMIEN Christiaens Devolder - Kortrijk 1 Café Concert KORTRIJKSCHE - ONDERLINGE - "Nieuwe Sportwereld" Brand - Leven Ongevallen Te koop in alle goede winkels. - Premiedepoti G. Laroye, 20, Boomgaaidsfraat, Yper. EISGHT ALTIJD EN OVERAL DE Verven Droogkuischen Nieuwwasschen Luxe - Waschdienst Kilowasch Teintures Nettoyages Blanchissage de luxe et au kilo Gla^age Ainéricain de Cols Manchettes Bijhuis L. KNOCKAERT - JOOS Dépot Diksmudestraat Rue de Dixmude. S3 Y P E R. Tel. 260 Y P R E S. rAlle Zondagen en Maandagen WAAR Z1JT Gij HET ZEKERST EN VOORDEELIGST VERZEKERD TE KCRTRIJK hoop gesteld. De geheele raison d'être van het geval was die uitval in het Liefdelaantje geweest, om haar wrok te bevredigen en nu moest zij voor dat eene oogenblik eiken dag boeten. Nora her innerde zich, dat de zuster van Rex, een vroeg rijp meisje, dat op school nog al populair was en bij tooneelvoorstellingen bij gelegenheden als prijsuitdeelingen enz. bizonder op den voorgrond trad, eens de theorie verkondigd had, dat het be ter was met iemand verloofd te zijn, dan heele- maal niet. O dacht Nora nu, kon ik mijn zin maar doenen zij dacht met afgunst aan het leger vriendelijke oude vrijsters, die niet peins den over of haakten naar verloving en levens- eischen van dat soort. Deze gevoelens waren treu rig genoeg, maar wat het ergste er van was, bestond hierin, dat niemand dien gemoedstoe stand bij haar ooit zou mogen vermoeden. Dat nooitZij moest doorgaan voor het gelukkigste verloofde meisje van de werelden zij deed er haar uiterste best voor. Men kon in die dagen dikwijls genoeg haar helderen lach hooren, maar de glimlach van waar geluk was niet te zien. Zij had een met punten gewapenden muur tusschen haar en haar verafgodende ouders opgetrokken en over den rand van dien muur gluurde zij met een hard, gemaakt-vroolijk gelaat naar haar vader en moeder en wisselde slechts alledaagsche gesprekken met hen over den oorlog en het weer. De algemeene gedruktheid van het gezin werd er niet beter op, toen Nora op zekeren morgen plotseling toestemming vroeg, om de zuster van Rex, mevrouw Milbanke te logeeren te vragen. Zij was op dit denkbeeld gekomen, teneinde door de aanwezigheid van haar logé niet zoo dikwijls alleen met Rex te moeten zijn. Dit was iets, wat haar steeds benauwde en nu had zij de oplossing gevonden. Toen zij zag dat haar vader besluiteloos op zijn knevel beet, keek zij hem strak aan en zei overtuigend Zij is een goede vriendin van mij en zij heeft mij toch ook te logeeren gevraagd, niet waar Ja, dat is zoo zei de majoor en bij zich zelf verzuchtte hij had ik haar maar nooit naar die verwenschte lui laten gaan en hij voegde er aan toe Enfin 't is goed en na eenige oogen- blikkenHoe lang wilde je haar te logeeren vragen De jonge mevrouw Milbanke kwam voor veer tien dagen logeeren en zij bracht een bezending koffers en hoedendoozen mede, die een onpartij dig vermoeden ten volle rechtvaardigden, dat haar verblijf wel eens maanden in plaats van weken zou kunnen duren. Wat zij ook tevens met zich bracht in het Witte huis was, wat zij zelf zou beschrijven als een beetje leven digheid een beetje frische luchtdoch wat door majoor Wynne-Pritchard bestempeld werd als een helsche bries Van af het oogenblik, dat hij haar in zijn sa lon zag theedrinken, met haar rouge lippen, die een halven cirkel vermiljoen op den rand van het kopje achterlieten, van af dat oogenblik stond het jonge levendige, aanstellerige vrouwtje hem al tegen. Desondanks behandelde hij haar met een ouderwetsche beleefdheid, die bij haar de meening vastlegde met dien ouden snaak kan ik het best vindenbinnen enkele dagen wind ik hem om mijn vinger zoo gaat het meestal met henGedurende de eerste twee dagen bracht de logé het kalme huishouden geheel in de war. Zij ontbeet in bed en begon zich eerst tegen den middag te kleeden. Voortdurend legde zij beslag op de twee dienstmeisjes. Mary, kom eens even en maak dit eens vastof Ellen, zet eens een ijzer op en strijk dit eens.Alle koperen bakjes gebruikte zij als aschbakjes en overal, op ran den en voetstukken prijkten de peukjes, om niet te spreken van het tapijt en het trijp der stoelen, dat overal sporen droeg van haar rookmanie. Steeds moest op haar gewacht worden met de lunch, want zelfs de bescheiden winkelétalages te Ditchwater oefenden zoo'n permanente aantrek kingskracht op haar uit, dat zij om geen huis regelen van haar gastvrouw dacht. Bijna altijd door de beroemde FREDDY'S in de Café Statiestraat, 28, YPER was Nora bii haar, die over iedereen dien zij ontmoetten, dp gevraagde informaties moest ver strekken. (Een nette mijnheer was dat, wie was dat Ken je hem niet AllemachtigDie lange knappe vent liep naast hem hoe heet hij ook weer Mijnheer Somers Somers Is dat geen vriend van Rex Rex moet er eens een paar meebrengen om te theeën.) Als haar broer op 't Witte huis kwam, begroette zij hem met een uitbarsting van uitbundige scherts, die meestal betrekking had op zijn verliefdheid en bij me vrouw Wynne-Pritchard een bedekt misnoegen opwekte. Nora ontging dit misnoegen niet en dit prikkelde haar opnieuw tot weerspannigheid. Expres deed zij dan overdreven vriendelijk met haar aanstaande schoonzuster en lachte en stoei de met haar in den tuin zij haalde met haar de kleerkasten overhoop, redeneerde over blouses, crêpe de Chine, dito georgette en wat dies meer zij, tot laat in den avond. Mevrouw Milbanke was ook behalve rookma- niak, verzamelaarster en zij had een groote col lectie talismans, en photo's met handteekeningen medegebracht, die zij Nora met veel trots liet bezichtigen. Deze hier is als Pierrot verkleed zei ze. O, ik wou dat je hem gekend had, Nora je zou je doodgelachen hebben om zijn vervaar lijke stem. Ik heb James er toe gekregen, hem te logeeren te vragen. Kijk eens hier, deze zal je waarschijnlijk wel niet kennen, is het wel Zij liet Nora een photo zien. Het beeld dat haar oogen ontwaarden was een lachende zwarte dan seres gekleed in een zwart rokje met lange wel gevormde beenen en witte schoenen. Dat ben ik, drie jaar geleden, toen ik gedu rende veertien dagen in het Elysée danste. Heb je daar gedanst vroeg Nora verrast. Nou en of'n Mooi zaakje. Veertien pond per week met een mededanseres, die ik zelf moest- betalen. Nu, die kon ik voor een pond per week krijgen. Na afloop gingen wij met de directie soupeeren. Reuzenroyaal waren ze en de direc teur was bizonder mild met de wijnflesch. Ik denk er nog dikwijls aan, want het is de leukste tijd uit mijn leven geweestmaar zeg Nora, je moet er niet met Rex over spreken. Hij ging zoo te keer, toen iemand het hem naderhand vertelde. Verraad mij niet voor de tweede maal. zeg Natuurlijk nietzei Nora. Hier is mijn mededanseres, die ik toen had neen zij is het toch niet. Dat is mijn vriendin Madge en dit is miss Hoe heet zij ook weer Een knap meisje van het tooneelgezelschap dat destijds in Cowry Bay speelde Rex had ook ken nis met haar gemaakt. Ik geloof, dat hij toen doodelijk van haar was, maar dat was toen jij hem... enfin, dat is afgeloopen. Je hadt haar eens moeten hooren zingen Dear mother kiss me Mevrouw Milbanke zong het refrein er van Ik zing al haar liederenze liggen juist goed voor mijn stem. O, ja zei Nora, die zich wijsmaakte, dat zij zich niet verveelde. 't Is jammer, dat je niet hier was, toen ze hier menschen zochten voor on ze revue. Revue riep de logé. Gaan ze hier een re- Handelsregister Kortrijk 952 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December 1932, in uitvoering van de wet van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoordigers gevraagd. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het Bijkanfoor te YPER 8, Mondstraat Tel. 159 Algemeen Opziener Omer Robyn vue opvoeren Met een weinig terughouding zei Nora, dat de revueopvoering bij een zekere familie Gansen- hurst was ontworpen. Dat is een naam, die je aan paté de foie gras doet denken schertste de logé, haar in de rede vallend. ze wonen in een kasteel van een huis en er zijn negen of tien officieren ingekwartierd, en ik geloof, dat die allemaal in de revue mee spelen Ik begrijp niet, dat Rex mij daar nooit iets van heeft verteldriep mevrouw Milbanke. Begeerig vroeg zij «Wat hebben ze voor meis jes die daaraan meedoen Stijve harken zeker of hebben ze jou ook gevraagd om mee te doen Ja, zeker zei Nora onverschillig. Zij raapte een zakdoek van den grond, die Nellie had laten vallen. Ik had er geen zin in. Het zou dan om

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 10