LEON GRILLET Beursorders Wisse I Coupons Onderschrijvingen Teraardbesfelling van den Heer Advokaat J. COUROUBLE Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper WILLEMSFONDS DE CONVERSIE DER RENTEN Meenenstraat, 31, YPER Telefoon 144 Comptant en Termijn Leening der Verwoeste Gewesten Maandag laatst, te 11 uur, had in St Maartens- kathedraal en in aanwezigheid der Magistratuur en van een overgroote menigte vrienden en ken nissen, den plechtigen lijkdienst plaats van den Heer advokaat - pleitbezorger Juste Courouble, die alhier den 6 November 11. in den gezegenden ouderdom van 85 jaar zachtjes in den Heer ont sliep. De overledene, die hier om zijne groote ver diensten eenieders achting wegdroeg, was Voor zitter van de Tuchtkamer der Pleitbezorgers bij de Rechtbank van 1° Aanleg van Yper, gewezen bijgevoegde Rechter bij zelfde Rechtbank en oud ondervoorzitter d^r Rechtbank voor Oorlogs schade van Yper. Hij was opvolgenlijk bevorderd geworden tot Ridder in de Leopoldsorde en Rid der in de Kroonorde en was ook nog vereerd met het Burgerkruis van 1' klas, de Eeuwfeestme daille en de Herinneringsmedaille van Leopold II. Na den lijkdienst en vooraleer het lijk naar Gits werd weggebracht om er in den familiekel der begraven te worden, sprak de Heer advokaat Sobry, namens de Tuchtkamer der Pleitbezorgers, volgende lijkrede uit r Mijnheeren, Als secretaris van de Kamer der Pleitbezor gers, waarvan de overledene de beminde Voor zitter was, en ook als een der oudste advokaten, aangewezen om eene lijkrede uit te spreken, kan ik onzen oudsten, zoo verdienstelijken ambtge noot de Rechtbank en de Balie van leper niet zien verlaten in deze doodskist, zonder eene laatste hulde te brengen aan zijne eervolle, vlekkelooze loopbaan, zijne bedroefde echtgenoote en familie leden de uitdrukking aan te bieden onzer diepe deelneming in hunne droefheid, en, met hen, een vurig gebed te storten voor zijn eeuwig geluk. Mijnheer Juste Courouble werd geboren te Wervik, den 26 October 1850, en bekwam het diploma van Doctor in de Rechten in 1877. Na een stagetijd overgebracht te hebben bij het Hof van Beroep te Gent, kwam hij zich stel len als advokaat t'Ieper, waar hij weldra den titel van pleitbezorger bij dien van advokaat mocht voegen, en, om zijne bekwaamheid en be drevenheid in de rechtsleer en de rechtspraak, bij Koninklijk Besluit, Bijgevoegden Rechter bij de Rechtbank van eersten aanleg benoemd werd. Het geheugt mij nog hoe vriendelijk hij mij over 51 jaar verwelkomde, als ik t'Ieper mijne rechterlijke loopbaan inging, en ik ben hem dank baar voor de genegene betrekkingen, die hij, zijn leven lang, met mij en al zijne ambtgenooten wist te onderhouden hij was immers zoo goed en zoo broederlijk, zoo voor vrede en overeenkomst. Zijne bekwaamheid, zijne eerlijkheid en zijne bezorgdheid om zijne klanten wel en wijs bij te staan, hielpen hem om in alle zaken, die hem toevertrouwd werden, een heilzaam licht te ver spreiden en de rechtvaardigste beslissingen van 't Gerecht uit te lokken. -» Tijdens den oorlog, gevlucht naar Kales, deed Zijne Majesteit de Koning beroep op zijne hooge bekwaamheid en dienstvaardigheid, om als Bur gerlijk Rechter bij het Belgisch Krijgsgerecht te Kales dienst te doen, en, na den oorlog, verhief Hij hem tot het ondervoorzitterschap bij de Rechtbank van oorlogsschade van 't arrondisse ment leper. M. Courouble bewees Volk en Vaderland zoo veel dienst, dat het Zijne Majesteit den Koning beliefde hem opvolgenlijk Ridder te slaan in de Orde van Leopold, hem het Ridderkruis der Kroonorde op de borst te vesten, en hem te ver eeren met het Burgerkruis van eerste klas. Ook konden in December 1927 leper's Ma gistraten en Advokaten niet laten van zijn vijftig jarig jubelfeest plechtiglijk te vieren, en hem eensgezind de levendige hulde te brengen hunner hooge achting en rechtzinnige genegenheid. Pijnlijk moet het Mevrouw J. Courouble val len, na zooveel jaren gelukkige samenleving, ha ren goeden en getrouwen echtgenoot van hare zijde te zien wegrukken, gevoelig moeten zijn geëerde Broeder, Schoonzusters, Neven, Nichten en Naastbestaanden zijn aan het onherstelbaar verlies dat zij komen te ondergaan naar recht en plicht, bieden wij Hun allen mogelijken troost door onze rechtzinnige deelneming in hunne diepe droefheid. Wij willen meer doen, wij willen onze gebe den bij de hunne voegen, en roepen tot den He mel treed niet in het gerecht, o Heer, met uwen dienaar, en laat uw vonnis hem niet onderdruk ken Gij, die gezegd hebtIk ben de verrijzenis en het leven die in Mij gelooft, zal in eeuwigheid niet sterven, gedenk dat onze afgestorvene in U geloofde en zijnen evennaaste beminde wees in dachtig dat hij, als eerelid van Sint Vincentius Genootschap, den arme bijstondaanhoor de gebeden die voor hem ten Hemel opstijgen, en laat zijne ziel in 't eeuwig licht in vrede rusten. Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op Zondag 20 October 1935 De Voorzitter, Heer Hector Casier, opent de vergadering om 14 1/2 uur, en verleent het woord aan den secretaris, die lezing geeft van het ver slag der vorige vergadering. Geen opmerkingen gedaan zijnde nopens dit verslag, wordt hetzelfde goedgekeurd. VoordrachtDe Heer Van der Borght, Staats- voordrachthouder te Kortrijk, geeft een zeer be langrijke les en voordracht over de teelt der aardbezieën in onze streek. Hij geeft de verschei dene en best geschikte soorten te kennen en duidt de manier aan alsmede de noodige behan delingen tot het welgelukken in de kweek. Vervolgens beantwoordt hij nog menige hem gestelde vragen en wordt ten slotte door de tal rijke aanwezige leden luidruchtig toegejuicht. De Voorzitter bedankt den gevierden spreker in goed gepaste woorden en drukt den wensch uit dat de aanwezige leden zouden trachten zooveel mogelijk nut te trekken uit die prachtige en leerzame les. MededeelingenDe Voorzitter laat aan de le den weten dat de Maatschappij zooals vorige ja ren deel zal nemen aan de vaderlandsche plech tigheden van 1 November aanstaande, en wak kert de leden aan in zoo groot getal mogelijk aan den stoet deel te nemen vergadering in ons lokaal, om 10 1/2 uur. Aanbrengsten Menigvuldige aanbrengsten overdekken de tafels en worden als volgt be kroond 1) Crepeele Gustaaf, 5 punten voor ziin prach tige stoofsalade Scarolle 2) Lamond Jules, 5 punten voor zijn latuw Mei Koningin 3) Claerhout Léon, 2 punten voor zijn fruit. Nieuwe ledenWorden als nieuwe leden voor gesteld A) Door Hebben Henri1) Albrecht Charles 2) Devogel Marie-Louise 3) Madame Rodolphe Salomé 4) Madame Désiré Segers B) Door Deberdt Nestor 5) Pattyn Alois 6) Deconinck Omer C) Door Bouwen Albert7) Decadt Charles TombolaEen welvervulde tombola, samen gesteld uit bloembollen van Tulpen en Narcys- sen en geleverd door het huis Casier Hector, wordt vervolgens onder de talrijke aanwezige leden uitgeloot ën de vergadering sluit om 16 1/2 uur. Zondag 17 November 1935 om 14 1/2 uur In het Lokaal Hötel Continental René Colaertplaats ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige verga dering. 2) Voordracht. 3) Mededeelingen. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Voorstelling van nieuwe leden. 6) Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. DETHOOR. Hector CASIER. NOGMAALS EEN UITBUNDIG SUCCES Een half uur voor het openen der deuren ver drong zich de menigte voor 't lokaal. Die kleine drukte voorspelde de aangename verrassing. Eerst gebeurt de gebruikelijke voorstelling. De heer Voorzitter vestigt de aandacht op de werkzaamheid van den heer Verhaert die in de schitterende feesten ter verdediging van 't officieel onderwijs te Gent zoo een uitbundig succes mocht boeken. De lichten worden gedoofd en een duizendtal oogen en oogjes zijn gericht naar 't hokje waar de poppen letterlijk aan het dansen gaan. Een straal van begeestering glinstert in de kijkers. Kleine handjes grijpen naar de puike poppen. Mondjes vallen open van de strakke aandacht. De kleinen schokken bij de geestige zetten van Kasper. Hun hartje krimpt in bij de vervaarlijke gedaante van Pietje of van Heer den Duivel. Maar de vrees duurt niet lang. Onmiddellijk heeft de schitterende vorm van de heer en hen te pakken. Want ze zijn prachtig. En heel de bent schatert het uit bij de verschrikkelijke bedrei gingen De zielkundige beteekenis van 't werk van heer Verhaert ligt in de medewerking van 't publiek. De aandacht is gedurig geboeid bij de logische schikking der fictie. Kasper wordt steeds inge licht van de booze plannen rond hem gesmeed, door de luistervinkjes die hun verontwaardigd ge voel luid luchten. Heel de zaal helpt mede in de redding van 't nieuwsgierig vrouwtje, door haar groot gebrek in verlegenheid gebracht. Heel dat volkje zingt herhaalde strofen van 't Reuzenlied om den duivel te doen slapen en dit met een rotsvaste overtuiging en welgevoede stemLater zal 't blazen, blazen om 't prinsesje te ontwaken. Daarbij komen nog als karakterfiguren die 't volksleven beheerschen en typisch uitgewerkt de politiekommissaris, die 't kwade bestrijdt 't Prinsesje, dat haar neusdoekje, overgrootmoe ders geschenk, heeft verloren en tranen met tui ten weentKasper, die 't Prinsesje huwen zal na heroïsche daden. Heel dit menschelijk gebeuren dat schaterla chen doet en levenswijsheid baart, laat bij jong en oud overheerlijke indrukken na. Maar de heer Verhaert legt het accent op 't taalmateriaal. 't Woord dringt door zijn pittige kleur in 't bewustzijn door. Dit woord dat door de tijden verloren was geraakt en heerlijke zieletoestanden omlijnt moet weer in de gemeenschap dringen. En daarom moeten wij den heer Verhaert ge luk wenschen om zijn taaie volhardingwant geen winstbejag kan zulk een wil stalen, dat kan alleen de liefde tot zijn volk, waarvoor wij hem vooral dankbaar zijn. Maar niet min zijn we hem dankbaar voor zijn onverpoosd streven oude gebruiken in de belangstelling te brengen. Voor ons staan de stra lende gezichten van oud en jong, doch vooral van de kleintjes wiens hartje zoo popelde van genot. Vreugde in opvoeding en onderwijs zal wel eens het moto worden, daar zij drager is van deugd en oprechtheid. Het Willems-Fonds moet en zal bloeien. Zijt ge reeds lid der vereeniging Talm niet langer, om onmiddellijk van haar stoffelijke en zedelijke voordeelen te genieten. Aflevering van de nieuwe obligatiën van de geünificeerde 4 pets. Schuld, 2° reeks. Het Ministerie van Financiën herinnert de be langhebbenden eraan dat, sedert 17 October, aan de loketten van de Nationale Bank van België, de obligatiën worden afgeleverd der geünificeer de 4 pets. Schuld, 2e reeks waarop de geconver teerde effecten van de volgende leeningen recht geven 6 pets. Consolidatie 1921. 6 pets. Nationale Vereeniging van Nijveraars en Handelaars. 6 pets. Nationale Maatschappij voor goedkoope Woningen. 6 pets. Lloyd Royal Beige. Afgestempelde obligatiën van de diverse dol- larleeningen. Het is den houders van obligatiën der boven gemelde leeningen aanbevolen hun effecten zoo dra mogelijk ter omruiling aan te bieden- Zij heb ben er overigens blijkbaar belang bij, vermits de in 4 pets. Schuld, 2e reeks, geconverteerde oude effecten niet meer ter Beurze worden genoteerd; de nieuwe obligatiën zijn alleen van goede leve ring. WISSELAGENT CORRESPONDENT BIJ DE BEURS VAN BRUSSEL 1922 Zaterdag morgen te 10 uur had de 162s,e trek king plaats der Leening 1922 van de Verwoeste Gewesten. Nr 17 der reeks 197449 is uitkeerbaar met 250.000 frank, Nr 3 der reeks 197449 met 100.000 fr. De andere nummers van deze reeksen, evenals al de nummers der reeksen 116830 zijn betaalbaar met 312,50 fr. of 300 frank, volgens dat ze al of niet werden omvormd krachtens het Koninklijk Besluit van 11 Mei 1935. Lijst der reeksen uitgekomen gedurende het 14" jaar en uitkeerbaar vanaf 1 Juni 1936 7611 35489 37420 51644 59779 108499 116830 126017 137722 141854 163962 182452 184216 189727 197358 197449.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 4