Au Renard Blanc, 7, de Stuersstraat, Yper - GROOT BAL - Snoeck's Almanakken Stad Yper Bericht Pelsenfabrikant Specialist Buitengewone voordeelige prijzen buiten alle concurrentie 6 c J. Y. Zondag 1 December 1935 YPERSCHE VOETBALKRONIEK Openbare Verpachting van STANDPLAATSEN voor de wekelijksche markt. HUIS VAN VERTROUWEN In Antwerpen werd de achtervolging geloopen voor den armband (revanche), waarin Van Schyndel dit maal Gerard Loacke klopte met S met. na de 5 km. te hebben afgelegd in 6 min. 27 sec. 2/5. In een koers achter tandems, waar ex-wereldkam pioen Kaers het in revanche opnam tegen Buysse en Wals, lukte het den eerste tweemaal nipt, maar juist den jeugdigen Gentenaar te slaan. Het Buyssejong moet toch vliegen, en best dat hij nu definitief het plan van stayeren laat varen, want zulke jeugdige sterke volbloeden loopen er niet veel. In de halve fond, waarin Ronsse zich te meten had met Meuleman, Krewer, Blanc Garin en Paillard, had de Sinjoor geen de minste moeite om hen zoo overtuigend mogelijk te kloppen. Gezien hij de 1' reeks had'veroverd, liet hij voorzichtigheidshalve Blanc Garin heel wijselijk op kop, maar bleef toch in diens schaduw, daar de Franschman in die reeks enkel de 5e plaats haalde. Uitslag 1. Ronsse, 5 punten2. Blanc Garin, 7 p. 3. Meuleman, 9 p.4. Krewer, 15 p.5. Paillard, 19 p. In Gent draaiden de twee A. B. of Buysse-Billiet let terlijk rond hunne tegenstrevers. Daar Haemerlinck- Loncke, de eenigen die hen eenige repliek konden geven, door een val werden uitgeschakeld, waardoor op den koop toe Fred over van misnoegdheid opgaf, ver loor de koers veel van zijn belangstelling gezien de twee Albert's letterlijk met de anderen speelden en hen zoo veel ronden mogelijk op hun veste gaven. Uitslag1. Buysse-Billiet, 19 punten. Op 6 ronden2. Loncke-Verreycken, 10 punten Op 7 ronden3. Raes-Grysolle, 5 punten Op 11 ronden: 4. Deneef-Debruycker, 10 punten; Op 15 ronden5. Lanckaert-Maertens, 0 p. Op 16 ronden6. Deblauwer-Haelemeersch, 0 p. Op 17 ronden7. Gebroeders Van Kempen Op 18 ronden8. Bradt-Hermie. Of ze er dus gezaaid hebben gelegen, hoeft niet ge vraagd, te meer dat mannen als Haemerlinck, Charlier en Verhaegen opgaven, omdat ze het meesterschap niet dikwijls willen of durven erkennen. In alle geval de Gentsche ploeg mag wel gefeliciteerd en als een goede stevige wereldploeg aanzien worden. Zouden de twee Stropkens er nog niet aan gedacht hebben hoeveel zegepralen ze reeds verloren door hunne koppigheid, wanneer ze elkaar voor de Recht bank sleurden om nadien weer saam te rijden ten einde het verloren terrein terug te winnen. Nu het is beter zoo, er komt daarvan meer haver in 't bakske. Terloops wijs ik op het verheugend nieuws, dat een onzer beroepsrenners, streekgenoot Emiel Decroix, van Gheluvelt, met ingang van aanstaande Januarimaand het Café Au Chateau d'Eau betrekt op den hoek der Maloulaan en Elverdinghestraat. De sportliefhebbers der streek zullen de gelegenheid te baat nemen om Mieltje, die door allen gaarne gezien is, eens een goeden demi te gaan jonnen, te meer dat Miel ook de handen uit de mouwen zal steken om de rijwielsport tot een hooger peil te helpen opvoeren. SPRINTER. Onze Beginnelingen SALOME POL Poltje is een onzer beste beginnelingen. Door zijn grooten strijdlust was hij graag gezien in onze begin nelingenk oersen, want waar Poltje aan den start ver scheen, mochten de toeschouwers verzekerd zijn dat er een harden strijd ging geleverd worden. Jammer ge noeg heeft hij, zooals Verbeke, een weinig tekort aan sprint, zoodat hij dikwijls de zege kwijt speelde in de laatste meters, wanneer hij gansch den koers door op kop gelegen had. Ziehier zijn uitslagen van het verloopen seizoen Hij veroverde twee palmen. In Merckem, waar hij zijn eerste zege stekte, vloerde hij er 8 renners in den eindspurt. Iedereen aan de eind streep, stond er verwonderd van op te zien, want het was algemeen gekend dat Poltje niet te vreezen was in de laatste meters. Maar het moet ook gezegd worden, dat de meeste renners in het peloton met een beestje zaten, en Poltje veruit de frischte was. Zijn tweede palm veroverde hij met klank te Proven. Halfwege koers muisde hij er alleen van onder, en legde er zoo geweldig de pees op, dat hij met ruim 4 minuten voorsprong de eindstreep bereikte. Hij liep vervolgens tweedete Merckem (60 km.) te Coxyde (70 km.) te Waasten (65 km.); te Passchen- daele (60 km.) te Gheluvelt (40 km.); te Sweveghem (65 km.). Hij klasseerde zich eveneens 2e in het alge meen klassement der Hoppestreek, dat in 10 ritten be twist werd. Hij liep derde: te Langemarck (50 km.); te Poperin- ghe (60 km.); te Elverdinghe (60 km.); te Yper (50 km.); te Sta vele (70 km.); te Boesinghe (60 km.); te Wervick (50 km.); te Poperinghe (90 km.); te Alveringhem (60 km.); te Merckem (50 km.); te Gheluwe (40 km.). Hij liep vierdete Yper (50 km.); te Proven (65 km.); te Poperinghe (40 km.); te Elzendamme (50 km.); te Vlamertinghe (50 km.); te Poelcapelle (50 km.); te Oostvleteren (80 km.); te Yper (50 km.); te Passchen- daele (70 km.). Hij liep vijfde: te Roeselaere (40 km.); te Yper (50 km.); te Dixmude (40 km.); te Reninghe (60 km.); te Woumen (89 km.); te Zarren (70 km.). Hij liep zesde: te Kruiseecke (50 km.). Hij liep zevende: te Watou (50 km.); te Locre (70 km.); te Poperinghe (60 km.); te Bixschote (60 km.); te Adinkerke (80 km.); te Zarren (75 km.). Hij liep achtste: te Vlamertinghe (50 km.); te Poel capelle (60 km.); te Reninghelst (60 km.); te Voorme- zeele (50 km.); te Poperinghe (70 km.).. Hij liep negende: te Kemmel (60 km.). Hij Uep tiende: te Woesten (60 km.); te Wytschaete (60 km.); te Boesinghe (100 km.). Hij liep elfdete Wervick (50 km.);4e Zonnebeke (50 km.); te Houthulst (60 km.). Hij liep dertiende: te Yper (50 km.); te Zonnebeke (50 km.). Hij liep vijftiende: te Pilekem (50 km.); te Yper (60 km.). om 6 uur in Lapiere's Zaal, Hondstraat PRACHTIG MUZIEK VOETBALDANS Ingang 3 Frank. 2* Afdeeling Bevordering Uitslagen der matchen van Zondag 10 November C. S. Yper W. S. Lauwe 11 Iseghem R. S. Waereghem 02 Waereghem Sp. Wevelghem Sp. 31 S. K. Roeselaere Poperinghe 31 Knocke F. C. Roeselaere 52 St. Moeskroen Heyst 12 S. K. Sweveghem De Panne 82 Tweede Afdeeling C. S. Yper 1 W. S. Lauwe 1 Onder geleide van scheidsrechter Withouck worden de volgende ploegen in lijn gesteld W. S. LauweNaessens Coddens Teirlinck Werbrouck Flo Bostoen Verhoeve Provo Maes Deprez Herman C. S. Yper Rotru Vanlimburg Vanderbauwhede Vandamme Depoorter Ossieur Bourdeau Gauquie Dechievre Deplancke Sonneville De rood-witten winnen den toss, doch zonder eenig voordeel. De eerste schermutselingen gaan van de be zoekers uit, die ons een degelijk passenspel voorschote len. In het begin blijft het spel in 't midden van het veld en golft heen en weder. Als belangrijks hebben wij een schot van Provo en Vanderbauwhede te noe men. Alhoewel de aanvallen vlug aangebracht worden, springt het seffens in 't oog dat de ontmoeting zal door gaan met de verdedigingen als uitblinkers. Yper krijgt nu drie hoekschoppen te nemen, doch telkens worden ze ontzet. Een tusschenkomst op het goede oogenblik van Ossieur kost ons bijna een doel, evenwel vliegt het leder in corner welke voor Lauwe niets opbrengt. Twee volgende hoekschoppen voor rood-wit brengen insge lijks niets aan den dijk. Een schieten anderzijds van Provo komt op de bovenlat te pletter. Op freekick zendt Depoorter rechtstreeks naar 't doel, maar de kleine Naessens houdt het leder op. Een zesde hoek schop voor Yper blijft onbenut. Centervoor Maes, ge raakt, moet tijdelijk het spel verlaten en zal verder op den rechterhoek gaan spelen. En zoo gaat de eerste speelhelft voorbij zonder dat er iets merkwaardigs gebeurt, zoodat de rust met blanke score gefloten wordt. Na de herneming schijnt Yper er meer poeder achter te steken. Op freekick kopt Michel naar 't doel, Vandamme kopt hem verder, doch de kleine Naessens werkt het leder met de vuist in corner af. Nu is het aan de beurt van Sonneville van tusschen te kpmen en te toonen tot wat hij bekwaam is. Inderdaad, hij moet nu enkele malen ingrijpen op schieten van Provo, Het wordt nu geheel en al zichtbaar dat de bezoekers al hun pogingen langs Provo trachten om te werken. Maar het wordt insgelijks zichtbaar dat onze voorlijn weinig in form verkeert, kansen verknoeit en besluit vaardigheid mist. Op uitschieten van Verhoeve, die naar 't doel kogelt, is Sonneville uitgeloopen, Provo herneemt den bal en zendt hem in 't ledig doel aan de 23e minuut. Yper schijnt door dit punt geprikkeld. Na ontzetting van een hoekschop voor Lauwe, zet Vander bauwhede Rotru aan 't loopen, deze zendt weder naar Michel die een voorzet door de backs geeft, en Rotru stelt op deze manier aan de 27e minuut gelijk. De lokale spelers komen nu gansch onder doom, dwingen nog twee hoekschoppen af, maar dit alles baat nietde goede wending, het gepast doordringen, het eindshot faalt of komt in de handen van het behendig keepertje terecht. Van den anderen kant zijn wij zoo gelukkig dat een keihard schot van Provo onder de bovenlat wederom het spel invliegt. Na nog enkele laatste kracht inspanningen van Yper komt het einde, de stand op 1-1 latende. Wij zullen maar rechtuit bekennen dat wij met het gelijk spel tevreden zijn, want het elftal, dat op dezelfde manier als tegen Stade Moescroen samenge steld was, heeft ons ver van den indruk nagelaten dien ons op deze ontmoeting ingegeven werd. Meer dan ooit moeten onze voorwaartsen zich in het geheugen pren ten dat, behalve het gewoon voetbalspel, er met geest drift» moet gespeeld worden en iedere gelegenheid, al ware het van ver, moet benuttigd worden om het vijandelijk doel onder vuur te nemen. Te hopen dat ze dat in de volgende ontmoetingen zullen in praktijk stellen. 2e Afdeeling Bevordering F. C. Heyst 10 7 2 1 43 14 15 S. K. Roeselaere 10 7 2 1 33 19 15 Stade Moescroen 10 6 3 1 24 13 13 F. C. Iseghem 10 6 4 0 20 20 12 F. C. Knocke 9 4 2 3 31 18 11 Waereghem Sp. 10 5 4 1 25 18 11 F. C. Roeselaere 10 5 4 1 20 19 11 W. S. Lauwe 9 4 4 1 17 19 9 C. S. Yper 10 3 5 2 17 25 8 S. K. Sweveghem 10 4 6 0 27 33 8 R. S. Waereghem 10 3 6 1 16 18 7 F. C. Poperinghe 10 3 6 1 19 33 7 Wevelghem Sp. 9 2 6 1 18 32 5 R. C. De Panne 9 2 7 0 15 44 4 Derde Speciaal Harelbeke 2 C. S. Yper 4' De zesde ontmoeting is voor de Specialers ook een-, zesde zege geworden. Alhoewel het spel niet vlotte zooals het zou moeten gegaan hebben, mag men toch. verklaren dat de eindstand genoegzaam aanduidt dat de rood-witte Specialers het op den titel gemunt hebben,, vermits iedere uitslag als afgeteekend mag geboekt wor den. D« vier doelen werden door Versailles G., Cherchye en Coene aangeteekend, terwijl Harelbeke ons nog eea puntje als geschenk gaf, namelijk met in eigen doel te trappen. Daarenboven werd door de Yperlingen nog eea strafschop gemist. In alle geval heeft deze overwinning nogmaals bewezen dat de Specialers dit jaar hunne kleuren veel eer aandoen. Bravo, kapitein Coene en medespelers 111° Afdeeling Speciaal Reeks B. C. S. Yper 6 6 0 0 31 7 12 Stade Moescroen 4 3 0 1 24 9 7 Stade Kortrijk 5 3 2 0 20 14 6 F- C. Poperinghe 5 2 2 1 16 18 5 Kortrijk Sp. 4 1 2 1 5 14 3 Cuerne Sp. 5 1 3 1 8 19 3 Wevelghem Sp. 3 1 2 0 6 9 2 W. S. Lauwe 5 1 4 0 10 18 2 Harelbeke 5 1 4 0 7 19 2 Juniors C. S. Yper 5 Stade Moescroen 2 Het spel vangt in een snel tempo aan. Beddeleem levert aan Carlier die terug inzendt en Beddeleem kent geen genade, want Stade's keeper moet reeds visschen in de eerste oogenblikken van de match. Doch spoedig, is het te zien dat de bezoekers zich zoo gauw niet laten beïnvloeden, en ze geven nu ook goed door. Verder zien wij ook dat de rood-witte voorwaartsen in een slechten dag zijn. Niet dat zij zich niet beijveren om wel te doen," maar alles wordt niet genoegzaam afgewerkt. Gelukkig speelt de halflijn Depuydt-Doolaeghe-Lesage een voor treffelijke partij en ondersteunt zoowel de voorlijn als het backpaar dat ook niet heel vast is vandaag. Ook komt de gelijkmaker, door Moescroen genet, op missen der achterhoede. Men moet dan de 35° minuut afwachten om Doolaeghe nummer twee te zien aan- teekenen op inzenden van Carlier. Met 2-1 wordt dus gedraaid. De Stadisten leggen na de herneming veel bedrijvig heid aan den dag, maar niettemin geraken ze niet door.. Op doorbreken van Beddeleem, wordt deze gemaaid in het gevaarlijk gebied en Doolaeghe verhaast zich den strafschop in doel om te zetten. Doch de linksbuiten van Stade verstaat het zoo niet en de stand wordt wel dra 3-2. De Yperlingen, het gevaar inziende en goed door de supporters aangemoedigd, leggen er nu de pees op en in enkele minuten wordt de score op 5-2 gebracht door toedoen van Dauchy en Versaevel. Wat Moescroen verder ook aanwendt, de stand zal niet meer verande ren en onze juniors boeken hunne vierde overwinning. Morgen gaat er geen enkele match door om reden van de internationale ontmoeting België-Zweden. Juniors CS. Yper 4 4 0 0 32 4 8 Stade Kortrijk 4 3 1 014 8 6 Kortrijk Sp. 3 2 1 0 13 5 4 Stade Moescroen 3 1 2 0 9 10 2 Deerlijk Wevelghem 4 4 1 0 3 4 0 0 7 24 2 4 28 a NEMO, Het College van Burgemeester en Schepe nen der Stad Yper maakt kenbaar dat er o{> Zaterdag 7 December aanstaande, te 14 uur zeer stipt, ten Stadhuize van Yper, zal overgegaan worden tot de openbare verpach ting van standplaatsen voor de wekelijksche markt. Het lastenkohier ligt ter inzage op het stadssecretariaat. Yper, den 12 November ig35- De Secretaris, De Burgemeester en Schepenenv G. Versailles. J. Vandergbote. voor 1936 zyn aangekomen en te koop ten bureele dezer, 34, Boterstraat, 34.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6