harten=drïe A. Stevens - Vandermarliere Fl. Vandevoorde Kachels Cuisinieren Luxe Haarden (feu continu) BEURS 16-11 1935 Met Y persche- 2e Bijvoegsel - JLa, Meg ion d' Y'pres N° 33 Mengelwerk van «Het Ypersche» - N' 16 van BERTA RUCK Vertaald door F. Van Velsen Boterstraat, 31 YPER Alle slag van te verkrijgen aan de voordeeligste prijzen bij ]\eermarkt, o, YPER. Schilders Aannemers Drukkers Timmerlieden Garagisten Tapitsiers Winkeliers vraagt onze prijzen. Cyr. TAVERN IER-VAN UXEM 29, Vandenpeereboomplaats YPER Tel. 357 M. A. H. VAN BUYLAERE (Vervolg) Ja, ziet U generaal, 't gaat er om, dat er een goede weg naar het terrein gekozen wordt. Moet er een droge weg aangelegd worden Hier is het zware klei, vreeselijk zware klei. 's Winters twee voet modder en 's zomers scheuren waar je je voet in kan zetten kijk maar eens hier en hij liet zijn sportschoen in zoo'n scheur verdwijnen- Maar daar, achter die heg loopt een strook kie- zelgrond. Het zou maar een verschil van vijf en twintig meter zijn. Heusch, ik zou dien weg kie zen. Laten wij het eens gaan inspecteeren zei de generaal, een magere grijze man met eenigszins gebogen rug. Daarop zette de stoet van vijf officieren en een sportman zich in beweging. Mijnheer Gansenhurst was het middelpunt der conversatie, welke zich hoofdzakelijk bewoog op het terrein van wateraf- en toevoer, draineering en windkeeringen. Ik moest U eigenlijk afdeelingsoverste ma ken zei de generaal joviaal tegen mijnheer Gansenhurst. Waar is het meest nabije punt van den spoorweg Geef mij de kaart eens. Crook. Het werd nu een algemeen gesprek over kaar ten, afstandmetingen, notities maken... Het werd op een gegeven oogenblik echter door een plot selinge opmerking van mijnheer Gansenhurst onderbroken. Gossimijne daar zou ik wel eens aan willen. Zijn de inschrijvingen al binnen, generaal De militaire hoogheid keerde zich om. «In schrijvingen Waarvoor Wel voor den heelen mikmak, barakken, we gen, draineeren, alles. U moet weten heeren Nu begon het geruite sportfiguurtje zijn ver trouwelijke mededeelingen te doen en vol ener gie zette hij zijn betoog uiteen, terwijl zijn oogen van enthousiasme schitterden en zijn zwaaiende rijzweep er de noodige kracht bijzette. Ik zal U precies zeggen hoe het in mekaar zit, heeren. Ik ben aannemer. Maar nou rentenier ik en ik kan mijn handteekening onder een aar dig sommetje zetten maar als ik zie, dat er een karwei op handen is, dan gaat het mij net als een oud cavaleriepaard, dat de trompetten hoort. Het is mijn stokpaardje. Ik ben een werkman- Ik ben een werkman. Ik kan U alle gewenschte referenties geven, generaal. Vraag overal maar, of Thomas Gansenhurst solide is of niet. De hoofdzaak is, ik kan niet rentenieren. Als ik een karwei zie zooals dit, dan De vriendelijke stem van den generaal maakte een einde aan zijn hartsontboezemingen. Zijn de inschrijvingen al binnen vroeg hij aan een van de kapiteins. (Het bleek van niet). Laat dan een legerformulier x 01 (c 2) halen. Om kort te gaan zoo kwam het, dat de ren tenier, die niet rentenieren kon, aannemer werd van den heelen mikmak zooals hij het enthou siast noemde. Stralend van aannemersvreugde, rende de brave Gansenhurst, die nu meer op een rendier dan op een rentenier leek naar huis, om catalogi, prijscouranten, handelspapieren en wat dies meer zij te raadplegen. Doch alvorens hij zich uit de voeten maakte, wendde hij zich tot den jongen adjudant van den kolonel en paste op zijn har telijke manier zijn stereotype schouderoperatie op hem toe. Ik heb het allemaal aan jou te danken, Billy», By den MEESTER-PELSMAKER staan te uwer beschikking Moderne Werkhuizen Een eenige keus prachtige Pelsen Een uitgelezen ploeg vaklieden Bezoekt onze iiii'iehtinfjeii. Skungs, Fichouwen, Petit-Gris Astrakans, Indisch Lam, enz. steeds aan DEZELFDE PRIJZEN als VERLEDEN JAAR dank onzen aan zienlijken voorraad fluisterde hij zoo, dat de generaal en zijn sate- lieten het evengoed konden hooren als Billy, of schoon de heeren him toch eenige passen voor waren. Aan jou heb ik werk te danken, jongen en bij manier van spreken heeft hij aan jou het mannetje te danken, dat het werk uitvoert Op dat oogenblik zocht de kolonel zijn jongen adjudant en keek met dit doel achter zich. Ja, kolonelriep hij met een vriendelijk lachje, ik zal uw adjudant niet langer ophouden; ik kon toch zoo zonder de complimenten aan mijn dochter geen afscheid van mijn aanstaanden schoonzoon nemen. De oogen van den kolonel dwaalden van het dikke energieke aannemertje naar den jongen FIRMA Depot der Qg KEYN G" Fabrieken: U 1 v KLEUREN VERNISSEN LAKKEN INKTEN BORSTELS OLIËN, enz. luitenant en binnensmonds zei hij verrast Schoonzoon Want de kolonel was steeds, evenals majoor Wynne-Pritchard, de laatste man die de nieuwtjes van Ditchwater hoorde. Met zeer verbaasden blik zei hij Moet ik je dus felici- teeren Somers Ik dank U zeer, kolonelzei Billy gelaten. Dit laatste incident deed voor hem de deur dicht- Ofschoon hij zich ellendig gevoelde was hij toch in staat tot denken. Och ja, waarom per slot van rekening niet Ik kan niet naar Frankrijk en Nora gaat met dien Hunter trouwen. Dat andere meisje heb ik, naar ik vermoed, boos gemaaktwaarom zou ik die andere ook tegen mij in het harnas jagen, als het niet absoluut noodig is. Niets kan mij meer sche len, dus waarom zou ik niet met dat kleintje van Gansenhurst verloofd zijn XIII Een vreemde eend in de bijt Er was in Ditchwater een huis, dat even treu rig was geworden, als het Gansenhurstgebouw vroolijk. Dit was natuurlijk het huis van de familie Wynne-Pritchard. Nora had, toen zij naar huis was gegaan, om het nieuws van haar verloving aan haar ouders mede te deelen, wel gedacht, dat zij er niet bizonder mede ingenomen zouden zijn, dat zij een verbin tenis met kapitein Hunter aanging. Zonder verder in eenige huishoudelijke scènes te treden, kan ik U mededeelen, dat haar voor gevoel meer dan zij zelf wenschte was uitgeko men. Misschien deed het feit, dat haar ouders zoo weinig ingenomen waren met den jongen man, de stijfhoofdige Nora er toe besluiten, om bij haar keuze te blijven volharden. Dat waren mis troostige dagen op het «Witte huis» en ver velende avonden. Want kapitein Hunter, die met zijn scherp opmerkingsvermogen van het eerste oogenblik af reeds had begrepen, dat hij slechts geduld werd, deed zijn uiterste best, om door vriendelijke conversatie zich zoo aangenaam mo gelijk voor te doen. Het middel dat hij daartoe aanwendde trof echter slecht doel. Hij sprak uit sluitend over militaire dienstzaken, hetgeen den majoor eenigszins wrevelig maakte, omdat hij van het ministerie van oorlog nog steeds geen be richt had ontvangen, dat zijn aangeboden dien sten dankbaar aanvaard werden. Voor de dames was dat gehamer van den officier van gezondheid, op steeds hetzelfde onderwerp, om te gapen. En als oudergewoonte het speeltafeltje voor den dag kwam, speelde de majoor met z'n vrouw piket en vermaakte het verloofde paar zich met albums doorbladeren en meer soortgelijke pan- tomines, welke bij geëngageerden reeds ettelijke geslachten her in de mode zijn. Aan het speel tafeltje werd bijna geen woord gesproken be halve een enkele getal, dat betrekking had op het spel. Beiden hield dezelfde gedachte bezig en dat wisten ze, terwijl de kaarten zacht op de tafel vielen. Soms kwam er een traan op een kaart terecht. Dan bewoog zich de hand van den majoor en streelde hij het kleine handje van z'n lieve vrouw- Gingen de jongelui de openstaande deuren uit, om in den tuin te wandelen, dan blikte mevrouw Wynne-Pritchard hen weemoedig na, en mompel de bijna onhoorbaar 't Is zoo heel anders, dan wij gehoopt hadden. Dan gebeurde het meestal, dat de majoor eenigszins philosofisch bromde De kinderen leven hun eigen leven, vrouwtje en dan glimlachte zij zwakjes naar hem, tot een rilling er haar aan herinnerde, dat zij aan het kaarten waren. De verloving van hun dochter was inderdaad een teleurstelling voor hen zij namen de feli citaties met glimlachend gelaat in ontvangst, alsof dit de verbintenis was, welke zij zich had den gedroomd, maar geen der bezoekers was er zich van bewust, dat elke gelukwensch hun harte- wond steeds verder openreet en hun trots hen weerhield, om hun leed uit te schreien. Voor hun dochter was het nog erger dan een teleurstelling. Men kan alleen maar teleurgesteld worden door iets, waarop men eenige hoop heeft gesteld en op een verloving met den officier van gezondheid had Nora nooit een schijn van Wilt U nu eens GRATIS juiste en ernstige inlichtingen hebben over Uwe beurswaarden of andere geldplaatsingen Dan, schrijft hier Uw naam en adres N° 67 -- Bon voor een gratis inlichting iNaam i Straat en Nr Oord i en zend dezen bon terug met de inlichtingen die U begeert te bekomen om de beurswaarden die U bezit of andere geldplaatsingen die U gedaan hebt of wilt doen, aan FINANCIEELE RAADGEVER 317, Waterloosche Steenweg BRUSSEL

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 9