2 Krijgskerkhoven Café-Concert 'W Beurt 'Westflaradria' Allerhande Nieuws "Nieuwe Sportwereld" Openbare Verkooping 8 Dinsdag 3 December 1935 Den in beslag genomen grond door gelegen te ZILLEBEKE. ONZE SCHEEPVAART HANDELAARS - FABRIKANTEN ANTWERPEN Vlaamsche Kaai, 84 Tel. 707.47 YPER Kaai-West, 3 Tel. 568 Neemt lading te Yper voor BRUGGE GENT ANTWERPEN EN BRUSSEL. Gevonden en Verloren Voorwerpen VERANDERING VAN WOONST ROBERT SOUBRY JELVERDINGHESTRAAT, 16 YPER. Tous les Dimancheset Lundis V i par les célèbres FREDDY'S Jl au Café Rue de la Station, 28, YPRES Koninklijke Handboogmaatschappij St-Sebastiaan VRIENDENSCHIETING HANDBOOGSCHIETINGEN Burgerlijke Stand van Yper 3 2 o- S.udiëo van de Notarissen André Van dar Meersch t'Yper en Van Cayzae Ie te Poperinghe. om ui/a uur voormiddag zeer stipt, in de gehoorzaal van het Vredegerecht te YPER, Groote Markt in één zitdag, van 1) Het kerkhof genaamd «BedfordHouse», strekkende langs de Daan van per naar Waasten, groot 4 Ha. 67 aren 34 ca. In prijs gesteld 200.000 fr. 2) Het kerkhot genaamd Larch Wood Railway Cutting strekkende langs üen spoorweg Yper-Kortrijk, groot 3i aren 06 ca. In prijs gesteld 10.902,06 fr. Binnengevaren Vrijdag 15 November 1935, de André (schip per De Boeuf) met 20 ton beurtgoed voor ver- scheidenen. Maandag 18, de «Valentine», (schipper Pau wels) met 115 ton graan voor M. Vandeputte, leperde Licht tevreden(schipper Buysse) met 66 ton steenslag voor Pieux Franki, Boezinge. Dinsdag 19, de Gulden Vlies (schipper Van- nieuwenhuize) met 95 ton potasch voor M. Talpe, Kortrijk de Marie-Elise (schipper Vande- walle) met 100 ton maïs voor M. Vandeputte, leper. Woensdag 20, de Stella Jumans(schipper Kooyman) met 10 ton beurtgoed voor M. Van- houdt, Boezinge. Donderdag 21, de Maria-Jeanne(schipper Merckx) met 198 ton kolen voor M. De Geest, leper. Weggevaren Zaterdag 16 November 1935, de André (schipper De Bceuf) met 20 ton beurtgoed voor verscheidenen. Waterhoogtetoestand normaal. Doet uwe goederen van Antwerpen naar Yper of vice-versa verzenden met Vertrek uit Antwerpen eiken Woensdag Vertrek uit Yper eiken Woens- of Donderdag. Regelmatige dienst Voordeelige prijzen. Gevonden. Vrijdag 15 November, door Mej. Hal- laert Anna, een voorraadzakje dat ten politiebureeie werd afgegeven. Dinsdag 19 werd bij M. Donche Michel, Thourout- straat, bij wien hij ter beschikking van den eigenaar gehouden wordt, een regenscherm achtergelaten. Woensdag 20, door Mejuffer Stemgée Maria, Slacht huisstraat, Nr 19, een borstspeld met photo. Dit voor werp mag op gemeld adres teruggevraagd worden. Verloren. Maandag 28 October, door M. Desprez Raphael, van Houthem-bij-Yper, een wrang van auto. Zaterdag 16 November, op de Botermarkt, door Mm« Pickel, van Yper, haar geldbeugel inhoudende sleutels en een zekere som geld. Door M. Beele Roger, een bankbriefje van 50 fr. Door Mevrouw Muylle Laurette, een portemonnaie een zekere som geld bevattende. Maandag 18, door M. Robert Alfons, een snoeischaar. Woensdag 20, door M. Francome William, een zakje met autogereedschap. Door Mevr. Lemay Henri, een bruin lederen kinder schoentje. Tal van gevonden handschoenen werden deze week nogmaals ten politiebureeie gebracht, terwijl andere er als verloren werden aangegeven. WISSELAGENT EN AGENT VAN HET GEMEENTEKREDIET DIXMUDESTRAAT, 6 YPER heeft de eer zijne geachte klienten kenbaar te maken, dat vanaf 20 November, zijn bureel zal overgebracht worden naar de YPER. Botsing. Verleden week Donderdag, rond 9 u. 's avonds, had er op de Groote Markt, juist rechtover den Vijfhoek, een aanrijding plaats tusschen twee auto's, waarvan de eene, toebehoorende aan M. Ameel Joseph, handelaar, wonende alhier Meenen- steenweg, uit de Rijselstraat kwam en de Neermarkt inreed, terwijl de andere auto, gevoerd door M. Ver- vaecke Odiel, van Ingelmunster, van uit de Neermarkt naar de Groote Markt gereden kwam. Beide voerders dachten waarschijnlijk dat de een den andere den voor rang liet, tot zij ten slotte beiden te zamen vooruit reden en alzoo in botsing kwamen. Gelukkiglijk is de schade, die de auto's opliepen, niet zeer belangrijk. Wielrijder onder auto. De genaamde Vandamme André, beenhouwer, wonende in de Meenenstraat, kwam Zaterdag morgen per velo uit de Maarschalk Plumerlaan gereden toen hij, gekomen aan de brug op den Veurnesteenweg, aangereden werd door den vrachtwagen der brouwerij Atlantic die van uit de richting der Maloulaan kwam en Brielenwaarts reed. De wielrijder, die een nog al erge hoofdwonde had op- geloopen, werd in bewusteloozen toestand in een na burige woonst gedregen, waar een ontboden genees heer hem de eerste zorgen kwam toedienen. Het slacht offer werd vervolgens naar zijne woning overgebracht, terwijl de rijkswacht ter plaats het noodige onderzoek deed om de verantwoordelijkheden vast te stellen. Rijwiel diefstal. Zaterdag laatst had Huyghe Gus- tave, van Langemarck, zijn rijwiel geplaatst tegen den gevel van een handelshuis op de Vandenpeereboom- plaats, doch toen hij enkele stonden later terug buiten kwam, was zijn fiets nergens meer te vinden. De gesto len velo draagt het merk Salvator en was voorzien van de taksplaat Nr 354.165. Klacht werd bij de politie in gediend. Lantaarn afgerukt. Woensdag avond, rond 11 u. 30, bestatigden de op ronde zijnde politieagenten dat de gaslantaarn, nabij het gesticht der H. Familie, in de Stuersstraat, bijna afgrukt en gansch gebogen was. Denkelijk zal een hoog en breed geladen vrachtwagen dezen lantaarn in 't voorbijrijden aangehaakt hebben. Omvergereden. Donderdag morgen, rond 7 u., kwam de 15 jarige Descheemaeker Marcel, wonende in de Paddevijverstraat, deze straat per velo uitgereden, toen hij opeens gevat en ten gronde geworpen werd door een auto die den Bruggesteenweg opreed in de richting van St Jan. De autovoerder, Dewilde Odiel, wonende in de Beluikstraat, stopte dadelijk en bracht den jongen terug naar huis, waar een bijgeroepen ge neesheer hem kwam verzorgen. Het slachtoffer heeft, in zijn val, zijn rechter arm erg bezeerd en kon hem maar moeilijk bewegen. Wat de velo betreft, deze was gansch buiten gebruik gesteld. Gevaarlijke dief. Dinsdag avond ontving de rijks wacht van Komen een klacht van Vrouw Mathilde Lenssens, herbergierster, aldaar wonende in de Wer- vickstraat, die beweerde dat een onbekende, van wien zij de persoonsbeschrijving gaf, het geld uit de toog- lade gestolen had, wijl zij zich een oogenblik in de nevenplaats bevond, en vervolgens de vlucht had ge nomen. Deze vrouw was nog bezig met haar voorval uiteen te doen, toen de bevelhebber verwittigd werd dat er zoo pas nog een andere diefstal gepleegd was geweest. Een kerel had in de autobus Komen-Yper het ticket boekje genomen en was gewoon weg begonnen, alsof hij de aangestelde ontvanger was, met de zich daar reeds bevindende reizigers te bestellen en den prijs hunner plaatsen op te strijken. Wanneer de autobus geleider en de echte ontvanger verschenen, verhaastte de kerel zich uit de voeten te maken. De dief, die vroeger nog te Komen verbleven had en er niet al te goed moet aangeschreven staan, werd wel haast vereenzelvigd als zijnde zekere Julien De Geyter- Buysse, fruithandelaar, thans alhier te Yper wonende in de Statiestraat. De gendarmen, die er op uit waren hem te snappen, zagen den kerel rond 8 u. 's avonds toén hij te weeg was per velo in de richting van Waas ten weg te rijden. Dadelijk werd hij achterna gezet en gedwongen stil te houden. Op het oogenblik dat de gen darmen, die hem bij zijn lederen vest vasthielden, hem de handboeien gingen aandoen, gebaarde de sluwe dief zich onpasselijk, doch in plaats van te vallen boog hij zich ten gronde en wipte van uit zijn vest, die in de handen der verblufte gendarmen achterbleef, een duister zijstraatje in terwijl hij verschillige revolver schoten op zijne achtervolgers loste, gelukkiglijk zonder iemand te treffen. In de zakken der lederen vest werd een som van 90 fr. en allerlei inbrekersgereedschap gevonden. Daags nadien vernam men dat dezelfde gevaarlijke kerel ook in den Katholieken Kring te Komen een lade had opengebroken. In het postbureel van de Vre- destraat zou hij eveneens gepoogd hebben binnen te breken en bij M. Bourgeois, in de IJzerenwegstraat, had hij een ruit verbrijzeld. De rijkswacht beijvert zich thans om den ontsnapten dief terug op het spoor te komen. Ongetwijfeld moet de booswicht, die niet aarzelt van een revolver gebruik te maken, aan zijn proefstuk niet zijn. Ook wordt dit voorval hier te Yper, waar men vermoedt dat het de- zeltde kerel is die, zooals wij het verleden week meld den, in het Hotel Skindies inbrak, nog al druk bespro ken. Erge zaak van aftruggelarij. Donderdag namiddag hadden hier te Yper drie mannen, waarvan een goud- opkooper, op zekere plaats afspraak met een vierden dien zij niet kenden, doch waarvan zij enkel wisten dat hij een zekere hoeveelheid gouden muntstukken en juweelen van groote waarde, voortkomende van een erfenis, wenschte te verkoopen. De overeengekomen som bedroeg 85.000 fr. en het scheen een prachtige zaak te zijn waarmede het drietal heel wat winst meende te kunnen verwezenlijken. Twee der koopers hadden reeds het kleine koffertje met goud gezien en den koop gesloten. Daarna gingen zij naar buiten den derden persoon halen die in 't bezit was der 85.000 fr. en die nog voorloopig in de auto was gebleven. De ver- kooper overhandigde hen daarna het kostbaar kistje, streek de som op en koopers en verkooper namen van elkaar afscheid. De eersten, buiten gekomen, konden aan den drang niet weerstaan om wat verder in een herberg op de Groote Markt hun gouden schat eens te bezichtigen. Doch welke teleurstelling voor henHet kistje bevatte slechts een vergulden blok lood. Dade lijk keerden zij naar de plaats terug waar de koop ge sloten was geweest, doch de verkooper, die de verwis seling had gepleegd, was reeds de gaten uit zonder zijn adres achter te laten. Daar niemand zijn naam kent zal zulks het onderzoek fel bemoeilijken. De rijkswacht, die zich ermede bezig houdt, heeft echter reeds zware vermoedens. Koloniale Loterij. Bij de trekking der 13" schijf van de Koloniale Loterij, welke Zaterdag laatst te Brussel plaats had, zijn enkele winnende nummers uit gekomen die hier te Yper door het huis Baert, Tem pelstraat, 9, waar een hulpposterij gevestigd is, ver kocht werden, zoo o. m. Nr 87.736 winnende 10.000 fr., en verder nog andere nummers die een som van 2.500 fr., 1000 fr. en 500 fr. winnen. Ook nog 8 loten, uitge komen met 250 fr., werden door voornoemd huis ver kocht. GHELtTVELT. Instorting. Verleden week Don derdag was Beghein Arsène in een in opbouw zijnde huis bezig met de keldering te kuischen, toen er opeens een grondinstorting plaats had en de arbeider, die gelukkiglijk was blijven rechtstaan, schier tot aan de lenden bedolven werd. Een zijner werkgezellen, Deleye Joseph, hielp hem uit zijn neteligen toestand. Het slachtoffer klaagt van pijnen in de knie. De leden der drie Ypersche Handboogmaat schappijen worden uitgenoodigd tot de AAN DE LIGGENDE PERS die zal plaats hebben in de zaal van het lokaal Au Miroir op Zaterdag 23 November 1935, om 5 i uur zeer stipt. Inschrijving om 5 J uur. Inleg 5 fr. 50 te verschieten in vogels van 2 fr. 50 na aftrek van 't pijlrapersgeld. AAN DE LIGGENDE PERS ZONDAG 24 NOVEMBER 1935 Om 2 1 uurLANGEMARCK, bij Camiel Vanden— busscheOppervogel60 fr. 2 zijdvogels, ieder 30 fr. 2 kallen, ieder 20 fr. 10 geprimeerde vogels vair 15 fr. Kleine vogels10 fr. Inleg 13 fr. 50. Boven de 50 schutters alle vijftal een primé van 15 fr.. meer. Zooveel vogels als schutters. Om 2 i uur: ZILLEBEKE (HOOGHE), bij Jules De- witte Oppervogel60 fr. 2 zijdvogels, ieder 30 fr. 2 kallen, ieder 15 fr. 10 geprimeerde vogels van 5 fr. en een wild konijn. 35 kleine vogels van 10 fr. Inleg 13 fr. Boven de 50 schutters al vogels van 12 fr. Om 3 uur: MEENEN (ABATTOIR), bij Watteine Oppervogel80 fr. 2 zijdvogels, ieder 40 fr. 2 kal len, ieder 25 fr. 35 primés van 20 fr. 45 kleine vogels van 15 fr. Inleg 17 fr. Gerekend op 100- schutters. DONDERDAG 28 NOVEMBER 1935 Om 5 uur YPER, bij Van Wichelen, Statiestraat, 41 r Oppervogel50 fr. 2 zijdvogels, ieder 25 fr. 2 kal len, ieder 15 fr. 45 kleine vogels van 10 fr. Inleg 12 fr. Boven de 50 schutters, vogels van 12 fr. Ver scheidene gratis prijzen. Inschrijving bij A. Plas, vanaf 4 uureinde rond 7 uur. van den 15 tot den 22 November 1935 GeboortenVanrobaeys Gaston, Boterstraat, 18. Lamoral Mirjam, Dixmudesteenweg, 5. OverlijdensStillatus Marie, 37 j., z. b„ echtg. Follens Baudouin, Poperinghesteenweg, 8. Jones William, 4 m. 13 d., M. Plumerlaan, 78. Debrock Irma, 67 j., z. b„ echtg. Vancappel Arthur, Oude Houtmarkt, 6. Decaestecker Maria-Ludovica, 68 j., huishoudster, echtg.. Defever August, Slachthuisstraat, 14.Dejonghe Henri, 73 j., kostganger, ongehuwd, Rijselstraat, 133. Ha— ghebaert Raphaël, 1 j. 5 m., Hoornwerk, 28. Moerman Fidelia, 78 j., z. b„ ongehuwd, Hondstraat, 69. Huwelijksbeloften Arthur Gontier, handelsbediende, te Marcq en Baroeul (Frankrijk) en Suzanne Versailles, z. b., te Yper. Roger Vanoverschelde, smid en Si- mone Sinnaeve, fabriekwerkster, beiden te Yper. Albert Defever, betonneerder, te Wervick en Antoinette Naessens, huishoudster, te Wervick, voorheen te Yper. Mauritius Billiet, land werker, te Yper en Henriette- Lemaire, fabriekwerkster, te Gannes (Oise). MARKTEN MARCHES Middelprijzen Prix Moyens Ui <u O) at ka O <u t-4 a> at »- OJ a> s .E O) J2 E S t t- a» 11 Tarwe de 100 kilog. Froment les 100 kil. O Z CO 90,00 O O Z 00 89.00 o Z K 2 90,00 3 1 O) O z o eq 88,00 o. o o Z .M- 88.00- Rogge id. Seigle id. 86,50 73.00 67,00 68,CO 72,00 Haver id. Avoine id.' 90,00 87,50 90,00 87 00 88,00 Aardappelen 100 k. Pommes de Terre 32,50 37,50 37,50 32,50 32 50 Boter de kilogram Beurre le kilo 19.75 20,50 19,50 19 50 19,5b Eieren bet stuk CEufs la pièce 0,77 0,70 0,75 0,81 0,77 Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. 1935 verkoopers koopers 260 250

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 16