GROOT BAL - De Propaganda - Vliegweek 16e Jaar N 34 - 23 November - 1 *35 - 16e Année, N34 - 23 Novembre x Weekblad - - voor het Arrondissement Yper Joarnal hebdomadaire de 1'Arrondissement cfYpres Muziekkring YPRIANA Zaterdag 23 November 1935, om 8 uur HET YPERSCHE ORGAAN DER VEREENIGING DER GETEISTERDEN Beheer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd LA REGION D'YPRES ORGANE DE L'ASSOCIATION DES SINISTRÉS Redaction, Administration et PuDlicite 34. rue au Beurre. Ypres. Abonnement 18 fr. 00 par an Etranger32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 35 ct. lt numero Tél. 500 Les articles non signés sont refusés ;V.,«5-i33*fêO (o) Het Bestuur van den Muzikalen Kring Ypriana (Harmonie en Symphonie) heeft be sloten, zooals voorgaande jaren, het Ste Cecilia- feest op luisterrijke wijze te vieren en richt te dier gelegenheid de volgende feestelijkheden in Op Zondag 24 November, om 10 u., vergadering in 't lokaal. Om 11 uur zal, in St Maartenskerk, een Mis gelezen worden ter zielelafenis der Ypersche Muzikanten gesneuveld voor 't Vaderland en voor de overleden werkende leden. De Mis zal opge luisterd worden door de afdeeling Symphonie die onder de leiding van haar bestuurder, M. G. Van Egroo, en met de medewerking van M. Ha- noulle, orgelist der Kathedraal, de volgende stuk ken zal uitvoeren 1. Aria Bach 2.Détresse et Consolation H. Moerman 3. Les cieux chantent les louanges de Dieu (marche de l'oratorio) Haendel Na die plechtigheid, optocht door de stad. Om 13 i uur, BANKET in 't Hotel Skindies De eereleden die begeeren eraan deel te nemen, gelieven zich te laten inschrijven bij den Heer Voorzitter der Harmonie. Maandag 25 November, om 16 uur, in de Cine mazaal Oud Yper Colaertplaats, PRACHTIG KINDERFEEST. Dit kinderfeest zal bestaan in een komieke cinemafilm, aangeboden door M. Brussin, uitba ter der Cinema, en een zitting gegeven door M. Pic en zijn gezelschap uit Brussel. Op het pro gramma, Marionetten en levende Poppen. M. Pic heeft hier vroeger reeds onze kinderen komen verlustigen en allen herinneren zich nog het machtig en welverdiend succes dat hem hier te beurt viel. Ook zal iedereen er dit jaar nogmaals aan houden dit aangenaam en kinderlijk schouw spel met zijne lievelingen bij te wonen. Ziehier de schikkingen welke voor dit feest getroffen zijn al de leden van Ypriana zijn wel gekomen. De kinders boven de 5 jaren zullen plaats nemen op de middenzetels, deze beneden de 5 jaren op de zijplaatsen vergezeld van een grooten persoon. De Eere- en Werkende leden, die het feest komen bijwonen zonder kinderen, zullen zoo goed willen zijn zich langs achter in de zaal of boven op het balkon te plaatsen. Niet ver geten zich van de uitnoodiging te voorzien die streng aan den ingang zal geëischt worden. Bereidwillige juffers zullen zich gelasten orde in de zaal te houden en de kinderen wel te plaat sen. Om alle moeilijkheden te voorkomen is men verzocht geen kinderen mede te brengen van NIET LEDEN. Dinsdag 26 November, om 20 uur zeer stipt, in de Cinemazaal Oud Yper R. Colaertplaats, luisterlijk BAL met kostelooze tombola. De prijzen voor de tombola zullen door den Voorzitter der Harmonie, M. Gruwez of ook door de leden van het bestuur met dank aanveerd worden. in Lapiere's Zaal, Hondstraat ingericht door «YPRES SWIMMING CLUB» Menigvuldige allernieuwste aantrekkelijkheden INGANG 3 FRANK De propaganda-vliegweek, hier ingericht door de Vereeniging De Vrienden van Yper en het weekblad Le Sud werd Zaterdag namiddag, 16" dezer, om 2 u., ingezet met het bezoek van een drietal militaire vliegtuigen, behoorende tot het center van Wevelghem, die boven onze stad tal van mooie gezamenlijke oefeningen en kunst volle acrobatische toeren uitvoerden. Duizende toeschouwers iedereen had in en rond de stad de blikken naar omhoog gericht volgden met groote belangstelling en soms ook wel met eenigen angst en verwondering de verba zend snelle en indrukwekkende vlucht dezer mon stervogels, die ons niet alleen het bewijs leverden dat ons militair vliegwezen ervaren en onver schrokken loodsen telt en opleidt, maar ook dat de vliegtuigen heden ten dage een zoodanige lenigheid bezitten en reeds zoo geperfection- neerd zijn dat zij thans ertoe gekomen zijn even veel zoo misschien niet meer zekerheid te bieden dan de andere snelle verkeersmiddelen waarover wij beschikken en die wij, zonder de minste vrees noch voorgevoel, gewoon zijn schier dagelijks te gebruiken. vaardigde van den Heer Spaak, minister van ver voer M. Rasson-Six, ondervoorzitter der Lucht vaart Federatie van 't Noorden; M. Boitelle, voor zitter der Fransche Luchtvaart Vereeniging M. Grimaud, secretaris-generaal der Prefectuur van 't Noorden M. Flasshoen, vertegenwoordiger van den belgischen consul-generaal van Rijsellui tenant Gillis, monitor der loodsschool van Wevel ghem; de Heeren Clinckemaille, arrondissements commissaris, Vanderghote, burgemeester, Van der Mersch en Delahaye, schepenen Dr H. Brut- saert, gewezen volksvertegenwoordiger Versail les, stadssecretarisGits, stadsbouwkundige Antony, stadsbibliothecaris H. Vermeulen, voor zitter der Handels- en Nijverheidskamer, alsook talrijke leden dezer Kamer verders de Heeren voorzitters en bestuursleden van verschillige plaatselijke oudstrijdersvereenigingen, enz. enz. Nadat de Heer Ch. van Renynghe de aanwe zigen had verwelkomd en het doel dezer vlieg- week had uiteengezet, namelijk te bekomen dat hier te Yper een vliegplein mgericht worde, en nadat voornoemde spreker zijne hoop, ja zelfs zijne overtuiging had uitgedrukt dit doel te be- Van links naar rechtsM. Vanderghote, burgemeester, Graaf A. de Looz-Corswarem, luitenant Gillis, majoor Lambert, Commandant Kaufmann, MM. Rasson, C. van Renynghe, Boitelle. Deze demonstratie zal er dan ook ongetwijfeld toe hebben bijgedragen om de vooringenomen vrees, die velen nog voor een luchtreis koesteren, eenigszins te milderen. Een tweede aantrekkelijkheid, bestemd om de menigte met dit uiterst snel en voor verre reizen zeer practisch vervoermiddel waarvan het eenige nadeel is dat het nog veel te kostelijk komt en dus niet in ieders bereik ligt meer vertrouwd te maken, was de tentoonstelling in gericht in het herbouwd Merghelynck museum. Deze tentoonstelling werd denzelfden namid dag, om 3 u., ingehuldigd door den Heer Graaf Arnold de Looz-Corswarem, voorzitter van de Federatie der Belgische clubs van toeristenvlie gers, die onlangs langs een veel korteren en tot dan toe nog niet gevolgden weg de luchtverbin- ding België-Congo verzekerde. Onder de talrijke aanwezigen, die de openingsplechtigheid bijwoon den, bemerkten wij, benevens de inrichters, rid der Willy Coppens d'Houthulst, den vermaarden Belgischen oorlogsvliegerCommandant Kauf mann, vertegenwoordiger van den Franschen mi nister van Luchtvaartmajor Lambert, afge reiken in samenwerking met de plaatselijke Han delskamer die vroeger reeds dit zelfde doei beoogde en er nog steeds voorstander van is, ver klaarde Graaf de Looz-Corswarem de tentoonstel ling open en werd overgegaan tot het bezoek der verschillige zalen. Onder de voornaamste deelnemers, die deze tentoonstelling aantrekkelijk en leerrijk hebben weten te maken, dienen vooral vermeld de lucht vaartmaatschappijen «Sabena» en «Air France», het Comiteit voor Luchtvaartpropaganda, de Aéro Club van het Noorden van Frankrijk, enz. Onder de tentoongestelde voorwerpen bevinden zich tal van foto's, documenten, groote en kleine maquettes van allerhande modellen vliegmachi nes en zweeftoestellen, verschillige boordappa- raten, enz. en talrijk propagandamateriaal zooals brochures, illustraties, weekbladen, enz. Dit alles vormt een heel interessante verzameling die, met smaak voorgesteld en met de gewenschte uitleg gende nota's verduidelijkt, de talrijke toeschou wers, welke deze tentoonstelling bezochten, groo- telijks heeft weten te boeien Na het bezoek der tentoonstelling begaf de

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 1