CONFERENCE M" Vandendriessche Abonneert u op Het Ypersche voor 1936 en stort 18 fr. op postcheckreke- ning 46.173 van C. Dumortier te Yper, of ten onzen bureele, Boterstraat, 34, Yper, en gij zult ons blad van heden tot einde 't jaar kosteloos ontvangen. LUND! 16 DÉCEMBRE 1935 Sujet L'ANGLETERRE EN 1935 DENTISTE Dixmudestraat, 49 YPER Telefoon 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde gebitten met waarborg. Hef Stc' Barbarafeest der Pompiers STAD YPER MUZIEKSCHOOL Handcis- en Nijverheidskamer, van Yper i-i■i.-'waa J^i^4'APflour M"'1' Deulin et M. Lotstra enlëvèrent avec brio. Faites-lui mes aveux la scène, de l'église, oü M. Richard fut un Méphisto- phélès, d'un réalisme profpnd, dans son fijle mystique ènfjn An ge pur, angeradiqux» trio brillant, qui permit aux trois artistes.de ipettre la salie en ,délire. Rappelés a plusiepr^ reprises pax: cjes tonperres d'applaudisserneuts, ils auront cpmpris tout de suite que ,|e public Yprois sait apprécier les grandes oeuvres et sympathiser avec les grands talents. Lorsque Monsieur Gruwez remit, a M"" Deulin, une magnifique gerbe et serra la main a ses par- tenaires, l.'enthousiasme redoubja d'intpnsité. Nous ne pouvons passer sous silence la belle mise en scène. Les nquveaux décors fournis par Monsieur ALLARD LOTSTRA la maison Leroy dé Staden étaient richement brossés. Que MM. Edouard Gruwez et Albert Boone nous excusent d'avoir été indiscrets et dedé- voile r ici notre indiscrétiqn sans crainte de froisser leur trop grande modestie. II parait qu'ils ont été les grands artisans dé la somptueuse mise en scène. Nous les félicitons bien cördialement pouf leur bon goüt. Nos félicitations s'adressent aussi a M. Fernand Burgho, qui par de magni- fiques jeux de lumière sut faire planer le mystère et la splendeur sur les différentes scènes. MM. Donck, Gruwez, Weckesser et vous tous membres du Comité de l'Harmonie, vous aussi M. Deridder et chers musiciens, nous vous féli citons pour l'éclatant succès de cette soirée de Gala que vous nous avez offerte. GAIRED. Asiles des Soldats Inva'ides Beiges Association sans but lucratif sous le Haut Patronage de S. M. la Reine Elisabeth et de S. M. Ie Roi Léopold III et sous le controle de O. N. I. G. COMITÉ D'YPRES a 8 heures, au Théatre Communal donnée par Monsieur CHARLES D'YDEWALLE BUT DE L'CEUVRE L'CEuvre Asiles des Soldats Invalides Beiges a pour but de procurer un logement gratuit aux Grands Invalides Beiges de la guerre nécessiteux. Cet avantage est consenti a l'lnvalide sa vie durant et peut être continué a sa veuve. 1199 Invalides sont actuellement logés a l'inter- vention de l'CEuvre. PRIX DES PLACES Carte de familie 20 fr. Carte personnelle 8 fr. Carte personnelle (balcon) 5 fr. On peut se procurer des cartes chez M*'"e Delva, rue de Stuers, 10, chez M. Heursel, rue au Beurre, 41, et a la Papeterie Dumortier, rue au Beurre, 34. jjj&t - .ai,.1 jij. 'i 'V' (O) Zondag laatst was het feest voor onze Pom piers, tér gelegenheid van het vieren van den naamdag hunner patrones. - Voorafgegaan door de Harmqnie Ypriana, ver trokken ze om 11 u. naar de woning van hun be minden Commandant, Heer Maurice Vërgracht, om er hunne mooie vlag af te halen. Na den groet aan de vlag, door de klaroenen geblazen, en de Brabangonne, door de Harmonie Ypriana uitge voerd, trokken onze flinke brandweermannen naar St Maartenskerk waar, zooals telken jare, de S,c Barbaramis om li u. 30 opgedragen wérd. Na afloop dezer plechtigheid, begaf de stoet zich naar de Groote Markt tot rechtover het stad huis waar, in tegenwoordigheid eener groote menigte toeschouwers, de Heer Burgemeester het pompierskorps in oogenschouw nam en daarna de hen door Z. M. den Koning verleende eere- teekens op de borst vestte van den Heer Verhelst Hector, voor 30 jaren goede en getrouwe diensten in het Brandweerkorps bewezen, en van de Hee- ren Bouten Daniel, Landerwyn Aimé én Wenes Maurice, die allen reeds sedert 25 jaren op een onberispelijken, voorbeeldigen dienst in zelfde korps mogen bogen. Daarna, steeds voorafgegaan door de onmisbare Harmonie Ypriana, die haar mooiste, stapmar- schen voor die gelegenheid had bovengehaald, defileerde het Pompierskorps, onder de bevelen van Commandant Vergracht, vóór de stedelijke overheid en begaf zich vervolgens terug met het vaandel naar het huis van den Heer Vergracht, waar een beschink plaats had. Het voornaamste gedeelte van het feest speel de zich echter af in het Hotel Britannique, waar, om 1 u. 30, een puik banket aan onze wakkere brandweermannen opgediend werd. Al hadden zij geen brand te blusschen, toch legden zij er even veel ijver aan den dag en het ging er leutig en vreugdig toe tot zeer laat in den namiddag. Tusschenin de gerechten werden heildronken voorgesteld door den Heer Commandant Ver gracht, die eerst in verhevene woorden den lof miek onzer te vroeg ontnomen Koningin en ver zekerde welk groot deel het stedelijk pompiers korps van Yper in den smartelijkén rouw van Koning Leopold III en van gansch het land ge nomen had, vervolgens door den Heer burge meester Vanderghote, door den Heer A. Gruwez, voorzitter van Ypriana, door den Heer J. Boone en door den Heer Luitenant Seys, De Heer Com mandant had een bijzónder woordje van lof over voor de nieuwe gedecoreerden, terwijl de andere sprekers hulde brachten aan het pompierskorps en zijn verdienstelijken Commandant. Gansch hét feest was gekenmerkt door de grootste broederlijkheid, onderlinge genegenheid en ook gezelligheid en verliep in de beste stem ming, zoqdat velen van dezen die eraan deelna men reeds met verlangen» naar het aanstaande Ste Barbarafeest uitzien. Op Zondag 22 December aanstaande, om 15 u., zal het eerste leerlingenconcert gegeven worden, in den Stadsschouwburg, Van den Peereboom- plaats. PROGRAMMA 1°) Notenleerles Nr 72 uit IA Danhauser-Lemoine door de lagere afdeeling Sectie B (Knechten). 2°) Concerto in sol groot voor Viool O. Rieding door M. Verbaere Roger. 3°) Notenleerles N1' 91 uit IA Danhauser-Lemoine door de lagere afdeeling Sectie B (Meisjes). 4°) Wiegelied - Elfe - Phantasietaaz voor Klavier uit Albumblatter R. Schumann door Mej. Moreau Irène. 5°) Notenleerles N1' 16 A. Samuel uit Solfèges Melodiques door de middelbare afdeeling (Knechten). 6°) Meilied voor Trompet L. Beethoven door M. Cofïyn Roger. 7°) Notenleerles Nr 40 Danhauser-Lemoine uit 3 A (drie sleutels) door de middelbare afdeeling (Meisjes). 8°) Concertino in la klein Hans Sitt voor Viool door M. Duhameeuw Jacques. 9°) Notenleerles uit 3 A in 5 sleutels Danhauser-Lemoine door.de hoogere afd. Sectie A (Jongelingen). 10°) Notenleerles uit 4 A in 5 sleutels Danhauser-Lemoine door de hoogere afd. Sectie A (Juffrouwen). 11°) Rondo in do groot L. Beethoven voor Klavier door Mej. Calus Jeanne. Ingang vrij. De Beheerraad. (O) ALGEMEENE STATUTAIRE VERGADERING van Zaterdag 7" December 1935. De vergadering wordt geopend door den Heer Vermeulen, voorzitter. Talrijke leden zijn aan wezig. De Heer Edouard Toussaert'geeft lezing van het jaarverslag. Daarna doet de Heer Julien Tahon, onder-voorzitter, de voorname rol uit schijnen van den voorzitter in de werking van het bestuur. De Heer Vermeulen bedankt en; brengt hulde aan de eensgezindheid in het be stuur en in de Kamer, eensgezindheid die de macht maakt harer werking. De Heer Glissoux stelt voor het jaarverslag, in de twee talen te doen verschijnen en aan al de leden en de mogelijke leden te zenden. Het zal velen overtuigen van het nut en de bedrijvig heid onzer HandeLskamer. De Heer Daniel Van Lede geeft verslag over den geldelijken toestand der maatschappij alsr ook lezing van de begrooting voor 1936. Hij maakt bekend dat 34 nieuwe leden zich déden inschrij ven, dank zij de voetstappen aangewend door den Heer Eugène Glissoux, aan wien hij hulde brengt. Er wordt voorgesteld een lijst der leden te voegen bij het uit te geven jaarverslag. Men gaat vervolgens over tot de kiezing van 4 bestuursleden. De Heeren Florimond Vandevoór- de, Dehaeck, Tahon en Bagein worden herkozen. De Heer Julien Tahon geeft verslag over de laatste Handelsfoor. Ook dit verslag zal gedrukt worden. Daarna werd overgegaan tot de kie zing der commissie voor de foor van 1936.' De Heeren Albert Boone, Paul Donck en Ernest Seys (zoon) worden als nieuwe leden gekozen in ver vanging der Heeren Flor.- Vandevoorde, Arm. Donck en Valère Seys. De Heer voorzitter drukt het genoegen uit van hét bestuur bij het intreden der vertegenwoordigers der jonge generatie en hoopt dat ze zullen medehelpen om van de Han delsfoor een standvastige Ypersche inrichting fe maken. Hij wenscht weldra de foor geheel en al in onze herbouwde Hallen gevestigd te zien, al dus, zooals de Heer Toussaert het in zijn verslag zegt, de Hallen aanpassende aan het doel waar voor onze voorouders ze bouwden. De.Heer Toussaert geeft lezing van de brief wisseling, namelijk betreffende de pogingen te doen om hier nieuwe nijverheden aan te trekken, alsook van den brief van bedanking der handé- laars in verkens voor het bekomen der nieuwe ijzerwegwagens. Er wordt herinnerd dat de Heer Jacobs, Be stuurder der Nationale Maatschappij van Buurt spoorwegen, beloofd had met October 11. de auto rails in voege te brengen op de lijn Kemmel- Nieuwkerke en het bestuur wordt belast aan de Nationale Maatschappij de wenschen en opmer kingen der leden over te maken. Lezing wordt gegeven van een brief der Fede ratie der Handelskamers betreffende het inrichten eener propaganda week ten voordeele der Bel gische produkten. Het bestuur der Handelsfoor zal de zaak onderzoeken. De vergadering wordt te 11 uur opgeheven. Jaarverslag voorgedragen op de Statutaire Algemeene Vergadering van 7" December 1935 door den Heer TOUSSAERT, Schrijver der Handels- en Nijverheidskamer. MIJNE HEEREN, Overeenkomstig artikel 22 onzer statuten geven wij heden verslag over onze werkzaamheden ge durende het jaar 1935. Het voornaamste feit van dit jaar, dat thans bijna verloopen is, was zonder twijfel voor alle Belgen het wreede drama van Kussnacht dat ons van onze geliefde Koningin Astrid beroofde. De Handelskamer nam deel aan den algemeenen rouw en zond een telegram aan onzen zoo zeer beproefden Koning. Het bestuur vergaderde regelmatig en er wer den insgelijks verscheidene algemeene vergade ringen gehouden. De leden genoten voordrachten over de waterspijzing der stad, over de toepas sing der taksen en belastingen, over het toerisme te Yper en het bestuur mocht zich telkens over een talrijke aanwezigheid verheugen. De volledige herleving van onze dierbare stad blijft steeds het voornaamste doel onzer werking. Trapsgewijze winnen wij veld op den weg van den beoogden vooruitgang Yper plaatsen langs een altijd bevaarbaren waterweg, onze stad ver bindende met de zee en met het waternet van België en Noord-Frankrijk. De statistieken bevat in den open brief aan den Heer Minister De Man hebben deze noodzakelijkheid overvloedig bewe zen. In ons verslag van verleden jaar boekten wij

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 3