KORTRIJKSCHE - ONDERLINGE - Brand - Leven Ongevallen VELOSPORT Koninklijke Hofbouwmaafschappij en Werk van den Akker, Yper BUREEL- EN ZAKAGENDAS POSTKALENDER VÖOR 1936 OPENBARE AANBESTEDING der Voltooiingswerken aan den Westervleugel der Halle FOOR genaamd KATTEFEEST WAAR ZIJT GIJ HET ZEKERST EN VOORDEELIGST VERZEKERD TE KORTRIJK Bijkantoor te YPER 8, Mondstraat Tel. 159 Algemeen Opziener Otrser Robyn Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op Zondag 17 November 1935. De Voorzitter, heer Hector Casier, opent de vergade ring om 14 i uur. Hij verontschuldigt eerst M. Dethoor, secretaris der maatschappij, die belet is de vergadering van heden bij te wonen, weerhouden zijnde in de mu ziekschool. De schatbewaarder M. Vandevoorde zal heden dienst doende secretaris zijn en hij leest aanstonds het verslag af der vergadering van 20 October, hetwelk zonder opmerkingen goedgekeurd wordt. Voordracht. M. Arthur Lagast, Staatsvoordracht- gever te Kortrijk, zal ons heden spreken over het plan ten, verzorgen en bewaren van bloembollen die in zoo menig huis en tuin voorkomen, namelijk tulpen, nar cissen en hyacinten. Planting: In September, October, ten laatste tot 15 November, in goeden grond het jaar te voren bemest, rijk aan humuSt 8 tot 10 centimeter diep. Bemesting met droge, fijn geklopte hennenvette, dui- venvette, guano of aal, heel voorzichtig zijn met schei kundige meststoffen en liefst deze niet gebruiken. Niet te lang in denzelfden grond laten, alle drie jaar den bovengrond wegnemen ofwel verlanden. Tulpen vervriezen nietde bollen niet planten op .zijn eentje, maar in truizen op 15 centimeter van elkan- der, gesteund en omringd van groen. Hyacinten gedijen ook op speciale glazen of karaffen, -gevuld met regenwater zorg hebben dat de bol niet in 't water hangt, maar dat er twee centimeters af stand blijft tusschen bol en water. Het water aanvullen naarmate de verdamping. Ze geven schoone bloemen, zonder bemesting. De droge bollen bewaren op den zolder, nooit in den kelder, en nooit meer dan 20 graden warmte geven. De Voorzitter bedankt den spreker, die een zeer be kwaam vakman is, hij is immers bestuurder der stads- beplantingen te Kortrijk en zegt hem tot weerziens, in de vergadering van December, wanneer hij ons zal komen spreken over 't planten van fruitboomen. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mededat de plantaardappelen besteld bij M. Henri Hebben nog niet ingekomen zijn, maar dat zij alle dagen verwacht zijn M. Hebben zal de mare laten onmiddellijk na de aam komst, uit Holland, van het plantgoed Dat de schatbewaarder de lidkaarten voor 1936 bij zich heeft en de bijdragen zal ontvangen op heden en <op de vergadering van Decemberdaarna zullen de lidkaarten ten huize aangeboden worden en de inkas- seeringskosten zullen daarbij gevoegd worden. Aanbrengsten. Hebben bekomen M. Fideel Bu- .-seyne, 4 punten voor een mooi lot fruit, bestaande uit perenComtesse de Paris, St Remi, Bergamotte en beurré Sterkmans en appelsreinette grise, Bismarck en reinette dorée. M. Cyrille Vandenbriele, 3 punten voor Siegfried porei, waalsche selderij, korte en lange spruiten. M. Désiré Depoorter, 3 punten voor zijne peren doyenné du Cornice en beurré bachelier. Nieuwe leden. Worden als nieuwe leden voorge steld Ddor M. Leonard Soenen: M.'Jules Dëmey, Groote Markt, en M. Albert Noliet, Basculestraat. Door M. Daniel MortreuM. Adrien Reuze, Walle- straatj 5. Tombola. Eene goed voorziene tombola, samenge steld uit fruitboomen, sieraadstruiken en rozelaars, geleverd door heer Firmin Lepercq, wordt onder de aanwezige leden en damen ruim 150 in getal uitgeloot en in de beste stemming zegt eenieder tot de naaste maand. De vergadering sloot om 5 uur. Zondag 15 December 1935, om 14 J uur, in het lokaal «Hotel Continental», René Colaertplaats, ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1. Lezing van het verslag der vorige vergadering. 2. Betaling der bijdragen voor 1936. 3. Voordracht. 4. Mededeelingen. 5. Beooideeling der aanbrengsten. 6. Voorstelling van nieuwe leden. 7. Prijsdeeling tuinbezoeken, en maandelijksche aanbrengsten. 8. Tombola voor de aanwezige leden. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, EercL DETHOOR. Hector CASIER. Uitslag der Hofbezoeken voor het jaar 1935 1. Hebben Henri, 28 p.2. Leuridan Remi, 26 p. 3. Verhaeghe Gustaaf, 26 p.4. Lommez Maurice, 26 p.; 5. Madame Clarysse, 26 p.6. Jufvrouw Duthoy, 26 p. 7. Soenen Léonard, 25 p. 8. Kesteloot Petrus, 25 p. -9. Mortreu Jules, 25 p.10. Vandevoorde Leon, 25 p. 11. Debruyne Gustave, 25 p. ;"12. Madame Merlevede, 25 p.13. Duthoo Henri, 25 p.14. Jufvrouw Hallaert, 24 p.15. Crepeele Gustave, 24 p.16 Claeys Joseph, 23 p.17. Wouts Arthur, 23 p.18. Morel Arthur, 23 p.; 19. Dethoor Ferdinand, 23 p. 20. Pauwels Alidore, 23 p.; 21. Bulckaen Valère, 23 p. 22 Duthoo Jan, 22 p. 23. Papegaey Florent, 22 p. 24. Depoorter Désiré, 22 p.; 25. Vandenbriele Cyriel, 22 p. 26. Lamont Jules, 22 p. 27. Geldhof Henri, 21 p.28. Harteel Edmond. 21 p. 29. Derycke Remi, 21 p. 30. Devreker Jerome, 21 p. 31. Claerhout Leon, 20 p. 32. Soenen Alphonse, 20 p. 33. Jacques Henri, 20 p. 34. Clarysse Camille, 20 p. 35. Buseyne Fideel, 20 p. 36. Tytgat Petrus, 20 p. 37. Ordies Arthur, 19 p. 38. Dumoulin Camille, 19 p. 39. Mortreu Daniel, 18 p. 40. Sohier Henri, 18 p. 41. Pattyn Emiel, 17 p. 42. Breyne Henri, 17 p. 43. Vandenbussche Joseph, 17 p.44. Hoornaert Petrus, 16 p.45. Dury Camille, 16 p.46. Soetaert Désiré, 15 p. 47. Dewitte Sylvère, 13 p. 48. Leupe Arthur, 13 p. 49. Dumoulin Henri, 13 p. 50. Kerrinckx Charles, 13 p.; 51. Madame Faes, 10 punten VOOR 1936 ten bureele van dit blad, 34, Boterstraat, 34 YPER mm. ;Teri 'éaróién Jvkti: êëiv 'bijvaf Vélke tie" post- kalender voor 1936, uitgegeven ten voordeeïe van het Werk"'SbV S&'ft' tering fejfféhcïè" postbedienden^ 'hij het publiek Verwdrvên heeft, hééft het Bfe- stuür. der posterijen'zich'verplicht gezien alle 'postkantoren opiïieuW te bevoorraden. De personen die zich deze verzorgde publicatie, formaat 24 op 34 cm bestaande uit 26 scheurbladen waaronder 24 met photo's en afbeeldingen der werken van beroemde artisten, verlangen aan te schaffen, worden verzocht zich onverwijld tot het postkantoor hunner woonplaats te wertden of een som van 3 frank te storten op postcheckrekening Nr 500.00 Bestuur der Posterijen (Directie P 2e bureel). STAD YPER (O) Het Schepencollege der stad Yper maakt be kend dat er zal overgegaan worden op Dinsdag 24 December 1935, om 11 ure voormiddag, ten stadhuize te Yper, tot de openbare aanbesteding der hierna vermelde werken Lot één. Uitvoering van den eikentimmer der dakconstructie, dakbedekking in schaliën, lood en zink met versierde veursten en top sieraad geschat (waarde 1914) Fr. 70.256,97 Lot twee. Bevloering in marmertegels geschat (waarde 1914) Fr. 11.402,75 Lot drie. Uitvoering der schrijnwerkerij der ramen en poorten geschat (waarde 1914) Fr. 15.849,72 De aanbesteding heeft plaats volgens manier A t. t. z. dat de liefhebbers hunne aanbieding op zegel, moeten inzenden bij aangeteekenden brief per post, ten laatste den vierden dag vóór dezen gesteld voor de aanbesteding (hetzij den 20 De cember). Bestek, lastenboek en plans liggen ter inzage in het stadhuis te Yper, alle werkdagen van 9 tot 12 ure en van 14 tot 17 ure. Plannen en bestek zijn te koop mits Fr. 50.00. De Secretaris, De Burgemeester, G.Versailles. i ;i J. Vanderghote. STAD'YPER (o)— Het College van Burgemeester en Schepenen der stad Yper maakt kenbaar dat er op Vrijdag 27 December aanstaande, te 10 ure, ten stadhui- ze van Yper, zal overgegaan worden tot de open bare verpachting der standplaatsen ter foor van 8 Maart tot 22 Maart 1936 genaamd Kattefeest De betaling moet geschieden den dag der aan besteding. Yper, den 19 November 1935. De Secretaris, De Burgemeester en schepenen, G. Versailles. J. Vanderghote. Handelsregister Kortrijk 952 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December 1932, in uitvoering van de wet van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoordigers gevraagd. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het Deze week werd als een vervelend iets met eene nieuwe zege van de koninginneploeg Charlier-Deneef ingezet, en waarlijk het zou wellicht aanleiding gewen aan vreemde reporters te schrijven dat België maar één ploeg van waarde meer bezit, ware het niet dat allen, die in den vreemde aan die twee dapperen wer den voorgeschoteld, ook klop kregen. Zoo wonnen zij dit seizoen reeds te Bazel, Gent, Brussel, Kopenhagen en Keulen, en wellicht zal Parijs ook die Vlaamscb- Waalsche pracht-combinatie mogen toejuichen. Wij zijn er verzekerd van. Nochtans in Brussel waren de ploegen nogal van sterkte, vooral Lapébie-Mithouard, de heroptredenden Dekuysscher-Depauw, Haezendonckx-Bonduel en de 2 ketjes Van Vlockhoven- Van Buggenhout, hadden er wel voor kunnen zorgen, de gepaste poets te bakken aan Deneef-Charlier. Toch is het hen niet gelukt, en waarachtig de besten hebben gewonnen, want benevens hun oude knepen, zijn ze nog altijd een tikje rapper dan gelijk welkè andere ploeg, 't Zijn twee pracht- renners, verschillend van karakter en opvatting. De- neef's begin verriedt nooit zulke kunst. Hij debuteerde met Deblock, vervolgens met Dorsan Merckx, om verder zijn lot met dit van Goossens te verbinden. Kwam dan de tijd dat Charlier, welke eerst met zijn schoonbroe der Duvivier had gereden, met Duray terecht kwam. en er 220 overwinningen mee behaalde; beiden werden, als fijnste piste-pedalen betiteld nevens Miel Aerts- Van Kempen. Doch de jaren begonnen mee te tellen bij Duray, de man van La Louvière, welke reeds een jaar of 5 al de pisten had afgerakkerd met PagnouL Door die ontreddering begunstigd, nam Dolf de gelegenheid te baat om met Deneef te rijden aan wien hij door een toeval werd toegewezen. Slag op slag haalden ze de 12 eerste koersen als overwinnaars binnen, en zoo begon hun zegereeks. Intusschen werd er weliswaar tusschen die twee vrien den wel een haar in de boter gegooid, door degenen die de Rosten liever met Buysse hadden zien rijden, hetgeen dan ook gebeurde. Maar de vreugde was van korten duur, daar de karakters en de manier van koer sen elk verschillend waren, al haalden ze ook schoone successen weg, met de zuivere macht. Buysse van zijn kant, welke Billiet in plan had gelaten, werd door dezen laatsten voor de Rechtbank gesleurd en moest 10.000 baardekens afdokken voor kontraktbreuk en eindelijk Deneef welke, door met Buysse te rijden, al zijn populariteit had ingeboet, keerde terug naar Dolf, die niet beter vroeg, daar hij sedertdien al met een 6 tal ploegmaten had gereden, als Loncke, Kaers, Aerts, Putzeis en Debruycker. Nu zijn Charlier-Deneef weerom in hun volle glorieda gen, en Charlier is tegenwoordig aan zijn 478e zegepraal, zoo verklaarde hij verleden week aan Baker d'Isy, Fransch reporter van l'Auto. In Brussel stonden die mannekens op het laatste uur nog 2 ronden achter, maar op het einde van den koers gaf de uitslag 3 ronden voorsprong. Commentaar is overbodig. 5 ronden nemen is aan elkeen niet gegund. Uitslag1. Charlier-Deneef, in 3 uur 130 km. 250 met Op 3 ronden 2. Van. Vlockhoven-Van Buggenhout 3. Van Schyndel-Vandenbroeck Op 4 ronden4. Vroomen Gebroeders Op 5 ronden5. Raes-Cocqueriaux en Verhaegen- Toubeau Op 6 ronden6. Clignet-Müller, Haezendonckx-Bon duel Seynaeve-Thys en Carpriaux-Thyssens. Op 7 ronden: 11. Wauters-Vandensteen Op 9 ronden 12. Smets-Haegelsteen Op 10 ronden 13. Rolus-Struyven Op 11 ronden: 14. Reuten-Vluggen Op 13 ronden15. Saladin-Alt. Van Lapébie-Mithouard, De Kuysscher-De Pauw geen spraak meertotaal leeggereden. In Antwerpen viel het gevarieerd programma nog maals in den smaak van 't publiek. De snelheid gaf als uitslag in de reeksen 1' reeks1. Van Egmond 2. Kaufmann, laatste ronde 13 sec. t' reeks1. Huybrechts2. Leuté, op 1/2 wiel, laatste ronde 13 sec. 3° reeks 1. Kaufmann2. Leuté, op 1/2 lengte, laatste ronde 12 sec 4/5. 4f reeks1. Huybrechts 2. V. Egmond, op 1 lengte, laatste ronde 12 sec. 3/5. 5' reeks1. V. Egmond 2. Leuté, op 1 wiel, laatste ronde 13 sec. 6- reeks1. Huybrechts2. Kaufmann, op 1/2 lengte, laatste ronde 12 sec. 4/5. Algemeen klassement1. Huybrechts, 3 p.2. Van Egmond, 4 p.3. Kaufmann, 5 p.4. Leuté. 6 p. De groote tenors van het aristocratisch sport waren er wel niet bij, maar niettemin werden de reeksen tusschen die jonge opkomende krachten vinnig betwist. De achtervolging voor den armband tusschen Van Hout en Schotman werd door eerstgenoemde gewonnen die na 4 km. 490 m. zijn landgenoot inliep in 5 min. 44. De Groote Prijs Ivan Goor voor jonge stayers zag aan het vertrek, Dictus, Wals, Gramser, Gilgen en Brossy. De le reeks (1/2 uur) werd veroverd door Dictus met 33 km. die alle ruzie had om Gramser (Hollander) met 5 met. te verslaanvolgde als 3e Brossy op 75 met. 4e Gilgen en 5° Wals op 8 ronden. De 2e reeks was voor Brossy met 33 km. 20 met. vóór Gramser op 80 met., Dictus op 150 met., Gilgen op 2 ronden 190 meter en Wals op 6 ronden 150 meter. Dc algemeene rangschikking van de stayers1. Brossy 7 p. (1 eerste plaats) 2. Gramser, 7 p. (2 tweede plaat sen) 3. Dictus, 7 p. 4. Gilgen, 15 p. 5. Wals, 19 punten. Brossy won nog door den afgelegden afstand. De 50 km. achter tandems werden geloopen door Ronsse, Buysse, Loncke en Pélissier. Deze laatste dacht zijne wispelturige fratsen uit te halen, net of hij meende in Parijs te zijn, maar het bekwam hem slecht en op 't oogenblik dat hij onwettig afstapte begonnen de rondjes achterstal mee te tellen, wat Chariot weer algauw te paard zette. Toch kon hij in geenen deele de 3 andere leeuwen in brio benaderen, en werd een broekje gelapt van ruim 2 ronden, bene vens de 2 welke hij als straf opliep. Uitslag1. Ronsse, met 55 minuten 19 sec. 4/52. Loncke, op 10 centimeter3. Buysse, op 50 meter 4. Pélissier, op 4 ronden 100 meter. i In Charleroi werd een uitslag geboekt, die in kleine letters vermeld stond in de sportdagbladen, maar niet temin al onze aandacht verdient. Immers de Waal Bruneau lukte erin.Le Grevès in zuivere snelheid, en dan nog in match met 2 man, regelmatig te kloppen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 5