M" Vandendriessche SPORTS D'HIVER Kosmos Tourisme DENTISTE Dixmudestraat, 49 YPER Telefoon 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde gebitten met waarborg. YPERSCHE VOETBALKRONIEK Aux approches d'un Hiver maussade on apprécie le S O L E I L et la C H A L E U R. est en mesure de vous satisfaire grace a son programme d'Hiver qui conduit vers le Soleil COTE D'AZUR. 25 jours ALCERIE et TUNISIE. A CARCELLEN (Autriche) 1 3 jours. A ROUCEMONT (Suisse) 10 jours KOSMOS TOURISME Grand'Place, 26, Ypres Tél. 515 U gewenscht, want het relletje van Zondag 11. bewijst het, een slechte leiding kan veel onheil veroorzaken. Om nu tot een bondig verslag van de verloopen koer sen over te gaan, beginnen we met Antwerpen, waar Michard den sprinterskoers der oudjes, waartusschen Huybrechts werd geplaatst als 1» communikant. Deze koers viel heel en al tegen, daar de 2 topsprinters, regelmatig aangeworven (Scherens en Richter) gevallen hadden in Bazel en zoo geen eer konden doen aan hun verbintenis. Uilslag1. Michard, 4 punten2. Van Egmond, 5 p. 3. Huybrechts, 6 p.4. Falck Hansen, 7 p.5. Faucheux, 8 punten. HandicapIn dezen koers had Michard de waarde van Huybrechts onderschat en zag hem eerst na de meet terug. Uitslag1. Huybrechts, (15 meter voorgift) 2. Mi chard, (scratch) 3. Van Egmond, (10 meter) 4. Falck Hansen, (20 meter) 5. Faucheux, (30 meter). StayersHier zegevierde Michaux ,een jonge hoop van het Antwerpsche, die het bij lange niet slecht doet, en Van Hoeck, Gramser en Geers afdroogde. Uitslag1. Michaux, 12 punten2. Van Hoeck, 14 p. 3. Gramser, 14 p.4. Geers. De wedstrijd achter tandems zag in de 1« reeks Schoen winnen vóór Van Kempen, wijl Jan Aerts en Pijnenburg niet werden geklasseerd door valin de 2e reeks echter ging het met den wereldkampioen veel beter en hij eindigde 1' met in 1/2 uur 26 km. 860 meter te hebben afgehold Schoen was op 75 meter, Van Kem pen op 200 m.Pijnenburg had opgegeven. Algemeen klassement1. Schoen2. Van Kempen 3. J. Aerts 4. Pijnenburg. In Brussel werd er een eerste plan nummer op het programma geschoven. Jan Aerts als stayerMeer hoeft er niet bijgevoegd, om een volle zaal te lokken. Al aan stonds werden tamelijk groote kanonnen opgesteld voor Jan, maar als een echte wereldkampioen liep hij alles te pletter, en eindigde lc met gelijke punten met Maré- chal. Zeg mij nu nog eene vertakking waarin Jan niet tehuis hoortVluchtkoersen, ronden, ploegkoersen, achter tandems, achter motos, Zes dagen, al deze heeft hij met succes geloopen, en nog maar in eene heeft hij de zege niet gekend, en 't is de Ronde van Frankrijk, maar dit kómt wel, beste lezers, en misschien nog eer of we wel denken. Uitslag1. Jan Aerts en Jan Maréchal, 7 punten 3. Wambst en Seynaeve, elk 8 punten. In Parijs werd de omnium geloopen tusschen Lemoine en Pecqueux, om dan als tegenstrever te dienen voor Fred Haemerlinck, van wien Pecqueux reeds 4 maal klop kreeg. Nu haalde Pecqueux nogmaals de zege, wat bewees dat, is Pecqueux geen waardige tegenstre ver voor Haemerlinck, Lemoine het veel minder is. In halve fond haalde Ronsse een prachtzege, tegen Blanc Garin. Lohmann en Ch. Pélissier. De le reeks sleepte Blanc Garin binnen, binst dat Ronsse hem op 50 meter volgde en zelf Lohmann 110 meter voorafging, welke zelf Pélissier 20 meter had gelost. De 2e reeks was voor Pélissier vóór Ronsse, die aldus het klasse ment won met 4 punten3. Lohmann op 75 meter en Blanc Garin op 125 meter. Klassement1. G. Ronsse, 4 punten2. Pélissier, 5 p. 3. Blanc Garin, 5 p.4. Lohmann, 6 punten. In de halve fond (reeksen voor comingmen) zege vierde in het algemeen klassement, de jonge Minardi voor de 2 oude paarden Vallée en Saussin, wijl Gabard «ene ontgoocheling was. Uitslag1. Minardi, 2 punten2. Vallée, 4 p.3. Saus sin, 6 p.4. Gabard, 8 punten. SPRINTER. BOKSEN Een nieuwe Boksmeeting te Yper in 't verschiet Boxing Club Yper slaapt niet, want manager H. Knockaert is reeds op den uitkijk naar sterke mannen om een buitengewoon programma ineen te steken voor zijn toekomende meeting. Zooals hij aan het publiek tijdens de laatste meeting beloofde, wil hij de sportliefhebbers van Yper en om liggende met meerdere beroepskampen vergasten. Zoo vernemen wij dat Vercouter bij de hoogere klasse zou optreden en hier te Yper zijn eersten bèroepskamp leveren tegen een nog aan te duiden tegenstrever. Als hoofdkamp zouden wij graag Croquette-Santy herzien. Daar Croquette gedurende de laatste dagen vóór zijn kamp tegen Santy aan griep leed, zou hij kost wat kost dezen kamp willen heraanpakken daar om aarzelt promotor Knockaert niet de beurs aan den overwinnaar toe te kennen. Of Santy zal aanvaarden is nu de vraagïfw Onderhandelingen zijn ook aangeknoopt met Billiet van Thourout, die zoowat een 60 tal overwinningen telt en laatst een indrukwekkenden kamp komt te leveren tegen Kinsabel. Als tegenstrever zou tegen hem De- scheemaker van Veurne geplaatst worden, die zoo pas Dujardin, kampioen van Noord-Frankrijk, komt te kloppen. Zoo deze kamp tot stand komt, zouden de boks- liefhebbers hier te Yper nog nooit twee zulke gerouti neerde boksers in kamp gezien hebben. Verder aanvaardt Carlier de uitdaging van Lucidarme tellende voor het kampioenschap der Vlaanderen. Luci darme is wel de eenige rechthebbende op een kamp voor den titel, want hij behaalde twee overwinningen van de drie in het kampioenschap van Westvlaanderen daar hij den derden kamp (tegen Carlier) niet kon aanvangen wegens een kwetsuur aan het oog, werd Carlier kampioen uitgeroepen met één overwinning. Aldus zullen wij hier te Yper zien of Carlier wel de waardige titeldrager is, immers Lucidarme, met zijn verkeerde garde, is te duchten. Dit programma zal nog omlijst worden met enkele liefhebberskampen. Voor dergelijken boksavond zou Victoria Palace voorzeker te klein wezen en zal er moeten uitgekeken worden naar een grootere zaal. Sportliefhebbers, beantwoordt den oproep van Boxing Club YperSteunt de bokssport in het Ypersche 2e Afdeeling Bevordering Matchen van Zondag 5 Januari 1936 Waereghem Sp. C. S. Yper W. S. Lauwe R. S. Waereghem Poperinghe St. Moeskroen Knocke S. K. Roeselare F. <C. Roeselare Wevelghem Sp. De Panne Heyst S. K. Sweveghem Iseghem Uitslagen der matchen van Zondag 29 Dec. 1935 C. S. Yper F. C. Knocke (geschorst) F. C. Iseghem Waereghem Sp. 10 R. S. Waereghem F. C. Poperinghe 51 St. Moescroen R. C. De Panne 13 F. C. Heyst F. C. Roeselare 71 Wevelghem Sp. S. K. Sweveghem 01 S. K. Roeselare W. S. Lauwe 20 Tweede Afdeeling C. S. Yper - F. C. Knocke (geschorst) Onder tamelijk groote belangstelling is de ontmoe ting tegen de sture Noordzeestranders doorgegaan. De volgende ploegen stonden onder de leiding van scheids rechter Vandemoortele. F. C. Knocke Rombaut De Broek Noliet DHaeye Dujardin Van Hecke Desmit Pierets Vandenbossche Deckers Fournier C. S. Yper Vanderbauwhede Cherchye Ververeken Ollivier Rotru Gauquie Bourdeau Ossieur Deplancke Dechièvre Margonneau Kapitein Vanderbauwhede wint den toss en verkiest met wind van zijds te spelen. Knocke zet dadelijk in. Fournier betwist den bal met Deplancke, geraakt er over, gaat op het doel af en schiet. Margonneau wil op vangen maar glibbert weg en het leder zit in onze kas na 1 minuut spel. De rood-witten gaan er op hunne beurt van onder, Ververeken kopt echter boven. Dan is het Rotru die, bij ontsnapping, op den Keeper schiet. Knocke evenwel verplaatst het spel langs den linker vleugel. Een geharrewar ontstaat voor ons doel, Nesten komt uit en Deckers zendt in het ledige doel aan de 6e minuut. Geenszins ontmoedigd door het geluk dat de bezoekers te beurt valt, dwingen de lokale voorwaartsen hoekschop af, welke echter niets opbrengt. Op zending van Cherchye vangt de keeper op. Een weinig nadien is er een worsteling voor het heiligdom der wit-blauwen. Het leder vliegt van kop tot kop, tot eindelijk het ge vaar bezworen wordt. Knocke bekomt ook corner, welke niet benuttigd wordt. Spelen de bezoekers een hooger technisch spel dan de Yperlingen, toch doen deze hun uiterste best om den achterstand te verminderen. Enkele scheidsrechterlijke beslissingen vallen niet in den smaak van het publiek, zooals zulks ten andere gemak kelijk te hooren is. Een pas van Ollivier komt terecht bij Michel, die aan Cherchye overgeeft. Deze zendt naar Ververeken die Knocke's doelbewaarder verslaat aan de 30e minuut. Een weinig nadien is de keeper zoo gelukkig een schot van Michel op te vangen. Vanden bossche, op persoonlijke poging, vermeerdert den stand op 3-1 aan de 38c minuut. Yper geeft zich niet verloren, Bourdeau op freekick zendt mooi naar doel, Ververeken belemmert de tusschenkomst van den wit-blauwen back en het leder rolt in den verkeerden hoek binnen aan de 43' minuut. De stand 3-2 voor Knocke blijft zoo tot aan de rust behouden. Bij de herneming is Knocke seffens ten aanval en bekomt corner. Fournier zendt vervolgens op den paal, Margonneau wil ontzetten, het leder botst op den aan loopenden centervoor en komt in het ledig doel terecht. 4-2 voor Knocke. Nadien wordt het spel meer verdeeld, de achterhoeden hebben gedurig in te grijpen, doch zij blijven meester van den toestand. Op corner voor Yper wordt het leder nogmaals in corner verwerkt door den back en dit met de hand. De referee echter heeft niets gezien en laat doorspelen. Op center van Fournier teekent Pirets de volée een prachtig punt aan. Ieder kamp bekomt nog een hoekschop, tot wanneer Knocke een zesde doel aanteekent. Ossieur, die nog een laatste poging deed om dit te verhinderen, ziet men al met eens naar den scheidsrechter toeloopen om hem bij de borst te grijpen, zonder echter geweldig te zijn, (gebaar dat niettemin af te keuren valt). De heer Vandemoortele verlaat het plein zonder iets te zeggen, laat de spelers in plan en, na raadpleging, verklaart het spel niet meer te kunnen voortzetten. Er bleef nog een kwart uur te spelen. Het geval zal dus te Brugge moeten beslecht worden. Morgen trekken de rood-witten naar de Ga verbeek op om Waereghem Sportief te ontmoeten. Te allen tijde werden de wedstrijden tusschen beide elf tallen vinnig betwist. Op ons terrein konden de be zochten van morgen het tot 1-1 brengen, alswanneer wij grootelijks de zege verdienden. Evenwel zijn de Gaverbeekzonen er op vooruitgegaan en indien wij daar iets kunnen opdoen, al ware het de helft, het zou zeker welkom zijn. Indien de huidige samenstelling speelt zooals ze kan, dan is puntenoogst niet uitgeslo ten. 2e Afdeeling Bevordering F. C. Heyst 16 13 2 1 75 23 27 S. K. Roeselaere 16 12 3 1 52 26 25 F. C. Knocke 15 8 2 5 50 26 21 Stade Moescroen 16 7 6 3 32 25 17 R. S. Waereghem 16 8 7 1 33 25 17 Waereghem Sp. 16 8 7 1 40 35 17 F. C. Roeselaere 16 7 7 2 28 30 16 F. C. Iseghem 16 7 7 2 27 32 16 S. K. Sweveghem 16 7 8 1 40 43 15 W. S. Lauwe 16 6 8 2 2S 33 14 F. C. Poperinghe 16 4 9 3 30 53 11 C. S. Yper 15 4 9 2 21 38 10 R. C. De Panne 16 4 11 1 26 65 9 Wevelghem Sp. 16 2 11 3 28 53 7 Derde Speciaal C. S. Yper 6 Cuerne Sp. I Ditmaal hebben de Specialers er de pees opgelegd en bewezen dat hun twee voorgaande nederlagen enkel aan slechten form toe te wijten waren. De bezoekers begonnen met het voordeel van den wind, maar het waren de onzen die toch den dans leidden. Het eerste doel werd door Molein op mooie wijze aangebracht na 9 minuten spel. De spelers van Cuerne echter ver dedigden zich hardnekkig en hun toevallige keeper hield de beste schoten op. Het duurde namelijk tot aan de 30 minuut vooraleer Versailles G. er, op persoonlijke poging, van onder muisde om op prachtige manier bin nen te zenden. Onze meerderheid bleef bestaan, Van limburg zond op de lat, Vandamme insgelijks, doch kon hernemen om ons een derde doel te bezorgen, 3-0 aan de rust voor Yper. Nadien speelden de rood-witten om zeggens in een doel met, bij tusschenpoozen, opflak keringen der bezoekers. Bij het begin bekwamen zij een strafschop die door Sonneville opgehouden werd. Een penalty voor ons werd door Vandamme nevens gezonden. Op uitloopen kon de linkervleugel van Cuerne den stand op 3-1 brengen. Verder bleven de rood-witten baas op het veld. Op voorzet van Vanlimburg bracht Molein den stand op 4-1. Een strafschop voor hands op een zeker doel werd door Vanlimburg in de netten gezonden, maar Seppe moest herbeginnen en deed het op dezelfde manier, dus 5-1 voor Yper. En om het half' dozijn te sluiten wist Molein een pas van Vandamme te benuttigen op het einde van de ontmoeting, zoodat deze op een 6-1 overwinning voor ons ten einde liep. Specialers, morgen trekt gij naar Kortrijk Sport om er de zege van de heenmatch (7-0) te trachten te her nieuwen. Gezien de nederlaag van Stade Moescroen tegen Stade Kortrijk is alle hoop nog niet op te geven. Doch nu zijn er drie candidaten in 't spel. Stade Kort rijk immers komt gevaarlijk opdagen. Goed doorgeven dus, om de punten naar huis mede te brengen. nie Afdeeling Speciaal Reeks B. Stade Moescroen 10 7 1 2 47 15 16 C. S. Yper 11 7 2 2 40 13 16 Stade Kortrijk 11 7 3 1 37 25 15 F. C. Poperinghe 10 5 4 1 34 27 11 Kortrijk Sp. 11 5 5 1 23 29 11 Wevelghem Sp. 10 5 5 0 31 36 10 Cuerne Sp. 1 4 6 1 25 42 9 Harelbeke 11 3 8 0 23 49 6 W. S. Lauwe 11 1 10 0 17 41 2. Juniors C. S. Yper Stade Moescroen Na een week opgelegde rust, staan onze jeugdige voetballers voor een lastige karwei, namelijk de ver plaatsing bij Stade Moescroen. In den heenwedstrijd hebben de juniors met 5-2 het pleit gewonnen. Doch op bezoek zal de taak zoo gemakkelijk niet ten einde loopen. En toch moeten onze jongens de zege behalen,, willen zij verder op den titel aanspraak maken. Eerr. goed duwke nog en het beoogde doel is nabij. Juniors Stade Kortrijk 9 9 0 0 58 7 18- C. S. Yper 8 7 1 0 57 10 14 Stade Moescroen 7 3 4 0 25 27 6 Kortrijk Sp. 7 3 4 0 20 24 Deerlijk 8 1 7 0 8 38 2 Wevelghem Sp. 7 0 7 0 7 69 0 NEMO. o 12 jours en autocar muni d'une installation de chauffage vers la Prix2.475 fr., transport, hotels, service et boisson compris. Départs 18 Février et 7 Avril. Prix7.400 fr., transport en autocar et bateau •(Ville d'Alger) frais d'hótels et boissons". (sauf dans les hotels en Afrique). Un seul départr.le 7 Février. Prix 1.325 fr., transport en chemin de fer 3me classe de Bruxelles a Bruxelles, les 3 repas et logement dans un hotel confortable, taxes et pourboires compris. Départsle 25 Janvier et le 8 Février. Prix970 fr., transport en chemin de fer 3me classe de Bruxelles a Bruxelles, 3 repas et loge ment dans un hotel trés confortable, taxes et pourboires compris. Départs 18-25/1 1-8-15/2. Pour tous renseignements et Programmes s'adresser a

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6