Allerhande Nieuws Le Royal Amer et le Bitter Zigomar 8 Feestzaal van den Katholieken Kring Yper Salie des Fêtes du Cercle Catholique d'Ypres Uitslag van Aanbesteding HANDBOOGSCHIETINGEN Handboogmaatschappij Willem-Teil VRIENDENSCHIETING Groot Dansfeest - Grand Bal Gevonden en Verloren Voorwerpen Burgerlijke Stand van Yper Hieronder de Avondfeesten die zullen plaats hebben in de feestzaal der Rijsselstraat Donderdag 16 Januari 1936 TOONEELFEEST Peggy m'n Schatdoor de Christen Vlaamsche speelgezellen van Gent. Donderdag 27 FebruariVOORDRACHT door H. Jozef Vanden Berghe, Bestendige Afgevaar digde van West-Vlaanderen. De prijzen zijn vastgesteld als volgt voor de niet-leden Abonnementen 1' plaats 60 fr. 2* plaats 45 fr Gewone ingangskaarten Voor een tooneelfeest10 fr. 7 frank. Voor een voordracht5 fr. 3 frank. Voici les Soirées organisées en la salie des fêtes, rue de Lille Mardi 11 FévrierREPRESENTATION DRA- MATIQUE par le Cercle Royal Comediade Courtrai. a) Les Papillottes, un acte en vers, de Ger. Rosemonde. b) Les Assureurs, comédie gaie de Cl. Roland et Gabr. d'Hervillez. Jeudi 12 Mars: CONFÉRENCE par M.M. Muller, Ingénieur Le Haut Valais en Suisse, du Glacier du Rhone a Zermatt» avec projections en cou- leurs. Les prix sont fixés comme suit pour les non membres Abonnements 1" place 60 fr. 2' place 45 fr. Cartes ordinaires Par représentation10 fr. 7 francs. Par conférence 5 fr. 3 francs. 21 December Te 10 4 uur vóór M. De Zeive, dienstdoende bij het provinciaal Bestuur te Brug ge Verbetering gedurende het jaar 1936 aan den provincialen verkeersweg Yper-Dixmude (bestek 420.093). H. Mahieu te Yper, fr. 396.565,12 452.665,92 A. Vande Casteele te Bixschote, 399.691,28Chr. Dhondt te Moerkerke, 398.908,28V. Titeca te Yper, 404.714,05H. Derycke te Yper, 428.235,58 A. Lemahieu te Brugge 417.153,28 486.003,28 J. Claeys te Assebrouck, 535.557,57 595.992,57. AAN DE LIGGENDE PERS ZONDAG 5 JANUARI 1936 Om 2 4 uurGHELUVELT, herberg de Congo Oppervogel 80 fr.twee zijdvogels aan 40 fr. twee kallen aan 20 fr. en 37 kleine vogels van 15 frank voor 50 schutters. Inleg 16 fr. 50 Einde rond 5 3/4 ure. Om 2 S uurHOOGLEDE, bij M. C. Dekeyser Hoogvogel 80 fr.twee zijdvogels aan 40 fr.twee kallen aan 25 fr.10 primés aan 20 fr. en 75 vogels van 15 fr. voor 100 schutters. Inleg 17 fr. Einde rond 6 ure. Om 3 uurBIZET, Salie des Fêtes Opper vogel 60 fr.2 zijdvogels ieder 30 fr.2 kallen ieder 20 fr. Inleg 13 fr. 50 Kleine vogels 10 frank. Zooveel vogels als schutters. Einde rond 6 4 ure. MAANDAG 6 JANUARI Om 2 4 uurYPER, in Lapiere's zaalOpper vogel 80 fr.twee zijdvogels aan 40 fr.twee kal len aan 25 fr.kleine vogels 15 fr. Inleg 17 fr.50. Zooveel vogels als schutters Einde rond 6 lire. Gratis prijzen in 't spel. AANSTAANDE SCHIETINGEN Maandag 27 Januari 1936 YPER, in 't Ganzeke, bij Omer Vandenberghe. MAANDAG 13 JANUARI 1936 OP DE LIGGENDE PERS in de verwarmde zaal der herberg Au Saumon gehouden door M. Cyriel Vandermeersch, voor de leden der Ypersche maatschappijen. De inleg is bepaald op 5 fr. 50 te verschieten in vogels van 2 fr. 50 met aftrek van 0.50 fr. per schutter voor de kosten. Inschrijving om 5 1/4 uur, begin om 5 1/2 uur zeer stipt, einde rond 7 1/2 uur. N. B. De pyramide van vroegere winters zal terug gebruikt worden. - Het jaarlijksch bal van den Oudleerlingenbond der Rijksmiddelbare school te leper, zal op Zaterdag 15 Februari 1936 gegeven worden te 21. u„ in de Zaal Lapiere, Hondstraat, met de medewerking van een befaamd orkest. Le bal annuel des. Anciens élèves de l'école moyenne de l'Etat a Ypres, aura lieu le Samedi 15 février 1936, a 21 h., a la salie Lapiere, rue des Chiens, avec le concours -d'un orchestre réputé. Gevonden. Verschillige stopsels voor radia tor van auto, welke ten politiebureele berusten. Dinsdag 31 December, door M. Odent Gaston, Maarschalk Plumerlaan, 162, een vulpen met gouden pen, die op gemeld adres ter beschikking van den eigenaar gehouden wordt. Verloren. Zaterdag 28 December, tusschen de Statie en de Rijselstraat, door Jvr. Verhack, een groene wollen ceintuur met vergulden gesp. Maandag 30, door M" Mahieu Cecile, een wit paarlemoeren rozenhoedje in een lederen zakje bevat. Dinsdag 31, door M. Soetaert Gerard, een lede ren brieventasch inhoudende eenzelvigheidskaart en andere papieren. Een groot aantal gevonden handschoenen en ook sleutels werden nog ten politiebureele afge geven, terwijl andere er als verloren werden aan gegeven. YPER. Landlooper. Zekere Feys Alois, van Rousselare, die zich alhier zonder middelen van bestaan bevond, is zich Zondag laatst ten politiebureele komen aanmelden en werd door de Rechtbank veroordeeld om voor onbepaaldeti tijd te Merxplas te gaan wonen. Diefstal. In den nacht van Zaterdag op Zon dag hebben onbekenden een ruit ingeslagen van een gesloten auto, die voor het Hotel Skindies stond, en er een valies, allerhande voorwerpen bevattende, buit gemaakt. Klacht werd ingediend. ZONNEBEKE. Moto-ongeluk. De veekoop man Brutsaert Camille, 36 jaar oud, was in ge zelschap van zijn vriend, Verbist Alois, per moto naar Passchendaele gereden, doch onderweg, na bij het Tyne Cot kerkhof, gleed het voertuig op eens uit waardoor beide motorijders met geweld ten gronde werden gesmakt. Brutsaert brak zich, in zijn val, een arm en liep daarbij nog tal van kneuzingen op, terwijl zijn makker een diepe wonde aan -het hoofd bekomen had. Beiden moes ten zich door een dokter laten verzorgen. Erge val. Bij zijne thuiskomst 's avonds vond de zoon der W' Masschelein Henri zijne moeder klagend van de pijn beneden den zolder trap op den grond liggen. De vrouw was enkele uren te voren van de trappen gevallen en had zich, zooals een bijgeroepen dokter het kwam bestatigen, twee ribben gebroken, waardoor zij in de onmogelijkheid was haar op te helpen. BECELAERE. Verkeersongeval. Een ca- mionnette, gevoerd door Vandamme Pieter, han delaar, die van Becelaere naar Gheluwe reed, is, op het oogenblik dat zij de groote baan van Yper naar Meenen opreed, uitgeslibberd en alzoo in de gracht langs den kant der baan terecht gekomen. De vrouw van den voerder, die hem vergezelde, werd uit de auto geslingerd en liep een schouder breuk op. Na haar de eerste zorgen toegediend te hebben, deed de dokter ze naar een kliniek over brengen. KOMEN. Omvergereden. De genaamde Stofïeris Leonard, uit de Schoolstraat, werd door de autocamionnette van Derilde Omer, van Ko- men-Ste Marguerite, verrast en omvergeworpen. De ongelukkige, die erg aan het hoofd gekwetst was, werd dadelijk opgenomen en in een nabu rige herberg gedragen waar een ontboden genees heer hem kwam verzorgen. Gezien zijn ernstigen toestand, werd de gekwetste naar het hospitaal overgebracht. WAASTEN. Smokkelaar aangehouden. Zekere Claeys, wonende te Roubaix, kwam 's avonds per auto over de brug van Waasten gereden. Daar de fransche tolbeambten het voer tuig nauwkeurig begonnen te onderzoeken, sloeg Claeys op de vlucht, doch hij werd wat verder door andere douaniers bij den kraag gevat. In de auto ontdekte men eene hoeveelheid van 800 kgr. belgische tabak. De smokkelwaar, die eene waar de heeft van meer dan 95.000 fr., alsmede de auto werden aangeslagen, terwijl de geleider in han den der fransche gendarmen overgeleverd en in het gevang te Rijsel opgesloten werd. RENINGHE. Vrouw door tram doodgereden. De 66 jarige Delva Emma, echtgenoote van Lekiel Camille, die hare dochter was gaan bezoe ken, keerde tegen den avond weer huiswaarts en stapte een eind op de tramlijn om zich voor een aankomende auto te mijden. Op hetzelfde oogen blik echter kwam de autorail langs achter aange reden. Niettegenstaande de pogingen van den bestuurder, werd de vrouw door het tramrijtuig aangereden en met geweld ten gronde geworpen. De ongelukkige moet op den slag gedood zijn geweest en de echtgenoot van het slachtoffer werd met de noodige omzichtigheid van het smar telijk ongeval verwittigd. Daar het de eerste maal niet is dat er zich ongelukken met de autorails voordoen, is men algemeen van gedacht dat hunne geluidssignalen te veel gelijkenis hebben met die van de autos, zoodat veel personen alzoo in verwarring ge bracht worden en dikwijls voor een auto uit den weg meenen te moeten gaan alswanneer het de tram is die aankomt. Door het gebruik van een ander geluidssignaal, zou de tram misschien wel menig ongeluk kunnen vermijden. LANGEMARCK. Erge val. De genaamde Verbeeke Emile, varkenskoopman, is alhier op zoo ongelukkige wijze gevallen dat hij zich een been brak. Een geneesheer diende hem de noo dige zorgen toe. Paard op hol. Bij den terugkeer van zijn ge wone ronde, was de bakker Mahieu Maurice te weeg zijn paard uit te spannen om het op stal te brengen, toen het dier opeens op hol ging. In zijn wilde vaart rukte het verschrikte dier de afsluitingspoort mede en ijlde verder, tot wan neer men, op het gehucht St Juliaan, er in slaag de het tegen te houden. Auto-ongeval. Dejonghe André, handelsrei ziger, kwam alhier met zijn auto door den Zon- nebekesteenweg gereden, toen het voertuig op eens, tengevolge eener hapering aan het stuur, tegen een boom terecht kwam en daarna in de gracht omkantelde. De voerder, die gelukkiglijk niet het minste letsel opliep, moest al door een der gebroken spiegelruiten uit de auto kruipen. Het rijtuig was erg beschadigd. MOORSLEDE. Paard gestolen. Ten na- deele van den handelaar Lammertyn Paul, werd een paard gestolen. Het dier, dat een waarde van 8000 fr. had, werd nadien te Tourcoing verkocht voor 1700 fr. fransch geld. Daar de verkooper daarna enkele herbergen bezocht en gedurig over dien verkoop sprak, wat aan de ooren der politie kwam, werd hij weldra door allerhande strik vragen in 't nauw gebracht en bekende hij het paard gestolen te hebben. De dief, zekere J. V., had het dier al over de velden de grens overge- smokkeld zonder dat de tolbeambten iets ergs vermoedden, daar zij meenden dat het een land bouwersknecht was die het paard naar den stal leidde. De bestolen handelaar kwam naar Tour coing zijn paard herkennen. Het onderzoek wordt voortgezet. BOESCHEPE. Paardensmokkel. Deze laatste dagen leidde de jonge Albert S.,17 jaar oud, zoon van een landbouwster van Boeschepe, een met aardappelen zwaar beladen wagen, met drie paarden bespannen. Het gespan kwam uit de richting van België doch bevond zich reeds op het grondgebied van Berthen, toen de aldaar op dienst zijnde tolbeambte Vannobel, der brigade van St Janscappel, den jongeling zijn passavant vroeg. Een der drie paarden beantwoordde niet aan het opgegeven signalement en de geleider, daarover ondervraagd, kon er slechts moeilijk een uitleg voor geven. Hij werd niettemin toegelaten zijn weg te vervolgen tot aan het landbouw- syndicaat van Belle, waar hij zijne koopwaar moest leveren. Bij zijn terugkeer echter had hij nog slechts twee paarden mee en, opnieuw door de tolbe ambten ondervraagd, weigerde de jongeling te antwoorden. Een onderzoek werd hierop dan ge opend en het parket van Hazebrouck kwam ter plaats een huiszoeking doen. Alzoo werd besta- tigd dat het woonhuis der hoeve S. op fransch grondgebied gelegen is terwijl de schuur zich- in België bevindt. Tijdens de huiszoeking werden niet aangegeven vuurwapens ontdekt. De land bouwster en haar zoon zullen vervolgd worden voor het invoeren van paarden in Frankrijk en voor het niet verklaren van vuurwapens. ONT TOUJOURS ÉTÉ ET RESTENT LES MEILLEURS DES APÉRITIFS. Priesterlijke Benoeming Eerw. Heer Vulsteke, leeraar aan het College te Kortrijk, komt door Z. Exc. Mgr Lamiroy, bis schop van Brugge, tot onderpastoor te Le Bizët benoemd te worden. van den 28 December 1935 tot den 3 Januari 1936 Geboorten Andries Louis, Dixmudestraat, 28. Du- moulin Dirk, Recollettenpoort, 5. Matthys Noëlla, Recollettenpoort, 5. Hollebeke Etienne, Pénnestraat, 13. Dekaezemaker Jeannine Kanonweg, 1. Maxy Pierre, Meenensteenweg, 56. Huwelijk Samyn Georgius, onderwijzer en Gheysen Estella, onderwijzeres, beiden te Yper. OverlijdensNoisier Marie-Louise, 74 j., z. b., wed. Lion Jean-Baptiste, Poperinghesteenweg, 7. Lannoo Henri, 69 j., z. b„ wed. Thuillier Victorine, Rijsselstraat, 133. Demey Emilius, 58 j., landwerker, ongehuwd, Waterkasteelstraat, 10. Defever Emma. 62 j„ z. b., wed. Calant Josephus, St Jacobsstraat, 30. Cocle Arsenius, 71 j., kleermaker, wed. Derolé Helena, Kalf- vaart. Deduytschaever Louis, 92 j., z. b., wed. Devos Sidonie, G. de Stuersstraat, 13. Rabau Felicia, 73 j., herbergierster, echtg. Coffyn Gustave, Hondstraat, 53. HuwelijksbeloftenAchille Devos, timmerman, en Ivonna Steelant, z. b., beiden te Yper. Urbanus Van denberghe, paardenhandelaar, en Denysia Dumortier, z. b„ beiden te Yper. -Julien Chapelle, magazijnier, en Maria Verhaeghe, naaister, beiden te Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8