Emballagepapier BAL TANGO Allerhande Nieuws 8 TRABOLSPEL De aftruggelaar Desmet doet aan hongerstaking IN ROLLEN te verkregen aan voordeelige voorwaar den, ten bureele dezer. Gevonden en Verloren Voorwerpen Succesvolle Tooneelavond te Yper Zesde Nationale Legwedstrijd HANDBOOGSCHIETINGEN OP ZATERDAG 8 FEBRUARI 1936 - GROOT CONCERT - Programma Match Bascule-Cercle in het Postje Het ongunstig weder ingezien, was er tamelijk -veel volk voor de match te volgen. Het eerste gedeelte werd goed bestreden en er werd nooit een groot getal punten behaald, zoo danig dat de score 14-14 gaf. De Bascule behaalde dan opeens goed verdiend 4 bollen, en dan als bij tooverslag 3 bollen, die, alhoewel niet gestolen en wel geschoten, toch min wel verdiend waren. De Cercle deed voort met nog eenige malen een of twee bollen te behalen, en de eindscore gaf 19 voor Cercle tegen 25 voor Bascule. Proficiat, BasculemannenGij teekent het eerste punt aan en 't was verdiend. En wat gezegd van 't spel Over 't algemeen kon het veel beter zijn en laat het ons maar vlak af zeggenwij zijn aan beter gewoon. Een groot gedeelte van de schoten misten hun doelflauw van opzet voor de Cercle, beter voor de Bascule redelijk wel gemaalddoorgaans niet goed ge blokt. Mijn dunkens, niet veel ijver in den kamp noch langs d'eenen, noch langs d'anderen kant. 't Was de eerste match, maar geen bijzondere prestatie, de twee ploegen kunnen beter. Langs weerskanten een goede bolder te kort, bij de Bascule M. Salomé, en voor de Cercle M. Verkin deren. Laat ons hopen dat, bij het naaste optre den van deze twee ploegen, M. Salomé gansch hersteld zal zijn en M. Verkinderen terug in stad. Het spel zal er niet bij verliezen. Wat zal de match van Woensdag aanstaande in de Bascule, waar de Coo het Postje zal tegen komen, uitbrengen Ik wil niet pronostikeeren, want oude bolders zeggenbollen is rollen en de staak is zoo ver van den opzet en zoo naar van 't gat, dat er waarlijk een beetje kans moet bij zijn om het punt te kunnen aanteekenen. In alle geval, de supporters verhopen een schoonen kamp waar de beste zal zegevieren. UITSPRAAK DER RECHTBANK De aangehoudene Camille Desmet, van Kortrijk, be schuldigd van hier te Yper, in de omstandigheden die onze lezers kennen, een ijzeren kistje met goud, dat zich evenwel nadien als bij tooverslag in lood veranderde, voor de som van 85.000 fr. verkocht te hebben, is over een viertal weken de hongerstaking beginnen te doen. Eerst poogde hij de door hem gepleegde aftrugge- larij te loochenen, doch wanneer men hem later de stellige bewijzen zijner schuld voor oogen legde, het ijzeren kistje met goud en de omslag met de 85.000 fr. die men in zijne woning der Schinkelstraat in een geheime bergplaats ontdekt had, verklaarde hij op geen enkele vraag meer te zullen antwoorden en sedertdien kon men er, spijts de talrijke en lang durige verhooren waaraan hij onderworpen werd, niets meer uit krijgen. Intusschen is zijne echtgenoote, een brave vrouw, die reeds ziekelijk was en door de gepleegde aftruggelarij van haar man en zijne aanhouding diep geschokt werd, overleden. Zijn verlangen, de begrafenis zijner vrouw te mogen bijwonen, werd ingewilligd en, vergezeld van gendarmen in burgerkleedij, was Desmet op de uitvaart aanwezig. Van zoodra hij echter terug in 't gevang was opge sloten, heeft hij het hem gebrachte voedsel beginnen te weigeren en hij hield in zijn vrijwillige hongerstaking zoo koppig vol dat men hem, gezien zijn toestand, naar het gasthuis van de Budastraat te Kortrijk ter ver pleging moest overbrengen. Niets mocht echter baten, het goud of de klomp lood wilde maar niet verteren, en hij werd dan ook, na een paar dagen, terug naar het gevang gebracht. Verleden week Zaterdag werd hij nu naar Gent ge voerd, waar hem in een bijzondere afhankelijkheid, de noodige zorgen toegediend worden. Daar gaat hij nu voort met het hem geboden voedsel te weigeren, maar van een anderen kant laat hij zich allerhande snoepe rijen en chocolade bezorgen die hij, zulks lijdt geen twijfel, smakelijk binnenspeelt. In die voorwaarden zal hij nog lang aan hongerstaking kunnen doen. Vrijdag morgen moest hij nu voor de rechtbank van Yper verschijnen, doch. Mijnheer was waarschijn lijk onpasselijk en kwam dan ook niet af. De Rechtbank heeft niettemin uitspraak gedaan en den betichte De smet Camille, bij toepassing van artikel 64 van het strafwetboek, tot de volgende straffen veroordeeld 4 jaar gevang, 21.000 fr. boete of een gevangzitting van 3 maanden, en 10 jaar berooving van de uitoefening der rechten bepaald in artikel 31 van het strafwetboek. De vroeger reeds aangeslagen voorwerpen, die gediend hebben tot het plegen der aftruggelarij, zijn allen ver beurd verklaard. Aan de burgerlijke partij. Francfort van Oostende, Snoeck Leon van Aeltre en Devolder Edmond van Thielt, moet Desmet 85.000 fr., zijnde de afgetruggelde som, teruggeven alsook nog 450 fr. voor reiskosten en 25.130 fr. voor gemis aan gewin betalen, plus de rech terlijke interesten op laatstgenoemde som vanaf den 21 November 1935. Aan Francfort moet hij daarbij nog, voor zedelijke en handelsschade, een vergoeding van 2000 fr'. betalen. De lijfsdwang voor deze som is be paald op een maand. Aan Devolder voor zedelijke schade wordt een som van 1000 fr. toegekend, waarvoor de lijfsdwang op 15 dagen gesteld is. Op aanvraag van den Heer Procureur staat de Rechtbank de onmiddel lijke aanhouding van den betichte toe. Gevonden. Over ongeveer een maand, in een taxi van M. Devos Jules, Statiestraat, een regenscherm die op gemeld adres mag teruggehaald worden. Vrijdag 10 Januari werden in de beenhouwerij Des- camps, Boterstraat, twee kinderhandschoentjes, een lederen en een sajetten, achtergelaten. Zaterdag 11, op de Botermarkt, een boterkleed. Denzelfden dag, door M. Swaenepoel, Zonnebeke- steenweg, een huisdeursleutel. Zondag 12, door Mevr. Ooghe Eugenie, een kinder onderlijfje. Deze voorwerpen berusten ten politiebureele. Dinsdag 14, door Mevr. Pickel Suzanne, Moscoustraat, 6, een paar lederen handschoenen, die op genoemd adres ter beschikking van den eigenaar gehouden worden. Donderdag 16, door M. Gouwy Henri, van Zillebeke, een loonboekje op naam van M. Depover Gerard. Verloren. Vrijdag 10 Januari, door Mevr. Dumor- tier Eveline, Dickebuschsteenweg, een breiwerk (kous). Denzelfden dag, door Mevr. Declercq Jeanne, Ligy- wijk, een regenscherm. Zaterdag 11, door Mevr. Morel Julia, een erkennings- teeken van leurhandel, dragende het nummer 550. Door M. Gryson Gaston, van Brielen, een sleutel. Maandag 13, door M. Dhaene Julien, Esplanade, een sleutel Woensdag 15, door M. Knop André, Meenensteenweg, een paar grijze handschoenen. De opvoering van Peggy m'n Schat door de Christen Vlaamsche Speelgezellenhad, Donderdag LL, een puik publiek uitgelokt in de feestzaal van den Katholieken Kring. Mejuffer Adry Derese, als miss Margaret O'Conel (Peggy), was het echt eigenaardig sympathiek Iersch meisje dat bekoorde door de frissche, levendige en prachtige vertolking van de zeer zware hoofdrol. De Heer Marcel Schumacker, in de verscheiden rol len van Brent en Lord Gerald Adoir, onderscheidde zich door zijn kundig spel vol boeiende afwisseling en aandoenlijke uitdrukking. Ook de andere spelers werden toegejuicht voor het trouw natuurlijk weergeven, in mimiek en voordracht, van de verschillende karakters uit dit beroemd too- neelstuk. Onze beste gelukwenschen. gehouden te Roeselaere. Getal eieren der 5 beste hennen gedurende de periode van 14 October tot 5 Januari. RANGSCHIKKING 1. Elevage Le Rosier L. de Boesinghe, Vlamertin- ghe, Witte Wyandotte, 284 eieren. 2. Edg. Lambin, Sure (Morhet), Witte Leghorn, 254 eieren. 3. Ferme Avicole Ste Elisabeth Ghlin, Witte Wyan dotte, 249 eieren. 4. Jules Desmet, Nodelais, Rhode Island, 249 eieren. 5. Ch. Goossens, Roeselaere, Rhode Island, 246 eieren. 6. Frangois Latteur, Braine l Alleud, Witte Leghorn, 229 eieren. 7. Melle Deschamps, Cambron-Casteau, Witte Leghorn, 228 eeiren. 8. J. Van Leene, Halle (Santhoven), Witte Wyandotte, 218 eieren. 9. B011 Yves de Vinck, Zillebeke, Witte Wyandotte, 216 eieren. 16. Heet. Maenhout, Dudzeele, Witte Leghorn, 210 eieren. AAN DE LIGGENDE PERS ZONDAG 19 JANUARI 1936 Om 2 uurYPER, herberg de Stad Veurne, bij P. GoetgheluckOppervogel80 fr.2 zijdvogels, ieder 40 fr.2 kallen, ieder 20 fr.10 primés aan 15 fr. Kleine vogels 12 fr. Inleg 15 fr. Zooveel vogels als schutters, einde rond 6 uur. Om 2 1 uur ZANDVOORDE, ter herberg De Slach ter bij J. Verbeke Oppervogel 80 fr.2 zijdvogels, ieder 40 fr.2 kallen, ieder 25 fr. en 37 kleine vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 16 fr, 50. Einde rond 6 uur. ZATERDAG 25 JANUARI Om 5 uur stiptYPER, in 't Ganzeke, bij Omer Vanden BergheVriendenschietingInleg 5 fr. 50 te verdeelen in vogels van 2 fr. 50. AANSTAANDE SCHIETINGEN Zondag 26 Januari, MEENEN AbattoirPOELCA- PELLE, bij Gebr. Pyck STADEN, bij Oscar Deleu en ZILLEBEKE-HOOGHE, bij Dewitte. Maandag 27 Januari 1936, YPER, in 't Ganzeke, bij Omer Vandenberghe. Zondag 2 Februari, BOESINGHE, bij A. Doom, en LANGEMARCK, bij A. Parmentier. in Lapiere's zaal, Hondstraat, Yper gegeven door de Maatschappij JONGE ACCORDEONISTEN YPER met een orchestre tango, 15 muzikanten onder leiding van den virtuoos accordeonist Albert DE HOLLANDER. Om 23 uur 1. Marche des Aceordéonistes Yprois A. De Hollander 2. Valse Militaire Beige L. Frémaux 3. L'Auberge du Cheval Blanc Stolz en Benatzkij 4. Retour de Liége, marche Em. Van Herck Algemeene inkomprijs3 Fr. Leden gratis. Kaarten te bekomen bij al de leden en in 't lokaal Hondstraat, 22. -- YPER. Goede vangst. De 33 jarige Degroote Albert, van Gent, gehuwd en vader van drie kinderen, werd den 28 Mei 1934, wegens het uitbaten eener ge heime stokerij, bij verstek tot een jaar gevang en 70.000 fr. boete veroordeeld. De kérel had echter de wijk naar Frankrijk genomen, waar zijne vrouw, te St Omer, een bar openhoudt. Een der kinderen hielden zij bij zich, terwijl de twee andere hier te Yper waren uitbesteed. Hun vader kwam dan ook nog van tijd tot tijd ongemerkt naar Yper overgesteken, doch zijn be zoek van Donderdag laatst is hem noodlottig geweest Dien dag kwam hij, met een fransche auto en in ge zelschap der uitbaatster eener drankinrichting der Maarschalk Fochlaan, door Poperinghe gereden, doch werd er herkend door den Heer Vannobel Valère, sec tieoverste der accijnzen te Poperinghe, die dadelijk met een andere auto, welke een voerder bereidwillig te zijner beschikking stelde, den voortvluchtige achter volgde. Nadat de accijnsbeambte de fransche auto aan bedoeld gasthof te Yper had zien stilhouden enhet koppel er had zien binnengaan, kwam hij den Heer Vansevenant, adjunct-politiecommissaris, van zijne ont dekking op de hoogte stellen en samen trokken zij naar het drankhuis, meenende den vogel op zijn nest te van gen, doch hij was reeds gaan vliegen. Onze wakkere mannen gaven echter den moed niet op en na lang zoe ken, rond 10 u. 's avonds, waren zij zoo gelukkig den kerel in een cinemainrichting der stad bij den kraag te vatten. Hij werd dadelijk naar den amigo gebracht vanwaar hij, twee dagen later, gevankelijk naar Kort rijk werd weggebracht. De fransche auto, waarmede hij naar hier gekomen was doch die hem niet toebe hoorde, een heel mooi rijtuig, werd naderhand even eens teruggevonden en aangeslagen. Ruzie op straat. Zaterdag nacht, korts na 12 u., bevonden de gebroeders Penninck zich in een herberg der Statiestraat waar zij ruzie zochten met den lokaal houder die hen ten slotte op straat kon zetten. Daar het lawijd voortduurde deed de herbergier de rijks wacht verwittigen. Intusschen echter was daar in de- Statiestraat een persoon voorbijgegaan die, door de lawijdmakers bedreigd zijnde, op zijn stappen terug keerde en zijn vader van het voorval verwittigde. Bei den kwamen dan wat later samen terug in de Statie straat, waar zij een der kerels herkenden en hem vast grepen. Op hetzelfde oogenblik echter kwam daar ook een gendarm toe en, door de duisternis bedrogen, greep de vader van den bedreigden jongen den gendarm vast meenende dat het den tweeden ruststoorder was. Na eenige slagen gewisseld te hebben, bestatigden bei den hunne vergissing en boden hunne verontschuldi gingen aan. De twee lawijdmakers waren intusschen- verdwenen doch zullen niettemin voor hunne daden te- verantwoorden hebben. Verlangt gij iets te koopen of te huren Hebt gij iets te verkoopen of te verhuren meldt het in onze KLEINE AANKONDIGINGEN gij zult er profijt bij vinden. Neemt inlichtingen bij degenen die reeds in onze rubriek KLEINE AANKONDIGINGEN adverteerden, zij zullen u hunne voldoening uit drukken. VOORMEZEELE. Botsing. Maandag morgen, rond 9 u., tengevolge van den zwaren mist, die bijna, alle zichtbaarheid benam en het verkeer uiterst gevaar lijk miek, zijn twee autos op elkander gebotst op het gehucht St Elooi. De Heer J. Bacquaert, brouwer van Vlamertinghe, kwam aldaar uit de richting van Yper en werd er aangereden door een auto gevoerd door den heer Van Sevenant, in dienst bij den garagist Van- damme, van Yper. Tengevolge van den schok werd het linker voorwiel van dit laatste rijtuig volledig afge rukt, waardoor de auto met de as tegen den grond naair links zwenkte en met het vorenste in de gracht terecht kwam. Ook het rijtuig van den Heer Bacquaert had. aan den linkerkant nog al eenige schade opgeloopen en onder meer aan den vorensten slijkweerder, het wiel en de voettrede. De inzittenden kwamen er met den schrik van af. De rijkswacht van Yper, die van het ongeval verwittigd werd, kwam ter plaats de noodige vaststellingen doen. GHELUWE. Verkeersongeval. Maandag morgen, rond 5 uur, is de autobus van Bruneel Leon, die den vervoerdienst tusschen Komen en Meenen verzekert, langs den steenweg van Wervick naar Gheluwe tegen den wagen van den voerman Six Odile, van Gheluwe, gereden. Een der twee paarden werd gekwetst en moest afgemaakt worden. Een onderzoek werd ingesteld om de verantwoordelijkheden vast te stellen van dit onge val, dat naar alle waarschijnlijkheid te wijten is aan den dikken mist die over gansch de streek hing. WEVELGHEM. Motorijder doet een doodelijkeir val. Op den steenweg Meenen-Kortrijk, aan het ge hucht de Wezelhoek, staan sedert eenige dagen vijf" wagens van den foorkramer Dejonckheere Joris. Deze wagens, die eiken avond van de reglementaire lichten, voorzien worden, zijn goed langs den rechterkant der- baan, op den aardeweg en zoo dicht mogelijk bij de boomen, gerangschikt, zoodat zij moeilijk de oorzaak van een ongeval kunnen zijn. Niettegenstaande deze voorzorgen is daar toch een schrikkelijk ongeluk ge beurd waarbij een persoon het leven verloor. Woensdag avond, rond 8 u. 30, kwam de 28 jarige- Joye Constant, kolenhandelaar te Meenen, per moto van Wevelghem terug naar huis gereden. Aan voornoem de plaats gekomen, botste hij met volle geweld op een dier stilstaande wagens, waardoor hij het hoofd voor over ten gronde stuikte en in zijn vreeselijken val den schedel gekloven werd. Toen de naburige bewoners, door den hevigen schok opgeschrikt en een ongeluk vermoedende, dadelijk kwamen toegesneld, zagen zij een man, die geen teeken van leven meer gaf, ten gronde liggen en enkele stappen verder een moto. De ongelukkige moet op den slag gedood zijn geweest. Wat de moto betreft, deze was van geen licht voorzien en nergens vond men ook een afgeslagen lantaarn of stukken glas, zoodat men veronderstelt dat de moto rijder zonder licht reed en alzoo de wagens te laat ge zien heeft om een aanrijding te vermijden. De schok moet vrij hevig geweest zijn, want van den aangereden wagen waren er stukken afgeslagen. De politie stelde aanstonds een onderzoek in en een ontboden geneesheer kwam den dood van het slacht offer, dat als een neerstige werkman bekend, stond, vaststellen. Hij deed vervolgens het lijk naar het doo- denhuis overbrengen, terwijl de ouders met al de noo dige omzichtigheid van 'het smartelijk ongeval verwit*: tigd werden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8