Charcuterie Deleu Groote Markt, 20, Yper Begrafenis van den Heer THEOPHIEL VICTOOR Teraardbestelling van Vrouw THEOPHIEL DECOENE te Boesinghe. YPERSCHE PHOTOCLUB Overgroote keus van allerlei Fijnste Charcuterie Kiekens en Wild. Specialiteit van HORS - D'OEUVRE. Wie iets fyn wil eten Proeft onze CRÈME DE FOIE Bond der Gebrekkigen en Verminkten van Arbeid en Vrede Le Bal de TUnion des Anciens Élèves de l'École Moyenne de l'État Bal van den Oud - Leerlingenbond der Middelbare School Woensdag werd de Heer Theophiel Victoor, bestuurslid der Koninklijke Hofbouwmaatschap- pij van Yper, die alhier den 19 dezer in den ouderdom van 66 jaar overleed, ten grave gedra gen. De lijkdienst, welke te 9 u. in St Niklaaskerk plaats had, werd door een groote menigte vrien den en kennissen bijgewoond en op het kerkhof werd door den Heer Hector Casier, voorzitter der Koninklijke Hof bouwmaatschappij, de volgende lijkrede uitgesproken Duurbare afgestorvene. Geachte Familie en Medeburgers, In naam der Koninklijke Hofbouwmaatschappij en ■*t Werk van den Akker te Yper, is het ons bijzonder pijnlijk U, Theophiel Victoor, ten grave te dragen. Medestichter van 't Werk van den Akkerin de droevige tijden van den heropbouw der stad Yper, ijver- det Gij onverpoosd naar betere verwachtingen. De Koninklijke Hofbouwmaatschappij werd weder bloeiend en aan dit opkomen hebt Gij, ongetwijfeld, niet het minst bijgedragen. Wij stonden soms verbaasd bij de bekomen uitslagen in uwen groentenkweek, en uwe puike aanbrengsten in de prijskampen en ten toonstellingen deden U als Ypersch kampioen in 't vak beschouwen Als Bestuurslid, waart gij de rechte man op de rechte plaats. Van in uwe prilste jeugd koesterdet gij een voorliefde voor 't vak, en steeds waart gij een toonbeeld van naar stigheid en eenvoud. Heeft het God niet behaagd U nog langer hier op -dit tranendal te behouden, 't is dat uwe taak er vol bracht is. De verzekering dat gij thans voor eeuwig het geluk geniet van uw kristelijk en voorbeeldig leven, -weze een troost voor uwe bedroefde echtgenoote en familieleden. Theophiel, in naam der Koninklijke Hofbouwmaat schappij en 't Werk van den Akker van Yper, staan wij rondom uw graf geschaard, en moge de blijk van gene genheid, waarvan de bloeiende kroon die wij hier neer leggen het symbool is, U eeuwig bijblijven en een ver gelding zijn voor al het goed dat gij hier gedaan hebt. Vaarwel, beste makker. Vaarwel, tot later. Maandag 20 Januari 1.1. had te Boesinghe, onder •een grooten toeloop van volk, de plechtige uit vaart plaats van Vrouw Theophiel Decoene, ge boren Eugenie Noreel, aan de liefde van haar echtgenoot en kinderen ontrukt op 53 jarigen ouderdom. Voerman Decoene is in de streek overal gekend en door de handelaars om zijn stiptheid en zijn dienstvaardigheid geacht en geprezen. Ook had den talrijke handelaars van Rousselare, Pope- ringhe en vooral vele Yperlingen eraan gehouden op de begrafenis zijner duurbare vrouw aanwezig te zijn. Op het kerkhof werd door den heer J. Lakiere, voerman te Pittem, namens de vereenigde voer lieden volgende treffende lijkrede uitgesproken Namens de Vereenigde Voermans der verscheidene standplaatsen uit Roeselaere en als ambtgenoot en vriend der afgestorvene, vervul ik den droeven plicht, in naam onzer vereeniging, eene laatste hulde te bren- gen aan onze diepbetreurde ambtgenoote Vrouw Theo phiel De Coene, zoo vroegtijdig, zoo onverwachts en zoo haastig uit het leven gerukt. Met rouw in het hart, zijn wij hier allen vereenigd rond dit te vroeg geopend graf. De dood is wel zonder mededoogen. Zij komt uit ons midden een te jong leven weg te maaien, en stort een diepbeproefden echtgenoot en drie geachte kinderen in droefenis. Het is ons niet gegeven de inzichten van den Heer, over leven en dood, te peilen. Ons past de onderwer ping, hoe lastig en bitter het ook moge vallen degene, die wij het meest liefhebben, van ons weggerukt te zien. Voor ons was Eugenie eene goede vriendin, gemak kelijk van omgang en zeer gedienstig. Doch haar heengaan treft het meest haar diepbe- droefden man en kinderen, want zij was een goede echtgenoote en moeder, vol liefde en goedheid, altijd bekommerd en bezorgd over hun wel en wee. Zij leef de immers alleen voor hun geluk en daarvoor viel haar geen last of moeite te zwaar. Zij is voorbijgegaan al weldoen. Ootmoedig van hart, deftig en voorzichtig in hare woorden, minzaam in haren omgang, werd Zij door iedereen geacht en bemind. Dit deugdzaam leven moet een troost zijn voor allen, haar man, haar kinderen, familieleden en vrien den, die rond dit graf weenen. Als kristenen weten wij wat de dood beteekent. Zij laat ons de hoop dat Zij het huis van Haar hemelschen vader is ingetreden, om het loon der deugdzamen te ontvangen. Andere woorden vind ik niet om het groot verdriet, het snijdend hartewee te stillen, dat die pijnlijke dood in ons midden heeft verwekt. Daarom, diepbetreurde doode, spreek Gij nu liever zelf een laatste woord, want Uw geest blijft steeds in ons midden, en Uw aandenken vervult ons hart. Spreek Gij een laatste woord en troost Uw man en kinderen, die U toch zoo lief hadden. Zeg hun dat God de beste aller troosters is, en dat Hij over hen zal wa ken. Ja, spreek Gij een laatste woord en zeg dat Gij toch zoo gaarne nog eenige jaren had geleefd, om hen hulpe en steun te verleenen, maar dat Uwe dood slechts de overgang is tot een beter leven, en dat Gij in den hemel voor hen zult bidden. Rust in vrede, duurbare doode, Uwe gedachtenis zal in zegening blijven. Wij zeggen U niet vaarwel, maar tot wederziens hiernamaals. LokaalHotel Excelsior, Albertplaats Yper Dinsdag laatst, 21 Januari, had de algemeene vergade ring plaats van de Yp^rsche Photoclub met volgende dagorde 1) Toespraak van den voorzitter. 2) Jaar verslag door den secretaris over de werking van de club in 1935. - 3) Verslag over den financieelen toestand, door den heer schatbewaarder. 4) Vernieuwing en herkiezing van de helft van het bestuur. Deze jaarlijksche algemeene vergadering moest plaats hebben in de maand December 1935, maar zekere omstandigheden waren oorzaak dat ze tot heden werd uitgesteld. Een bevredigend getal leden woonde deze vergade ring bij en, na verwelkoming der opgekomen fotolief hebbers door den heer voorzitter M. Vandromme, hield deze volgende gelegenheidsaanspraak Damen en Heeren Fotoliefhebbers, Voor ik het woord geef aan de heeren secretaris en schatbewaarder, ten einde u op de hoogte te stellen van den moreelen en geldelijken toestand, houd ik er aan u, in deze korte toespraak, te wijzen op de nood zakelijkheid u met meer ijver aan te zetten tot het bijwonen der lessen en voordrachten der club. Daar deze thans over een goed ingerichte donkere kamer (laboratorium) beschikt, (dank zij de weldadige tusschenkomst van een ingezetene der stad), en welke in 't kort ook zal voorzien zijn van een modern mate riaal aangaande vergrootipgen, zullen de lessen nog meer doeltreffend wezen dan de vroegere vergaderin gen, die maar op theoretisch gebied konden doorgaan, bij gebrek aan een passende inrichting. De onophouden de vooruitgang op fotographisch gebied verplicht, om zoo te zeggen, dezen die zich eraan toewijden voor hun genoegen of beroepshalve, zich op de hoogte te houden van alles wat dit belangrijk vak van moderne kunst betreft De nieuwe methoden of vereenvoudigde werkstelsels, de praktische uitvindingen, de meer en meer verbeterde toestellen, de thans op de markt gebrachte scheikun dige producten vormen een geheel, welke de liefheb bers zoowel als de beroepsfotograaf moeten kennen om zoeken en misleidingen te voorkomen. Daarom is een raad noodig, zijn lessen noodig, de welke de leden zich voor eene geheel geringe bijdrage kunnen aanschaffen in den schoot en in de leerrijke vergaderingen der club. Zij genieten van de ondervin ding van de meer gevorderden, die hen leiden in de keuze van een apparaat, hen de gebruikswijze aan- toonen van de verschillige toestellen en producten, welke noodig zijn tot het bekomen der gewenschte uit slagen op kunstgebied. Zij moeten ook de noodzakelijk heid inzien zelf hun fotographisch werk af te maken met het behulp van het laboratorium der maatschappij, het geen hun kosten tot een minimum herleidt. Met kracht steun ik er op dat tal van lichte fouten in zake be lichting en samenstelling in het opnemen der fotos met bijval in de donkere kamer kunnen verbeterd worden. Aan u, geachte leden, van uw bestuur aan te moedi gen, door het talrijk en regelmatig bijwonen der lessen en voordrachten aldus zult gij uw bestuur aanzetten om zijne taak met nog meer kracht en toewijding door te drijven tot meerder voldoening, welzijn en vooruit gang der leden liefhebbers op fotokunst gebied. Ons begin was heel moeilijk, maar wij zien vooruit gang, en zullen weldra, hopende op uwe medehulp, kunnen wedijveren met de andere secties en clubs van 't land. Dit zal niet alleen bijdragen tot den goeden naam van onze club, maar ook van onze stad, want het is een onbetwistbaar feit dat de fotographie veel kan bijdragen tot het welvaren eener stad, zoowel op han dels- als op toeristisch gebied. Eene algemeene ovatie viel onzen voorzitter ten deeL Verders gaf hij het woord aan den secretaris, die met een bijzondere toewijding een terugblik wierp op de werking der club in het verloopen jaar, en wees op den genoten bijval der laatste fototentoonstelling ge houden in den schoot der handelsfoor. De schatbewaarder nam vervolgens het woord en lichtte de aanwezigen in over den geldelijken toestand der kas, en deelde mede dat het innen der bijdragen voor 't jaar 1936 zeer bevredigend is, hetgeen door het bestuur met voldoening vernomen werd. Na het vernieuwen van het mandaat der uittredende en herkiesbare leden van het bestuur en eenige opmer kingen van bestuurlijken aard, werd deze belangrijke vergadering in de hoogst aangename stemming gesloten. Tel. 169 Deze worden op commando gedaan en ten huize besteld. Maatschappij zonder winstgevend doel Afdeeling leper Op Zondag 2 Februari 1936, GROOTE MON- STERKAARTING in het lokaal «HET ZWEERD», Groote Markt, 2, leper. Er zijn voor 400 frank prijzen te winnen in natura, waaronder verschei dene zeer schoone prijzen. Het spel is BIEDEN man tegen man. De inleg is bepaald op 2 frank per persoon. Inschrijving vanaf 2 tot 3 uur na middag. Begin om 3 uur stipt. Allen, zoowel leden als niet-leden, zijn welgekomen. Het reglement zal in het lokaal uithangen en ook de prijzen zullen er tentoongesteld zijn. Zoodus op 2 Fe bruari 1936, allen naar de Monsterkaarting in ons lokaal Het Zweerd ten bate der Gebrekkigen en Verminkten van Arbeid en Vrede der afdee ling leper. Het Bestuur. Le The Rhythm King's orchestre est un des meilleurs du pays. II a déja recueilli de nom- breux lauriers et les grands organismes, comme l'Université de Bruxelles, n'hésitent pas de faire appel a son concours pour l'organisation des grands bals qu'ils mettent annuellement sur pied. Le 15 Février prochain, au bal de l'Union des Anciens Elèves de l'Ecole Moyenne de l'Etat a Ypres nous aurons le plaisir d'entendre ce fa- meux orchestre. Nul doute que ce troisième bal dépassera en succès celui des précédents. Les de- mandes de tables réservées affluent, aussi le Comité conseille aux personnes désireuses de retenir une table de se hater car un grand nom- bre est déja retenu. Les personnes qui désirent une invitation sont priées de s'adresser soit a M. Van Nieuwenhove, rue de Lille, 45 soit au directeur de l'Ecole Moyenne, rue de la Bouche, 17. Het The Rhythm King's orkest is een van de beste van het land. Het heeft reeds prachtige lauweren geoogst en de grootste organisaties, zoo als de Iloogeschool van Brussel, aarzelen niet be roep op hem te doen voor de prachtige en welge lukte bals welke zij inrichten. Op 15 Februari e. k. zullen wij het genoegen hebben dit befaamd orkest te hooren op het jaarlijksch bal van den Oud-Leerlingenbond der Middelbare School van leper. Verleden jaar kende dit bal een buiten gewoon succes. Dit jaar zal het nog grooter zijn gezien de groote vraag naar voorbehouden tafels. Het bestuur raadt de personen, die verlangen tafels voor te behouden, aan zich te haasten daar een groot deel reeds besproken is. De personen die verlangen een uitnoodiging te bekomen kun nen zich richten of tot den H. Van Nieuwenhove. Rijselstraat, 45 of tot den Bestuurder der Middel bare School, Mondstraat, 17.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 5