Allerhande Nieuws Prijskamp in 't Bieden 8 Het Overlijden van Koning George V Oproep tot de Oudstrijders uit Yper A I Hötel de Ville Au Last Post Committee St George's Memorial Church - Ypres Voor hel- Vliegpfein van Yper Gevonden en Verloren Voorwerpen TRABOLSPEL Gemeenteraad van Yper OP ZONDAG 16 FEBRUARI 1936 860 FRANK - PRIJZEN -- 860 FRANIC Een plechtigheid te Zijner nagedachtenis Dinsdag avond, 28 Januari, dag der begrafenisplech tigheid van Koning George, zal er hier te Yper 's avonds om 7 u. 45, onder het gedenkteeken der Meenenpoort, een dienst te Zijner nagedachtenis plaats hebben. Z. E. Heer Deken Vermaut zal er een t De Profundis» komen bidden, terwijl de E. H. Milner, bedienaar der St Joris kerk, de Anglikaansche gebeden zal opzeggen. Vervolgens zal het Last Post Comiteit een kroon onder de Zegeboog neerleggen, waarna de plechtig heid met den Last Post, door vier klaroenen geblazen, zal besloten worden. De Officieele Rouw De officieele rouw van het Belgisch Hof, ter gelegen heid van het overlijden van den Koning van Engeland, zal een maand duren. - Antwoord op de verzonden telegrammen Als gevolg op de verzonden telegrammen van deel neming, werden de volgende antwoorden ontvangen The Mansion House. London E. C. 4 22 Januari 1936 Waarde Burgemeester, Ik schrijf U in naam der ingezetenen van Londen om onze diepe waardeering uit te drukken voor de vriendelijke gedachte die U heeft aangespoord mij te telegrafeeren om uwe deelneming gedurende deze dagen van nationale droefheid te betuigen Uw zeer verkleefde Percy Vincent Lord Mayor Den Burgemeester van Yper Voorzitter Last Post Comiteit Ik ben gelast den oprechten dank der Koningin over te maken aan al uwe leden voor hun zoo welwillend genegenheidstelegram Privaat Secretaris. Het Verstandhoudingscomiteit der Oudstrijders heeft besloten deel te nemen aan de plechtigheid, die op Dinsdag 28 dezer te 19.45 uur onder het Gedenkteeken der Meenenpoort, ter nagedachtenis van Koning George V, zal plaats hebben. Wij doen een dringenden oproep tot al onze leden op dat ze op dezen Dienst zouden tegenwoordig zijn. Het Verstandhoudingscomiteit. Dès l'annonce du décès du Roi George V, le drapeau a été mis en berne. Les dépêches suivantes ont été aussitöt envoyées, l"une au Secrétaire Privé de la Maison Royale, l'autre au Lord-Maire de Londres. Secrétaire Privé, Palais de Buckingham, Londres. Bourgmestre d'Ypres présente a la Reine et aux membres de la Familie Royale les sentiments de sin- cères condoléances de la population et de la ville Vanderghote, bourgmestre Ypres. «Lord Maire, Londres Bourgmestre d'Ypres vous présente ses sentiments sincères de profonde condoléance Vanderghote. Le Lord-Maire de Londres a envoyé la réponse qui suit The Mansion House, London E. C. 4 Cher Bourgmestre Au nom des habitants de Londres je vous exprime notre grande appreciation pour l'aimable pensée qui vous a dicté de me télégraphier pour présenter votre sympathie en ce moment de deuil national Votre tout dévoué Percy Vincent Lord Maire Au Bourgmestre d'Ypres. Mardi dernier, M. le bourgmestre, accompagné de M. le secrétaire communal, s'est rendu a l'lmperial War Graves Commission, rue d'Elverdinghe, pour y expri- mer les sentiments de condoléances de la population Yproise. L'Administration communale invite tous les habitants de la ville mettre leur drapeau en berne Mardi, 28 courant, jour des funérailles ainsi que le porte son com muniqué inséré en tête du journal. Aussitöt connu le décès du Roi d'Angleterre, George V, le Last Post Committee a adressé au chef de la Maison du Roi a Londres le télégramme de condoléances sui- vant Secrétaire Privé, Palais de Buckingham, Londres Last Post Committee désire exprimer a la Reine et a la Familie Royale sa profonde douleur a l'occa- sion du décès de Sa Majesté. Président L. P. C., Ypres En réponse, le Last Post Committee a regu la commu nication que voici Président Last Post Committee Je suis chargé de transmettre a tous vos membres les sincères remerciments de la Reine pour leur bien- veillant message de sympathie. Secrétaire privé. Mardi prochain, 28 Janvier, jour des funérailles du Roi d'Angleterre, a 19 h. 45, sous le monument de la Porte de Menin, M. le doyen dira les prières rituelles et le De Profundis Puis le Rév. Milner, chapelain «ie l'église St Georges, dira les prières anglicanes. La sonnerie journalière terminera le service. Mardi dernier, jour du décès du Roi, cette sonnerie n'a pas eu lieu en signe de deuil. A Memorial service in memory of His Majesty King George V, King of Great Britain, Ireland and the British Dominions beyond the seas. Emperor of India,, will be held in the British Church on Tuesday, Jan. 28th at 10-30. A short commemorative Service will take place at Jhe Menin Gate at 7-45 p. m. Het is met genoegen dat wij vernemen dat er voor het bekomen van een vliegplein te Yper ijverig wordt voort gewrocht. Zoo hebben wij Dinsdag morgen, 21" dezer, kunnen bestatigen dat de Heer Colonel Daumerie, gewezen bevel hebber van het vliegplein van Wevelghem en thans algemeen bestuurder van den burgerlij ken vliegdienst, vergezeld met een anderen amb tenaar van het Ministerie van Vervoer, samen met den Heer Burgemeester en enkele andere personaliteiten van Yper, een bezoek gebracht heeft aan het terrein van St Jan, dat, naar het algemeen gedacht, het best geschikt en het voor- deeligst gelegen is om er een vliegplein in te richten. Wij verhopen dat dit bezoek de beste vruchten zal dragen en dat wij ons weldra over een gun stige ministerieele beslissing zullen mogen ver heugen. Gevonden. Zaterdag 18 Januari, een zwarte hand schoen. Zondag 19, door M. Willems René, een bruin lederen kinderhandschoen. Dinsdag 21, een sleutel. Denzelfden dag, door M. Vansevenant Cyrille, een lederen handschoen. Woensdag 22, door M. Mion Luigi, een paternoster in een klein lederen zakje bevat. Donderdag 23, door M. Knockaert Georges, een porte* monnaie. Al deze voorwerpen berusten ten politiebureele. Verloren. Vrijdag 17 Januari, door Mevr. Vereecke Louise, G. de Stuersstraat, 28, een bankbriefje. Dinsdag 21, door Mevr. Verhaeghe Maria, van Hin- gene bij Antwerpen, een gouden oorring. YPER. Aanrijdingen. Maandag morgen, rond 9 u., had er op den hoek der Korte en Lange Thourout- straten een botsing plaats tusschen de autos gevoerd door Logie Cyrille, van Vlamertinghe, die van uit de Lange Thouroutstraat kwam, en Lamerant Abel, van Dickebusch, die van uit de Korte Thouroutstraat ge reden kwam. Alleen het rijtuig van dezen laatste werd licht beschadigd. Dinsdag, om 10 u. voormiddag, kwam Timmerman Hector, wonende Maarschalk Frenchlaan, per auto van de Boterstraat over de Groote Markt gereden. Omtrent rechtover de Hondstraat gekomen, stak hij een auto- camionnette, gevoerd door Seys Oscar, van Yper, voor bij toen hij plots door deze camionnette, die naar links zwenkte om naar de Dixmudestraat te gaan, aange reden werd. Beide voertuigen liepen eenige schade op en de politie kwam ter plaats de noodige bestatigingen doen. Auto in de gracht. Donderdag morgen omstreeks 8 uur was de heer C. M., per auto op weg op de baan Yper-Waasten. Tengevolge van den ijzel lag de baan op sommige plaatsen uiterst glad. Tusschen den Koninghoek en St- Eloi, even voorbij de hofstede van M. Emile Lampaert, waar de baan een lichte bocht maakt, gleed de auto zijdelings van de baan weg, bolde den barm af, keerde over en kwam het onderste boven in de diepe gracht terecht. De zoon van M. Lampaert en de hoeveknecht, die samen op het land werkten en het ongeval zagen gebeuren snelden dadelijk ter hulp en hielpen den voer der uit de auto kruipen. Dank zij de kloeke stalen kap waarvan de auto (een nieuwe Chevrolet) voorzien was, kwam de geleider er gelukkig met eenige lichte kneuzingen van af. Eindelijk geknipt. De 30 jarige De Geyter Julien, die van Wervick hier te Yper in de Statiestraat was komen wonen en hier o. m. in het Hotel Skindies een diefstal pleegde, was, sedert hij er in gelukte te Komen op behendige wijze uit de handen der gendarmen te ontsnappen, onvindbaar gebleven. Niettegenstaande zijne woning hier langen tijd bewaakt werd, slaagde men er maar niet in den sluwen dief te vatten. Over enkelen tijd ging zijne vrouw, de genaamde Jeanne Buysse, zich elders vestigen en sedert werd er hier over het voorval niet meer gesproken. Doch de dief had daarom zijne bedrijvigheid niet stilgelegd, maar eenvoudig den zetel zijner werkzaam heden verplaatst. Zoo werden in den laatsten tijd regel matig diefstallen gepleegd, zonder dat men op het spoor van den dader komen kon. Eerst werd de statie van Maldegem bezocht waar veel schade aangericht werd. Vervolgens was het de beurt aan de statie van Brugge, waar tot tweemaal toe ingebroken werd. Daar na werd er nog gestolen in de huizen van den hande laar Louage, van de Heeren Schelstraete, Wodon en Doudan. Bij dezen laatste, die ontvanger der belastin gen is, werd een som van 30.000 fr. ontvreemd. Het onderzoek, dat ingesteld werd, leidde tot de aan houding van een zekeren Huysmans, uit Gent., doch weldra werd bevonden dat men den waren dader niet had. De getuigenis van den taxivoerder Despiegelaere deed het onderzoek een andere richting nemen, die ditmaal bleek de goede te zijn en tot de aanhouding van den dief geleid heeft Despiegelaere was op een avond door een onbekende verzocht geworden hem naar Aardenburg, in Holland, te voeren en daar had de vreemdeling een welgevulden brieventasch aan een herbergierster laten zien. Samen met den taxivoerder gingen twee toezieners der gerechtelijke politie Maandag morgen naar Aar denburg, doch de kerel had zich reeds elders gaan vestigen. Op aanduiding van enkele inlichtingen, die zij ter plaats konden inwinnen, begaven de toezieners zich naar Vlissingen en ontmoetten er den onbekende die door Despiegelaere herkend werd. Wanneer de ge rechtsdienaars hem wilden naderen, sloeg de kerel plots op de vlucht maar kon ditmaal gelukkiglijk spoe dig ingehaald en in de handen van het Hollandsch ge recht overgeleverd worden. In het hotel, waar de kerel gehuisvest was, vond men op zijn kamer de gestolen juweelen en een som van 60.000 fr. De Geyter en ook zijne vrouw werden beiden door de Hollandsche politie opgesloten. Hunne uitlevering zal gevraagd worden en, zoodra de noodige formalitei ten vervuld zijn, zullen zij naar Brugge overgebracht worden. WAASTEN Doodelijk ongeval. Een bejaard persoon kwam per velo langs den trekweg van de Leie gereden toen, nabij het brugje waar de Douve in de Leie vloeit, hij opeens in het water vieL Een persoon^ die van ver het ongeluk had zien gebeuren, zag deit man uit het water komen en den oever opklimmen, doch: deze had nauwelijks enkele stappen gedaan of hij zeeg ten gronde. De ooggetuige deed aanstonds een dokter ontbieden, maar de dood had reeds haar werk verricht. De ongelukkige was aan een bloedopdrang, tengevolge van het koud bad, bezweken. POELCAPELLE. Een drieling. Het gezin Piou- vier Cyriel, dat vroeger reeds tot driemaal toe met de geboorte van een tweeling gezegend werd, komt thans met een drieling verrijkt te worden. In hun tien jaar echtelijk leven mogen deze ouders zich reeds in een schaar van 14 kinderen verheugen. ZONNEBEKE. Ontploffing. Een landbouwer van den Westhoek, de genaamde Werbrouck L., had op zijne hoeve een carbidlamp geplaatst waarvan hij de werking aan zijn gebuur F. Malengier, tijdens dezes bezoek, uiteendeed. Doch opeens ontplofte de lamp, waardoor beide personen ten gronde geworpen en erg aan handen en aangezicht verbrand werden. Een ge neesheer moest ontboden worden om hen de noodige zorgen toe te dienen. NEER-WAASTEN. Smokkelaar gevat. Zondag morgen zagen twee tolbeambten, die van hunne dienst- ronde terugkwamen, op de wijk De Uil, een zevental personen die bezig waren met een vrachtwagen te la den. Vermoedende met smokkelaars te doen te hebben,, gingen zij nader doch, op hun zicht, namen de anderen de vlucht. Ook de voerder zette dadelijk zijn wagen in gang, doch bolde enkele meters verder in een gracht waar hij het voertuig in den steek moest laten. De douaniers, geholpen ^door enkele hunner collega's die intusschen bijgekomen waren, slaagden erin een der smokkelaars, den genaamde Vanhecke Maurice, 26 jaar oud, van Zonnebeke, achter een fabriek aan te houden- In de auto vond men 268 kgr. smokkelwaar eener waar de van 20.000 fr. De match in de Bascule waar de Coo het Postje ontmoette, had niet al te veel supporters aange lokt alleenlijk de ware liefhebbers waren opge komen, want het weder was onaangenaam. De match werd wel gespeeld en beter bestre den dan velen het verwachten. Coo en Postje behaalden regelmatig punten en 't was maar op 't einde dat het Postje erin ge lukte een voorsprong te nemen die van belang was 25 tegen 19. De kans helde een weinig ten voordeele van het Postje en zonder dat voordeel had het Postje maar weinig voor gestaan bij het einde van de match. Daaruit dient niet besloten dat het Postje be neden zijn goeden form speelde maar wel dat de mannen van de Coöperatieve goeden vooruitgang gedaan hebben. Een bewijs dat de matchen voor den beker eene aanmoediging zijn en dat het spijtig ware ze te laten vallen. De twee matadors van het Postje speelden opperbest, de schutters deden eer aan hunne- taak kortom geheel de ploeg speelde goed. In de Coo deden allen om ter best en aan ijver liet het niet te wenschen. Postje teekent dus zijn eerste punt aan. Toekomende week in de Coo Bascule tegen Statie twee ploegen van omtrent gelijke sterkte- in eene goede en aangename traa. Waarschijnlijk zal er daar schoon spel geleverd worden en aan supporters zal het er niet ontbreken. Zitting van Maandag 28 Januari 1936, om 18 uur DAGORDE 1. Proces-verbaal der zitting van den 23re December 1935. 2. Stedelijk kerkhof Grond vergunningen., 3. Openbare Onderstand Afstand van grond aan den Belgischen Staat. 4. Openbare Onderstand Bosschen Staat van verbeteringswerken uit te voeren gedurende - het dienstjaar 1935 en 1936. 5. Openbare Onderstand Proces-verbaal van onderzoek der kas Vierde kwartaal 1936. 6. a) Leening van 75.000 fr. voor het subsidie aandeel in de verbeteringswerken aan den steen weg Yper-Pilckem Herleid op 12.000 fr. b) Leening van 90.000 fr. voor het subsidieaandeel, in de verbeteringswerken van den steenweg Yper-Komen Herleid op 12.0G0 fr.c) Leening. van 90.000 fr. voor het subsidieaandeel in het be steenigen der speelplaatsen der scholen Her leid op 57.000 fr. 7. Heffing van 90 opcentiemen op de cedel belastingen voor het jaar 1936 Aanvulling. 8. Buurtlijn Veurne-Yper Verhooging van het kapitaal, 9. Aangenomene St Michielsschool Bij komende klas Aanneming. 10. Dickebuschsteenweg Waterleiding Verlegging Krediet. 11. Mededeelingen. om 2 uur stipt namiddag ter herberg HET GROOT HOEKJE bewoond door Gerard Vanden Berghe-Dumortier,. Veurnesteenweg, (Tramstilstand).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8