LIQUIDATION Rijwielen ADAMSON 2e Officieel Cyclo-Cross Kampioenschap van West-Vlaanderen Verkrijgbaar bij de Agenten. YPERSCHE VOETBALKRONIEK GROOT BOKSGALA Han Lacquehaye, Van Hoeck en Blanc Garin achter sich liet. De uurkoers van het Gouden Wiel was weerom een prooi voor de Jos. Alhoewel het volk wel aanneemt dat Jtoncs* "in eigen midden dubbel sterk rijdt, moeten er toch geen appelen voor citroenen worden opgedischt en zal dit, ondanks de volksgunst, ten slótte tegen hem zelf uitdraaien, daar Lacquehaye toch de figuur niet la óm zoo maar telkens klop te krijgen. In Parijs werd de zooveelste achtervolging geloopen voor* den armband en nu was het Richard die, spik- splinter versch uitgerust, aan den start verscheen om Peequeux, dood uitgeput van de te vele koersen in dien aard, van 't leer te geven. Maar nu zal Maurice weten aan wien te spreken, want Don trekt er naartpe binnen veertien dagen en... dan zal het weer stuiven, denk' ik. Maar wat gezegd van de ploegkoersen ïn Parijs Aerts-Buysse, Aerts-Deküysscher, Aerts-Mithouard zijn zoovele verscheidene maar steeds dezelfde figuren als overwinnaars. Ja, de wereldkampioen is aan 't goud rapen, en wijl het nu de vierde naeenvolgende koers is welke hij in de lichtstad opslorpt zal deze, achter groote motoren van de naaste week, wellicht ook zijne prooi worden. Uitslag Parijs1. Aerts-Dekuysscher, 100 km. in 2 u. 8 m. 34 (nieuw record) 5 punten Op 1 ronde: 2. Grillo-Gilliberti (Fr.), 8 p.; Op 2 ronden: 3. Pecqueux-Tonnelier, 53 p.; 4. Cou- pry-Deschamps, 49 p. Op 3 ronden5. Broccardo-Guimbretière, 27 p.6. Lamoureux-Bouchard, 24 p.7. Van Vlockhoven-Van Buggenhout, 16 p.8. Choury-Fabre, 13 p.9. Richard- Dayen. en Zims-Kusters, 11 p.11. Magne-Pélissier, 4 punten Op 4 ronden12. Perin-Sérès, 5 p. Op 8 ronden13. Comès-Duplessis, 19 punten. Opgegeven, Di Pacco-Martinetti en Peix-Wambst. En wijl het overzicht op piste gedaan is, kunnen we niet nalaten te melden dat eindelijk de voorbode van de baankoersen zijne verschijning heeft gedaan, n. 1. de Cyclo-Cross. Reeds Zondag 11. deed Maurice Sey- naeve, echte specialist, zijne le zege op in 't kampioen schap van Brabant en werd Ward Deputter 1" in 't kampioenschap van Oost-Vlaanderen. Zondag toekomende zal het ons gegund zijn het kam pioenschap van West-Vlaanderen te aanschouwen, dit dank aan de flinke en onverpoosde werking van Albert Bafcop, wien we om zijn noesten arbeid hier gaarne hulde brengen. We wenschen hem drie dingen schoon weder, veel volk en een prachtig lot deelnemers, wat, voor wat dit laatste betreft, bijna reeds een zekerheid is als men op de deelnemerslijst de namen ontwaart van Demuysere, Decroix, Ghesquière, Vandepitte enz. enz. Allen er naartoe. SPRINTER. GEMEENTE WESTOUTRE Op Zondag 9 Februari 1936, om 1 u. 30 voor alle renners B. W. B. Met medewerking der Firma Vander EistSportwereld; de Brouwerij De ZwaanSty Bronnen De Werkende Bie (Huis Maes-Rommens, Poperinghe) De Puppen (Huis Gruwez, leper) en City Sport. Ingericht door de Velo-Club De West-Vlaamsche Bergstreek 3.000 Frank Prijzen 25 Km. Verdeeld als volgtaan den eersten 400 fr. en palm. Verders300 250 225 200 175 150 125 100 100 75 75 60 60 50 50 40 40 25 25. Voor de rangschikking der clubs met 4 renners 200 150 100 fr. Trui aan den eersten West-Vlaming. Inschrijving en uitdeeling dér rugnummers in 't Peenhofbij L. Deweerdt, van 12 u. tot 1 uur. Het vertrek zal gegeven worden door de twee helden der Ronde vsh FrankrijkRomain en Sylveer Maes. De omloop is heelemaal dezelfde van verleden jaar te wetentwee maalWestouter Zwartenberg Broukelsen Westouter Hoekjes Roodenberg Hellegat Westouter. Toeschouwers weest sportief! Er wordt vriendelijk doch dringend verzocht geen enkel renner, wie hij ook- zij vooruit te duwen of in gang te trekken. Dat de beste renner winne en niet diegene die het meest hulp krijgt. We rekenen dus op de sportiviteit van het publiek! Premiëneen premie van 25 fr. aan den renner die het eerst op den Zwartenberg komt voor het hotel «Casino», (l"" Ronde). Een premie van 25 fr. aan den renner die het eerst op den Roodenberg komt (1™ Ronde). Ingeschreven rennersDemuysere, Fel. Vervaecke, Em. Decroix, Ghesquière, Marcel Kint, E. Vandepitte, Decappelle, Desmet. A. Pattyn, Storme, Lecluyse, Car- reiü. Jul, Vervaecke, M. Catteeuw, A. Bekaert, Baert, Pol Maes, Joris, Devos, Gouwy, Tack, Pylyser, Verfaillie, Lust, Vanraepenbosch, Capoen, Woets, Defoort, Bal- ducq, Vandekandelaere, Decraene, Rosseel, Delchambre, Heirnaert, Vandekerckhove, Guelton, Christiaens, Mo- rent, Duquenne, Jer. France, Ghyselinks Aug. Ter gelegenheid der Cyclo-Cross op 9 Februari in Westouter, zal een autobus vertrekken om 12 J uur bij Joseph Debeer, Herberg Sportwereld. Rijselstraat, Yper. Vrijs5 frank per persoon. f Vermaard sedert 40 jaren voor hunne goede rollecnen ten en verzorgde fabricatie. Nieuwe modellen voor 1936 ■■■aan matige prijzen.ümb De Panne R. S. Waereghem F. C. Roeselare S. K. Sweveghem W. S. Lauwe Poperinghe Heyst 2° Afdeeling -r- Bevordering Matchen van Zondag 9 Februari 1936 C. S. Yper St. Moeskroen Waereghöm Sp. S. K. Roeselare Iseghem Knocke Wevelghem Sp. Uitslagen der matchen van Zondag 2 Febr. 1936 C. S. Yper Wevelghem Sp.' 43 F. C. Heyst F. C. Iseghem 100 S. K. SweVeghem F. C. Krtocke 03 R. C. De Panne Waereghem Sp. afgelast R. S. Waereghem -f- S. K. Roeselaere 03 F. C. Roeselaere F, Q. Poperinghe 20 W. S. Lauwe St.. Moeskroen 03 Tweede afdeeling C. S. Yper 4 Wevelghem Sp. 3 Daar Zaterdag laatst reeds de matchen van Derde Speciaal en Knapen per telegram afgelast werden en gezien hét regenweder van Zondag morgen, liet alles voorzien dat de liefhebbers opnieuw een blanken voetbaldag gingen beleven. Doch de Heer Grymonprez, na grondig onderzoek van het terrein, besloot de kans te wagen op een veld dat er niet te pluis uitzag. Niette min waren de toeschouwers talrijk toegestroomd en wij mogen zeggen dat zij een mooie eerste speelhelft bij gewoond hebben. Was de tweede minder belangstellend, toch mogen wij aan de prestatie van de rood-witte ploeg niets verminderen, gezien de inzet der partij thuis gebleven is. Ook moet ik onze spelers geluk wenschen met hun kranig optreden, daar de ontmoeting in slechte voorwaarden doorging tegen een tegenstrever die, even als wij, doorgaf om de broodnoodige punten in de wacht te sleepen, en een eenige gelegenheid te baat nam om zich te redden. Ziehier hoe de elftallen samengesteld werden. Wevelghem Sp.Malfait Vandendriessche Verschaete Vanmarcke Geldhof L. Steenhuyse Parmentier Geldhof T. Derumeaux Sinnaeve Deblauwe C. S. Yper Ollivier Cherchye Vanderbauwhede Vanlimburg Rotru Gauquie Bourdeau Ververeken Deplancke Dechièvre Margonneau De opgooi wordt door rood-wit gewonnen en Wevel ghem trapt met den regen in 't gezicht af. Dadelijk zijn de lokale voorwaartsen voor de netten van Malfait, die schoten van Rotru en Ollivier te stoppen heeft. Een zending van Cherchye vliegt rakelings boven. Een slepend schot van Vanlimburg wordt door Malfait in hoekschop gered. Deze wordt door twee andere corners gevolgd, doch de Wevelghemsche keeper houdt alles op en is immer op de goede plaats om het gevaar af te wenden. Intusscnen trachten de bezoekers zich los te rukken, maar alles wordt onmeedocgend teruggezonden. Op voorzet van Bourdeau, aarzelt Vanderbauwhede niet om Malfait voor de eerste maal het nakijken te geven na 18 minuten spel. Door dit doel aangemoedigd en niettegenstaande het moerassige veld, geven onze voor waartsen goed door en combineeren dat het een aard heeft. Op freekick, door Ververeken genomen, kopt Michel naar de vijandelijke kooi, maar Vandendriessche kopt insgelijks in corner weg. Wevelghem stelt alles in 't werk om zich los te maken, doch geraakt evenwel niet verder dan ons backpaar. Op samenspel Cherchye-Ollivier, lukt deze met een schuinsch schot nummer twee binnen te kogelen aan de 25? minuut. De rood-witten blijven voortdurend de meerdere. Een voorzet van Michel wordt door Malfait gered in hoek schop. Wat die kerel te verwerken krijgt, grenst aan 't ongelooflijke en nochtans waren de liefneobers,- oog getuige van het kundig optreden van den bezoekenden doelwachter. Op inzenden van Ollivier lukt kapitein Vanderbauwhede nummer drie aan de 30e minuut. Een schieten van Bourdeau wordt op de fatale lijn door Vandendriessche in hoekschop verwerkt. Na de ontzet ting trekt de linksche vleugel der bezoekers er van onder, en Margonneau kan al duikelend zijn schot in corner afweren. Na enkele aanvallen van beide zijden komt de rust met 3-0 voor Yper. Na nogmaals het terrein onderzocht te hebben, ver klaart Heer Grymonprez verder te spelen en dit niet tegenstaande in een modderpoel zal moeten opgetreden worden. De Yperlingen komen in 't wit op en dwingen seffens corner af. Doch deze blijft onbenuttigd en 't is aan de beurt van Wevelghem om werkdadig op te tre den. Een hoekschop in hun voordeel wordt door Ver vereken weggekopt. Ollivier trekt met het leder weg en schiet op Malfait, Michel herneemt, Malfait weert af, Rotru schiet nogmaals, doch Malfait is nogmaals daar om in corner te redden. Een tweede hoekschop voor Yper is van geen nut. Deblauwe is uitgeschoten en zendt voor doel in. Derumeaux heeft goed gevolgd en kopt, buiten het bereik van Margonneau binnen. 3-1 aan de 16" minuut. Op freekick door Cherchye goed gegeven, trekt Ollivierzonder genade nummer vier in Malfait's netten aan de 18" minuut. Voor ongeoorloofde kritiek wordt Derumeaux nu naar de kleedkamer ver wezen. Met tien mannen beginnen de bezoekers een offensief in te zetten en onze achterhoede heeft het hard te verduren. Op algemeen vooruitrukken willen Deplancke en Ververeken tusschenkomen, maar het le der krijgt de verkeerde richting en.de stand wordt 4-2 aan de 27" minuut. Na het opzetten, dribbelt Cherchye twee of drie mannen en, alleen voor doel, schiet hij jammerlijk nevens. De bezoekers geven nu goed door en spelen met ongehoorden moed. Op zending van De blauwe naar onze kooi, wil Margonneau met de vuisten ontzetten, evenwel draait de bal in zijn eigen doel, zoo dat de stand er nu 4-3 uitziet. Het gevaar inziende, verplaatsen de rood-witten wederom het spel en Malfait moet wederom tusschen komen om zijn heiligdom te vrijwaren. Na nog enkele wederzijdsché aanvallen, komt het einde met een nipte doch.verdiende overwin ning der Yperlingen. Jongens, morgen speelt gij nog maals aan huis tegen het sterke De Panne, dat zich in den laatsten tijd deed opmerken. Kost wat kost moet die wedstrijd gewonnen worden, want alle gevaar is nog niet geweken. Indien met dezelfde begeestering van de vorige matchen doorgegeven wordt en de supporters rsr~rtieve aanmoedigingen niet sparen, dan tellen wij Zondag avond 16 punten. 2" Afdeeling Bevordering F. C. Heyst 21 16 3 2 96 31 34 S. K. Roeselaere 21 14 5 2 63 32 30 F. C. Knocke 19 11 2 6 64 30 28 F. C. Roeselaere 20 10 7 3 36 31 23 Stade Moescroen 21 9 8 .4- 41 30 22 Waereghem Sp. 18 10 7 1 51 37 21 R. S. Waereghem 20 9 10 l 39 36 19' S. K. Sweveghem 20 9 10 1 50 51 19 W. S. Lauwe 21 8 10 3 33 44 19' F. C. Iseghem 20 7 11 2 33 60 16 C. S. Yper 19 6 11 2 27 54 14 R. C. De Panne 2o 6 12 2 38 72 14 F. C. Poperinghe 20 5 12 3 33 62 13 Wevelghem Sp. 20 2 14 4 34' 68 a 1 0 2 3 1 2 1 3 0 0 1 0 Eindtoer Juniors S. K. Roeselaere 0 C. S. Yper 1 De tocht naar de Mandelstad zag er. allesbehalve rooskleurig uit, want met niet min dan drie invallers moest de reis ondernomen worden. Nochtans hebben de Juniors zich met hart en ziel in den strijd geworpen en, ofschoon zij in de eerste speelhelft niet veel in de pap te brokkelen hadden, hielden zij toch hun netten van alle bezoedeling vrij. Na de rust kwamen zij nog met grooteren moed het veld opgeloopen om- dadelijk het offensief in te zetten. Weldra werden hunne pogin gen met succes bekroond, want op algemeen vooruit rukken lukte Versaevel er in het eenige doel der partij aan te teekenen. Nadien viel ons nog een penalty te beurt, maar Carlier Fr. zond hem huizen- hoog boyen. Na een geweldige krachtinspanning der Mandelzonen, kwam het einde met een flinke overwinning der rood witte kleuren. Juniors, proficiat, en op den ingeslagen weg voortgedaan. Niet opgeven maar doorgeven, weze de leus in de wedstrijden van deze eindronde. Laat te- gensüag u niet ontmoedigen, luistert alleenlijk naar uwen trainer die u op de goede baan zal leiden tot groot genot van u in 't bijzonder en tot groote eer uwer geliefde kleuren in 't algemeen. Stade Kortrijk dus ihet vastberadenheid bekampt om zegevierend uit het strijd perk te treden. Eindronde Juniors C. S. Yper 110 0 F. C. Brugge 1 1 0 0 Stade Kortrijk 10 10 S. K. Roeselare 10 10 Derde Speciaal Stade Moescroen C. S. Yper Na bijna een maand rust trekken de Specialers naar Stade Moescroen op, die hier een 0-0 uitslag verwezen lijkte. Voor het oogenblik prijken de bezochten van morgen aan de spits der klasseering. Dit zal de Spe cialers niet afschrikken, want een gebeurlijke overwin ning kan nog aardige verwikkelingen voor de éérste plaats medebrengen. In alle geval wij rekenen op éen goed uitkomen onzer rood-witte derde klassers. Knapen Stade Moescroen C. S. Yper De Knapen gaan denzelfden weg dér Specialers op en moeten insgelijks den huidigen leider hunner reéks ontmoeten. Daar te Yper met 6-0 verloren werd, kun nen wij niets anders wenschen dan dat onze knapen goed weerstand bieden om met een bevredigend resul taat huiswaarts te keeren. NEMO. Supportersclub C. S. Yper Het jaarlijksch Banket zal plaats hebben op Zaterdag: 22 Februari 1336, om 7 uur en niet op 15" dezer zooals eerst besloten. HET BESTUUR. BOKSEN De kampioenschappen van België voor liefhebbers gaan door op 15 Februari te Luik. Al de beste liefhebbers van België zullen zich op dien avond met elkander meten. Het Ypersche zal er ook vertegenwoordigd zijn, aan gezien onze Ypersche bokser, Frangöis Carlier, kam pioen der beide Vlaanderen, er vergezeld van zijn ma nager Henri Knockaèrt, z'ai naartoe trekken, 't Is reeds lang dat Carlier dezen stap beoogt en zich daarom meer dan ooit traint. Hij is met de vaste hoop bezield den titel naar Yper te brengen en zal alles, in 't werk stellen om zijn supporters niet teleur le stellen. We wenschen hem goede reis en veel geluk. GEMEENTE VLAMERTINGHE Op Zondag 16 Februari 1936, om 5 uur in de Zaal Clairon Ingericht door Promotor Knockaèrt Henri en de Boxing Club Yper, onder de reglementen van den B. B. B. Hoofdkamp - Beroepskamp over 10 x 2 5 onsen Tusschen Croquette, 57 kgr. Vandamme, 59 kgr. Vlamertinghe. Meenen. Liefhebberskampen Yper-Meenen over 6x28 onsen Vercouter, 57 kg. Yper Desmettre, 57 kg. Meeneir Carlier, 59 kg. Yper Devrees, 60 kg. Meenen Claeys, 54 kg. Yper Pen till ion, 54 kg. Meenen Dewilde, 63 kg. Yper Vanneste, 61 kg. Meenen Mackelberghe, 72 kg. Yper Rogezijn, 70 kg. Meenen Ingels, 52 kg. Yper Ghesquiere, 51 kg. Meenen PRIJZEN Ring 10 fr. Eerste 7 fr. 50 Tweede .5 fr. Volksplaatsen 3 frank. Autobus ingericht door B. C. Yper. Inschrijving in 't lokaal en bij Sonneville, Café du Commerce, Hond straat. Vertrek om 4 uur stipt uit 't lokaal Cour St* Barbe Veemarkt, Yper. Encore quelques coupons en stock Lainages et Soieries Doublures Flanelles, etc. Itue du Verger (Eiermarkt)1 YPRE8.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6