HET YPERSCFE- LA REGION D' necrologie 16e Jaargang, Nr 45 8 Februari 1936 16e Année, N' 45 8 Février 1936 Bijvoegsel Supplément Oproep tot alle Oudstrijders Appel a tous les Anciens Combattants Bal van den Oud - Leerlingenbond der Middelbare School Le Bal de l'Union des Anciens Élèves de l'Ecole Moyenne de i'État VOORDRACHT CONFÉRENCE Eervolle Onderscheiding WILLEMSFONDS O. L. Vrouw-Lichtmis te Yper Het nieuw Aftaar van O. L. V. van Tuine Sint-Vincenfiuscollege leper S. Jozefs Kerk der Paters Karmelieten STERFGEVALLEN BEDANKING t Zielmissen Zondagrust Repos Dominical Het Verstandhoudings Comiteit Yper doet eenen warmen oproep tot alle Oudstrijders om op Zondag 16 Februari zich bij den optocht aan te sluiten die zal gevormd worden om 12 uur aan het Café Au Saumon lokaal der Invaliden, en zich zal begeven tot de Halletoren, waar een bloemenkrans zal nedergelegd worden, ten einde hulde te brengen aan onzen geëerden Vorst en Opperbevelhebber Koning Albert. Le Comité d'Entente d'Ypres, fait un pressant appel a tous les Anciens Combattants pour par- ticiper, le dimanche 16 février, au cortège, qui se réunira au Café du Saumon, local des Inva lides, a 12 h., et qui de la se rendra au Beffroi, oü une gerbe de fleurs sera déposée afin de rendre hommage a notre honoré commandant en chef le Roi Albert. 't Is dus Zaterdag 15 Februari a. s., te 21 uur, in Lapiere's Zaal, Hondstraat, dat het 3" jaarlijksch Bal van den Oud-leerlingenbond der Middelbare School zal plaats hebben. Dit jaar heeft het Comiteit beroep gedaan op het befaamd orkest The Rhythm King's dat zijn medewerking verleende aan het Bal der Hoogeschool van Brussel. Dat de personen die nog verlangen tafels voor te behouden zich haasten, want een groot aantal zijn reeds besproken. De personen die wenschen een uitnoodiging te bekomen, kunnen zch richten tot H. Van Nieuwenhove, 45, Rijselstraat, of tot den Be stuurder der Middelbare School, 17, Mondstraat. C'est Samedi 15 février prochain, a 21 heures, en la Salle Lapiere, rue des Chiens, qu'aura lieu le 3mc bal annuel, donné par l'Union des Anciens Elèves de l'Ecole Moyenne. Cette année, le comité s'est assuré le concours du fameux orchestre The Rhythm King's qui joua le bal de l'Uni- versité de Bruxelles. Que les retardaires se hatent, car beaucoup de tables sont dé ja retenues. Les personnes qui désirent une invitation sont priées de s'adresser soit a M. Van Nieuwenhove, rue de Lille, 45, soit au directeur de l'Ecole moyenne, rue de la Bouche, 17. Op Dinsdag 25 Februari e. k., te 20 u., zal de Heer Dokter De Winter van Brugge, een Voor dracht komen geven aan de leerlingen der Mid delbare school. Dokter De Winter zal spreken over Wat de heelkunde doet om de tering lijders te genezenDit onderwerp zal waar schijnlijk iedereen belang inboezemen, daarom wordt het publiek uitgenoodigd op deze voor dracht tegenwoordig te zijn. Dokter De Winter zal ons uitleggen welke prachtige heelkundige operaties hij verwezenlijkt heeft. Le Docteur De Winter de Bruges viendra don- ner le 25 février prochain, a 20 heures. une con férence aux élèves de l'école moyenne, sur le sujet suivantCe que la chirurgie fait actuelle- ment peur guérir nos tuberculeux Ce sujet de la plus haute importance intéressera certaine- ment le public Yprois aussi est-il invité a assis- ter en grand nombre a l'exposé que viendra nous faire le docteur De Winter des opérations mer- veilleuses qu'il a réussies. Bij Koninklijk Besluit van 16 Januari wordt het Burgerkruis van lc klas toegekend aan heer Stanislas Mattelaer, griffier van het Vredegerecht te Moescroen. Onze hartelijkste geluk wenschen. Zondag 16 Februari, te 3 uur ,in Concordia Zeer belangrijke en kostelooze voordracht met lichtbeelden en film over Zwitserland en 't land schap bij Kussnacht, door Mijnheer Capiteyn, leeraar aan de Rijksmiddelbare school te Kort- rijk. Gezien het belang van deze voordracht rekent het bestuur op een talrijk publiek. Op Zondag 2 Februari, werden in al onze ker ken de Liturgische plechtigheden van dit heer lijk Mariafeest door een merkelijk getal geloo- vigen bijgewoond. Vooral in St Maartens Kathe draal, waren de ceremoniën der Kaarsenwijding en Kaarsenprocessie, vóór de Hoogmis, eene stich tende betooging van den godsdienstzin der vele parochianen, ouderen, jongeren en kinders, met de talrijke kaarslichten in de processie. Z. E. H. Deken Vermaut gaf in zijn sermoen eene merkwaardige toelichting der geestelijke beteekenis van dit zielroerend Kerkelijk feest, die met ingetogen vrucht aanhoord wierd. Mochten wij van jaar tot jaar den toeloop der geloovigen aan dit Kerkelijk volksfeest zien aan groeien. In deze laatste dagen, werd de nieuwe Altaar tafel onzer Ypersche Patrones geplaatst, op drie marmer trappen hoog, in den zuidbeuk, langs het koor, onzer Ypersche Kathedraal. Dit prachtstuk in grijs marmer der Belgische Ardennen, met gebeitelde paneelen in fransch wit steen, zal binnen korte dagen opgemaakt wor den met het rijk Retabel in gesneden hout, laatste kunstwerk van den beroemden Gentschen beeld houwer De Beule, vader, onlangs overleden. Deze plaatsingwerken worden uitgevoerd door de firmas gebroeders Mahieu en gebroeders De Plancke van Yper, en Lanssens van Kortrijk. WIE WINT Hier volgen de Winnende nummers der tombola van den wandkalender 1936 van K. A. J. en V. K. A. J. Nummer 0.112.63 Reis naar Lourdes. Nummer 151.843 Radio. Nummer 101.066 Electrisch strijkijzer. Nummer 158.861 Naaimachien. Nummer 078.888 Electrisch kooktoestel. Op Zondag 9 Februari, en Maandag 10 Februari, geven de leerlingen van St Vincentiuscollege hun jaarlijksch tooneelfeest ten voordeele van de conferentie van St Vincentius a Paulo tot onder steuning der armen. Op 't programma staat het sprookjesspel Piro en Harlekijntjeen een boeiende dramatische schets van C. Staes «Bij 't Wassen van den Vloed Dit feest bijwonen is een almoes geven voor de noodlijdenden en de leerlingen aanmoedigen in hun liefdadigen ijvei 9 Woensdagen van S. Jozef Toekomenden Woensdag Te 7 u., Mis met zang, Offerande en algemeene Communie voor een der gebuurten der stad. 's Avonds te 6 u., Rozenkrans, Sermoen door den E. P. Julianus, Karmeliet, aanbevelingen, oefeningen, zegen en lofzang. Wij verwachten vele geloovigen steeds getrouw aan de godsvrucht tot den H. Jozef. Madame Henri Beirnaert, née Louise Vanbeveren Le Docteur et Madame André Tyberghien-Beirnaert et leurs enfants, Myriam et Henriette Monsieur Jean Beirnaert Madame Veuve Emile Beirnaert-Vandaele, enfants et petits-enfants Mademoiselle Marie Vanbeveren Madame Veuve Camille De Salmon-Vanbeveren, en fants et petits-enfants Les families Beirnaert, Vanbeveren, Santy, Tanghe et Viaene, ont la profonde douleur de faire part de la perte cruelle et sensible qu'ils viennent d'éprouver én la per- sonne de Monsieur Henri-Eugène-Théophile BEIRNAERT Officier de l'Ordre de Leopold II Chevalier de l'Ordre de la Couronne Chevalier de l'Ordre de St Jean de Latran Époux de Madame Louise-Marie VANBEVEREN leur époux, père, beau-père, grand'père, beau-frère, oncle, grand'oncle, cousin et parent bien-aimé. Né a Ypres, le 8 janvier 1874 et pieusement décédé a Courtrai. Ie 4 février 1936, muni des Secours de Notre Mère la Sainte Eglise. Le service funèbre suivi de l'inhumation au caveau de la familie au cimetière St Jean, a lieu en l'Eglise Déca- nale de St Martin a Courtrai, ce Samedi 8 février, a 11 h. Réunion a la mortuaire Paters Mote 198, chaussée de Marcke, a 10 1/4 h. Les-amis et connaissances qui, par oubli, n'auraient pas regu de lettre de faire part, sont priés de consi- dérer le présent avis comme en tenant lieu. Heer en Vrouw Joseph Degrou-Hauspy en zoon Ga tien Jufvrouw Maria Degrou Jufvrouw Germaine Degrou De familiën Cuvelier, Carton en Degrou, melden met droefheid het afsterven van hun teerbe minde moeder, schoonmoeder, grootmoeder en bloed verwante, Vrouw Weduwe Emiel DEGROU geboren Octavie-Rosalie CUVELIER te Dickebusch, den 29 November 1864, en godvruchtig overleden te Yper, den 2 Februari 1936. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Eigen Heerdstraat, 1. Mevrouw Marcus Verfaillie, geboren Julie Ugille Juffrouw Marie Verfaillie Juffrouw Georgina Verfaillie Juffrouw Suzanne Verfaillie De familiën Verfaillie, Ugille, Degryse, Everaet en Devolder, melden met droefheid het afsterven van hunnen teergeliefden echtgenoot, vader en bloedverwant, Heer Benedictus-Marcus VERFAILLIE Lid van den Boerenbond geboren te Hollebeke, den 8 Maart 1870, en godvruch tig overleden te Zillebeke, den 6 Februari 1936, voorzien van de Gerechten Onzer Moeder de H. Kerk. De lijkdienst, gevolgd van de teraardbestelling, zal plaats hebben in de parochiale kerk van Zillebeke, op DINSDAG 11 FEBRUARI 1936, om 9 1/2 uur. Vergadering ten sterfhuize, om 8 1/2 uur. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Vrouw Weduwe Henri Pinte, geboren Hélène Bogaert; Heer Emile Pinte Jufvrouw Marie Pinte De familiën Pinte en Bogaert, danken vrienden en kennissen voor de blijken van deel neming hen betuigd bij het afsterven van hun teergelief den echtgenoot, broeder en bloedverwant, Heer Henri PINTE en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. De vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 9 Februari, om 8 4 uur, in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Vrouw Oscar DE GROOTE en dochter Elisabeth overleden te Brugge. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 9 Februari, om 8 uur, in St Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Emile VERMEERSCH. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 9 Februari, om 9 uur, in Sint Niklaaskerk, tot zielelafenis van Jufvrouw Rose-Anne DE ROO Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 9 Februari, om 11 J uur, in St Maartenskerk, tot zielelafenis van Mevr. Achille COVEMAECKER-LEFEBURE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 Februari, om 8 i uur, in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Guillaume OSSIEUR-PATTOU Heer en Vrouw Georges Deduytschaever noo- digen hunne vrienden en kennissen uit de JAAR MIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 Februari, te 9 uur, in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van hunnen teerbeminden zoon Heer Roger DEDUYTSCHAEVER. Monsieur et Madame Georges Deduytschaever ont l'honneur de prier leurs amis et connaissances d'assister a la MESSE ANNIVERSAIRE qui sera célébrée le Dimanche 16 Février, a 9 heures, en l'église St Nicolas, pour le repos de l'ame de leur fils bien-aimé Monsieur Roger DEDUYTSCHAEVER. De Apotheek van La Pharmacie de Mr SNOECK Groote Markt oGrand'Place is alleen open op reste seule ouverte le Zondag 9 Februari Dimanche 9 Février

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 9