Bal au Café Bristol Vartde Lanoitte's Koffies zijn de beste A. BAERT - LEPLA YPERSCHE VOETBALKRONIEK VERANDERING VAN WOONST DE TABAKWINKEL EN HULPPOST DE STUERSSTRAAT, 31 BOKSNIEUWS A l'occasion de la KATTEFEEST Les Dimanches 8 et 1 Mars O «n zal zich niet nutteloos hebben willen blootstellen, om alzoo flink het seizoen te kunnen inzetten. Verre van ons echter te denken dat met onze juniors we maar even de drie eerste plaatsen zouden hebben bezet en alle kaas hadden da 4' ook in te palmen, had Litière zijn kamwiel niet gebroken. Albert Woets, van wien we dit seizoen nog menigmaal zullen hooren en moeten schrijven, 'werd 1'. De verschgebakken junior Verbek? kwam 2« toe, wat heel flink is en er vele van zijn nieuwe strijdmakkers langs den neus zal doen kijken. Capoen, of de geblokte reus van Dickebusch, was 3*, hetgeen heel zeker bewijst dat Remi in vooruit gang is bij de Cross. Maur. Lacante was 8" en dat is Ook heel wel, maar Mailrice vindt dien "afstand wat kort en zal moeten leeren rapper op gang komen. Klorent ofte Haemerlinck had breuk en kon zijn goede form in geen uitslag uitdrukken. Maar opgelet van dat lang ende. vent., want volgens' 't Schijnt, snijdt hij. Bij de profs en indés, die samen vertrokken, was Paiepéris eerste vóór Kint, Barbe en Planckaert. Uitslag: 1. Ces. Paepens, 43 km. in 1 uur 13 min.; 2. Kint. op 1 lengte 3. Barbe, op 1/2 lengte4. Plan- Aaèrt;'5. France': 6. Véfbek'é:7. Defoordt. Juniors1. Woets Alb., in 1 uur 15 min. 42 sec 2. Verbeke Jerome, op 20. met.3. Capoen, op 15-sec. 4. Depreitere 5-. Balduck 6. Bulckaen 7. Deleerssnij- der 8. Lacante Maurice. 1 Hartelijk proficiat jongens en nog vele zulke uitslagen. Bij de beginnéiingen schijnt het er op toe te leggen dzd.Poltje Salomé de alleenheerscher-in de streek zal zijn. Immers» na .de 1'' plaats door hem verleden week teWcrumen behaald, schaafde hij de- 3e mee in Ghe- luwe, en allen die weten wat een beginnelingenkoers te GheluWe zeggen wil, zullen de schoone plaats van Poltje ten volle begrijpen. Goeden moed, jongen, en Zondag .is uwe plaats inCruyshautem, waar de palm van Dolf De Kimpe wel naar Yper zou kunnen komen. Ihtusschen doe neerstig vóórt, èn weldra kunt gij de ouderen met succes gaan vervoegen. Dit is-de wensch van alle sportliefhebbers en ook van SPRINTER. STAD Y,P E R ZONDAG 15 J M AART 1936 GROOTE OPENINGSPRIJS «EMIEL DECROIX» Gegeven door de Herbergiers èn Neringdoeners van Yper-Hoekje, Maarschalk Haiglaan, Capronstraat, Poperinghestraat, Grachtstraat,-Maloulaan. met de medewerking van het huis «De Puppen» en de Brasserie Centrale Yproise. 1000 fr. prijzen - 55 km. - Omloop 6 km. Een nuttig geschenk aan den eersten Yperling, gege ven door Wolff Emiel, coiffeur, Maarschalk Haiglaan. Inschrijving van heden af in de Chateau d'Eaubij Decroix Emiel. Vertrek om 2.30 uur aan de Taverne Canada, bij Van Coillie L. Aankomst aan de herbergenNieuwe Boulevard, bij Vermeersch A., Sportrevue, bij Dewilde J., en 't Groot Hoekje, bij Vandenberghe G. Prijsdeeling in Café de Voorstad, bij C. Debeer. Beker voor Clubs met de 3 beste renners, 2" Afdeeling Bevordering Matchen van Zondag 8 Maart 1936 W. S. Lauwe C. S. Yper De Panne Waereghem Sp. Uitslagen der matchen van Zondag 1 Maart 1936 C. S. Yper F. C. Roeselaere 4—1 S. K. Roeselaere F. C. Heyst 5—2 F. C. Knocke R. C. De Panne 41 S. K.Sweveghem R. S. Waere'ghem 14 Waereghem Sp. W. S. Lauwe 31 St. Moesereen Wevelghem Sp. 41 F. C. Iseghem F. C. Poperinghe 9—0 Tweede Afdeeling C. S. Yper 4 F. C. Roeselaere 1 Niettegenstaande het ongunstig weder, was de op komst voor de match. Yper-Roeselaere tamelijk bevre^ digend. Scheidsrechter Gernaey heeft de leiding de: partij in handen, en stelt volgende ploegen iri lijn F. C. Roeselaere Neyt Demeyer Mulle Veranneman Deghey Storme Debrauwer Decocq. Denoo Depuydt Van Este C S. Yper Rotru Vanlimburg Vanderbauwhede Cherchye Ollivier Ververeken Bourdeau Gauquie Deehièvre Deplancke Margonneau De opgooi wordt door de bezoekers gewonnen, die met het voordeel van een lichten wind in den rug zullen optreden. Bij den aanvang van het spel is het dadelijk te zidn dat Yper er de pees zal op leggen, want Neyt moet reeds in de eerste oogenblikken tusschenkomen, terwijl aan de andere zijde Roeselaere een bezoek aan Margonneau gaat brengen. De eerste gevaarvolle aan val der rood-witten wordt 'door buitenspel gebroken. Op vrijschop, door Cherchye genomen,-, kopt Michel naar doel, maar Neyt wangt op. De eerste hoekschop valt ons te beurt, maar brengt niets op. Op ontsnapping van Ollivier, begaat-Mulle hfinds in het gevaarlijk gebied, doch de scheidsrechter geeft vrijschop aan de witte lijn. Neyt komt nogmaals gepast tusschen op schot van Cherchye. Op overzet van Vanlimburg, snapt Ollivier het leder, rent weg en zendt gepast in. Van derbauwhede laat opzettelijk door de beenen glijden, Rotru die binnortgeloopen is, herneèmt en Neyt mag voor de eerste maal visschen aan de 16r minuut. De bezoekers blijven intusschen niet onledig en doen ge vaarlijke spelverplaatsingen, die onze achterhoede in werking stellen. Op vooruitrukken der Yperlingen, moet Neyt in corner redden. Goed gegeven, kopt Ververeken naar Roeselaere's kooi. Vanlimburg trekt den bal ver der op, maar de wit-zwarte doelverdediger laat zich niet verschalken. Volgend op het ontzetten, zien wij Decock en Denoo samen mooi combineeren, het leder belandt bij Debrouwer die schiet in de richting van Margonneau's doel. Deze staat gereed om te onder scheppen. maar de bal verandert van richting door een uiterste tusschenkomst van Deehièvre en de gelijkma ker is geboren aan de 26 minuut. Doch het antwoord laat zich niet 'ang wachten op inzenden van Rotru, .geeft Michel een tikje in de richting van Ollivier ejfi Neyt mag zich voor de tweede maal omdraaien aan de 28'' minuut. Roeselaere wil zioh echter niet verloren geven en trekt moedig ten aanval op. Nu hebben wij de gelegenheid om onze achterhoede én bijzonderlijk onze halflijn aan 't werk te zien. Margonneau redt een welgericht schot in hoekschop weg. Op ontsnapping van Vanderbauwhede. zendt deze een keihard schot op de bovenlat. Een freekick voor Roeselaere wordt door Deehièvre onschadelijk gemaakt. Zoo komt de rust weldra met 2-1 in ons voordeel. Na de rust is de rood-witte ploeg seffens vóór Neyt's heiligdom, maar de voorwaartsen verknoeien twee of drie kansen. Op uitschieten der Mandelzonen komt Nesten gepast tusschen en ontzet Onze mannen gaan vooruit en Neyt wil tusschenkomen, maar valt. Cher chye heeft het in de gaten en schiet onmeedoogend in het ledig doel ajn de 6- minuut. Dit doel. geeft aan de thuisspelers nog meer moed en Club's elftal heeft voor het oogenblik niet veel in de pap te brokkelen. Michel zendt nogmaals op den paal. Cherchye herneemt, schiet tot tweemaal toe op back Mulle, doch de derde keer is de goê keer, want voor de vierde mafil mag Neyt het leder uit zijn kooi halen aan de 11" minuut. pér blijft aandringen en dwingt hoekschop af. Ha een ongewoon geharrewar worjlt de bal eindelijk, wegge zonden en Margonneau mag tusschenkomen op schot van Debrauwer. Roeselaere schijnt te herpakken en bekomt twee naeenvolgende hoekschoppen.Doch die heropflakkering is van korten duur. De rood-witten zijn waarlijk onweerstaanbaar en Neyt mag gedurig zijn kunst doen gelden. Op inzenden van Rotru, kppt Qlli, vier op de bovenlat. De Mandelzonen gévén het échter niet op, evenwel moeten zij hu in hét modderdeel van het terrein hun aanvallen opbouwen, maar bqtsen daar bij nog op Deplancke en Deehièvre, die als een vesting aan alle stormloopen het hoofd bieden. Ziende dat hun pogingen geen vruchten afwerpen, verslappen de be zoekers merkelijk in hun aanvallen, het spel vermin dert van gehalte en weldra is het einde daar met een prachtige overwinning der rood-witten. Mannen, pro ficiat, gii hebt filet alleenlijk de twee punten verdiend, doch tevens ons een mooi opbouwend spel te aanschou wen gegeven. Dat belooft voor de overblijvende mat chen. die ons, zoo ze met denzelfden ijver zuilen be twist worden, onvermijdelijk puntenoogsf'moeten op brengen. Alhoewel' wij nu' 18 punten tellen en een voorsprong van twee puhten op Dé Panne en drie op Poperinghe bezitten, zijn wij de, meening toegedaan dat er 20 punten op het actief moéten staan om aan alle gevaar te ontsnappen. Daarom, spelers, vergen wij van u nog een krachtinspanning te Lauwe, om er tenminste een drawn te verwezenlijken en zoo mogelijk gansch den inzet der partij weg te kapen. 2e Afdeeling Bevordering F. C. Heyst 24 18 4 2 109 38 38 S. K. Roeselaere 24 17 5 2 81 37 36 F. C. Knocke 24 14 3 7 82 38 35 Waereghem Sp. 22 13 7 2 66 41 28 F. C. Roeselaere 24 11 10 3 42 46 25 Stade Moescroen 23 10 9 4 47 37 24 F. C. Iseghem 24 11 11 2 52 64 24 R. S. Waereghem 22 10 11 1 44 39 21 W. S. Lauwe 23 8 12 3 34 49 19 S. K. Sweveghem 24 9 14 1 52 75 19 C. S. Yper 23 8] 13 2 37 64 18 R. C. De Panne 23 7 14 2 49 81 16 F. C. Poperinghe 24 6 15 3 39 83 15 Wevelghem Sp. 22 2 16 4 35 77 8 Eindronde Juniors St. Kortrijk 8 C. S. Yper 2 Dat het te Kortrijk harde partij ging worden, daarvan waren wij overtuigd, maar dat de score zoo hoog ging oploopen, daaraan verwachtten wij ons niet. Nochtans liet niets aan de rust voorzien dat onze juniors zulk een geweldige inzinking gingen krijgen, vermits er en kel met 2-1 naar de kleedkamers opgetrokken werd. Stade echter zette na de rust een stérk offensief in en weldra was het 5-1. Depuydt. die tot dan toe een reu- zenmatch gespeeld had, werd gekwetst van het veld verwijderd, de samenhoorigheid was zoek geraakt gn qp deze wijze werd de eindscore met hooge cijfers door Stade bereikt De tegendoelen werden beide door Versaevel aangeteekend. Morgen komt F. C. Brugge op bezoek, ploeg die den titel van de provincie zal weg kapen, en ter gelegenheid van die ontmoeting zullen de toeschouwers geheel zeker een mooie voetbalexhibitie te zien krijgen. Evenwel vragen wij dat, bij gebeurlijk verlies of tegenslag der onzen, die zich echter tot het uiterste zullen verdedigen, de liefhebbers den uitslag sportief zouden opnemen en de tegenstrevers eerbiedi gen. Verder wenschen wij onze juniors een mooien uit slag. Eindronde Juniors F. C. Brugge 4 4 St. Kortrijk 4 3 C. S. Yper 4 1 S. K. Roeselaere 4 0 0 0 29 3 1 0 21 6 3 0 5 21 4 0 1 26 Knapen Wevelghem Sp. 6 C. S. Yper 1 Na hunne overwinning op Megnen, dachten wij dat onze knapen het te Wevelghem op bevredigende manier gingen bolwerken. Inderdaad de eerste speelhelft was goed en de stand was enkel 2-1 voor de bezochten. Doch na de herneming waren onze kereltjes niet meer kennelijk en werden afgeteekend geslagen. Bruenin redde evenwel de eer voor zijn elftal. Morgen Knapen- derby te Vlamertinghe, waar een gelijk spel beide par tijen kan bevredigen. NEMO. Knapen Stade Moescroen 8 8 0 0 45 6 16 R. S. C. Meenen 10 6 4 0 24 21 12 Becelaere 8 4 4 Q 15 15 8 Vlamertinghe 8 4 4 01415 8 Wevelghem Sp. 8 2 C. S. Yper 8 1 6 0 11 28 4 7 0 10 34 2 is overgebracht uit de Tempelstraat 9, naar De Boksmeeting van 14 Maart, in de zaal Lapiere Hondstraat, Yper Het is reeds te voorzien dat het Zaterdag 14 Maart een grooten volkstoeloop zal worden naar de zaal Lapiere. Hoe kan het anders dan een succes wezen Immers wanneer men het. programma ndgaaVmoet Wen bekennen dat er te Yper nog'nooit met zulke kampen werd verschenen. De herkansing Van Acker van Kortrijk tégen Andreas Bil uit Meenen zal de schok zijn van .dezen avond; Het is ten ander een kamp die een vojje zaal zou lokken in Kortrijk of in Meenen, en beide, steden hadden dig herkansing willen beleven, doch B. C. Yper hééft er voor gezorgd dat Zij de sportliefhebbers yan, Xpef en omliggende op dezen puiken kamp zou künneh "Ver gasten. Andreas Bil die Van Ackere reeds (flopte op punten te Iseghem, na een wreeden kamp en sedertdien talrijke mooie uitslagen boekte en noglaatst SiHiet komt te kloppen, zal zich niet laten overwinnen zonder grooten strijd. Anderzijds is Van Ackere vast besloten weerwraak te nemen en steekt nu in prachtformepn bewijs daarvan is dat hij zoo pas Kersavond komt tot opgave té dwingen in dé 3e ronde. Zal hij het ditifiaal winnen op Andreas Bil Dgt is nu de groote vraag Als tweede beroepskamp hébben wij Croquette- Mestdag ook in 10 ronden van 2 mini Wil Cröqoette.- die nu gaaf en gezond is,jen een prachtkamp komt te leve ren met Yan Damme, winnen op Mestdag' dan zal hij" alle zeilen moeten bij, zetten om hem te overklassen, want Mestdag klopte zoo laatst in Rousselare Boudry,. een der beste boksers der Vlaanders. In dezen kamp.zal Croquette dus nogmaals'een man van waarde ontmoef- ten. Vervolgens hebben wij de hoop van Yper, Carïiér,. die zijn titel van kampioen der Vlaanderén>óp- spel zet tegen Bert van Kortrijk.Carlier die nog. maar een kamp verloor in zijne loopbaan en nog wel tegen deri kampioen van België, zal in Bert een riiogëlïjkè'n,Strui kelblok vinden, want Bertspeelt in al zijne kampen den baas. Wil Carlier zijp titel behouden, dan zal hij van in het begin de teugels in handen moeten nemen. Dan volgen nog 4 liefhebberskampen, waarin het aan strijd niet zal ontbreken. Dus sportliefhebbers van Yper en omliggende houdt dezen avond vrij en mfiakt dat gé op tijd in de zaal Lapiere tegenwoordig zijt, want er wordt veel volk verwacht. Verscheidene autobussen uit Kortrijk, Meenen en Poperinghe komen met talrijke supporters. Ziehier het volledig programma van dezen avond Extra Hoofdkamp in 10 x 2, 5 ons. - Beroepskamp Herkansing tusschen VAN ACKERE, 70 kg. Andreas BIL, 69 k'g- Kortrijk Meenen Twee'de Beroepskamp in 10 x 2, 5 onsen CROQUETTE, 57 kg., MESTDAG, 59 kg. Vlamertinghe Meenen Liefhebberskampen Yper-Kortrijk-Meenen Officieel kampioenschap dér beide Vlaanders Lichtgewicht, 3 x 3, 8 onsen, tusschen CARLIER Fr., Yper - BERT, Kortrijk 4 x 2, 8 onsen VERCOUTER M„ 57 kg. tegen WEINER, 56 kg». Yper Kortrijk PLATEVOET, 54 kg. tegen PINTILLON, 56 kg- Langemarck Meenen DEWILDE, 64 kg. tegen DECRUYNAERE, 64 kg. Yper Kortrijk VAN MASSENHOVE, 52 kg. tégen GESKÏÉRE; 51' kg. Yper Meenen Prijzen der plaatsen Ring 15 fr. Eerste rang 10 fr., Tweede rang 7 fr. 50 Volksplaatsen 5 fr. Werkloozen 4 fr. Leden 50 vermindering. Steunt de Bokssport in bet Ypersche! Kaarten té bekomen op voorhand Ir> het lokaal «Cour SV Barbe»; «Herberg De ToekomstLange Meerschstraat, 18 Café de Commerce Hondstraat A la Taverne AnglaiseStatiestraat, én bij lederr van de Boxing Club Yper. Voor de sportliefhebbers die op 8 Maart de verplaat sing naar Veurne willen doen wordt er een autobus ingericht uit Yper. Inschrijving bij den manager Knockaert Henri, Lange Meersch. Prijs 5.00 fr. Vertrek om 5.30 u. stipt, aan de Herberg «De Toe komst». Lange Meerschstraat, 18. Ziehier het programma r- Descheemaker, 66 kgr. Veurne, tegen Verbrugge, 65 kgr., Kortrijk, over 10 ronden van 3 .iffinuten, voor het officieel kampioenschap der Vlaanders. 10 x 2 min. Billiet, 65 kgr. tegen Van Ackere; Vercouter, Yper, tegen Raymond Georges, - Veurnè Carlier, Yper, tegen Lucidarme, Veurne Claeys, Yper, tegen Dufour, Veurne Van Massenhovè, Yper, tegen Rogeman, Veurne. En nog 5 liefhebberskampen Veurne-Rousselare. a piu-tii- do IT heures Rue de Dixmude, 29 YPRES.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6