HENRI CHERCHYE 6 Nabootsing, van Hout en Marmer - Letters en Reklaamschildering - PLASTIEK, enz. - 2, Veurnesteenweg, 2, IEPER Tel. 484 YPERSCHE VOETBALKRONIEK werden ze netjes gezien door den Spanjaard De Metreo. welke van de gelegenheid gebruik miek dat <leFranschen in den eindsprint naar elkaar zaten te loeren. 1» rit Uitslag1. De Metreo, 170 km., in 4 u. 40 m. 2. Speicher, op 100 meter3. Deforge, op 2 lengten 4. Louviot, op 1/2 lengte 5. Girando6. Abbès7. Ber- toli8. Chène9. P. Magne 10. Noret. De eenige Belg Lowie, klasseerde zich ex aequo 15"" met de heele 'groep. Z-' rit 1. Luc. Weiss, 160 km. in 4 u. 35 2. Chène, op 1 wiel3. Louviot4. Speicher5. Ivars 6. Sala- zard 7. De Metreo8. Lauck 9. Motte10. Deforge. Algemeene klasseering1. Speicher, 6 punten, totale tijd 9 u. 15 min.2. Louviot, 7 punt. 3. De Metreo, 8 p.; 4. Chène 5. Deforge25. Lowie. En hinst we de baankoersen aan het geven zijn, laat ons in de gauwte maar deze van de onafhankelij- ken erbij nemen. Zooals gewoonte werd deze koers betwist te Ligny, waar Robert Wancour in de doening van die jongeren nog best zijn verleden tijd herinnert. Hier waren nog meer vertrekkers, want met 128, waarvan velen nooit meer de eersten zullen hebben ge zien, stoven ze op het eerste teeken de baan op. In dezen koers betoonde Demondt. de oud-keeper van Belgica. een afdoende meerderheid en .bewees hier door niet alleen een sterke belofte, maar ook een athleet in den zuiversten zin van 't woord te zijn. Weet men dat Frans, benevens oud-keeper in Eere-Divisie, nu nog deel uitmaakt van de Wrestling Club van Antwerpen, en in den winter ook het. worstelen prati- keert. Voeg daarbij zijn prestaties als renner, en ieder een zal bekennen dat men met een begaafd figuur te doen heeft. Uitslag1. Frans Demondt, 108 km. in 3 u. 082. Haegeman, op 12 sec.3. O. Verbeke 4. Luc Georges; 5. Pirmez6. Donnay7. Duquenne8. Vinck. Van Oppen, Meisters, Vanderelst, Drossard. Op piste gaf Antwerpen, in afwachting van de aan komst van den koers ingericht door De Dageen programma ten beste, waarvan men alleenlijk de koers achter handelsmotoren als een wezenlijken wed strijd mag aanzien en waarin Baelemans overwinnaar werd vóór Veger, Degraeve, Cop, Cremers, Van Scliyn- del, Riethoven en Van SchiL Het ander gedeelte be stond uit een afvalling voor oude gloriën en natuurlijk wérd er daar nog wel gelachen met de renteniers- buikjes van een Deruytter, Thys, Deman en Masson, die we als de dikste van heel dit lot kennen. Het was Thuur Vanderstuyft die de zege haalde vóór Deruytter, Flup Thys, Van Lerberghe, Vermandei, Mottiat, Mas- selis, Verlinden, Deman, Seieur, Lambot, Masson, Van- denberghe en Defraeye. Zaterdag gaf de velodrom van Antwerpen eenige flin ke nummers ten beste, die nochtans maar heel weinig de belangstelling gaande hielden. Pijnenburg klopte in achtervolging het super-fenomeen Richard na 3410 meter te hebben afgelegd. Of de Franschman er dun netjes uitkwam, hoeft niet gevraagd. Na dien lastigen koers, vatte de Kanonbal dan nog een omnium aan. De snelheid werd veroverd door Kaers, vóór Pijnen burg; 3. Schoen 4. Dekuysscher, Archambaud en Ri chard. 2reeks (500 meter vliegend vertrek) 1. Kaers in 30 sec. 3/5 2. Pijnenburg, 31 sec. 1/5 3. Dekuysscher eq Richard elk 33 sec.5. Schoen 33 sec. 2/56. Ar chambaud 34 sec. 3e reeks Puntenkoers .(20 ronden, 4 klassementen) gewonnen door Dekuysscher, Kaers, Schoen. Schoen. Totale uitslag: 1. Kaers, 4 p.2. Schoen, 9 j p.; gewonnen door Dekuysscher, Kaers, Schoen, Schoen, chard. 13 j p.6. Archambaud, 15 punten. De uurkoers achter tandems werd gewonnen door Loncke, die Lacquehaye 3 rondjes lapte. Ronsse moest het door ongesteldheid opgeven. Uitslag1. Löncke G., in 1 uur 53 km. 914 meter 2. Lacquehaye, op 3 ronden 3. Ronsse, opgegeven. In Parijs werd een koers op touw gezet door de ra zende supporters van Chariot Pélissier, die het zich in den bol prenten van wereldkampioen Aerts eens op def tige manier af te borstelen. Te dien einde hadden ze van alle fantasies gebruik gemaakt en voor den hoo- vaardigen Pélissier stonden er, voor de verscheidene reeksen, niet miri dan 7 fietsen gereed. Op die manier werd aan iedereen, natuurlijk met breede gebaren de familie Pélissier eigen, uitgelegd dat Aerts er aan moest. Maar de Jan wist het beter, zegde niets en gaf den jongste der familie een rammeling van belang, en dit met 2 fietsen. Uitslagen: 1) Snelheid: 1. Jan Aerts; 2. Pélissier, op 1/2 lengte. 2) 10 km. achter tandems 1. Pélissier2. Aerts, op 1/4 wiel. 3) Achtervolging achter handelsmotos1. Pélissier, de 10 km. in 9 min. 54 sec. 3/5 2. Jan Aerts, öp 40 met. 4) 15 km. achter zware motos .1. Jan Aerts, 15 km. in 13 min. 16 sec.2. Pélissier, op 50 meter. Algemeene rangschikking: 1. Jan Aerts; 2. Pélissier Karei. In de snelheid won Michard die natuurlijk, net zooals over 14 dagen, het te doen had tegen Scherens en nogmaals met-Gérardin het combientje had geflikt. Ja, ze hebben, na lang zoeken, de flauwe plaats van den Poes gevonden en zullen die wel in het komende wereldkampioenschap toepassen. Scherens was dus nogmaals 3' van de 3, en zal met die specialisten flink uit de oogen moeten zien. SCHILDERWERKEN '{'M VRAAGT PRIJZEN EN DEVIEZtöï BIJ Eere diploma met gouden medaille aan Hooger Schilderschool van M. A. Logelain te Brussel. Eereprijs - Wereldtentoonstelling - 1935 - Brussel. In achtervolging klopte Pecqueux Jan Van HojJt na 4500 meter in 5 min. 46 sec. 3/5. Dayen gaf Dekuysscher 70 meter op' zijn frak, ep in finaal won Dayen welke 100 meter inwon tegen Pecqueux, zoodat die historie nog niet van de baan is met dien armband. Onze Beginnelingen Zondag laatst, was er een koers voor beginnelingen, over 65 km. .uitgeschreven in De Panne. Een dertigtal deelnemers namen er bet vertrek. Onze jonge renner Adriaan Turck, die niettegenstaande het dreigende weder de verplaatsing gedaan had, liep er derde na een prachtigen koers geleverd te hebben. De uitslag luidde: 1. Peene, De Panne; 2. Detnölder, Coxyde3. Turck, Yper 4. Debaene, Brielen. In Rumbeke. waar Paul Salomé naartoe trok. waren er 15 vertrekkers. Uitslag: 1. Degryze, 50 km. in 1 u. 45 2. Demuynck 3. Van Steenkiste Antoon 4. De Busschere 5. D'Hert Marcel 6. Van Poucke 7. Thomas; 8. Salomé Paul 9. Boone10. Bruwaert; 11. De Busschere Jérome. Nu Zendag a. s. zullen we de beginnelingen aan den slag zien in eigen stad in den Grooten Prijs Emiel Decroix Den volgenden Zondag; 22 Maart, is het de beurt aan de juniors, bij dewelke onze stad- en streek- genooten goed vertegenwoordigd zijn, om hier den jaar- lijkschen koers te betwisten. En misschien wel zullen zij ervoor zorgen den palm in eigen midden te bewa ren. SPRINTER. STAD YPER ZONDAG 15 MAART 1936 GROOTE OPENINGSPRIJS «EMIEL DECROEX» 1000 fr. prijzen - 55 km. - Omloop 6 km. Vertrek om 2.30 uur aan de Taverne Canada, bij Van Coillie L. Aankomst aan de herbergen Nieuwe Boulevard, bij Vermeersch A., Sportrevue, bij Dewilde J., en 't Groot Hoekje, bij Vandenberghe G. Prijsdeeling in Café de Voorstad, bij C. Débeer. *- ,..♦***.-*■ -V-T OP ZONDAG 22 MAART, om 14 uur GROOTE OPENINGSPRIJS CIGARETTEN BELGA EN SPORTWERELD voor Juniors Ingericht door de Ypersche Wielrijdersclub 90 kilometers. OmloopDickebuschsteenweg Café Frangais Voormezeele Kruisstraat Rijsel- steenweg Rijselstraat Markt Meenenstraat Zonnebekesteenweg Potijze St Jan. - Terug langs Kaai Dixmudestraat Markt Boterstraat Tempelstraat Statiestraat Dickebuschsteen weg 5 maal. 2.000 FRANK PRIJZEN EN PREMIËN N. B. De inrichtende Ypersche Wielrijdersclub bedankt op voorhand de personen die hiïn geldelij- ken steun zouden willen verleenen voor het welslagen van dit sportfeest dat beiooft prachtig te zijn. Het Bestuur. 2e Afdeeling Bevordering Uitslagen der matchen van Zondag 8 Maart 1936 W. S. Lauwe C. S. Yper - 0—3 R. C. De Panne Waereghem Sp. 31 Matchen van Zondag 15 Maart 1936 Heyst C. S. Yper Wevelghem Sp. S. K. Roeselare F. C. Roeselare Dè Panne Poperinghe Waereghem Sp. R. S. Waereghem Knocke St. Moeskroen Iseghem W. S. Lauwe S. K. Sweveghem Tweede Afdeeling W. S. Lauwe 0 C. S. Yper 3 Bij het boeken van het prachtig resultaat, door de rood-witten te Lauwe bewerkstelligd, kunnen wij niet nalaten hen eerst en vooral om hunne mooie zege har telijk geluk te wenschen. Zeker waren wij overtuigd dat onze mannen hun uiterste best gingen doen om aan de Leieboorden iets los te krijgen, doch de eind uitslag bewijst genoegzaam dat zij gestreden hebben zooals het behoort, en alles in de weegschaal geworpen hebben om het afdalingsspook voor goed te vérWij- deren. Dat men nu niet kome zeggen dat Lauwe ons de zege geschonken heeft, dat er combinatie onder- schuilt en wat weet ik meer, al verzinsels die rondge strooid werden. Immers, als men den toestand goed nagaat, ware het onzin te verklaren dat een club, om aan een andere ploeg plezier te doen, zich zou verlo ren geven, zich laten voorbijsteken om zelf in de ge vaarlijke zone aan te landen. In alle geval mogen wij verklaren dat rood-wit zijn huidig klassement te dan ken heeft aan het moedig optreden zijner spelers, hunne onbaatzuchtigheid, hun liefde voor de rood witte kleuren. Deze verklaring meenden wij te moeten afleggen om alle verdere kletspraatjes te doen op houden. Wat de match zelf aangaat, degene die er tegenwoordig waren zijn het allen eens om te zeggen dat de Yperlingen een allerprachtige eerste speelhelft doorgemaakt hebben, niettegenstaande een fel verweer der Lauwenaars, die dan ook aan de rust met een achterstand van 2-0 af te rekenen hadden. Cherchye en Ollivier er in gelukt zijnde elk een doel aan te teekenen. Stond het peil van het spel wat minder hoog na de herneming, toch bleven onze mannen den toe stand meester en speelde onze verdediging een bijzon dere partij. Ollivier gelukte er niettemin in nog een doel op ons actief te zetten, zoodat- de rood-witten deze zooveel besproken match op eigen krachten, "ver diend en degelijk afg'eteekend: wonnen. Ons elftal ver plaatst zich morgen naar het Noorden bij de eerst ge rangschikte ploeg van de reeks, namelijk' F.C. Heyst In dien wij die laatste club op deze manier noemen, is het opzettelijk gedaan, omdat het nog oiet gansch vast staat dat de bevordering haar zal toelachen. Daarom ook is het dat de rood-witten voor een harde karwei zullen staan en voor een tegenstrever die zal strijden tot het uiterste, om zeker den inzét der partij te be machtigen. Nochtans zijn onze jongens ervan overtuigd dat de wedstrijd nog zoo gemakkelijk niet in 't voor deel van de thuisclub zal afloopen, en zij hebben het goed voor om met een bevredigend resultaat naar huis terug te keeren. 2° Afdeeling Bevordering F. C. Heyst 24 18 4 2 109 38 38- S. K. Roeselaere 24 17 5 2 81 37 36 F. C. Knocke 24 14 3 7 '82 38 35. Waereghem Sp. 23 13 8 2 67 44 28 F. C. Roeselaere 24 11 10 3 42 46 25 R. S. Waereghem 24 12 11 I 54 39, 25 Stade Moescroen 24 10 10 4 47 42 24 F. C. Iseghem '24 11 11 2 52.-64 24 C. S: Yper 24 9 1'3 2 40 64 20 W. S. Lauwe v 24 8 13 3 34 52 19- S. K. Sweveghem 24 9 14 1 52 75 19 R. C. De Panne 24 8 14 2 52 82 18 F. C. Poperinghe 24 6 15 3 39 83 15 Wevelghem Sp. 23 2 17 4 35 82 8- Eindronde Juniors C. S. Yper 0 F. C. Brugge 9 De Juniors stonden voor den gewichtigsten tegen strever van de provinciale eindronde en hebben dan ook niet veel in te brengen gehad, ofschoon zij zich dapper geweerd hebben. Maar de klas heeft gesproken en ontegensprekelijk de bovenhand gehaald, niettegen staande onze moedige sp,elers de eer hadden mogen redden. De wedstrijd verliep daaromtrent als volgt eerste speelhelft, negen hoekschoppen voor Brugge, tegenstand der juniors tot aan de 20° minuut, oogen- blik waarop lichtzinnig een penalty werd toegekend, tweede doel aan de 24° minuut, derde aan tie 35"', vierde aan de 40e, vijfde aan de 43°. Na de rust, vier hoekschoppen voor Brugge, drie voor Yper, tegenstand der onzen tot aan de 26' minuut, waarop het zesde doel aangeteekend werd, zevende aan de 28' 'minuut, achtste aan de 40p minuut, negende aan de 44'" minuut. Het is gedurende de tweede speelhelft dat Yper ten minste eenmaal had moeten doelen, doch tegenslag verhinderde welgerichte pogingen en Brugge kon op deze manier zijn netten vrjj houden. Morgen .treden onze juniors voor de laatste maal ófficieel in' het strijd perk om de uitgestelde match tegen S. K. Roeselaère- te spelen. Gezien den uitslag van den eersten wedstrijd, geven wij onze ploeg favori ,- Eindronde Juniors F. C. Brugge 5 5 0 0 38 3 HF St. Kortrijk 5 3 2 0 23 9 6- C. S. Yper 5 14 0 5 30 2 S. K. Roeselaere 5 1 4 0 4 28 2 Knapen S. K. Vlamertinghe 12 C. S. 'Yper 0 De rood-wïtte spelertjes hebben sedert hunne'eèriige overwinning tegen Meenen, niet veel potten meer-ge broken en krijgen-nu meer op hun broek dan iq de heenronde. Immers, tegen Vlamertinghe moesten zij enkel met 1-0 nipt onderdoen, en óp bezoek bij hun tegenstrevers krijgen zij een vol dozijn doelën' in hun kas. Waarlijk, wij hadden ons aan een beter-resultaat verwacht. Te hopen dat zij zich te Becelaere, waar zij zich morgen begeven, beter uit den slag zullen trek ken. NEMO. Knapen Stade Moescroen 9 9 0 50 6 18- R. S. C. Meenen 10 6 4 0 24 21 12 Vlamertinghe 9 5 4 Q 26 15 TO Becelaere 8 4 4 0 15 15 8 Wevelghem Sp.. 9 2 7 0 1L 33- 4 C. S. Yper 9 1 8 0 10 46 2 (O)-.. Beschouwingen door M. ,E.BENNETT, oefenmeester van C. S, Y. Door de overwinning van Cercle te Lauwe, Zondag laatst, mogen we thans beschouwen dat de periode van bezorgdheid voor' degradatie thans voorbij is; iemand zal natuurlijk moeten afdalen ën ik'ben er van verzekerd dat onze aanhangers in zekeren zip zullen betreuren dat een der clubs d>e het meest waarschijn lijk zal afdalen, onzen naasten gebuur Poperinghe zal zijn. Onzè eigene positie was,'; tot héél kort geleden, ook niet bijzonder zeker, doch ik - had het; innerlijk vertrouwen dat de prachtige inspanningen van otize ploeg het ten laatste gingen halen En wij hebben Het niet gehaald door geluk op-gunst, want hadden onze jongens dit seizoen een greintje geluk gekend dan zouden wij heel wat hocger in de rangschikking staan, "De samenstelling van onze ploeg werd in de laatste ontmoetingen ongewijzigd gelaten en wij moeten haar crediet doen, om de prachtige heropleving die ze ons bracht- en die onzen-toestand veilig- heeft gemaakt. Pe .trouwe supporters, die de match in Lauwe heb ben bijgewoond, zullen er oprechte voldoening ge kend hebben. Onze ploeg speelde met een bewonde-- ringswaardige overtuiging. Vanaf den kick-ofï waren de aanvallen van Cercle overweldigend het doel van Lauwe werd herhaaldelijk bestormd en ware het niet van de te groote zenuwachtigheid voor 't doel,'dan had de score wel verdrievoudigd mógen wezen. Gedurende de eerste speelhelft werd de thuisspelers geen oogen-- blik verpoozing gelaten en gedurende enkelen tijd had Lauwe niet veel in de pap te brokkelen. Het tweede doel was het schoonste dat ik in langen tijd heb zien majeen. De bal réisde van halfback naar de voorwaartsen, •-die elkander beurtelings den bal overgaven tot een prachtig doel door den vleugelspe ler werd aapgêteekend. Wanneer de rust aanbrak leidde Cercle met 2-0. De tweede speelhelft' begon met een meer gelijk- opgaand spel, doch de pogingen van Cercle namen niet af en weldra hadden onze jongens opnieuw de boven hand zij leidden herhaalde aanvallen op het vijande lijke doel, schoten op de doelpalen, en dedén alles wat mogelijk was, behalve doelen." Hunne inspanningen werden echter later toch met een nieuw doel beloond,, en de match eindigde met een- welverdiende 3-0 over winning onzer kleuren. Met opzet heb ik mij hier onthouden van spelers afzonderlijk te vernoemen, om reden dat eenieder rijkelijk zijn deel deed: Allen verdienen lof én daarom, zeg ik hen «allen goed gespeeld». Zondag gaan wij op bezoek naar Heyst, de vermoe delijke kampioenen en indien onze spelers er denzelf den vorm vertoonen als in hun laatste óntmoetirigen, dan zullen de bezochten oök als kampioenen hoeven te spelen om de rood-witten de vlag te'doen strijken. Ik ben ervan overtuigd dat onze. jongens zich heel en al in den strijd zullen werpen en wensch hèn veel geluk.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6