Allerhande Nieuws notariaat vuurkruisenbond aux amities francaises trabolspel ping - pong Groote Engelsche Bedevaart verwacht NAAR I N DI St Maartenskring Avondfeest Burgerlijke Stand van Yper Gevonden en Verloren Voorwerpen HANDBOOGSCHIETINGEN Bij koninklijk besluit is de plaats van aotaris ter standplaats Vlamertinghe, vacant tengevolge van het overlijden van M. Vande Lanoitte, af geschaft. Op 23 Juli a. s. zal te Vimy, in Frankrijk, een grootsch oorlogsgedenkteeken, aldaar opgericht ter nagedachtenis der tijdens den oorlog gesneu velde Canadeezen, plechtig ingehuldigd worden. Te dier gelegenheid wordt er een machtige bede vaart op touw gezet. Men spreekt van meer dan 100.000 Canadeezen en Engelschen die de inhul digingsplechtigheid van Vimy zullen bijwonen. Van nu reeds worden daar bijzondere maatrege len voorzien om er die talrijke bedevaarders gedurende hun verblijf te kunnen herbergen. Alzoo is er spraak van op dit tijdstip de troepen elders op oefeningsperiode te zenden en de ka zernen te ontruimen. Sen groot deel dezer bedevaarders, mogelijks wel een 25.000, 't zij dus meer dan het dubbel van de groote bedevaart die wij hier over enkele jaren zagen, zal per specialen trein naar Yper komen om van hieruit, per autocar, de gewezen slagvelden er de krijgskerkhoven te bezoeken. Van zoodra nadere bijzonderheden over die aanstaande bedevaart, de grootste die wij tot hiertoe zagen, zullen bekend zijn zullen wij niet nalaten onze lezers ervan in te lichten. Binnen kort zal een van onze edelmoedige Iepersche zendelingen haar geboorteland verlaten om heerlijk zielewerk te gaan verrichten in de verre Missie van Engelsch Indië. Ge kent haar voorzekerMejuffer Elisabeth Des- quiens, in 't klooster, Dame Marie-Stella En die naam Stellaherinnert aan het ouderlijk huis, de door iedereen gekende Sterre(Vandenpeereboom- plaats), waar zij haar jeugd heeft doorgebracht. In 't klooster getreden der Kanunnikessen-zendelin- gen van den H. Augustinus, op 8 September 1933, heeft Dame Marie-Stella haar H. Kloostergeloften uitgespro ken in de kapel van 't noviciaat, te Heverlee-Leuven, den 12 Maart 1936, om te vertrekken naar Engelsch- Indië den 23 April a. s. Daar zal zij werkzaam zijn in hetzelfde missiege bied waar haar jongste zuster, Mejuffer Alice Desquiens, Dame Marie-Xaverius, haar op 10 November 1932 is voorgegaan. Deze verblijft nu te Thope, (Trivandrum). Het kan niet anders of we moeten, in ons christen ge moed, bewondering voelen voor Mijnheer en Mevrouw Desquiens-Misplon, die hun twee teergeliefde dochters, hun eenige kinderen bereidwillig oi edelmoedig aan Onzen Lieven Heer afstonden, voor net harde en heilig missiewerk Vóór haar heenreis komt Dame Marie-Stella naar leper. Zij zal afscheid nemen van haar zoo vurig be minde vader en moeder afscheid ook van haar vele vrienden en kennissen. Op Zondag 15 Maart, wordt een gelegenheidstoespraak gehouden in St-Maartens- kerk en doet zij zelf een omhaling onder al de HH. Missen. 'En dan op Dinsdag 17 Maart, te 7 u. wordt haar een prachtig avondfeest aangeboden, in den Stadsschouw burg, door de Iepersche afdeeling van de V K B J. (Vrouwelijke Katholieke Burgersjeugd) waarvan zij een ieverig lid was. Een aantal vlijtige meisjes van de H. Familie en de Rousbrtigge-Damen zullen ook optre den. Toegangskaarten van 5 fr. en 3 fr. worden ten huize aangeboden en zullen ook nog aan den ingang der zaal te bekomen zijn. Dit afscheidsfeest, overtalrijk bijgewoond, zal voor Dame Marie-Stella en haar goede ouders een bewijs zijn van de sympathie, de warme genegenheid, welke de Iepersche bevolking hun toedragen. Op Zondag 22 Maart, zijnde Half Vasten, gaat het Jaarlijksch Avondfeest door in de zoo gunstig gekende Congregatie voor jongelingen. De knappe tooneelaf- deeling oefent zich neerstig onder kundige leiding om een afgewisseld en uiterst verzorgd programma af te werken dat de moeilijksten zal bevredigen. De tijden zijn niet altijd rooskleurig, en eens hartelijk lachen doet veel kommer vergeten en geeft moed. Die blijde ontspanning zult ge overvloedig genieten op het avond feest dat onze edelmoedige jongens zoo gaarne aan de weldoeners van het jeugdwerk en aan de ouders en vrienden der leden aanbieden. Het feest begint om 6 uur zeer stipt. Eene uitnoo- digingskaart door E. H. Bestuurder afgeleverd zal streng geeischt worden. De plaatsen kunnen op Zon dag 22 Maart van 11-12 uur in St Maartenskring, Lange Meersch, 7, voorbehouden worden mits 1 fr. per hoofd. Tusschen de bedrijven in, wordt eene omhaling ge daan ten voordeele van het Patronaat. De onderhouds kosten zijn groot, daarom wordt gehoopt op een milde ondersteuning, waarvoor dank bij voorbaat. van 7 tot 13 Maart 1936. GeboortenDejonghe Jules, Recollettenpoort, 5. Deleu André, Zonnebekesteenweg. 262. Ossieur Ghis- lain, Lindendreef, 113. De Vos Lucy. Groote Markt Koning Albert, 39. Hillewaere Hendrik, Elverdinghe- straat, 49. Verminck Marcel, Adjudant Masschelein- straat, 19. OverlijdenVerhaeghe Lucienne, 14 j., scholierster, Lange Thouroutstraat, 25. HuwelijksbeloftenCharles Renard. varkenslachter, te Avelin. (Frankrijk Noord) en Alixia Vanlerberghe, z. b.. te Yper Raoul Fiers, meester-pasteibakker en Julienne Walerbley, z. b.. beiden te Yper. Armand Lyppens, behanger, te Borgerhout en Marie-Louise Deneve, naaister, te Deurne, voorgaandelijk te Yper. VAN YPER EN OMLIGGENDE De leden worden vriendelijk verzocht de Ge wone Algemeene Vergadering te willen bijwonen welke zal plaats hebben Zondag 22 Maart, om 10 ure, in het lokaal Hotel Continental René Colaert Plaats, Yper. Voor het Bestuur De Voorzitter L. CAMBIER. Le Bal traditionnel de la Mi-Carême aura lieu le Samedi 21 Mars a la Salie Lapiere. Ce bal paré» masqué et travesti, qui constitue chaque année une fête particulièrement brillante, clóturera dignement la saison d'hiver aux Amitiés Fran caises. Le Comité est persuadé que les membres assis- teront nombreux au bal de la Mi-Carême qui, par son animation et son entrain, sera, comme de coutume, le clou de la saison des Amitiés Fran- gaises. Un orchestre renforcé satisfera les plus diffi- ciles par son riche répertoire de morceaux les plus modernes et les plus aimés. Plusieurs con cours, dotés de prix variés, permettront. de ré- compenser les assistants qui se seront travestis et qui, par l'élégance, la richesse ou l'originalité de leur costume, donneront a cette fête tout son ca chet et tout son charme. Gevonden. Zaterdag 7 Maart, door M. Duran Henri, stadswerkman, een sajetten handschoen. Door M. Van Puyvelde Frans, Kaaistraat, 18, die het ter beschikking van den eigenaar houdt, een kerkboek op naam van Beele Albert. Maandag 9, door M .Bossuwe Omer, foorkramer, een zwarte dameshandschoen. Dinsdag 10, door M. Maerten Louis, politiebrigadier, een sleutel. Door M. Deprost Ivan, een lederen manshandschoen. Woensdag 11, door M<- Verdruye Agnès, een geld beugel. Door M° Vandamme Irène, een paar kinderhand schoenen. Donderdag 12, in de Paterskerk, een borstspeld en een paar handschoenen, door M1' Moenaert Marie, Doorgangstraat, nr 4, alwaar zij door de eigenaars mogen teruggehaald worden. Verloren. Donderdag 5 Maart is bij M. Adam Cyrille, Basculestraat, 18, een zwart hondje met ros harige pootjes en witgeplekte borst weggeloopen. Vrijdag 6, door M. Vandenberghe Roderick, Statie straat, 23, een gele kinderhandschoen. Door Mw Verhack-Casier, wonende Brugstraat, 47, te Boesinghe, een bruine dameshandschoen. Maandag 9, door M. Parret Georges, Dixmudesteen- weg, 59, een bruin lederen geldbeugel. Door M. Haelewyn Hector, van Woesten, een bruin lederen brieventasch. Woensdag 11, door M'' Denys Marie, wonende Brug- gesteenweg, 13, te St Jan-bij-Yper, een pakje inhou dende allerhande mercerieartikelen. Donderdag 12, door Me AUewaert Alice, Aalmoeze niersstraat, 2, een gouden ring. Match Postje-Cercle Het was een tamelijk schoone match, wel bestreden, beter dan de eindscore het schijnt weer te geven. Het Postje nam in den beginne een kleinen voorsprong en stond halfwege het spel met 15 tegen 12. Cercle echter haalde wat in en verbeterde een weinig zijn toestand tot op 17-19. Maar dan legde Cercle een spel met twee bollen breed over stake, twee bollen bij de stake, twee bollen wat ervoor en twee blokken. Met twee schoten legde het Postje de twee staakbollen bachten stake, hetgeen een fort van vier bollen gaf. Dan gooiden de Postjemannen er zes bollen tegen en de match was gespeeld, 25 tegen 17. Al de einden werden gekeerd, uitgenomen een waar Cercle niet gelukte. Het verlies van Cercle kwam ten groote deele voort uit zijn flauw opzettenbijna altijd bachten stake. Anders speelden de Cerclebolders niet slecht. Postje bolde goed, had betere opzetten, bijzonder schoone schoten en bolde wel achter. De uitslag van deze match zal van grooten tel zijn voor het toekennen van den beker, want de stand van het Postje is tegenwoordig heel sterk geworden. Thans moet het nog in de Statie tegen de Bascule spelen. Wint het ook deze match, dan heeft Postje al zijn matchen gewonnen, iets wat nog geen andere ploeg kon verwezenlijken. Ziehier den toestand na de zevende match Matchen Bollen gesp. gewon. verl. geh. verloren Postje 3 3 0 75 53 Bascule 3 2 1 71 64 Coo 13 2 1 69 66 Statie 2 0 2 39 50 Cercle 3 0 3 54 75 Er blijven nog drie matchen te spelen. Woensdag aanstaande, 18 Maart, Statie-Coo in het Postje. Zal de Statie erin gelukken het eerste punt aan te teekenen of zal de Coo er het punt bemachtigen en alzoo de tweede plaats van het klassement innemen Het valt moeilijk te voorspellen. Daarna blijven nog 25 MaartBascule-Postje in de Statie. 1 April Statie-Cercle in de Bascule. Samedi dernier eut lieu a La Panne une rencontre, dotée de deux coupes, entre deux équipes du P. P. C. La Panne et du P. P. C. Ypres. La première fut gagnée par La Panne, dont la pre mière équipe l'emporta de justesse sur celle d'Ypres par 13 victoires contre 12 pour Ypres. La deuxième équipe d'Ypres prit la revanche et gagna l'autre coupe par 15 victoires contre 10 pour La Panne. "gggBSBSBSMHaagglBB - HL _LL IJL YPER. Landlooper. Woensdag kwam de ge naamde Moerman Alois, 62 jaar oud, van Oostende,, zich alhier ten politiebureele aanmelden en verklaren dat hij niet de minste bestaansmiddelen meer bezat en niet meer wist noch waaruit noch waarin. Donderdag morgen verscheen hij voor de Politierechtbank die- hem, uit hoofde van landlooperij, voor twee jaar naar het bedelaarsgesticht van Merxplas verwees, waar hij vroeger reeds, namelijk op het einde van verleden jaar, verbleven had. Vooruitgang. Kuischen zonder water en ter- zelfdertijd boenen, dit is de moderne werkwijze van Lavécire die zoo snel zuivert,- wascht en boent. De drogist geeft staal van Lavécire. Een vruchtbaar onderzoek. Dank aan de schran- - derheid van den Heer adjunct-politiecommissaris Van— sevenant, die met bijval het onderzoek geleid heeft in zake den diefstal destijds gepleegd bij den landbouwer Lemahieu August te Brielen en, zooals wij het verle den week meldden, op het spoor der daders is weten te komen, zijn thans nog andere zaakjes ten laste van zelfde kerels aan het licht gekomen. Beide rekels, de genaamden Vanmaele Hector en Carrein Achille, samen met Godtsch?.lck Edmond, allen van Yper, hebben zich onder meer nog plichtig ge maakt aan de ontvreemding van een 200 kgr. aard appelen ten nadeele van Verfaillie Gaston, landbouwer, wonende alhier in de Zillebekestraat. Kwestie van de plaats te gaan verkennen, waren deze kerels eerst daar op de hoeve geweest om aardappelen- te bedelen,, doch niet tevreden met hetgeen de landbouwer zoo goed was hen te geven, zijn zij er eenigen tijd nadien, namelijk in het begin van Februari, teruggekeerd om ditmaal zonder het te vragen een nieuwen en belang rijker voorraad aardappelen op te doen. Ditzelfde trio poogde ook nog op 4 December 1.1. een hoeveelheid koper te stelen bij Debaene, in de Oude Bellewaerdestraat. Ten einde er ongestoord te kunnen werkenhadden zij den waakhond een gebraden spons toegeworpen, doch het dier was hen te oolijk.. De hond weigerde de spons en de dieven werden, dank. aan zijn geblaf, onverrichter zake op de vlucht ge dreven. Omtrent hetzelfde tijdstip bezocht Godtschalck, ter wijl zijn .twee andere maten niet ver van daar waren,. de konijnenhokken van Dumalin Daniel, Libbrecht Marie en earlier Georges, allen wonende in de Ligy- wijk, en wist er een viertal dieren buit te maken. Het gewetensonderzoek van deze drie kerels, die- voormelde feiten reeds bekenden, wordt nog voortge zet en misschien komt er aan die zaak nog wel een; staartje. De Heer adjunct-politiecommisaris Vansevenant verdient om zijne scherpzinnigheid allen lof. Het is een schoon zuiveringswerk dat hij onderneemt. GHELUVELT. Velo- en konijnendief geknipt. Op Woensdag 11 dezer, werd de veldwachter verwit tigd dat een diefstal van een damesrijwiel gepleegd werd te Gheluwe, omstreeks den avond. De veldwachter ging aanstonds op ronde en ont moette kort daarna een manspersoon per damesrijwiel, rijdende zonder licht. De man werd tot stilstaan ge dwongen, en het bleek weldra dat het de dief was die in handen der politie zat. Het is een genaamde Pen..— van Poperinghe. Nadien werd ondervonden dat hij ook nog een gestolen konijn in het mandje dat aan de velo was zitten had. Dit ook had hij te Gheluwe gestolen. De eigenaars der gestolen voorwerpen werden terug, in het bezit gesteld van hunnen eigendom, en Pen... voornoemd ingerekend, ter beschikking van het ge recht. Hebt gij het gezien Hebt gij haar nieuw kleed gezien Ziet gij hoe mooi het is Welnu, 't is een oud kleed in 't nieuw gezet met de verfstof' Coloro. Ook gij, gaat bij den drogist en vraagt Coloro, de beste verfstof. BOESINGHE. Wegenis. Langs de provinciale baan Boesinghe-Ieper zullen groote verbeteringswer- ken uitgevoerd worden in de eerste weken. Gezinsvergoeding. De bazen worden eraan herin nerd dat zij zich voor hun werkvolk moeten aansluiten; bij een compensatiekas voor gezinsvergoedingen, want de controle wordt verscherpt. Ontvangerij. De gewestelijke gemeenteontvanger houdt zitting ten gemeentehuize den ln en 3n Dinsdag van ieder maand, van 9 tot 11 uur, alleenlijk voor den gemeentelijken rekendienst De Staatsontvanger houdt zitting ten gemeentehuize den 2" Dinsdag van ieder maand, 's voormiddags, voor "t innen van belastingen en ontvangst der aanvragen-, om ouderdomspensioenen. Aan de ingezetenen wordt herinnerd dat de provinciale taks op de honden vóór 15 Maart dient betaald bij den Staatsontvanger. Stierenkeuring. De jaarlijksche keuring van stierem en prijskamp voor stieren en koeien, heeft plaats te- Boesinghe, op Dinsdag 24 Maart 1936, om 10 uur. Militie. Krachtens ministerieel besluit, worden de- jongelingen geboren vóór 11 Juni 1918 bij de lichintg. 1937 geyoegd. Krachtens de militiewet, worden dé jongelingen geboren in 1920 geteld voor de wervings— reserve der lichting 1940 in den loop der maand Maart 1936. ZONDAG 15 MAART 1936 Om 13 uurWESTOUTRE, RoodenbergHoter Belvédère, bij Abdon MaertensOppervogel, 50 fr. twee zijdvogels, ieder 25 fr.twee kallen, ieder 15 fr- en 30 kleine vogels van 10 fr. voor 40 schutters. Boven de 35 schutters al primés van 13 fr. Inleg: 13 fr. 50 Einde rond 6 uur. Om 2 i uur ZANDVOORDE, bij J. Verbeke Opper vogel, 80 fr.twee zijdvogels, ieder' 40 fr.twee kallen, ieder 25 fr. en 37 kleine vogels van 15 fr. voor 50 schut ters. Inleg 16 fr. 50. Einde rond 6 uur. MAANDAG 16 MAART 1936 Om 2 l uurYPER, Lapiere's zaalOppervogel, 80 franktwee zijdvogels, elk 40 fr.twee kallen, elk 25 fr. Kleine vogels 15 fr. Inleg 17 fr. 50. Zoo veel vogels als schutters en nog gratis prijzen bij. Einde rond 6 uur. AANSTAANDE SCHIETINGEN Zaterdag 28 Maartom 6 uur stiptVRIENDEN- SCHIETING, bij Omer Vanden Berghe, in 't Ganzeke. Maandag 30 MaartYPER, in 't Ganzeke. bij Omer Vanden Berghe.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8