Beurt 'Wesiflandria' TANDPIJN CINEMA FLORA 3 Stremming der Scheepvaart HANDELAARS - FABRIKANTEN ANTWERPEN Vlaamsche Kaai, 84 Tel. 707.47 YPER Kaai - West, 3 Tel. 568 Neemt lading te Yper voor BRUGGE CENT ANTWERPEN EN BRUSSEL. ONZE SCHEEPVAART EISCHT DENTOGÈNE Overwegen voor Voetgangers TOUTE LA VILLE EN PARLE LES JOYEUX COMPÈRES Openbare Aanbesteding voor de Verzekering van Stad in het buitenland. Ik wil hun zeggen, dat zij in ruime mate voldoening zullen krijgen, vermits ik, in overleg met den minister van financiën, een amendement zal indienen waarbij het krediet toegekend aan den Bel- gisch-Luxemburgschen Dienst voor vreemdelingenver keer op 4 millioen wordt gebracht. Men zal toegeven dat zulks een ernstige vooruitgang is. (Zeer wel zeer welop de meeste banken.) Mogen wij den wensch uitdrukken ook hier in den gemeenteraad, ons klein parlement, even als in de Kamer van volksvertegenwoordigers, het gezond verstand te zien zegevieren en een ernstige poging te zien doen tot bevordering van het vreemdelingenverkeer in onze stad en streek? Het ware te hopen dat ook hier dezelfde eens gezindheid onder de leden van den gemeenteraad zou heerschen wanneer er spraak zal zijn de noo- dige kredieten te voorzién die aan de zoo pas gestichte commissie voor toerisme zullen moeten toelaten degelijk werk te verrichten. De Minister van Openbare Werken heeft laten weten dat, ten einde de uitvoering van zekere werken in de Loovaart toe te laten en namelijk het bouwen eener wijkplaats, de scheepvaart zal gestremd zijn van 16 Maart tot 14 April 1936 inbegrepen, 't zij gedurende 30 dagen, tusschen 9 en 17 u., op de vaart van Veurne naar Loo, stroomafwaarts de brug van Fortem, te Alverin- ghem, tusschen twee punten wederkeeriglijk ge legen op 50 m. en 380 m. van de as van genoemde brug. In een onzer vorige nummers meldden wij reeds dat de scheepvaart dit jaar gedurende een totale duur van 110 dagen zou gestremd worden, namelijk van 9 tot 17 u. 's winters en van 7 u. tot 19 u. 's zomers, op later te bepalen dagen. Wij moeten daaraan echter toevoegen dat, volgens verklaring van den Heer Merlin, onzen nieuwen ingenieur van Bruggen en Wegen, de Loovaart buiten voornoemde uren voor de scheepvaart zal open zijn, zoodat de schepen binst de uitvoering der werken aldaar op zekere uren van den dag toch nog zullen kunnen doorvaren om tot aan Yper te geraken. Doet uwe goederen van Antwerpen naar Yper of vice-versa verzenden met "Vertrek uit Antwerpen eiken Woensdag Vertrek uit Yper eiken Woens- of Donderdag. Regelmatige dienst Voordeelige prijzen. Binnengevaren Vrijdag 6 Maart 1936, de Jakla (schipper Groen) met 190 ton phosfaat voor M. Talpe, Kortrijk. Zaterdag 7, de André(schipper De Bceuf) met 25 ton beurtgoed voor verscheidenen. Maandag 9, de Egide(schipper Vertente) met 100 ton baksteen van de Briqueteries Yproises, leper de Valentine(schipper Pauwels) met 90 ton maïs voor M. Vandeputte, leper. Dinsdag 10, de Julia(schipper Dewit) met 185 ton sulfaat voor M. Talpe, Kortrijk. Vrijdag 13 Maart 1936, de André(schipper De Bceuf) met 20 ton beurtgoed voor verscheidenen de Rosario (schipper De Bleecker) met 257 ton kolen voor M .Vanoverberghe, leper. Maandag 16, de Julia (schipper De Dobbelaere) met 115 ton maïs voor M. Vandeputte, leper. Dinsdag 17, de Lucia (schipper Stoop) met 93 ton phosfaat voor M. Talpe, Kortrijkde Maria- Jeanne (schipper Bormans) met 128 ton graan voor M. Vandeputte, leper de Honorine (schipper Van Vlierberghe) met 220 ton maïs voor M. Vandeputte, leper de Germaine (schipper De Block) met 100 ton landvetten voor M.M. Blootacker en Vermeersch, leperde St Antonius(schipper Hermus) met 50 ton phosfaat voor M. Talpe, Kortrijk. Woensdag 18, de Pierre (schipper Kooyman) met 166 ton beurtgoed voor verscheidenen. Vrijdag 20, de Albert Elisabeth(schipper De- witte) met 146 ton maïs voor MM. Blootacker-Ver meersch, leperi de «André», (schipper De Boeuf) met 20 ton beurtgoed voor verscheidenen de Redemtor (schipper Christiaen) met 181 ton kolen voor Brique teries Yproises, leper. Maandag 23, de «Julia», (schipper Burssens) met 93 ton maïs voor M. Vandeputte, leperde Verande ring (schipper Bouman) met 90 ton phosfaat voor MM. Blootacker-Vermeersch, leper. Dinsdag 24, de Maria Alfons (schipper Robbyns) met 61 ton graan voor MM. Blootacker-Vermeersch, leper. Woensdag 25, de Alice(schipper La Haye) met 127 ton hout voor M. Vergracht, leper. Donderdag 26, de «Wie zal 't weten», (schipper Van Wijngaerde) met 105 ton phosfaat voor M. Talpe, Kortrijk de Stilla Jumas (schipper Kooyman) met 124 ton beurtgoed voor verscheidenen. Weggevaren Donderdag 12 Maart 1936j.de «Julia», (schipper De- wit) met 125 ton sulfaat voor M. Talpe, Kortrijk. Zaterdag 21, de Maria Jeanne(schipper Bor mans) met 79 ton oud ijzer verzonden door M. Degels, leper. Dinsdag 24, de «Pierre (schipper Kooyman) met 20 ton beurtgoed voor verscheidenen. Woensdag 25, de Leona (schipper Deloz) met 141 ton oud ijzer verzonden door Wed. Vandamme, leper. Waterhoogte Toestand normaal. El El Ei 1=1 El 1=11=3 El 1=] E El 1=31=11=11=] El IH1 wordt gestild, weggenomen door de DENTOGÈNE. 5 frank in alle Apotheken. EI El El El El E! El El El EI E! El El El El El El In zijne zitting van 23 December 1935 heeft de gemeenteraad van Yper besloten dat overwegen voor voetgangers zullen ingericht worden op de volgende plaatsen en straten Meenenpoort, Meenenstraat, Dixmudestraat, Rijselstraat, Hondstraat en St Jacobstraat bij hunne aansluitingspunten met de Groote Markt aan het kruispunt der Neermarkt, Boterstraat, Boomgaardstraat en HallestraatTempelstraat bij haar aansluitingspunt met de Boterstraat en G. de Stuersstraataan het kruispunt der G. de Stuersstraat, Maloulaan en R. Colaertplaats Maloulaan aan haar kruispunt met de Elverdin- ghestraat en Capronstraat. Ingevolge dit besluit zijn sommige dier over wegen sedert eenigen tijd reeds met witte lijnen afgebakend. De voetgangers echter schijnen er vooralsnog maar weinig rekening mede te willen houden, steken de straten over waar het hun lust, blijven zelfs te midden de straat staan praten en doen juist alsof er geen het minste reglement op het verkeer bestond. Wij meenden dan ook wel te doen met hun te herinneren dat zij, ingevolge het verkeersregle ment, verplicht zijn de afgebakende overwegen te gebruiken. Daar waar er geen dergelijke over wegen bestaan, moeten zij de straat in lood rechte lijn dweerschen en er niet stilhouden zon der noodzakelijkheid. Dat de voetgangers zich wel in het hoofd pren ten dat deze overwegen uitsluitend voor him ge mak, zekerheid en veiligheid ingericht worden. Het is enkel een kwestie van aanpassing en met een weinig goeden wil in het begin zal men spoe dig het gebruik dier overwegen gewoon gewor den zijn en er al het gemak van waardeeren. El El El El El El El El El El El El El El El El El vanaf 27 Maart 2 GROOTE FRANSCHSPREKENDE FILMS met vlaamsche opschriften. Eindelijk, ziehier de aangekondigde grootsche film Al de steden der wereld hebben gesproken van het buitengewoon avontuur overkomen aan Jones, eenvoudige en brave bediende, maar dié ongelukkiglijk te veel geleek aan Manion den Dooder vermaarde bandiet en publieke vijand nr 1. Het is onmogelijk deze avonturen te vertel len, al wat men kan zeggen 't is dat millioenen menschen, bij het zien ervan, gelachen en ge sidderd hebben en erdoor geboeid werden, en dat deze film de machtigste is die ooit op het doek verscheen. En een groote film in 10 deelen met de vermaarde STAN LAUREL en OL. HARDY in de beste film onder de beste De meest aardige, de meest onverwachte en de meest comische toestandenDeze film is, van het begin tot het einde, slechts een langen scha terlach. Kinderen niet toegelaten. STAD YPER (O) Op 15 April, om 15 ure, ten stadhuize van Yper, zal het College van Burgemeester en Schepenen overgaan in openbare zitting tot de opening der inschrijvingen voor de 1- Verzekering van stadsgebouwen tegen brandschade Huurdersgevaar en verhaal der geburen. De verzekering van het Belfort met zijn. bei aard, uurwerk en cadrans en van de Hallen, tegen brandschade zal het voorwerp uitmaken van een bijzonder polis met recht van uitbrei ding voor wat de in heropbouw zijnde Hallen be treft. Deze verzekering zal zich niet uitstrekken tot de overblijvende puinen. In de verzekering van Stadsgebouwen tegen brandschade zijn niet begrepen de grondvesten van gezegde gebouwen. H. Verzekering der burgerlijke verantwoor delijkheid tegenover derden ingevolge artikelen 1382 - 1383 - 1384 en 1386. In deze verzekering zijn begrepen de onge vallen welke ten laste der stad zouden kunnen gelegd worden voor wat de ongevallen betreft veroorzaakt door het personeel der stad, politie agenten, enz. eenerzijds, de gebouwen, feestlo kalen, jaarmarkten, feesten, wegenis, openleggen van straten wegens vermaking, waterleiding, enz. anderzijds, in een woord, door gelijk welk ongeval waarin de Stad Yper kan verantwoorde lijk gesteld zijn. Bedrag der verzekering onbepaald of 1.500.000 of 1.000.000 of 500.000. Per ongeval en per persoon 300.000 of 200.000 of 100.000. III. Verzekering der burgerlijke verantwoor delijkheid van Stadsscholen en Nijverheids school. Deze verzekering moet waarborgen 1°) De burgerlijke verantwoordelijkheid van Stad als eigenaar der gebouwen (voor alle onge vallen die kunnen veroorzaakt worden door de gebouwen, namelijk door gebrekkigen staat van trappen, vloeren, dakingen of afsluitingsmuren) en/ of van meubeleerende voorwerpen, tegenover het hoofd der inrichting, het onderwijzend korps of aangestelden en de leerlingen. 2°) De burgerlijke verantwoordelijkheid van Stad tegen alle gebeurlijk verhaal, uit hoofde van de verantwoordelijkheid van het hoofd der inrichting, van het onderwijzend personeel, der aangestelden en leerlingen in zich zelf, tegenover derden en tegenover elkander. 3°) Wanneer de burgerlijke verantwoordelijk heid niet in 't spel is, de terugbetaling van de volgende kosten a) Dokters en Apothekers, b) Hospitaliseering, radiographic, kunstmatige aanzetting, orthopedie, mecanotherapie, el.ee- trotherapie. c) Vervoer van de gekwetsten, en alle andere kosten voorzien in het wettelijk tarief voor de arbeidsongevallen. d) De begrafeniskosten. De leerlingen zijn verzekerd overal waar zij zich onder toezicht van de onderwijzers bevin den of hadden moeten bevinden. Deze laatste zijn verzekerd overal waar zij zich in den dienst van den verzekeringsnemer bevinden. A. Stadsscholen (Lagere-, Bewaar-, Huis houdschool Leerwerkhuis) 3 Gebouwen. Een Bestuurder en twee Bestuursters. 6 Onderwijzers en 18 Onderwijzeressen. Omtrent 800 Leerlingen. B. Nijverheidschool 1 Gebouw. 1 Bestuurder, 8 Leeraars. Omtrent 154 Leerlingen. De aanbesteding beperkt zich tot de verzeke ringsmaatschappijen, waarvan agenten Yper be wonen. De inschrijvingen moeten ten laatste op 14 April 1936 ter post aangeteekend, aan den Heer Burgemeester van Yper toegezonden wor den onder gesloten omslag met de -woorden Aanbod voor verzekeringen tegen brandschade en burgerlijke verantwoordelijkheid Termijn der verzekeringen Tien jaar van 26 April 1936 tot 26 April 1946. De aanbesteding zal aan de goedkeuring van den Gemeenteraad onderworpen worden, die zich het recht voorbehoudt gelijk welken aan bieder te aanvaarden zonder zijne beslissing te moeten verrechtvaardigen. Het minder bedrag van aanbod komt niet noodzakelijk in aanmer king. De lijst der te verzekeren gebouwen met hunne schatting ligt ter inzage der belanghebbenden op het gemeentesecretariaat alwaar alle noodige inlichtingen kunnen bekomen worden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 3