VELOSPORT De Boksavond in Lapiere's Zaal tem De meeting, hier in de zaal Lapiere ontworpen door de zorgen en de ijvervolle werking van Promotor Knockaert, kende een onverhoopt succes. Immers op het aangekondigde uur waren alle plaatsen heel dicht bezet en, niettegenstaande wij den durf van Knockaert bewonderen, moest toch die groote sprong van 2 Be roepskampen als gewaagd aanzien worden. Maar kra nig als niet één, wil de manager het Iepersche sport- minnend publiek iets degelijks voorschotelen, en 't is met veel smaak meegevallen. Henri, doe zoo voort. Het publiek heeft U begrepen, en zal uwe krachtin spanningen naar'waarde weten te schaliën. Gaan wij nu over tot de technische uitslagen met commentaar De liefhebberskampen. 1) Van Massenhove, 52 kg. tegen Ossedey, 52 kg. Meenen 4x2. Al subiet wordt er op los gehamerd en Van Massen hove, die tegenover een plaatsvervanger staat welke beter is dan dezen waartegen hij werd bestemd, loopt algauw op een van die onzachte schuivers die hem voor 2 tellen aan de mat spijkert. Hij wordt door de gong gered. Niet voldoende hersteld, krijgt hij bij de herneming een flinke djob te inkasseeren, welke hem voor 8 doet knielen, en wanneer hij opstaat, is het slechts om weer voor de volle rekening neer te gaan. Kamp welke te ongelijk was. 2) Dewilde, 64 kg. leper, De Cruyenaere, 64 kg. Kortrijk, 4x28 oneen. Seffens kan men bestatigen dat de Kortrijkzaan een harde slager is, maar zijn tegenstrever geeft duchtig de repliek. De Cruyenaere houdt den man van het lijf, maar bewijst daarmee dat hij flauwe plaatsen heeft, en indien Dewilde dit meer in het oog had gehouden, dan had hij er meer voordeel kunnen Onthalen. Nu krijgt de Iepersche uiterst moedige jongen een afstraf fing in regel. Hij kan dank aan zijn onbegrensden moed het einde halen, maar is toch van een straat ge klopt. Dat is niets, Dewilde, ge hebt bewezen dat er moed in steekt, al was de poulain van Promotor Van Bossel wat te gewaagd en heeft hij veel meer routine dan gij 3) Plaetevoet, 54 kg. Langemarck, Pintillon, 56 kg. Meenen. We waren benieuwd den Meenenaar aan het werk te zien, daar dit element slechts 16 jaar oud, heel goed aangeschreven staat bij de Belgische Boksfederatie. De Langemarcknaar veel kleiner, had natuurlijk al het volk mede, daar de volksgunst zich meest open baart naar een kleinen die zich dan nog verweerde lijk een duivel in een wijwatervat. Hij was geenszins de meerdere, die slanke Pintillon. En hoe goed de repu tatie was, welke hem hier voorafging, en het regende van weerskanten slagen, gaat de Meenenaar de eerste maal neer voor 3 en dan voor 5 tellen in de Le herneming. Dit gaf een poef. Pas hernomen of het kleine, harde kloppertje ziet de zege in zijn bereik, en op een direct .is het liedje uitgezongen. De armen in kruis wordt het fatale out over zijn hoofd uitgeteld. 4) De exhibitie tusschen Vercouter en den kleinen Ossieur eerst en dan tegen den kleinen Carlier viel in den smaak van het publiek. Zelfs de managers van andere gewesten moesten bekennen dat Promotor Knockaert flinke daden stelt, in het aanleeren van zulke 'jeugdige krachten. 5) Volgde de eerste Beroepskamp en wel deze welke het meest de goedkeuring van het aanwezig zijnde pu bliek wegdroeg. Van Acker, 70 kg. Kortrijk tegen Andreas Bil, 70 kg. Meenen. Over den afstand van 10 x 2 5 oneen. Een kloppartijtje van belang, en vooral dat Bil er geen hapje aan had, maar wel de handen vol. De kamp was heel aantrekkelijk, en alhoewel Bil meerdere ma len zijn voordeel wist aan te dikken, werd hij telkens door den stoeren Van Acker ingeloopen. Vooral in lijf aan lijf bewonderden wij allerschoonste phasen, waarin de eene meer naar het gezicht hamerde, en de andere het lijf en de maagstreek beoogde. De Kortrijkzaan was bewonderenswaardig, en hoe Bil ook bij het in komen van eiken round altijd eenige punten akteerde met Van Acker op het gezicht te toetsen, haalde deze ruimschoots dien achterstand in met de maagstreek van Bil te bewerken. De Meenenaar trof een maal wat te laag en verontschuldigde zich, wat op zich zelf be toonde dat de partij heel fair betwist werd. Op het einde van den 8C round kon men bijna nog geen aftee- kening zien, en enkel nadat de puntentabel op het einde van den kamp werd opgesteld, en de zege aan Bil toegekend, wat op een verschillend oordeel werd onthaald, wist men toch dat ook te leper uiterst schoone kampen mogelijk zijn. De uitslag werd op sportieve wijze aanvaard door Van Acker, die daarmee bewees dat de fluiters ongelijk hadden. Na de poos kreeg men het Officieel Kampioenschap Liefhebbers der Beide Vlaanderen, tusschen Carlier, 52 kg., en Bert, Kortrijk, 52 kg., uitdager, over den officieelen afstand van 3x3, handschoenen 8 oneen. De Kortrijkzaan, prachtig gebouwd kereltje, komt eerst op en wordt door zijne talrijke aanwèzig zijnde supporters levendig toegejuicht. Carlier van zijn kant wordt eveneens bij zijne verschijning op een ovatie onthaald. Al seffens zit de kat op de koord, en Carlier heeft de handen vol met den aanstormenden Bert. die alles in de weegschaal werpt. Cois wordt er eerst van ver bluft, maar niettemin hamert hij er zich duchtig door. De ontduikingen van den kampioen zijn te vermelden, en Bert slaat nog al veel in het luchtledige. Daardoor komt de Ieperling lichtjes in het voordeel, daar hij van die misplaatste slagen weet gebruik te maken, om juister te toetsen. De reeksen naar het lijf van den Challenger maken ophef, en somtijds wordt het den scheidsrechter te warm. Op het einde van den kamp wordt match-nul uitgesproken, wat bij vele aanwe zigen de meening deed ontstaan dat de titel naar Kortrijk meereisde. De voorsprong, welke Bert ge beurlijk had kunnen boeken door zijne ophefmakende reeksen naar het lijf, werd door Cois ruimschoots ver goed door de ontduikingen gevolgd van juister slagen. De titel blijft dus in leper, maar opgelet. Kampioen, of het spel hangt aan één draadje. De meeting werd dan besloten met den Beroepskamp tusschen Croquette, 57 kg., leper en Mestdagh, 59 kg., Meenen. 10 x 2 8 oneen. Hier ziet men een slanke gestalte tegenover den eer der kleinen Croquette, die, laat het ons maar zeggen lijk het is, zich nog al waagt. Immers Mestdagh is de eerste de beste niet, en seffens zit het er boverarms op. Croquette, welke in gebogen houding instormt, ziet zijn spel mislukken. En Mestdagh, die het fijne van de knepen van den stiel schijnt te hebben geleerd, hamert er flink op los. Men kan zien dat deze kamp qiet lang zal duren, daar Leon ten eerste aan het feest niet is, en ten tweede daar de Meenenaar er absoluut een afdoende zege wil bewerken. In den 3" round gaat Croquette een eerste maal neer voor 3, dan voor 8 en is terug te been aan 9, maar wordt weer neergeblik semd onder de mokerslagen van Mestdagh. De manager Knockaert werpt heel wijselijk de spons, om Leon van een grooter onheil te sparen. En nu wat gezegd over de inrichting Prachtig te noemen, maar één raad. Vriend Henri, doet uwe bok sers wat vroeger wegen. Die weging, welke het pu bliek niet zag, verwekte bij vele aanwezigen wat ver veling. Indien de scheidsrechters en de vreemde bok sers niet op tijd aanwezig zijn om dit op voorhand te doen, dan zou ik die weging laten doorgaan in het publiek, en dit zou dan dus als voorafgaande aantrek kelijkheid dienen. Kortom een prachtig feestje waaraan de sportlief hebbers heel veel genoegen hebben beleefd, en dat ter eere strekt van de Boxing Club leper, die alle onder steuning verdient, en speciaal van den flinken Manager Knockaert, welke geene moeite spaart om hier dege lijke programmas op te disschen. 't Is dus te hopen dat hij door het publiek steeds even flink en zoo moge lijk nog meer zou gerugsteund worden. PUNCHING-BALL. GROOTE OPENINGSPRIJS TE YPER voor JUNIORS Zondag gaf de Ypersche Wielrijdersclub haar ope ningskoers voor Juniors, die als heel welgelukt mag worden aanzien. Vanaf 1 uur verdrong zich in de Statiestraat een ware menschenzee om de vertrekkers te zien en hunne indrukken te vernemen. Van de 76 ingeschrevenen vertrokken 63. Boudry en Browaye werden het vertrek geweigerd. Om 2.35 ure stormen deze jonge krachten, verlan gend en stralend van hoop, de baan op, als inzet van het nieuwe seizoen. In gesloten groep gaat de lc ronde al over Dickebusch, Clytte naar Kemmel en als eenig feit kan men een bandbreuk aanstippen van René Tack. Nadat de renners Yper hadden voorbijgesnord, en de groote ronde in 32 min. hebben afgelegd, wordt er voortdurend geschermutseld om de verbrokke ling te veroorzaken, maar niets helpt en we moeten wachten totdat de bandbreuken hun werk beginnen. Zoo vallen als slachtoffersMorent en Van Walleghem die nog niet in forme is en zich hard moet weren om mee te kunnen. Lacante valt in 't inkomen van Yper. Neyt en Debrock lossen op 't zelfde oogenblik, wijl Rammelaere plat valt. Voorbij 4e stad loopen Belaen, Versmissen en Jonckheere weg. maar Verschaeve en Georges komen er op nabij Dickebusch. In den klimop, na de Clytte, vinden we een groote groep op kop welke dus de leiders inliep, maar tegen Kemmel doen Vermaele, Belaen. Delchambre, Tack en Vandycke een gemeende poging en houden een 300 tal meters voor sprong tot tegen Yper, waar Capoen komt bijgespurt, korts gevolgd door Woets, Storme, Verschaeve, Depoor ter, Litière en een 15 tal anderen. In Yper zelf valt Vandycke plat en verliest zoodoende de vrucht van al zijn zwoegen. Voorbij Yper, op weg naar de Potyze, blijft Litière achter en te St Jan vinden we aan de leidingDepoorter, Delchambre, Vermaele, Belaen, Decraene, Georges, Storme, Rosseel en Verschaeve. Voorbij Sint - Jan demareert Decraene en neemt 150 meter. Truyaerts komt van in de 2° groep al over groep 1 gevlogen naar den leider, maar heeft Delchambre meegenomen en dit drietal schijnt het nu ernstig te meenen. Georges evenwel betrouwt dit niet en, na een schoone krachtinspanning, komt eveneens bij de kopmannen. Descamps geeft op en zoo beginnen we de kleine ronden, over de Voormezeele Kruisstraat, met dezelfde leiding. In Yper wint Delchambre de pre mie met een verbluffend gemak'. In groep 2, die nu volgt op 200 met., zien we altijd Storme, Capoen en Vermaele op kop. Voorbij Yper, op weg naar de Potyze, komen in de 3e ronde insgelijks Rosseel en Balduck bij De overwinnaar Albert Woets en Depoorter, tweede. gesprint Storme volgt dit voorbeeld in den bergop naar St-Jan. Vermaele doet ook een poging en, in Yper terug, tellen we 7 leiders: Decraene, Balduck, Storme, Truy aerts, Delchambre, Rosseel en Georges. Juist in 't in gaan der stad komt een groote bende bij met Capoen aan de leiding. Decraene echter demareert weerom en neemt 100 meter. Vermaele trekt bij. Intusschen ont moeten we Ingelbrecht en Litière die opgeven. Voorbij Yper ontvluchten Depoorter en Pylyser het groot peloton en, na de ruwe kasseien van den Dicke- buschsteenweg, waar velen den klop krijgen, komt Delchambre naar den kop. In de groep schijnt er geen verstandhouding te heerschen. al wordt er toch ook een harden trein gevoerd. In Yper wint Delchambre de premie en houdt bovendien prachtig stand tot na Yper, waar, tegen alle verwachting in, het einde voelen de naderen en gesteund door de aanmoedigingen' van het volk, Albert Woets bijkomt. Jonckheere en Depestel riskeeren hetzelfde na den Watertoren, zoodat ze met 6 aan de leiding zijn en alle zeilen bijzetten om den gevaarlijken Truyaerts, die op 100 meter ge naderd is, van 't lijf te houden. Zoo komen we aan de aankomst, waar de pronostieken hun gang gaan. Natuurlijk is het volk verheugd te vernemen dat de lokale renner Woets is bijgespurt en dus ook kans heeft te winnen. Midden een nooit geziene menigte wordt de spurt van verre ingezet en prachtig gewonnen door Woets, welke Depoorter, Delchambre, Depestel, Pyly ser en De Jonckheere klopt. Aankomst1. Woets Albert, Yper, 92 km. in 2 u. 25 2. Depoorter Jules, Oycke, op 1 J lengte 3. Delchambre Alois, op 3 lengten 4. Depestel, op 20 met.5. Pylyser, op 1 lengte6. De Jonckheere7. Truyaerts, op 150 meter8. Storme, op 250 meter 9. Georges Joseph, op 1 lengte: 10. Slos11. Depreitere 12. ex aequo: Pecq Joseph, Vandekerckhove, Decraene, Vermaele, Rosseel, Balduck, Verbeke en Cappoen. Eenige beschouwingen Woets heeft gewonnen als groot (mag ik wel kam pioen..., neen nog niet, 't is te vroeg... belofte is beter, maar heel zeker is het een sterke belofte. Wat meer is, de lasterpraatjes, welke valschelijk zijn rondgestrooid geweest, zijn onwaardig over de lippen te komen van mannen die wel weten dat Albert geen motos noodig heeft om hen te bewijzen dat hij dit seizoen flink in forme steekt. Ook, Bertje, een ge dacht. 't Is Zondag in Lendelede te doen en een gebeur lijke zege in dien lastig gekenden koers zou voor die Heeren een fermen kaakslag zijn. Zorg ervoor, jongen, en deze welke u nu beknibbelen zullen uwe hardste supporters wezen. Blijf ootmoedig lijk ge nu zijt, en door groot en klein zult ge gewaardeerd worden. DepoorterJules, van Oycke, kreeg de kramp korts voor den eindsprint, al moest hij toch een heele rappe zijn om Woets te kunnen kloppen. Delchambre heeft paardenwerk geleverd, maar vele nuttelooze krachtinspanningen bovengehaald. Depestel had een schoon koerseinde en van hem zul len we nog hooren. Pylyser, of de komiek van de bende, rijdt heel goed en heeft ook een flinken indruk gemaakt. Berten, wat minder getater in koers en wat meer te vertellen in den sprint, ware beter hé. maar het eerste moet ge kunnen laten om het tweede te kunnen verrichten. De Jonckheere marcheert ook flink en met Depestel in de laatste ronde reden zij heel flink. Truyaerts heeft zeker wel een daad ver richt, welke hij dit seizoen geen tweemaal meer zal doen. Immers, bij den sprong van Woets en de poging van Depestel en De Jonckheere was hij er niet bij, maar ziende dat deze wel lukten, riskeerde hij zich ook en kwam op 100 meter der zes leiders, te weten Woets, Depoorter, Depestel, De Jonckheere, Delcham bre en Pylyser, die elk om de beurt en a fond 50 meter deden. De Ruysseledenaar bleef alleen tegen die zes stand houden. Hij naderde niet, maar verachterde even min. Dat zijn nagels met koppen aan. En zoo komen we aan het voorval van den eindsprint, tijdens den welken Storme en Georges een in den weg staanden auto niet meer konden mijden en er op reden. Wijl laatstgenoemde geen letsel had bekomen, kwam Lu- cien, gekwetst uit dit spel. Daardoor Verloor het ver volg van de aankomsten veel van zijn aantrekkelijk heid en vooral dat mannen lijk Cappoen, die een flink sprintje, in 't volgende groepje gingen te zien geven, nu, die botsing en dien toeloop van volk ziende, aan stonds inhielden om verdere onheilen te vermijden. Daardoor kwam een heele bende samen toe, korts voorafgegaan van Slos en Depreitere, en waarin we Decraene, Vermaele, Balduck, Verbeke, Cappoen, Ros seel, Vandekerckhove en Pecq Joseph ontwaarden. Allen hebben flink gereden, want om Zondag aan de aankomst te vinden te zijn moest men heel goed uit de voeten kunnen. De 92 km. werden immers afgelegd in 2 u. 25 min. en zulks wil genoeg zeggen. Na dus nogmaals Woets van harte te hebben geluk- gewenscht, alsook onze andere vertegenwoordigers, die allen flink presteerden, moeten we nog melding maken van Litière, die moest achterblijven door steken in de zijde, en van Lacante, die door een val werd uitge schakeld voor de zege en lang met 300 meter achterstal op de leiders bleef rijden. De inrichting was goed geordend. De Ypersche Wiel rijdersclub heeft een aangenaam en schoon sportfeest te aanschouwen gegeven, dat door het schoon weder werd begunstigd en een zee van volk had aangelokt. Mochten we nog vele zulke koersen volgen, dit is de wensch van alle sportliefhebbers. Tot Zondag 5 April in de Statiestraat, bij de Vereenigde Sportvrienden, weze de afspraak. André. De Ypersche Veloclub bedankt hierbij in 't bijzonder den heer Cesar Mottrie, die zijn besten geleider M. G. Vanlimburg met een prachtige Chevrolette harer beschikking heeft gesteld. STAD YPER OP ZONDAG 5 APRIL 1936 om 2 i ure 's namiddags GROOTE PRIJS DER VEREENIGDE SPORTVRIENDEN voor Beginnelingen 65 kilometers (Goede baan) onder de bescherming van het Dagblad Nieuws van den Dag en de Firma Sigaretten Saint-Michel Met de welwillende medewerking van Brouwers, Bierhandelaars en alle Neringdoeners. 1000 FRANKEN PRIJZEN EN PREMIËN Verdeeld als volgt lc Prijs 150 frank en bloemtuil. 2" Prijs 120 frank. 3<' Prijs 90 frank. Verders 70 60 50 40 30 25 20 2(1 15 15 10 en 10 frank, hetzij 15 prijzen. Omloop Statiestraat, Colaertplaats, Maarschalk Fochlaan, Veurnesteenweg, Hoekje. Oude Veurnestraat, Kaai, Bruggesteenweg. Sint-Jan, Schotsch Monument, rechts indraaien naar Zonnebekesteenweg, Bascule, Meenenstraat, Groote Markt Koning Albert, Boter-, Tempel- en Statiestraten. (7 ronden). Aanzet om 2 u. aan Café Cambrinus. bij Callewaert, Statiestraat. Inschrijving vanaf 12 i uur in Café Nieuwe Sport wereld, bij Sedeyn, Statiestraat. De inschrijving wordt intijds aangevangen om op het gestelde uur te kunnen aanzetten. Aankomst aan het lokaal a A la Ville de Courtrai bij Debisschop. Prijsdeeling een half uur na den koers in «.Cafe Universel», bij Burggraeve.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 5