EDUARD DEKKERS Café d'Hollebeke adam Asphaltfabriek Asphaltwerken Asphaltproducten Gevraagd goede Meid Te koop Te Koop per occasie Te koop Goede Trekhond Te koop Schoone Toog AUTO RENAULT Te koopCrèmemachien Mme V. Pachterbeke HOBOKEN - Telef. 751.86 Uitvoering van alle Levering van alle YPERSCHE VOETBALKRONIEK Korte Yhouroutstraat, 35, YPER Allerhande KRUIDENIERSWAREN C>oifl(Mi8U voor Heeren en Damen PERMANENTEN met de Producten Lorly 3 IJzeren bedden en 1 Kleerkas Te koop per occasie 18, Boulevard Malou, 18, YPRE£* Permanente 25 fr. - 35 fr. Spécialité Papilottes Américaincs» Zondag laatst is dus de koers naar de Zon afgeloopen, n voorzeker wel tot groote ergernis der pronostiekers, met de zege van Archambaud. Le möme Maurice, be kend als een kampioen en bekwaam van te winnen, heeft de pronostiek-vennootschappen van ons land een fermen stuiver doen verdienen, want wie had er ge dacht dat Vervaecke en eerst Kint werkelijk te onttro nen waren Niemand, al moeten we er seffens bij voegen dat het de onkans alleen is die zulks bewerkt heeft. Immers, Vervaecke startte in den laatsten rit flink op kop en gezien de Turbie te beklimmen viel, en dit in de kaart was van den Meenenaar, was de zege zoo goed als zeker. Maar Vervaecke wikt en de ploeg Mercier heeft beschikt. Een bandbreuk, een val, en de plannen van de zege waren gaan varen. Nu, Frik, 't zal voor een naaste keer zijn en intusschen moeten de Franschen weer bekennen dat er met u zal af te rekenen vallen, niet alleen van zoohaast de Ronde van Frankrijk nadert maar reeds vanaf het begin van het seizoen. Hieronder geven we de uitslagen van het verder ver loop der ritten 4« rit, Avignon-Marseille, 205 km.1. Louyet Leon 2. Meulenberg, op 1 band; 3. Danneels, op 1/4 wiel; 4. Ducazeau 5. ex aequo26 rijders w. o. Fel. Ver vaecke toen nog leider. De 5e rit werd geloopen in 2 deelen Marseille-Toulon, 71 km. tegen 't uurwerk, en Toulon-Cannes, 125 km. in lijn. Het eerste gedeelte werd veroverd door Fontenay die den afstand aflegde in 2 u. 11 min. 34 sec. en de leiding van het algemeen klassement overnam van F. Ver vaecke. 1. Fontenay, in 2 u. 11 min. 34 sec.2. Lesueur, zelfde tijd 3. Puppo z. t4. Neuville, z. t. 5. Fel. Vervaecke, op 1 min. 47 sec. Aankomst te Cannes1. Danneels, 125 km. in 3 u. 56 min. 58 sec.; 2. Le Grevès 3. Louyet; 4. Kint; 5. Gardier 6. Fel. Vervaecke. Aanstonds na dezen rit werd beraadslaagd omdat de leider Fontenay voortgeduwd was geweest in de bergen door zijn ploegmaat Vietto. De 2 minuten straf, hem door de vierschaar bezorgd, lieten toe aan Vervaecke terug de leiding over te nemen en den laatsten rit aan te vangen met eenige seconden voorsprong. Twee honden vechten om een been en de derde loopt er mee heen. Dit werd hier dus nog eens bewaarheid, vermits Archambaud, gebruik makende van het onheil der lei ders, er in slaagde in den laatsten rit hunne plaats in te nemen. Cogan echter nam de individueele zege voor zijn rekening, met Archambaud als 2e en Kint als 3e, op 6 minuten gevolgd door Fontenay. Veertien minuten later kwam Vervaecke toe, moedeloos door de vele tegenslagen. Uitslag1. Cogan, in 3 u. 52 min. 57 sec.2. Archam baud 3. Kint4. Fontenay, in 3 u. 58 m. 31 sec.; 5. Croesi6. Berty7. Puppo 8. Deloor20'' Vervaecke. Algemeen klassement1. Archambaud, in 36 u. 26 m. 50 sec 2. Fontenay, 36.29.52 3. A. Deloor, 36.36.55; 4. Kint, 36.37.265. Vervaecke, 36.40.426. Lesueur, 36.42.52 7. Egli, 36.44.25; 8. Deloor G., 36.50.42; 9. Dignef, 36.52.0910. Gardier, 36.54.09. Zoodat een zege, welke Vervaecke dubbel en dik verdiende hem door de onkans tusschen de vingers glipte. Brussel-iBellaire, in eigen land en onder eigen renners verreden, werd een zege voor Grysoïle, die dus zijn veropenbaring van verleden seizoen voortzet. Uitslag1. Grysoïle, 175 km. in 4 u. 02 min.2. Brae- ekeveldt, op 1/2 lengte 3. Catteeuw, op 1 wiel4. Hen- drickx Alb., op 15 sec.5. Oeyen6. Fabris7,, Vande- pitte, op 45 sec.8. Beeckman9. Van Ighem10. Kneepkens. In het kamp der Onafhankelijken had men 2 koersen, namelijk te Wanfercée-Baulet en te Namen. In de eerste plaats was de zege voor den Sinjoor Keppens, die Jerome Dufromont en Coelaert klopte. Uitslag1. Keppens, 120 km. in 3 u. 16 min.2. Du fromont, op 1 lengte 3. Coelaert4. Paepens 5. Sam- bre6. Dumont7. Haegeman, op 35 sec.8. Gouver neur 9. Joly10. Dubois. In Namen won Pirmez, die verleden jaar ook talrijke keeren den bloemtuil naar huis mee nam, vóór den heroptredenden Demeulenaere van Gent en De Coster. Uitslag1. Pirmez, 175 km. in 4 u. 57 min.2. Demeu. lenaere. op 3 meter3. De Coster, op 1 wiel4. Kuts, op 1 wiel5. Van Simaeysex aequoKemps, Beer- naert, Verbeke, Gheens, Van Oppen, Van Herzele, Haemelryckx, Matthys, enz. Onze Beginnelingen Zondag laatst was er een prachtige koers voor begin nelingen uitgeschreven te Clercken-bij-Dixmude. Een dertigtal renners, waaronder bakkertje Landtsheere van Yper, namen er het vertrek. Vanaf de le ronde waagde Van Isenberghe een ontsnapping, de groep liet begaan, eenieder dacht dat het nog te vroeg was. Doch bakkertje ging in de 2e ronde eens aan het venster kijken, en vond de kans goed, en weg was hij, den vluchteling achterna. Na een hevige jacht kwam hij tot op een 50 tal meter van den vluchteling, doch te laat, want deze was reeds de eindmeet over. Albert moest zich met een tweede plaats tevreden stellen. Proficiat BakkertjeEn nu wellicht een eerste "Woensdag trokken Poltje Salomé en Adriaan Turck naar het sportieve West-Roozebeke. Een 40 tal renners namen er het vertrek. Poltje, die den goeden form te pakken heeft, leverde er prachtig werk en liep 3«'. Adriaan Turck had met onkans af te rekenen, hij zette een tuimelperte en moest, spijtig genoeg, opgeven. Uitslag 1. Thomas 2. Rosseel3. Salomé 4. David; 5. Clement6. Van Isenberghe. SPRINTER. (o) Uitslagen der matchen van Zondag 22-3-1936 C. S. Yper R. S. Waereghem 42 Waereghem Sp. F. C. Heyst 14 R. C. De Panne F. C. Poperinghe 11 S. K. Roeselaere St. Moescroen 41 S. K. Sweveghem F. C. Roeselaere 45 F. C. Knocke W. S. Lauwe 51 F. C. Iseghem Wevelghem Sp. 30 Tweede afdecling C. S. Yper 4 R. S. Waereghem 2 Bij geringe opkomst ging de laatste ontmpeting van het voetbalkalender door onder de leiding van scheids rechter Lefebvre. Volgende ploegen stonden in lijn R. S. Waereghem Coorevits Dhondt Vanneste Timperman Naye De Ketele Vandenbossche Declercq Vankeersbilck Bossuyt Desmet C. S. Yper: Ollivier Cherchye Vanderbauwhede Vanlimburg Rotru Gauquie Bourdeau Ververeken Deplancke Dechièvre Margonneau De lokalen winnen den opgooi en de bezoekers zetten dadelijk op en dwingen hoekschop af. Bourdeau ontzet op het gepaste oogenblik. Een samenspel onzer voor- lijn eindigt in de handen van Coorevits. Op uitschieten van Desmet moet Margonneau insgelijks tusschenko- men. Een mooie aanval onzer voorspelers wordt op een nippertje gestuit. Op inzenden van Desmet, ge beurt een misberekening bij onze achterhoede en Van keersbilck teekent met een machtig schot (het leder vloog door de netten) het eerste doel der partij aan na 15 minuten spel. Dit doel schijnt de rood-witten geprikkeld te hebben, want nu zijn zij aan de beurt om gevaarlijk op te treden. Op doorzet, past Vander bauwhede recht voor Cóorevits doel en Rotru benut tigt die gelegenheid om aan de 21» minuut gelijk te stellen. Nu schijnt onze ploeg vleugelen te hebben ge kregen, want blauw-wit heeft het hard te verduren. Op freekick door Gauquie ingezonden, kopt Ververeken in de goede richting, Michel neemt verder op maar Coorevits waakt. Op aanrukken der rood-witten schiet Michel op den paal. Rotru herneemt doch zendt op Coorevits. Ons elftal onderscheidt zich verder en leidt de meeste aanvallen, alhoewel de Gaverbeekzonen nu precies niet blijven staan, want ook zij doen gevaar lijke spelverplaatsingen. Nochtans blijven wij lichte lijk de bovenhand houden en, op aandringen onzer voorwaartsen, schiet Ollivier naar 't doel via den voet van back Dhondt en het leder belandt in Waereghem's kooi tot groote verbazing van Coorevits, die niet eens van plaats veranderde. Waereghem echter geeft zich niet verloren en valt op zijn beurt aan. Marconneau kan evenwel in hoekschop redden. Deze wordt goed gegeven door Vandenbossche, doch de bal wordt boven gezonden. Op vooruitrukken geeft Michel een gemeten voorzet aan Rotru, die voor open doel jammerlijk ne vens zendt. Nu blijven de rood-witten voor Coorevits heiligdom nestelen. Twee hoekschoppen vallen ons te nemen. Vanlimburg trekt naar doel, maar het wordt nogmaals corner. Cherchye zendt het leder prachtig boven de samengepakte spelers en Michel schiet de volée even prachtig binnen aan de 43e mipuut. 't Was waarlijk een mooi stukje voetbal dat we te zien kregen. De linksbuiten der bezoekers ontvlucht wederom langs zijn lijn en zendt rechtstreeks naar Margonneau, die op de goede plaats staat en opvangt. Daarop komt de rust met 3-1 voor Yper. Bij de herneming zijn de rood-witten eerst in werking en Coorevits mag reeds tusschenkomen op schoten van Vanlimburg en Vanderbauwhede. Het spel vervolgt dan op gematigden tred en verloopt meerendeels in het midden van het terrein. Intusschen worden wel aan vallen opgebouwd, maar zij brengen niets op of worden door de spelers verknoeid. Doch opeens schiet Waere ghem wakker en ons achtertrio moet gedurig ingrijpen. Het houdt echter stand en zendt alles terug. Een mooie gelegenheid tot doelen wordt door Vanlimburg en ver volgens door Ollivier verkeken. Op inzenden van De- smet, kopt Vandenbossche boven den uitgeloopen Mar gonneau binnen aan de 20c minuut. Nu komt er leven in de brouwerij. Waereghem ziet de gelegenheid in om gelijk te stellen en valt heftig aan. Twee hoekschop pen moeten worden toegestaan, doch ze brengen niets op. Yper heeft insgelijks het gevaar opgemerkt en trekt geduchtig ten aanval. Twee corners worden afgedwon gen, maar blijven onbenuttigd. Ollivier zendt op de lat, Michel kopt in de goede richting, Rotru beproeft ook een schot, maar Coorevits staat pal tusschen de staken en laat niets door. Men denkt dat de stand zal behou den blijven, alswanneer Vanlimburg gemeten over zendt. Michel kopt, Coorevits valt en verliest het leder, een schermutseling ontstaat voor het ledige doel, waar aan Cherchye, met medehulp van Deketele, een einde stelt daar de bal in Coorevits heiligdom verdwijnt. Da delijk daarop wordt het einde gefloten met een wel ver diende overwinning der rood-witten. Spelers, hartelijk proficiat om uwe zege die, zooals de vorige, duur moest bevochten worden. Deze puntenwinst geeft ons boven dien nog de negende plaats in de rangschikking, wat zoo slecht niet is gezien den toestand waarin wij ons vóór enkele weken bevonden. Daarom mogen wij onze mannen dubbel dank wijten, want zij hebben zich een groote inspanning moeten getroosten om tegen het afdalingsspook op te treden en het met succes uit den weg te ruimen. Hartelijk dank, spelers, gij verdient onze bewondering en waardeering voor het afgelegde werk en mochten wij toekomend jaar tijdig in goede voor waarden verkeeren om met wellukken het nieuwe sei zoen aan te vangen. 2e Afdeeling Bevordering F. C. Heyst 26 20 4 2 117 40 42 S. K. Roeselaere 26 19 5 2 88 39 40 F. C. Knocke 26 16 3 7 89 40 39 Waereghem Sp. 25 13J10 2 70 52 28 F. C. Roeselaere 26 12 11 3 47 52 27 F. C. Iseghem 26 12 11 3 56 65 27 Stade Moescroen 26 10 11 5 49 47 25 R. S. Waereghem 26 12 13 l 57 45 25 C. S. Yper 26 10 14 2 45 70 22 R. C. De Panne 26 9 14 3 55 83 21 S. K. Sweveghem 26 10 15 1 59 82 21 W. S. Lauwe 26 8 15 3 37 60 19 F. C. Poperinghe 26 7 16 3 44 86 18 Wevelghem Sp. 25 2 19 4 36 88 8 Op Paschen speelt de eerste ploeg van C. S. Yper tegen de Toe H. Association uit Londen. Een vrienden match die het zien waard zal zijn. Derde Speciaal speelt morgen een vriendenmatch te Vlamertinghe. Het Bestuur van C. S. Yper richt voor zijn spelers een kostelooze reis in naar Brussel om de match Belgie- Holland te volgen. De uitgenoodigde spelers worden verzocht hunne toetreding vóór Dinsdag 31 Maart in het lokaal of bij den secretaris, 68, Dixmudestraat, te laten geworden. NEMO. SCHOLIEREN M. S. Poperinghe 3 M. S. leper 3 Bij een prachtig voetbalweertje, gesteund door de geestdriftige aanmoedigingen van hun makkers, heb ben de twee schoolelftallen een harden strijd geleverd. Onder een storm van toejuichingen komt Poperinghe op het terrein, onmiddellijk gevolgd door leper. Beide ploegen stellen zich keurig voor de tribune en groeten. De scheidsrechter roept de kapiteins naar 't midden. Poperinghe wint den opgooi en plaatst leper tegen zon en wind. Daar is 't leder reeds aan 't rollen en we krijgen een tijdje middenveldspel. Wat een gejoel als de rechtsbuiten van leper ont snapt, mooi voorschotelt en... een achterspeler ontzet. Het spel is aantrekkelijk om volgen. Om de beurt worden mooie aanvallen gedaan maar de achterhoede is niet te verschalken. Op geharrewar voor doel jaagt een speler van Pope ringhe in eigen netten en de Iepersche supporters jubelen. Na de rust vallen de bezoekers geweldig aan en op corner wondt Nr 1 prachtig binnen gezonden.' Op hun beurt doen de 150 Poperingsche aanhangers zich gelden. De Iepersche jongens zijn onthutst, loopen verloren, - zijn vermoeid. Poperinghe is nu volop in actie en vóór leper tqt zijn zeiven komt verdwijnt het bruine monster een tweede en een derde maal in de netten. De vreugde van de winners is onbeschrijfelijk. Maar de jongens komen hun inzinking te boven en geven den portier nogmaals het nakijken en weten op 't laatste gelijk te stellen. Schoone uitslag voor beide ploegen. Brengen onze mannekens den beker mede uit Pope ringhe Ik twijfel.aan de jongens nu mijn pronostiek omver te kegelen. Al de spelers van leper missen uithoudingsvermogen en moeten athletisme doen. Hartelijk dank aan de Heeren Bestuursleden van C. S. Yper voor het gebruiken van 't terrein. J—er—JBPT—llillllli II I I —I ITfT Beste hoedanigheid. Goedkoopste prijzen. Scheren - Haarsnijden. Laatste nienwigheid Twee mises en plis kosteloos na ieder permanente. Vanaf 1 April aldaar ook nog te bekomen Alle dage VER8CHE SOEP. Adres ten bureele. Adres ten bureele. Volledig Herberggerief. alsook ploegt beetzaaimachien 172, Rijsselstr Yper. en een steekkar. Zich wenden Daniek Coppens, kolenhandelaar, 96, Bruggesteën- weg, Yper. in pitch pin, 2.80 m. lang Zich wenden bureel dezer. model 19^2 (Prima Quatre), xo H.P., ver bruikt g 1/2 liters per 100 km., zeer goeden staat, 5 nieuwe banden, 4 plaatsen (commer- ciale). Zich wenden Poperinghesteen- weg, 7, te Yper. in zeer goeden staat, 125 fr. Zich wenden, bij Vuylsteke Charles, Wateringstraat.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6