Een Woonhuis Au Luna=Park Mont=Noir Une PISCINE sur Ie Haut d'un Mout Nombreux Jeux et Attractions Openbare Verkooping 8 ALLERHANDE NIEUWS Op Vrijdag 24 April 1036 te Vlamertinghe, Yperstraat, 7. Goede Reküaam voor Yper TRABOLSPEL PINGPONG HANDBOOGSCHIETINGEN Burgerlijke Stand van Yper Gevonden en Verloren Voorwerpen LAST POST COMMITTEE Willems-Fonds Jeugdverbond DEPOTHOUDERS GEVRAAGD GOEDE DEFTIGE SERVEUSE YPER. Kaasdieven. Zondag avond, rond 11 uur, heeft een onbekende een gansche bol Hollandsche kaas, «ener waarde van 40 fr., gestolen bij Richard Anne, in de Statiestraat Van uit de gelagzaal, die nevens <len winkel gelegen is, zag men een vooruitgestoken arm en een hand de bol kaas naar zich toetrekken, doch meenende dat men enkel met een grappenmaker te doen had, gaf men er niet aanstonds veel aandacht op. Wat later echter stelde men de verdwijning van de kaas vast, doch van den dief was er nergens geen spoor meer te ontwaren. Dinsdag werd in dezelfde straat opnieuw een derge lijke diefte, doch met een nog veel grootere stoutmoe digheid gepleegd. Rond 9 u. 's avonds werd de deur van den kaaswinkel, uitgebaat door M. Grimmonprez, geopend. Op het gerinkel der bel kwam men dadelijk naar voor om den klient te bestellen, dóch in den winkel, waarvan de voordeur was blijven openstaan, bevond zich niemand en alles wat men zag was de ledige plaats waar zooeven nog 11 kg. gruyère kaas, eener waarde van 330 fr. gestaan had. Op straat was er evenmin iemand te zien, zoodat men er uit mag be sluiten dat de dief zijn slag goed heeft weten voor te bereiden en het gunstigste oogenblik heeft afgewacht om ongezien en zoo gauw met zijn zwaren buit te ver dwijnen. Voor beide gevallen werd er een klacht ingediend bij de politie, die een streng onderzoek instelde. Singer, Huis van vertrouwen, Het zal u niet berouwen Hier uw gerief te koopen. Gaat dan niet verder loopen. Uw machine is gewaarborgd Als g'u een Singer bezorgt. Ze zijn altijd de beste, Singer zorgt voor de reste. Alle herstel wordt hier gedaan, Gij moet op een ander niet gaan. Hier te koopolie en garen, Centimeters, naalden, scharen. Singer werkt ook met elektriek, Sommigen vinden dat komiek. Machienen voor alle werken, Singer maar geen ander merken. Singer vindt g'in alle steden, In Engeland, ook in Zweden. Zij zijn van Engelsch fabrikaat 't Is Singer die er borg voor staat. Altijd dezelfde. De reeks diefstallen, waarmede de genaamden Vanmaele Hector, Carrein Achille en Godtschalck Edmond, waarvan wij hier vroeger reeds zoo dikwijls de gelegenheid hadden te spreken, hun geweten bezwaarden, vergroot van dag tot dag. De Heer Van Sevenant, adjunct-politiecommissaris, die de moeilijke taak op zich genomen heeft eens na te gaan wat die kerels zooal hebben misdreven, slaagt erin steeds nieuwe, bezwarende feiten te hunnen laste te ontdekken. Zoo heeft hij hen een diefstal kunnen doen bekennen welken zij in 't begin van December laatst bij Ugille Pierre, wonende aan de Kruiskalsijde, gepleegd had den. Daar hadden zij drie konijnen ontvreemd en ze nadien aan een goeden prijs weten te verkoopen. Op 't einde van Januari zijn Godtschalck en Van maele eens, rond middernacht, al over den afsluitings muur binnengedrongen in het kolenmagazijn van M. Van Overstraete, gelegen aan de Kaai. Daar hebben zij de stoof aangestoken en er lekker geslapen, doch "s morgens, vooraleer de plaats te ruimen, vergat Van maele niet een vest en impermeable, welke een werk man daar gelaten had, mede te nemen. Diezelfde Vanmaele, die vroeger nog een paar dagen in dit magazijn gewrocht had, wist er tijdens zijne korte aanwezigheid vier kolenbons van den Openbaren Onderstand achter te houden. Aan de behoeftigen die met den bon kwamen, leverde hij de kolen doch be hield de bon voor zich. Later verkocht "hij twee dezer bons en wisselde de twee andere met zijn maat Godt schalck die er hem een kleedingstuk voor gat Het onderzoek ten laste van dit trio duurt nog steeds voort en wie weet wat het nog al aan het daglicht brengt. Crisis en behaagzucht zouden niet kunnen samengaan zoo de verfstoffen Coloro niet beston den. Een oude kleurstof wordt nieuw. Kiest uit de groote verscheidenheid van mooie kleuren. Gij zult verrukt zijn over de verfstof Coloro. Ruitenbrekers. Deze week bestatigde men dat ver scheidene kleine ruiten der Halle, op de Vandenpeere- boomplaats, langs den kant van St Maartenskerk, ge broken waren. Dit is het werk ofwel van kinderen, of wel van gemeene rekels die er hun vermaak in vinden met steenen te gooien en een anders eigendom te be schadigen. Dergelijke daden zijn grootelijks af te keu ren en kunnen daarenboven met zware straffen ge straft worden. Studie van den Notaris A. Van der Meersch te Yper. om 2 l/2 ure namiddag zeer stipt, in de Gehoorzaal van het Vredegerecht, Paleis van Justicie, Groote Markt Koning Albert te Yper, iéén zitdag, van MET ERVE EN LAND groot 3 aren 5o ca. Gebruikt door de medeverkoopers, de echtgenooten Jéiómé Vanaeker Pieters, on- vergeld tot één maand na den overslag. UNIQUE AU MOIVDE Location de Maillots Cabines Maandag a. s., 30 Maart, te 8 u. 45, zal M. FRANZ SABBE, advocaat te Yper, voor de micro van het N.I.R. (vlaamsche golflengte), spreken over Yper. De Ypersche radioliefhebbers worden dringend aan gemaand naar deze belangrijke voordracht te luisteren. Match Postje - Bascule Veel volk in de tra van de Statie 't was immers een match waarvan de inzet van aangelegenheid was 't ging er om te .weten of het punt en de beker door het Postje zouden behaald zijn, ofwel of er nog een partij zou moeten gespeeld worden om den kampioen aan te duiden. Laat het ons maar aanstonds zeggen dat het Postje de match en den beker won. Proficiat aan den spel leider, heer Noyez, proficiat aan al de Postjebolders, want zij hebben allen om ter best gespeeld. Hun ploeg heeft waarlijk het best en het sterkst gespeeld van al deze die voor 't kampioenschap ingeschreven waren. Zij speelden met meest vertrouwen in hunne kunde en in hunnen spelleider. Proficiat ook aan den voorzitter en aan al de mannen van het Postje. Wat nu gezegd van de match Het Postje nam van meet af den- voorsprong en be hield hem gedurende geheel de match. Altijd bleef het om zeggens met den zelfden voorsprong, 't zij het dubbel bollen van zijnen tegenstrever. Zoo zagen wij 4-11 dan 12-22 om te eindigen met 16 tegen 25. Zooals wij het reeds zegden, het Postje bolde best. De Basculemannen hadden eenige bollen meer kunnen behalen, maar het lot was hun niet voordeelig en zij konden ook min dan hunne tegenstrevers gebruik ma ken van de goede gelegenheden die zich voordeden om een goed getal bollen aan te teekenen. Zij speelden toch een schoone match, maar het Postje was hun de baas. Ziehier de rangschikking na deze match Matchen Bollen gesp. gew. verl. geh. verl. Postje 4 4 0 100 69 Bascule 4 2 2 87 89 Coo 4 2 2 87 91 Statie 3 1 2 64 68 Cercle 3 0 3 54 75 Toekomende week in de Bascule, match Statie-Cercle. Zal de Cercle er in gelukken zijn eenigste punt van 't seizoen aan te teekenen of zal de Statie de match winnen In dat laatste geval kan zij nog de 3e en mis schien wel de 2e plaats van de rangschikking innemen, 't zal afhangen van het getal bollen dat de Cercle zal behalen. Samedi 28 mars 1936, a 18 heures, en l'Hötel Splen did et Britannique, Grand'Place, Tournoi triangulaire entre les équipes de La Panne, Poperinghe et Ypres. Deux magnifiques coupes sont offertes par l'Hötel Splendid et Britannique. AAN DE LIGGENDE PERS Zaterdag 28 Maartom 6 uur stiptVRIENDEN- SCHIETING, bij Omer Vanden Berghe, in 't Ganzeke. ZONDAG 29 MAART 1936 Om 2 uur: VLAMERTINGHE, bij Camiel Hahn, Oppervogel50 fr.twee zijdvogels, ieder 25 fr. twee kallen, ieder 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13.50 frank. Zooveel vogels als schutters. Einde rond 6 uur. Om 2 i uurBIZET, bij Emile Pallade Oppervogel: 80 fr.twee zijdvogels, ieder 40 fr.twee kallen, ieder 20 fr. en 45 kleine vogels van 12 fr. voor 50 schutters. Inleg 15 fr. Einde rond 6 uur. MAANDAG 30 MAART 1936 Om 2 uurYPER, in 't Ganzeke, bij Omer Vanden BergheOppervogel 80 fr. 2«' oppervogel 20 fr. twee zijdvogels, ieder 40 fr. twee kallen, ieder 25 fr. en 55 vogels van 15 fr. voor 60 schutters. Inleg 18 fr..— Boven de 60 schutters al vogels van 17 fr. - Geen aftrek. AANSTAANDE SCHIETINGEN Zondag 5 April: GHELUVELT, (staande pers). Maandag 13 AprilDICKEBUSCH, id. Zondag 26 AprilYPER-HOEKJE, ld. van den 21 tot den 27 Maart 1936 GeboortenVanhaverbeke Daniel, Dickebuschsteen- weg, 41. Dethoor Roger, Poperinghesteenweg, 143. - Malfait Roland, Hoornwerk, 59. Verleure Suzanna, Poperinghesteenweg, 25. Coulier Mare, Elverdinghe- straat, 9. Beun Gilberte, Grimminckstraat, 4. HuwelijkenFiers Raoul, meester-pasteibakker pn Waterbleij Julienne, z. b„ beiden te Yper. Renard Charles, varkensslachter, te Avelin (Noord Frankrijk) en Vanlerberghe Alixia, z. b^ te Yper. OverlijdensLeleu André, 3 j. en 10 m.. scholier, Lange Thouroutstraat, 25. Voisin Juliana, 79 j„ z. b„ echtg. Logie Julianus, Neerstraat, 15. Vanderljelst Alphonse, 57 j-, Staats gepensionneerde, echtg. Simoens La ure, Zonnebekesteenweg, 3. Deleu Phara'ildis, 50 j., huishoudster, wed. Van Exem Valère, Poperinghe steenweg, 1. Blomme Pharaïlde, 55 j., z. b., wed. Deforce Hendrik, Poperinghesteenw., 8, (van Cachtem). HuwelijksbeloftenGeorgius Van Lerbeirghe, hulp werkgeleider, te Yper, en Joanna Mollemans, z. b„ te Oostende. Emile Lepers, gemeentebediende, te Tour- coing en Rosanna Gadeyne, te Yper. Gevonden. Donderdag 19 Maart, door M. Tegethoff Auguste. Kauwekijnstraat, 13, een damesarmband met beginletters, die op gemeld adres ter beschikking der eigenaarster gehouden wordt. Vrijdag 20, door M. Haghebaert Maurice, een huis deursleutel. Zaterdag 21, door M. Verslype Gerard, een electrische- lamp. Zondag 22 is bij M. Sedeyn Cyrille, Bruggesteeijweg, Nr 126, een hond, soort rattenpakker, toegekomen en. mag aldaar teruggehaald worden. Donderdag 26, door M. Ossieur Henri, brievenbestel ler, een bruin lederen handschoen. In de Paterskerk, door Mevr. Moenaert Marie, Door— gangstraat, 4. die de voorwerpen ter beschikking der eigenaars bewaart, een paar lederen kinderhandschoe nen en een geldbeugel. Op de vestingen, door M" Daelemans Anna, Elver- dinghestraat, een dameshandzakje bevattende eenzel- vigheidskaart op naam van M° Coppin Anna, Sint- Jacobstraat, 39, alsook tal van kleine voorwerpen en wat pasgeld. De eigenaarster mag zich op gemeld adres aanbieden. Verloren. Donderdag 26 Maart, door M. Estaquier." Georges, tusschen Brussel-Rousselare-Yper, een volle dig reservewiel van auto. Le Conseil d'Administration du Last Post Com mittee association sans but lucratif, a l'honneur d'in- viter les membres a l'assemblée générale statutaire qui se tiendra le Jeudi 2 Avril 1936, a 17 h., en l'hötel de- ville. De beheerraad der vereeniging zonder winstgevend doel «Last Post Committee» heeft de eer de leden uit te noodigen ter jaarlijksche statutaire vergadering die- zal gehouden worden op Donderdag 2 April 1936, om 17 uur, in het stadhuis. In alle steden van Vlaanderen hebben jeugdverbon den zich bij de gewone afdeelingen van het Willems- Fonds aangesloten met het doel zich door samenwer king en persoonlijke studie te bekwamen. Het Iepersch Jeugdverbond van 't "Willems-Fonds wil niet onderdoen in degelijkheid bij welk gelijk namig verbond ook. Zijn tweede feest, dat een groot succes moet en zal worden, zal plaats hebben op heden Zaterdag, te 8 uur, in Concordia. Op den feestwijzer komen voor: een zeer kluchtige- operette: «DE DUIVEL OP DE KOSTSCHOOL puike, muziek-intermezzo, onder de leiding van den Heer J. De Cadt, en schoone oefeningen in de Chore- graphie. Een danspartijtje sluit den avond. De Heer Durnez heeft de leiding op zich genomen- van de smakelijke en allervroolijkste operette. Algemeene ingang3 frank. De trouwe bezoekers der feesten van 't Willems- Fonds en van de tooneelvertooningen der Vlaamsche Ster, zullen er aan houden deze prachtige vertooning te gaan toejuichen. De Ypersche Centrale Brouwerij, 98, Dicke- buschsteenweg, te Yper, vraagt Vertegenwoor digers voor den verkoop harer bieren, in de arrondissementen Veurne-Dixmude-Ieper. Schrijven of- zich wenden ten bureele der ge zegde brouwerij. Dépot met deel verplichte klienteel over te- nemen te Langemarck. Prachtige woonst met kelders en magazijnen ter beschikking. Zich-: wenden Ypersche Centrale Brouwerij. Haastig gevraagd eene 17 tot 25 jaar, fransch-vlaamsch kennende, voor- te helpen in Café en keuken. Goed" loon. Zich aanbieden Café Restaurant Karpel, Markt,- Thourout. MARKTEN MARCHÉS Yper 21 Maart Kortrijk 23 Maart Rousselare 24 Maart Veurne 25 Maart Poperinghe if Maart Tarwe de 100 kilog. Fromeut les 100 kit 105,50 V' 86,00 106,5» 107,00 102.00 105,00» Rogge id. Seigle id. 72,50 71,00 77,00 75,0» Haver id. Avoine id. 91,00 91,00 89,00 88 50 85,0» Aardappelen 100 k. Pommes de Terre 41,50 55,00 55,00 58 00 50 00 Boter de kilogram Beurre le kilo 21,00 21,00 19,50 20 50 18,50» Eieren het stuk (Eufs la pièce 0 43 0 37 0 34 0,34 0,33- Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. 1935 verkoopers koopers 2!5- 20»

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 8