2 fer Hullaert, deze oude lokale nijverheid tracht in eere te houden. Niet alleen zijn de meisjes zeer handig met de vingers om de boutjes door elkaar te doen vliegen, maar zij bezitten een mooie stem die voor de bezoekers een verrassing is, alswanneer zij een oud spellewerksterslied derd te zien wat al schoons hier ter stad vervaar digd wordt. Op het einde van den gang ziet men de firma Toussaert, de oudste der stad, hare voortreffe lijke dranken het publiek aanbevelen. De lief hebbers van fijne wijnen weten dat zij daar Nu komen wij aan den stand der Regie van Telegraaf en Telefoon, die immer hare welwil lende medewerking verleent tot het welgelukken der Handelsfoor. Deze stand, alhoewel een ge heel vormend, was in drie deelen onderverdeeld. Eerst werd aan de publiciteit der telefoonboeken De Stand der schilderklas van de Ypersche Nijverheidsschool Een deel van den Stand van M. André Wackenier, Cartonstraat, 21, Yper LeeraarM. Prosper Degroote. Marmeren Schouwen. eene bijzondere plaats gegund. Verder was er een plaats voorbehouden aan de toestellen der middelbatterij en eindelijk een plaats voor de toestellen der lokale batterij. Dit onderscheid werd opzettelijk gemaakt, omdat de abonne menten in het eerste geval 112 fr. 50 en in het tweede enkel 93 fr. 75 per kwartaal kosten. Dank aan een hardnekkige en weldoorgevoer- de propaganda, neemt het gebruik der telefoon in onze streek met reuzenschreden toe, zooals zulks den toeschouwer door de voorhanden zijnde sta tistieken wordt getoond. Het nut en gemak van de telefoon is dus bewezen en het inrichten van dezen stand zal de leuze bewaarheid maken Alles per telefoon. Proficiat aan de heeren Le- clercq en Janssens De ruime speelzaal binnentredende, wordt het oog door een onverwacht schouwspel ge troffen. Het is de stand van de Ford Motor Cle, waarvan de heeren Devos Dewanckel de offi- cieele verdeelers zijn voor Yper. In dezen stand, die een buitengewonen bijval geniet, kan men de verschillende modellen Ford bewonderen, voor zien van den vermaarden acht-cylinder motor in V. Een gansch doorsneden chassis laat aan het publiek toe de werking van den motor te volgen alsook na te gaan hoe de olieverkoeling binnen in een V-8-motor geschiedt. Daarnevens is een stand-motor 8 cylinder opgericht waarvan het personeel der firma Devos Dewanckel den eenvoud van het opstellen en uitnemen laat zien, door alle twee uren een demonstratie-ineenzet ting te geven in een tijdruimte van 10 tot 12 minuten. Men bewondert nog de H cylinder, 7 P. K., de stevige vrachtwagens met 8 cylinders motor in V en de tractor Fordson. Om deze mooie verzameling te sluiten wordt de levendige belangstelling van het publiek op gewekt door de laatste uitvinding van Henry Ford, namelijk de vermaarde Lincoln Zephyr met zijnen 12 cylinder motor in V, een waarlijk prachtig rijtuig. De firma Devos-Dewanckel heeft hier een machtige reklaam verwezenlijkt en dient om haar durf en wilskracht van harte gelukge- wenscht. Om naar de Gymnastiekzaal te gaan, doorloo- Een deel van den Stand Ford Officieele verdeelers voor Yper Garage Devos en Dewanckel, Maarschalk Frenchlaan. den aanstaanden zomer aan te kondigen door het tentoonstellen van zijne campingtenten, zonne schermen, rustbedden voor toeristen, enz. Ook een schoone verzameling der laatste modellen regenschermen kan hier bezichtigd worden. In een woord een heel mooie stand. pen wij de speelplaats waar de heer Bouten ijzeren banken, stoelen en tafels voor terrassen en lusttuinen heeft tentoongesteld, die zeer ste vig en sierlijk gemaakt zijn. De stand der Gas- en Electriciteitsmaatschap- pij is, zooals vroeger jaren, naar een machtig en hunne gading kunnen vinden. In de volgende groote zaal worden de blikken aangenaam gestreeld door de prachtige spiegels van het huis Cherchye-Bonte, dat een mooie verzameling ervan door de bezoekers laat bewon deren. Ook de producten in marbrite, welke dit huis uitstalt, zijn zeer keurig en schoon afge werkt. Daarover heeft de vertegenwoordiger van het huis Quaghebeur, de heer De Cadt, een stand op gericht van de modernste muziekinstrumenten, pianos enz. welke zooals altijd bij het publiek een grooten indruk verwekken. Deze zaal verlatende, ziet men een welbekende Een deel van den Stand Ford Officieele verdeelers voor Yper Garage Devos en Dewanckel, Maarschalk Frenchlaan. ten gehoore krijgen. Wij kunnen vervolgens eene heele verzameling keurslijven bewonderen, tentoongesteld door het huis Vercruysse. Deze corsets, merk «Le Com- pressif verzekeren aan het zwakke geslacht de sierlijkste vormen. Verder heeft de heer Dedulle eene mooie re klaam opgehangen voor een merk-chicorei, de Ypriana Lux geheeten, welke te Yper wordt vervaardigd en die door haar geurigen smaak en fijne hoedanigheid er veel toe bijdraagt om voortreffelijke koffie te maken. In de benedenzaal gekomen vindt men den stand van den heer Wackenier André, welke prachtige marmeren schouwen, in zijne werk huizen vervaardigd, tentoonstelt. Door de fijne afwerking en sierlijke vormen hebben zijne pro ducten veel bijval. In dezelfde zaal stelt de heer Decadt Charles de bekende naaimachienen Phaff ten toon, wel ke door hoedanigheid en prijzen met welslagen de mededinging kunnen doorstaan. Verder bemerkt men een belangrijken stand meubelen van het huis I. Dehaene en Zonen. Deze meubelen, eigenhandig gemaakt, munten vooral uit door hun stevigen bouw en hebben veel beziens. Daarna bewondert men de naaimachienen merk De Anker tentoongesteld door M. Ver- doene. Als laatste nieuwigheid stippen wij aan de nieuwe Zig-Zag, die door de verschillende toepassingen in hare werking een meesterwerk is van techniek. De heer Eric Deraedt stelt, zooals immer, zijn vermaard rijwiel Ratly ten toon, dat door de ren ners immer zeer wordt gezocht en gewaardeerd. In de naburige zaal heeft de meubelfabrikant Titeca-Doom eene mooie verzameling meubelen tentoongesteld, die door hunne onberispelijke af werking, billijke prijzen en duurzame grondstof fen zeer in den smaak vallen van het publiek. Een nieuwe nijverheid welke zich ter stad heeft gevestigd, namelijk de ververij «Teintu- rerie de la Poste maakt hier een belangrijke reklaam om hare werking aan het publiek ken baar te maken en er de hoedanigheid van te laten waardeeren. Heel zeker heeft deze firma machtige reklaam verwezenlijkt. De heer Dewilde-Desmedt, de gekende kunst smid, stelt hier de schoonste specimens van zijn handenarbeid ten toon. Welke prachtige uitvoe ring van kunstsmederij. Men is waarlijk verwon- teekening, de reklaam verbeeldende van de Brouwerij Vermeulen—Meynne welke zoo gun stig gekend is om den fijnen smaak en de zui verheid harer producten. Voor de ingewijden is zulks niet te verwonderen, daar dezen weten dat de bieren dezer brouwerij gemaakt zijn volgens de Engelsche methode. Wij zijn thans aangeland in den stand van den heer Mattan, die zijn best heeft gedaan om

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 10