grootsch plan opgevat. De maatschappij heeft noch moeite, noch kos ten gespaard om ons, elk in zijn kader, de moder ne apparaten voor de keuken, de wasch, de bad kamer en de verwarming voor te stellen. De Bestuurders en het personeel der maat- zeer snel om in gang te steken. De Oldsmobile 6 en 8 cylinders is een der vol maaktste rijtuigen der wereld en de verkoop ervan is verviervoudigd sedert 1933. De bewonde raars van dit rijtuig zijn verrukt over zijn voortreffelijken bouw, hydraulische remmen. De vrachtwagen Fargo volledigt de reeks rij tuigen Chrysler. De verschillende modellen van 1 tot 4 ton draagvermogen geven voldoening aan de zindelijkste verbruikers. Fargo is immers een Chrysler product en dit is de borg van zijn naam. Stand der welbekende firma Barco waarvan de toestellen vervaardigd zijn in hare werkhuizen te Poperinghe. Stand van M. P. Vanderghote, Zonnebekesteenweg Verluchtingstoestellen voor fokkers en landbouwers. schappij bewijzen ons welke groote besparing van geld, tijd en werk er in het huisgezin kan verwezenlijkt worden door het aanpassen van gas en electriciteit. Zeer aantrekkelijk en belangrijk is deze stand en zonder twijfel zal de krachtinspanning, waar van hierboven gewaagd wordt, goede vruchten dragen. De afdeeling der tentoonstelling in de Middel bare school eindigt met een bezoek aan de zaal waar de talrijke en mooie prijzen voor de koste- looze tombola zijn uitgestald. Bij het bezien van al deze schoone en nuttige voorwerpen, uit menig bezoeker den wensch een goed nummer te mogen bezitten. De ruime zaal der Hallen binnentredende wordt het oog onwederstaanbaar geboeid door den machtigen stand der General Motors, waarvan de heer Cesar Mottrie de officieele verdeeler is. Niets dan de interesten inziende harer talrijke clienten heeft de General Motors getrouw hare politiek gevolgd van vooruitgang en verbeterin gen en stelt ons hier eene verzameling wagens ten toon welke wedijveren in schoonheid, flinken bouw en voortreffelijkheid. Wij zien vooreerst de Chevrolet 6 cylinders, een der meest volmaakte rijtuigen, waarvan het gebruik door den zakenmaker zeer toeneemt. Zijne onafhankelijke voorwielen, model Lux en Imperial, bouwtrant Fisher, met verluchting stelsel, maken er een voortreffelijken wagen van, niet alleen door zijn billijken prijs maar ook door zijn krachtvermogen die de rijtuigen van grooter paardenkracht evenaart. De luchtremmen verze keren daarenboven eene groote zekerheid aan dit rijtuig. De Opel 4 en 6 cylinders, gemaakt volgens het systeem van een groot rijtuig, maken langzaam maar zeker hunnen weg door de wereld en zijn Eene bijzonderheid Welke dit rijtuig kenmerkt is het volkomen verweer tegen koude, warmte en geluid. De Buick 8 cylinders, waarvan de faam niet meer te maken is van kwaliteit en onderschei ding, trekt de aandacht van alle sportliefhebbers door haar modernen bouwtrant en het gevoel van zekerheid welke zij inboezemt. Deze stand strekt ter eere van den heer Cesar Mottrie, welke door zijne krachtinspanning veel heeft bijgedragen tot het succes der foor. Daarnevens stelt de heer Cesar Van Marcke, de vermaarde electricien, zijne voortreffelijke batterijen Tudor ten toon, alsook zijne laatste nieuwigheden in verlichtingstoestellen. Voor de belanghebbenden is deze stand zeer belangwek kend, daar wij zien dat deze firma bijzonder goed uitgerust is tot het herstellen en hernieuwen van batterijen, magnetos en dynamos voor autos. Daarnevens bevindt zich den stand van den heer Joseph Vandamme, garagist, Maarschalk Fochlaan, die een merkwaardige verzameling materiaal tentoonstelt voor herstellen en onder houden van autos. Nieuwe tijden stellen nieuwe eischen en al- zoo komt men tot het besluit dat de steeds nieu we uitvindingen de garagisten dwingen zich het modernste materiaal aan te schaffen. Wij leeren in zijn stand dat de heer Vandamme steeds voor zien is van wisselstukken voor alle automerken. De bekende naam van den heer Comijn, Regom Pneu, trekt vervolgens de aandacht der bezoe kers. Deze firma heeft een goede faam verwor ven door hare voortreffelijke auto- en luchtban den en om de kundige manier waarop zij de herstellingen van bovengemelde banden uitvoert. Voor de eerste maal heeft de auto Chrysler Plymouth hier hare verschijning gedaan. Deze prachtige rijtuigen worden tentoonge- Benevens deze prachtwagens vinden wij er ook de kleinere rijtuigen van het wereldberoemd merk Peugeot, die terecht als de beste der kleine rijtuigen betiteld worden. De nieuwe Peugeot 402 bezit, benevens haar groote snelheid, een onberispelijke wegvastheid en de vermaarde type 301 is het rijtuig van langen duur, het ideaal voor den zakenman, goedkoop, van gering ver bruik, kleine taksen enz. De heer Vandamme heeft veel succes geoogst en machtige reklaam verwezenlijkt. Wij komen aan den stand der Gebroeders Van- derbouwhede, Garage Nationaldie het mooi rijtuig Imperia tentoonstelt. Dit rijtuig heeft een voortreffelijken bouwtrant en door zijn toe gepast systeem van trekvermogen langs voren het rijtuig, heeft het een bijzondere vastheid op de baan en een tot heden ongekende zekerheid in de gevaarlijke baanbochten. Zelfs bij gladde banen is het uitslippen van het rijtuig vermeden door het stelsel waarvan hooger is gesproken. In denzelfden stand wordt de be kende Diesel motor tentoongesteld, waarvan de bijzonderste eigenschappen zijn bezuiniging van brandstof mazout eenvoudige verzor ging en uitsluiting van brandgevaar. Deze stand is zeer merkwaardig en wordt druk bezocht. Vervolgens trekt de overgroote stand der Ge broeders Stevens de aandacht. Men ziet er de nieuwste landbouwmachienen. De gebreveteerde Raap- en Beetmolen Rapide de Vleeschauwer wordt er zeer opgemerkt. Men bemerkt in dezen stand een automatisch zekeringstelsel welke de volgende eigenschappen bezit Bij het doorbranden van zekering moet men den electrieker halen voor de herstelling. Bij het afschakelen van een automaat kan de herstelling gedaan worden door gelijk wie. Men Een deel van den Stand van M. Cesar Mottrie, 30, Maloulaan, Yper Officieel Verdeeler van de General Motors Continental. Het steld door den heer Gustave Vandamme, gara- Stand der Etabl. Fr. Hoflack, 63, Rijsselstraat, Yper Radios Radiobell. door de gebruikers ervan zeer geprezen, is een zeer goedkoop rijtuig zoowel van prijs als van onderhoud en wij leeren uit de statistieken dat de werkhuizen Opel gedurende het jaar 1935, honderd duizend rijtuigen vervaardigd hebben. De Pontiac 6 en 8 cylinders heeft hare persoon lijkheid. Het is een groot rijtuig, goedkoop, car rosserie Fisher, uitmuntend uitgerust, onafhan kelijke voorwielen, verluchtingstoestel, geblin deerde kap, zeer soepel van bewegingen en gist, Statiestraat, 27. Wij bemerken er den voor uitgang der firma Chrysler sedert haar dertig jarig bestaan, onder meer de hydraulische rem men toegepast sedert 1928, de vlottende motor, de aangebrachte klepstoelen, de aërodynamische vorm der carrosserie en bijzonderlijk het Over drive stelsel waarvan Chrysler de uitvinder is en die hem aan de spits der autonijverheid nader- brengt. hoeft slechts op een knop te duwen en de her stelling is gedaan. Een zekering is allesbehalve bedrijfselbaar om dat het geene kortstondige overbelasting toelaat, terwijl een automaat eene overbelasting toelaat van 80 gedurende 3 minuten, een lichte over belasting van 10 gedurende 40 minuten (Ther mische schakelaar). Deze inlichtingen worden toegepast bij het gebruik van motoren en verlichting.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 11