Htie ^owvuiAe irwcte peéó Kosmos Tourisme FL. VAN DE VOORDE FL. VAN DE VOORDE KOSMOS TOERISME 26, Groote Markt Koning Albert I YPER - Tel. 515. Prijzen voor de Tombola 31, RUE AU BEURRE - YPRES 3 1, BOTERSTRAAT - YPER Zooals voorgaande jaren kende de stand der Gebroeders Stevens veel succes. Men bemerkt vervolgens de kneedmachien Pratiquetentoongesteld door den heer R. Vandevyvere, vertegenwoordiger van M. A. Bos- suyt, Harelbeke. Deze kneedmachien, wier wer- Daarnevens zien wij den stand der Firma Francois Hoflack en Zoon, die de voortreffelijke velos en motos Salvator tentoonstelt en die een Ypersche nijverheid is. Verder laat de vermaarde Radio Bell, vervaar digd door Bell Telefoon, de meeslependste melo- 't natioKÉC 1 IV^hlldi tWI'LW ITt. 450*" "ifffe B Stand van de Garage National Van der Bauwhede Gebroeders Hondstraat, 29, Yper Autos Imperia. king het publiek kan nagaan, is zeer doelmatig opgevat en de lange lijst bakkers, die zich dit systeem hebben aangeschaft, geeft ons de ver zekering dat zij haar faam ten volle verdient. Stoven, stoven, altijd stoven merken wij op in den voornamen stand van den heer André Ste- vens-Vandermarliere. Het product Tamines Mixte is verwonderlijk van maaksel. Het is de immer brandende keukenstoof welke 's morgens door de huisvrouw niet meer moet aangemaakt worden, daar zij met een geringe hoeveelheid kolen twee tot drie dagen kan doorbranden. Men ziet er nog de voortreffelijke Surdiac ïn alle grootten en alle mogelijke modellen. Deze stand is zeer graag bezocht dóór het pu bliek, want hier heeft men de overtuiging dat het aangename met het nuttige kan gepaard worden. Nevens deze uitstalling ziet men dén stand van den heer Holvoet Alois, welke een mooie verza meling velos en tróttinetten, door hem zelf ge maakt, tentoonstelt. Wij bemerken er de trót tinetten n° 6 met velobuizen, alsmede de cyclette met pedaal en dubbel transmissie welke zeer vernuftig zijn samengesteld. Het kleine volkje ziet begeerig naar al dat schoons en drukt de hoop uit dat Sint Maar ten toekomende maal daar eens zou gaan kijken. Enkele werken van de klas van boetseeren der Ypersche Nijverheids school. Leeraar M. Camille Cornillie. Men ziet nog verder de waschmachienen Malfa en de wringers Falda welke zeer schoon zijn en billijk in prijs. De beroemde Singer Naaimachienen zijn ver der tentoongesteld door haren plaatselijken be stuurder, M. A. Baert, die zich beijvert om het publiek alle nuttige inlichtingen te geven. De laatste nieuwigheid is de naaimachien 206 Dl Point Zigzag, welke voortreffelijke eigenschap pen bezit en door stielmannen zeer wordt opge merkt. diën hooren en wordt met welgevallen door het publiek bewonderd. Een tentoonstelling van tot nu toe nog niet geziene toestellen trekt de aandacht van den be zoeker. Het zijn de verluchtingstoestellen van de firma A. Everard, Brussel, tentoongesteld door haar vertegenwoordiger M. Pierre Vanderghote, die aan de zeer aandachtige landbouwers uitleg gingen verstrekt over het verluchten hunner stallingen waardoor vele ziekten bij het vee kun nen vermeden worden: Daarnevens bemerkt men den stand van het huis Gustave Timmerman, welke grafzerken ten toonstelt die door de fijne afwerking en geringe prijzen door de belanghebbenden met aandacht worden gadegeslagen. Ypriana, symbolisch woord, is de naam der afroomefs die de heer Durnez tentoonstelt. De voortreffelijkheid dezer producten, hier ter stede vervaardigd, is hlorti 'bekend en voorzeker zal de reklaam hier verwezenlijkt de verkoop ervan nog doen aangroeien. De vermaarde werkhuizen Vansteenkiste, ijzer gieterij hier ter stede gevestigd, stellen vervol gens een merkwaardigestroopresmachien ten toon welke door de kenners als zeer practisch i opgevat voorkomt. Verders ziet men een heele verzameling gegoten stukken, welke bewijzen dat men hier alles kan laten gieten wat men noodig heeft en het dus overbodig is zich elders te wenden. Naast dezen stand bevindt zich een uitstalling baksteenen der Firma Vanderghote Donck, die door hun schoonen vorm en duurzaamheid als de beste der streek bekend staan. Men bewondert er nog de gevelsteenen gemaakt te Ryckevorsel Sas. Ook worden deze producten door de bouw- lustigen zeer opgemerkt. En ten slotte eindigt ons bezoek in de dertiende Handelsfoor met het aanschouwen van den stand van den heer Firmin Valentin, die zich in het vervaardigen van ladders gespecialiseerd heeft en als een der beste stielmannen in zijn vak doorgaat. Van jaar tot jaar wordt zijne uitstal ling belangrijker en het doet ons een waar genoe gen te zien hoe deze nederige ambachtsman zich door eigen krachten een bestaan heeft weten te verschaffen. Julien TAHON. MET NAAR De H. BLOED PROCESSIE te BRUGGE op Maandag 4 Mei. Prijs 18 fr. Afreis om 8 uur. Naar OOSTACKER (Belgisch Lourdes), op 1 en 24 Mei. Prijs24 fr. Afreis om 8 uur. PATER DAMIAAN HULDE Op 3 Mei afreis naar Antwerpen ter gelegen heid der aankomst van de Mercator die het stoffelijk overschot van Z. E. Pater Damiaan naar België terugbrengt. Prijs 42AO fr. (Vervoer en herkenningsteeken Pater Damiaan Hulde inbegrepen). Vertrek te Antwerpen na de feestelijkheden. Voor alle verdere inlichtingen en inschrijvin gen gelieve men zich te wenden bij Hier volgen nog enkele prijzen, deze laatste dagen ingekomen en die wij in onze vorige num mers nog niét gemeld hebben: M. G. Van Wonterghem, Boterstraat, 1 doös van 100 cigaretten «Gaulbises Maryland» 6 spelen kaarten 50 boekjès cigaretténblaadjes «ZigZag». M. Desmui, Hotel Regiha, 50, Groote' Markt Koning Albert, 2 vazen. M. H. Dehaeck, Rijsselstraat, doos chocoladë. M. C. Gantois, Maarschalk Fochlaan, 6 flesscheii wijn. M. P. Vandérghote, Zorinebekesteenweg, 1 bon voor een verluchtingsapparaat syStèerii Dawin. M. Vandermeulen, vèrtegenw. Persil, 3 pakken Persil 3 pakken'Hepco 3 pakken Imi 3 pakken Ata. M. Borreman, Dixmudestraat, 1 électrische kom. ,n Het Comiteit der Handelsfoor bedankt innig- lijk al de milde schenkers, die door hunne giften voor de köstelooze tombola in ruime mate het hunne hebben bijgedragen tot het zoo volledig en aanmoedigend welslagen onzer jaarlijksche handelsfoor. Verlangt gij iets te koopen of te huren Hebt gij iets te verkoopen of te verhuren meldt het in onze KLEINE AANKONDIGINGEN gij zult er profijt bij vinden. Neemt inlichtingen bij degenen die reeds in onze rubriek «KLEINE AANKONDIGINGEN» adverteerden, zij zullen u hunne voldoening uit drukken. s'achète, en confiance, aux meilleures conditions chez le fourreur fabricant Magasin ouvert tous les jours et le Dimanche matin. L'importance de nos achats sur les marchés étrangers nous rend indépendants des intermédiaires ,dont vous épargnez ainsi la rétribution. Notre choix surprend toutes les clientes, et nos prix sont toujours les plus avantageux, a 100 km. a la ronde, si l'on tient compte de la qualité des peaux et de notre fini. Nos ateliers vous sont ouverts, venez les voirvotre intérêt, votre satisfaction en dépendent. koopt men, vertrouwbaar en aan de beste voorwaarden bij den Meester Pelsmaker Magazijn open alle dagen en 's Zondags morgens. U bespaart de winst der tusschen personen daar wij rechtstreeks in den vreemde aanzienlijke partijen aankoopen. De Klienteel staat verbaasd over onze keus en onze prijzen zijn de voordeeligste van 100 km. in 't ronde als wanneer men de kwaliteit der vellen en de smaakvolle bewerking in acht neemt. U moogt onze werkhuizen bezoekenkomt zien 't geldt Uw belang en uwe voldoening.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 12