VELOSPORT Koloniale Loterij Te koop Bakkersoven Te koop Groote hangar Te koop Pannen Te koop Guisinière 6 Geen oogenblik meer te verliezen VPERSCHE VOETBALKRONIEK GROOTE BOKSGALA Uit oorzaak van vertrek Deze week zagen we op sportgebied, lijk ten an dere alle jaren met Paschen, Parijs-Roubaix loopen. Deze koers, men draaie en keere het zooals men wil, spant nog altijd de kroon samen met Bordeaux-Parijs, Parijs-Tours die eenigszins van zijne pluimen liet, ten gevolge van de niet-deelname van de vooraanstaande firma's, en Parijs-Brussel, om niet te gewagen van de Pransche Ronde, welke in een speciaal kader dient te worden geplaatst, daar de sportbestuurders er niet veel medezeggenschap meer hebben. Parijs-Roubaix of de Pascale derby, de eerste dier serie schoone koersen, zag dus weerom een schoon getal deelnemers aan den start en er werd, spijts hagel en op sommige plaatsen sneeuw, letterlijk ge vlogen. Vele favoris hadden halfweg koers reeds se dert lang niets meer in de pap te brokkelen. Wanneer Rebry dan, na de controle van Arras, na menigvuldige en tevergeefsche ontsnappingen, zijn vernielingswerk begon, dunde de groep van 30 man welhaast op 20,15, 10, om ten slotte met 7 man over te blijven op 20 km. der aankomst. Vielen daarvan nog weg Rossi. Albert Hendrickx, Rom. Gyssels door breuk en Jan Wauters welke tot hiertoe prachtig had gepresteerdzoodat Speicher en Romain Maes met Breier alleen overble ven. Aan de aankomst deed zich het "spijtig geval voor dat Speicher. wellicht tegen alle verwachting in, door Maes werd gevloerd, maar niettemin lc werd uitgeroe pen door den scheidsrechter. Effenaf minderwaardig te noemen voor een man die Cazalis heet. en die een jarenlange practijk achter den rug heeft. Deze week had ik het geluk fotos te zien, de aankomst weergeven de (geen dagbladen-fotos), en ja, het geeft er niet al leenlijk den schijn, maar alle zekerheid dat de Belg gewonnen is. Nu het geding zal worden beslecht rond de tafel van de U. C. F., en in afwachting geven we den tot nu toe officieelen uitslag 1. Speicher, 262 km. in 7 u. 15 en 1 sec., gemiddelde snelheid 36 km. 100 m.2. Rom. Maes, op 10 cm.3. Rebry, op 5 lengten4. R. Gyssels, in 7 u. 16.31 5. Rossi, op 1 lengte 6. Jan Wauters, op 1 lengte7. Bon duel, in 7 u. 18.028. Vandepitte E.9. S. Grysolle, in 7 u 21.3510. Level, op 2 lengten 11. Archambaud, op 1 lengte 12. Emiel Decroix, in 7 u. 21.37. Van de ouderen hebben zich dus prachtig gedragen Speicher, Rebry. vooral Rom. Gyssels die er weer bovenop is. Jan Wauters, Bonduel, Archambaud en Decroixwijl de jongeren Maes, Rossi, Vandepitte, Grysolle, Level zich opdringen om de voetstappen van eerstgenoemden op te volgen. Terzelfdertijd werd de Ronde van Limburg gereden die 50 renners aan het vertrek zag, en een gelegenheid was voor Michel D'Hooge om den palm naar Zele mee te nemen. Een harde klepper en een regelmatige vooral. Hoe die renner aan geen vooraanstaande fransche fabriek geraakt, kan niemand wijs worden. Uitslag1. D'Hooge Michel, 225 km. in 6 u. 162. Van Schil, op 3 lengten3. Planckaert, op 1 wiel 4. Palmans5. Bollansee6. Van Loock 7. Loopmans, allen wiel in wiel8. Bradt, op 2 min. 159. Vluggen, op 2 min. 45 10. Reniers, op 4 min. Maandag werd voor beroepsrenners de Waalsche Pijlgeloopen, zoo genoemd omdat de twee uiterste steden Doornijk en Luik aan elkaar werden verbonden door de lijn of baan door de renners te volgen. Die knap opgezette koers verwekte opzien daar nog niet veel zulke proeven in Wallonië betwist werden, en ook om de deelneming van de Franschen Rinaldy, Lauck en Buttafochi. Ze werd veroverd door De Meersman, die we hier te Yper eens den Grooten Prijs zagen winnen. Uitslag1. De Meersman Philemon, 235 km. in 7 u. 4 min. 15 sec.2. Verniers Alf., op 1 lengte3. Mi- chielsen, op 23 sec. 4. Bekaert, op 1 min. 6 sec.5. Noterman, op 2 min. 12 sec.6. P. Lambert7. Lee mans .op 2 min. 35 sec.8. France 9. Dignef10. Meu- lenberg. op 3 min. 8 sec. Dinsdag ving den Omloop van het Noorden aan, koers die de veropenbaring zag van een.C. Van Over- berghe, en die alle gelicencieerde renners aan den start brengt, die aangesloten zijn bij de Fransche clubs. Zoo zien we Storme, Delchambre, Tack en anderen mee dingen met de beste renners als Archambaud, F. Ver- vaecke, Grysolle en Cic. 98 vertrekkers beantwoord den den oproep in den le rit van Boulogne naar Rijs- sel (190 km.), waar het heel bitsig aan toe ging. Deze rit werd gewonnen door Moerenhout, dank een uiter ste krachtinspanning, op Lucien Storme die er velen zal verbaasd hebben en die het nipt won tegen Syl- vère Maes. Uitslag1. Moerenhout Jef, 190 km. in 5.04.34 2. Storme Lucien, op J lengte 3. Sylvère Maes, op 1 wiel 4. Verlinden zt.5. Theerlinck zt.6. Van Schyndel zt. 7. Vervaecke zt.8. Bonduel, in 5 u. 7 min. 029. Christiaens, in 5 u. 7 min. 2510. Wierinckx, in 7 m. 34. De 2" rit van Rijssel naar Valenciennes zag den Ita liaan Di Pacco winnen, die Planckaert, Van Schyndel, Tanneveau, Haemelryckx en G. Christiaens klopte. Uitslag1. Di Pacco, de 135 km. in 3 u. 362. Planc kaert, op 1/2 lengte; 3. A. Van Schyndel, z.t.4. Tan neveau, z.t. 5. Hamelryckx, z.t.6. G. Christiaens, z.t. 7. Em. Bruneau, 3 u. 40.05 8. Seynaeve, 9. Moerenhout, 10. Maurice Maes, allen zelfde tijd. De 3'' rit van Valenciennes naar Amiens, 155 km., zag een schoonen eindsprint tusschen Moerenhout, die in de laatste 100 met. werd voorbijgesneld door Rigaux. Grysolle. Bonduel, Di Pacco, met Kint als 8*\ Uitslag1. Rigaux, 155 km. in 3.57.03 2. Grysolle, 3.Bonduel, 4. Di Pacco, 5. Moerenhout, z.t.; 6. Kint 7. Wynant8. Ex aequo: Bruneau, Planckaert, Buyck, M. Van Houtte, Leleux, Oubron, Storme, M. Maes, S. Maes, Tanneveau, Louviot, Christiaens, Wierinckx en Van Schyndel. Algemeen klassement na 3 ritten 1. Van Schyndel, 12.38.22 2..Christiaens, 12.41.13; 3. Moerenhout. 12.41.42; 4. S. Maes. z.t.5. Vervaecke, z.t.6. Bondüèl, 12.44.10; 7. Oubron. 12.44.428. Deforge, z.t. 9. Planckaert, 12.45.26 10. Tanneveau, 12.45.44 11. Rigaux, 12.48.23 12. Bruneau, 12.48.43. De Onafhankelijken reden verleden week in Rijsel, waar 150 renners aan den start verschenen. Onder deze categorie, waarbij ook in Frankrijk de Juniors, aan Fransche clubs aan gesloten, mogen vertrekken, deed Woets mede en laat het ons maar rechtaf zeggen, hij heeft er iedereen ver stomd. Immers om de 1(F plaats te behalen en in den sprint van het 2' peloton mannen te kloppen als G. Bekaert, Barbe, Tack Omer, Debacker, C. Catteeuw moet men goed uit de oogen zien. Proficiat Albert, maar jammer toch dat gij in den Omloop van het Noorden niet zijt. Daar hadt ge naam kunnen maken. Inmiddels moeten we toch den overwinnaar vermelden, Julien Heirnaert, die reeds dit seizoen zijn 4l zege thuis haalde. En zeggen dat die kerel ook nog zijn leger- plicht heeft te vervullen en dus maar een 20 tal jaren telt Uitslag: 1. Heirnaert, 110 km. in 3 u. 1 min.; 2. Ver- meiren, op 1/2 wiel3. O. Verbeke. op 1/2 lengte 4. Pol Maes. op 3 lengten 5. C. Paepens 6. Max Har- mand 7. Vanderelst8. Rosseel Albert9. Disseaux 10. Woets Albert, op 1 min. 30 sec.11. Bekaert G. 12. Barbe Med.13. Tack Omer. In Brussel-Leyssem was de rappe Demondt weerom allen den baas. Hij ontliep het peloton op 10 km. van de meet Fleurbay vloerde dit laatste in den sprint en veroverde de 2'' plaats. Uitslag1. Demondt Frans, 120 km. in 3 u. 20 min. 2. Fleurbay, op 20 sec.3. Claeys M„ op 1 lengte 4. Janssens, op 3 lengten 5. D'Hondt. Te Wanfercee-Baulet, het dorpje dat Ligny concur rentie aandoet voor het inrichten van koersen voor onafhankelijken, reed Gouverneur 1® voor Dumont, Pirmez, Hermie en Vanderelst. Uitslag1. Gouverneur, 150 km. in 4 u. 13 2. Dumont; 3. Pirmez4. Hermie5. Vanderelst6. Pireaux, op 2 min. 15. In Hannut was het Geets die de bloemen haalde op een lot van 57 renners, wijl in Gosselies Walschot aan de eer kwam op 47 vertrekkers. In Kamerijk vlamde Brison zijn fiets eerst over de streep, de 167 km. afleggende in 4 u. 27 vóór Harmand, De Medicis, Cassen, Parsys, Meysman, Flamant, Van Poucke, Scherpereel, Vlaeminck en Depoorter. De Juniors betwistten, voor zooverre het natuurlijk dezen betreft van het gewest, Brussel-Hekelghem. Woets, Verbeke en Capoen deden de verplaatsing, en spijts den lastigen koers, een val waardoor Woets zijn velo opstook, en niettegenstaande hij op 10 km. van de meet nog miste van weg, waardoor hij de reeds gepasseerde groep moest inloopen, nadat hij terug op de goede baan werd gebracht, klopte hij 17 renners, en van de beste van 't land, in den sprint. Driedubbel bravo en proficiat Albert. Remi, zooals altijd, eindigde gewetensvol kort bij den overwinnaar in de sprintende groep en werd 5e. ex-aequo geplaatst. J. Verbeke werd 31e gerangschikt. Dokter Tristaert, die de kweekschool tot een hoogte punt van kampioenen opleidde als Thollembeek, Rom, Gyssels, De Caluwé, Moerenhout en Grysolle om nog De Berlenger erbij te voegen, zal voorzeker gewenscht hebben nu nog zulk een kweekeling als Albert Woets in zijn stal te kunnen aantreffen, want voor het oogen- blik bezit hij geen prima-aankomende krachten meer. Uitslag 1. Alb. Woets, 133 km. in 3 u. 55 2. Jans sens, op 1 lengte3. Vermeeren4. Van Eenaeme 5. ex-aequoCappoen, 't Jolyn, Dekeukeleir, Dominikus, Coenen, Monsieur, Aerens, Pinoy, Termont. 31e Verbeke Jerome. Prachtig jongens. De dagbladen schrijven den besten lof over onze jongens, en over Woets geraken ze niet uitgepraat. Nu een zaak Albert, u niet laten beïnvloe den en een allerschoonste toekomst is aan u voorbe houden. Onze Beginnelingen Maandag werd er een koers voor beginnelingen ge loopen te Pitthem, waar 34 renners het vertrek namen. Pol Salomé was er de eenige die, Yper vertegenwoor digde en liep er 7''. Uitslag1. Debusschere2. Sidon3. Clement4. Herreman 5. Rogghe6. Callens 7 Salomé 8. De- clercq 9. Deltige10. Meinnaert. Denzelfden dag was er ook koers in Hooghlede. Ver- meersch en bakkertje Gouwy gingen er hunne kansen beproeven en liepen er respectievelijk 4e en 5e. Uitslag 1. Clauw 2. Van Isenberghe 3. Vermote 4. Vèrmeersch 5. Göuwy 6. Vanlerberghe 7. Schacht; 8. Vandevyvere9. Theo. Nog denzelfden dag lagen de beginnelingen ook aan den slag te Zonnebeke, waar onze jonge hoop, Adrien Turck, na een schoonen koers, tweede liep. Uitslag: 1. Vitse 2. Turck; 3. Lagrou 4. Verpeuct; 5. Vandecasteele6. Dhondt7. Porté8. Kindt; 9. Maresceau 10. Debans. Dinsdag werd te Dixmude een koers voor beginne lingen betwist over 50 km. 27 renners kwamen er aan den start, waaronder onze nieuwe belofte, Pol Salomé, die na een prachtigen strijd met de bloemen naar Yper kwam. Uitslag1. Salomé Pol2. Tommelijn, op 2 m. 45 sec.; 3. Van Poucke 4. D'Hert5. Anne 6. Deschacht7. Vanmaele8. Vandorpe 9. Debaene 10. Van Outryve. Indien ge uw aandeel in de 15 MILJOEN wilt hebben. Het is aanstaande ZATERDAG 18" dezer dat te BRUGGE, de trekking zal plaats hebben van de 18r SNEDE (PURPERE BILJETTEN) van de HET BILJET 50 FRANK GEMEENTE WYTSCHAETE (bij leper) Op Zondag 19 April 1936, om 3 ure namiddag VELOKOERS VOOR ALLE BEGINNELINGEN Afstand 60 Km. 900 Frank Prijzen en Premiën, 900 Frank Verdeeld als volgtAan den overwinnaar 150 fr. Palm en Trui, verders125 100 85 65 50 40 30 25 20 15 10 fr. en verscheidene premiën. Algemeene voorwaardenInschrijving vanaf 2 uur ter herberg «Au Canon», bij Louis Car- dinael, Ieperstraat. Vertrek te 3 ure stipt, rechtover het Gemeentehuis. Aankomst rechtover de Brouwe rij Depuydt. Prijsuitdeeling in De Wereldtoer bij C. Vanthorre. Het vertrek zal gegeven worden door den alombekenden kampioen Jules Van Hevel. STAD YPER ZONDAG 26 APRIL 1936 VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN (Oud-Juniors uitgesloten). 50 KILOMETERS 500 FRANK PRIJZEN en schoone premiën Verdeeld als volgt1" 110 fr. en palm. Verders90 75 50 40 30 20 10 10.. Vertrek ongeveer om 3 1/2 u. Wegwijzer: Dixmude- straat, langs A. Stoffelstraat, Bruggesteenweg naar St Jan. Terug op Yper langs Potyze, Zonnebekesteenweg, M. Frenchlaan, Meenenstraat, Groote Markt Koning Albert, Dixmudestraat, 3 maal. - Dixmudesteenweg, Oude Veurnestraat, M. Haiglaan, Maloulaan, G. de Stuersstraat, Boterstraat, Neermarkt, Groote Markt. Koning Albert, Dixmudestraat, 3 maal. Dixmude steenweg, Oude Veurnestraat, M. Haiglaan, Maloulaan, R. Colaertplaats, Statiestraat, Tempelstrèat, Boter straat, Neermarkt, Groote Markt Koning Albert, Dix mudestraat, 4 maal. AankomstDixmudepoort, Herberg de Wandeling bij Joseph Ollevier. MAANDAG 27 APRIL 1936 VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN beneden de 18 jaar, (eenzelvigheidskaart medebrengen).. 30 Kilometers 200 Frank Prijzen 30 ronden Dixmudestraat tot Wed. Vandenberghe en terug.langs M. Vergracht, Dixmudestraat. Inschrijving in de Herberg de Drie Snoeken Vertrek om 6 1/2 ure stipt. Aankomst en prijsdeeling in de «Herberg de Pompier». C. S. Yper 0 Toe H Association 2 Als laatste gerecht om het voetbaljaar 1935-36 te sluiten, werd ons een vriendenontmoeting tusschen onze rood-witten en de Engelsche vrienden van Toe H. Association opgediend. Wij hebben met 2-0 het onder spit moeten delven. Als verontschuldiging echter mo gen wij inbrengen dat ons elftal ver van volledig was, maar wij dienen ook te erkennen dat de invallers meer dan hun best gedaan hebben. In de eerste speel- helft bleven wij een tijdje baas spelen en bekwamen acht hoekschoppen, terwijl de Engelschen er enkel een afdwongen. Nochtans waren het de bezoekers die de score openden na een mooi samenspel van Bruwood en Booth de centervoor immers nam de laatste pas rechtstreeks op en zond onweerstaanbaar in Margon- neau's netten aan de 37e minuut. Zoo bleef de stand tot aan de rust. Na de herneming waren de bezoekers gansch inge speeld en waren meestal aan de leidende hand. Even wel deden de rood-witen gevaarlijke uitvallen, gedu rende dewelke zij, met een weinig kans, den gelijk maker wel mochten aangeteekend hebben. Nochtans waren het de Engelschen die nogmaals aanteekenden aan de 26e minuut. Zij bekwamen nog twee hoekschop pen en Yper een, welke evenwel onbenuttigd bleven, zoodat de bezoekende ploeg met 2-0 aan winnende hand bleef. Vóór de ontmoeting werden de leden van Toe H Association met Major Slessor aan 't hoofd, door den H. Seys, voorzitter, verwelkomd, en bood kapitein Vanderbouwhede een bloemengarve met de Ypersche kleuren aan zijn kapitein tegenstrever aan. Nadien vernamen wij dat dezelfde bloemengarve door de leden van de Toe H. onder de Meenenpoort voor de gesneu velden van het Engelsch leger nedergelegd werd, 's avonds na het blazen van de Last Post. Een mooi ge baar dat onze vrienden-bezoekers ter eere strekt. Zie hier hoe de ploegen samengesteld waren Toe H Association Weston Baldry Morley Taylor Moreby Mattock Bruwood Eager Booth Slade Strangeways C. S. Yper Ollivier Molein Vanderbauwhede Vanlimburg Rotru Gryffon Gauquie Devloo Deplancke Dechièvre Margonneau NEMO. Stad Yper In de Groote Zaal Lapiere, Hondstraat ZATERDAG 25 APRIL 1936 Deur open om 7 uur Eerste gong om 8 uur Ingericht door de Boxing Club Yper, met de medewerking van Manager Knockaert Henri 10 Liefhebberskampen tusschen Yper-Veurne-Wervick-Rousselare Hoofdkamp in 6x2 8 onsen - Herkansing tusschen CARLIER, 60 k., tegen PIETERS, 61 k., Yper Rousselare Kampen in 4x2 8 onsen Claeys, 56 k., Yper - Dufour, 57 k., Veurne Buysse, 59 k„ Yper Van den Abeele, 59 k., Veurne Platevoet, 55 k., Langemarck Ballois, 55 k., Wervick Carlier F, 59 k„ Yper Raymond George, 58 k., Veurne Goudezone, 62 k., Degryze, 63 k., Langemarck, 62 k., Rousselare Sinaeve, 49 k., Yper Clinckemaillie, 49 k„ Wervick Lucidarme, 60 k., Veurne Hollebeke, 59 k., Wervick Dewulf, 62 k., Rousselare Pierpont, 61 k., Wervick Provoost, 63 k., Rousselare Lambrec, 63 k., Wervick De kampen zullen afgewisseld worden met een Super- Accordéon orkest. Prijzen der plaatsen Ring 10 fr. Eerste 7 fr. 50 Tweede 6 fr. Volksplaatsen 4 fr. Leden 50 p. h. vermindering. Kaarten te bekomen op voorhand bij den Manager Herberg De ToekomstLange Meersch- straat, 18, en bij de leden van de B. C. Yper. OpgepastDe ring zal in het midden der zaal staan an 4 brooden, zoo goed als nieuw, voor 25o fiank - Adres Noordlaan. 44, Yper. in betor.ntn platen, van 8 m. x i5. Zich wenden D. Coppens, 96. Bruggcstw., Yper. (groote hoeveelheid), matige prijs. Zich wendtn Gaiage Hilaire Van Ee; aeme, Po- peringhesteenweg, Yper. merk Godin in zeer goeden staat. Zich wenden l'ennestraa', io, Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6