Een Bezoek aan de Dertiende Handelsfoor Het Ypersche - 2de Bijvoegsel - La Région d'Ypres IN In de afdeeling der Middelbare school wordt bij het binnentreden een heel mooien stand door de bezoekers opgemerkt. Het is deze van het huis Monkerhey-Vanneste dat een schoone ver scheidenheid der wereldvermaarde eternit pro ducten tentoonstelt van Kapelle-op-den-Bosch, zooals gegolfde en vlakke platen, geëmailleerde en Eloplaten voor lambriseeringen, buizen, bloembakken, tegels, vleeschstanden, enz. Een mooie verzameling tegels voor bevloeringen, waaronder de beroemde ceramotegels van La Louvière, volledigt dezen stand die veel beziens heeft. Ook bemerken wij dat het huis Monkerhey- Vanneste den alleenverkoop bezit in deze streek Deze zaal verlatende komt men de prachtige verzameling kunstwerken in gesmeed ijzer voor bij, tentoongesteld door den heer Emile Bouten. Zooals telken jare oogst deze handige vakman veel bijval. De twee aanpalende zalen worden ingenomen door den Yperschen Kunstkring die, onder de leiding van den heer Gits, stadsbouwmeester, de meesterwerken zijner leden tentoonstelt. Vele mooie werken van echte kunstenaars worden hier bewonderd en vele bezoekers zijn verbaasd hier ter stad zooveel bekwame vrou wen en mannen te vinden welke de edele schil derkunst beoefenen. Kon de herinrichting der de werken door dezen nederigen ambachtsman uitgevoerd. Vervolgens ziet men den stand ingericht door den heer J. Borreman die een heele verzameling Radios tentoonstelt, welke allen door hunne sier lijkheid de algemeene bewondering afdwingen. Men bemerkt er bijzonderlijk de laatste nieuwig heid van het merk Nora, welke door hare be- tooverende klankgeluiden en juiste opname der golflengten als een der beste Radiomerken mag beschouwd worden. Ook wordt deze stand lang durig bezocht. Een jonge vereeniging de Ypersche Behan gers waarvan de heer en Demoor en Dekeerle Stand der Producten Persil Henco Imi Ata Stand van M. Em. Boutens, 24, Maarschalk Frenchlaan, Yper VertegenwoordigerM. Vandermeulen. Kunstsmeedwerk en Lusters. van bovengemelde Eternit artikelen en ceramo tegels van La Louvière. Den trap der eerste verdieping opgegaan zijn de, worden onze blikken getroffen door den stand van Lucien Isaac, vertegenwoordiger der pro ducten Dazey, bestaande uit practische toestel len voor het openen van doozen ingelegde eet waren en vruchten, uit messenslijpers, presma- chienen voor fruit en kleine boterkarnen in glas en metaal. Deze verzameling nieuwigheden wordt door het publiek druk bezichtigd daar al deze artikelen even schoon als nuttig zijn. Nevens dezen stand stelt de Firma Persil hare producten ten toon die sedert lang in alle huis houdens ingang hebben gevonden, zooals Persil, Henco enz. Een nieuw product is de verzame ling komen volledigen, namelijk het poeder Ata dat in weinige oogenblikken alle voorwerpen reinigt en doet blinken. Voor dezen die een mooie keuken liefhebben, is het een ideaal product. De bibliotheekzaal binnengaande, ziet men een schoone verzameling velos tentoongesteld door René Vermeersch, bijgenaamd SmetjeDoor hunnen sierlijken bouw en billijken prijs wor den deze velos zeer opgemerkt, bijzonderlijk het rijwiel merk Bury. Vervolgens ziet men een mooien stand inge richt door het huis Christiaens, welke de be roemde Radios Telefunken tentoonstelt. De laatste nieuwigheid dezer Radios is de Telefun ken N° 586», voorzien van een bijzonder stelsel dat toelaat onmiddellijk alle golflengten te ne men, en de beste uitzendingen op te sporen. De melodieuze uitzendingen, welke hier de toeschou wers worden aangeboden, behalen een verdien den bijval. Daarnevens kan men de sierlijke meubels be wonderen tentoongesteld door het huis Masque- lier. Deze getrouwe tentoonsteller verwezenlijkt telken jare een machtige reklaam door de kwali teit en prijzen der nieuwste modellen door hem aan de bezoekers aangeboden. Indien de winkeliers van tijdens onze kinder jaren de automatische weegschalen, merk Averij, tentoongesteld door heer Evarist Swyngedouw, moesten zien, zouden zij aan iets bovennatuur lijks denken, zoo verbazend juist zijn deze toe stellen in weegkracht en rekenwijze. Veel succes is de belooning voor dezen tentoonsteller. Om een verandering in het steeds zoo afwis selend tooneel te brengen krijgt men daarnevens de fijne producten van het edele nat gade te slaan in den liefelijken en goed opgesmukten stand van den heer Gantois. Men ziet er zijn be roemde Djanna Rhum die, gezien de nog gure morgenstonden, vele bezoekers wel zouden wen- schen te bezitten verder zijne Elixir d'Arques en zijn Cordial Bitter, die door fijnproevers zeer gekend zijn. Ook heeft deze stand veel beziens en voorzeker zal deze reklaam goede vruchten dragen. Academie voor schoone kunsten weldra een vol trokken feit wezen, dan zou deze kring weldra zijn aangroeiende faam kunnen bestendigen. Deze zalen verlatende ziet men den merk- waardigen stand der Radios Barco, ingericht door den heer Bogaerts, vertegenwoordiger der firma Depuydt. Daar deze firma hier in de streek is gevestigd, wordt deze stand heel druk bezocht en voorzeker zal deze machtige reklaam haar zeer ten goede komen. Een onzer jongste handelaars, de heer Peel- Vandëwalle, stelt vervolgens zijne glas- en gleis artikelen ten toon, welke zeer schoon zijn en door het publiek veel bezichtigd worden. Een ideale Radiotafel in Chromé Lux wordt in deze uitstalling insgelijks zeer bewonderd. Verder doet men beroep op de liefdadigheid der bezoekers. Jonge juffers zamelen giften in voor het edele werk van het Rood Kruis, dat hedendaags zooveel ellende te heelen heeft. Ook zijn de giften der bezoekers talrijk. De twee volgende klassen zijn bezet door de Nijverheidsschool van Yper, welke onder het bestuur staat van den heer Landtsheere. Wij bemerken er tal van goed verzorgde werken der leerlingen die de leergangen volgen der heeren leeraars Salomé, Serryn, Van Hee, Cornillie en Degroote. Gelukkige jongelingen die zich, onder de bekwame leiding dezer heeren, tot goede am bachtslieden kunnen vormen. Het publiek stelt veel belang in deze uitstaling en deze zalen wor den druk bezocht. onderscheidenlijk voorzitter en secretaris zijn, heeft in een prachtigen stand de schoonste ta pijten, gordijnen, behangpapieren, linoleum, kan ten, enz. enz. bijeengebracht. Al deze prachtige kleurschakeeringen, welke als een reuzenboudoir vormen, vallen zeer in den smaak van het pu bliek. Deze stand, waar kosteloos kleine reklame luchtballons aan de kinderen aangeboden wor den, geniet een welverdienden bijval en zal de faam onzer behangers nog zeer vergrooten. Men ziet verder een uitstalling ingericht door den heer Schaeken, welke het economisch stoof- deksel, Garogaz geheeten, tentoonstelt, alsook zijne samengepreste kolen welke in alle stoven kunnen verbruikt worden en uiterst voordeelig zijn. De huisvrouwen luisteren graag naar de uitleggingen van dezen tentoonsteller, die voor zeker goede zaken zal verwezenlijkt hebben. Men komt verder in de zaal der Photoclub die, zooals vroeger jaren, om zeggens alle gebeurte nissen in beeld weergeeft en herinnert welke zich hier in de streek ontrolden. Zooals immer geniet deze stand een overgrooten bijval en menigeen hernieuwt zijn bezoek in deze zaal, zoodanig zijn de werken dezer vereeniging aan trekkelijk. Deze zaal verlatende ziet men er mooie geschil derde paneelen, vervaardigd door den heer Mau rice Cherchye, die zich door deze verzameling als een meester in het vak veropenbaart. Vervolgens ziet men een schoone reklaam der Centrale Brouwerij, hare vermaarde bieren aan- Een deel van den Stand van het huis Dehaene en Zonen Gewone en prachtmeubelen in alle stijlen. Daarover ziet men den gekenden Yperschen kunstenaar incrusteerder Julien Burggraeve die verrukkelijke meubeltjes, door hem U&lf ge maakt, tentoonstelt. Vele steden zouden ons zulk een kunstenaar benijden, zoo lief en schoon zijn prijzende welke verleden jaar in de handelsfoor zelf door de fijnproevers zoo gewaardeerd wer den. Onzen weg vervolgende zien wij de Ypersche kantwerkschool die, onder de leiding van mejuf-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 9