Schoenen!Schoenen! bij C. Lamoot-Dumoulin Kosmos Tourisme SCHILDERWERKEN HENRI CHERCHYE 1 REKLAAM Molières geheel in leder 50 Pr. - Naklank der Handelsfoor KOSMOS TOERISME 26, Groote Markt- Koning Albert I YPER - Tel 515. Dixmudestraat, 40, YPER SHIP*' Samenwerkende Vennootschap voor Oorlogsschade Yper en Omstreken Nabootsing van Hout en Marmer - Letters en Reklaamschildering - PLASTIEK, enz. 2, Veurnesteenweg, 2, IEPER Tel. 484 i c F g k h B di g< A d; er aa de de: 'Ma traa o;f, tone Da; for 9 Afr |Vraaf [verbi Zaterdag laatst hebben de tentoonstellers, de commissarissen en de leden van het Comiteit in een gezellig banket het wellukken der Handels foor gevierd. Een vijftigtal deelnemers hadden aan den feest- diseh plaats genomen, welke in de ruime en helder verlichte zaal van het Hotel du Nord op gediend werd. De spijskaart was uiterst wel verzorgd en de lekkere dranken waren aan een zeer billijken prijs. Een opgewekte stemming heerschte gedurende gansch het banket en men kon bemerken aan alle deelnemers dat zij er gaarne bij waren. Bij het nagerecht nam de heer Julien Tahon, secretaris der Handelsfoor, het woord en richtte tot de aanwezigen de volgende toespraak. Heer Voorzitter, Mijne Heeren, «Wij vieren vandaag voor de dertiende maal het succes behaald met onze handelsfoor. Noch tans is nummer dertien veelal aanzien als een ongeluksnummer, maar het schijnt dat wij hier te Yper onder een goede ster zijn geboren, daar onze dertiende handelsfoor boven alle voor gaande de kroon spant. Wij tellen zestig tentoonstellers in de beide afdeelingen en honderd acht en twintig mede werkers ten huize, dit is voor onze stad een heel groot getal. Wij boeken dit jaar ongeveer vijf tien duizend betalende bezoekers, ik zeg vijf tienduizend, want dit getal was tot heden nog niet bereikt geworden. Daarbij komen nog ver scheidene honderden uitgenoodigde bezoekers, zooals de scholieren met hunne onderwijzers van het gansche arrondissement, verscheidene honder den muzikanten welke gratis de foor hebben be zocht en de uitgenoodigden bij de officieele ope ning, wat maakt dat wij gerust mogen verzeke ren dat onze dertiende Handelsfoor door twintig duizend personen is bezocht geworden. Ik druk U, Mijne Heeren, daarover mijne fierheid en geluk uit en wensch aan alle deel nemers hartelijk proficiat. Ik dank, in naam van het bestuur, al onze medewerkers, vooreerst de tentoonstellers die hun uiterste best hebben gedaan om prachtige stands op te richten, de winkeliers die ten huize hunne winkelramen zoo prachtig versierd heb ben de milde gevers die door hunne geschenken een prachtige tombola hebben mogelijk gemaakt. Ik dank verder onze ijverige commissarissen die graag hunne verlofdagen hebben opgeofferd om hunne hulp te verleenen bij het handhaven der orde en controle. Ik meen ook een woord van lof te moeten uiten ter eere van onzen wakke ren bediende, Joseph Soenen, die ons met zoo veel ijver ter zijde heeft gestaan. En nu, Heer Voorzitter, bied ik U, in naam van de gansche vergadering en van het Comiteit aan wiens hoofd Gij staat, mijne innigste geluk- wenschen aan voor het geweldig succes dat wij beleefd hebben. Ik weet wel, Heer Voorzitter, dat gij niet gaarne veel lofbetuigingen hoort, maar toch moet ik het uitbazuinen dat het succes der Foor uw werk is. Dag en nacht zijt gij op de bres om over alles te waken en de moeilijkheden te overwin nen, want, geachte heeren, weest verzekerd dat zulke ondernemingen niet immer van een leien dakje loopen. Dikwerf vinden wij stronkelstee- nen op onzen weg en deze dreigen soms onze pogingen te verijdelen. Gelukkig waakt onze Voorzitter en ik mag verklaren dat, met Hem MET NAAR De H. BLOED PROCESSIE te BRUGGE op Maandag 4 Mei. Prijs 18 fr. Afreis om 8 uur. Naar OOST ACKER (Belgisch Lourdes), op 1 en 24 Mei. Prijs 24 fr. Afreis om 8 uur. PATER DAMIAAN HULDE Op 3 Mei afreis naar Antwerpen ter gelegen heid der aankomst van de Mercatordie het stoffelijk overschot van Z. E. Pater Damiaan naar België terugbrengt. Prijs 42.50 fr. (Vervoer en herkenningsteeken Pater Damiaan Hulde inbegrepen). Vertrek te Antwerpen na de feestelijkheden. Voor alle verdere inlichtingen en inschrijvin gen gelieve men zich te wenden bij aan ons hoofd, wij nog grooter zegepralen te gemoet gaan. Ik mag niet eindigen zonder aan den Heer Voorzitter der Harmonie Ypriana mijne geluk- wenschen aan te bieden voor de prachtige muzi kale feesten, welke hij heeft ingericht en die zooveel hebben bijgedragen tot het succes onzer Foor. Mijnheeren, laat mij toe een heildronk in te stellen onder de kreet van: Leve onze Voorzitter.» Een daverend applaus begroette de rede van den heer Julien Tahon en de heer Voorzitter, zichtbaar ontroerd, nam het woord om met zijne gekende nederigheid te verklaren dat hij niet alleen is geweest om het succes der Handelsfoor te verzekeren, maar dat hij trouwe medewer kers heeft gevonden in de leden van het Comi teit, en bijzonderlijk in de groote werking van den secretaris, Julien Tahon, die sedert maan den een krachtige propaganda heeft gevoerd voor het wellukken der foor en die de lastige taak van het inrichten en verdeelen der stands tot genoegen van alle deelnemers heeft uitgevoerd. Hij vroeg de werking van den secretaris met handgeklap te willen begroeten, hetgeen de be geestering der feestgenooten ten toppunt bracht. Hij eindigde met aan de jonge leden der ver gadering op het harte te drukken dat zij eens- daags zullen geroepen zijn om de traditiën van de ouderen te volgen en drukte de hoop uit dat het vertrouwen, dat zij in hen stelden, zou be werkstelligd worden. Hij eindigde met een heildronk in te stellen op het succes der Handelsfoor. Levendige toejuichingen begroetten de rede van den geachten Heer Voorzitter en het feest werd tot in de korte uurtjes voortgezet. Vele zangers vervroolijkten het feest op de aangenaamste wijze en zelfs werden er op het laatst nog eenige vertelseltjes opgedischt die aan de Duizend en een Nacht deden denken. Julien TAHON. Komt zien naar onze prijzen en oordeelt (O) Algemeene Vergadering van den 19 April 1936, in het Hotel Continental te Yper De algemeene vergadering wordt om 11 uur geopend, onder het Voorzitterschap van den heer Baron Pierre de Vinck, Voorzitter. Aanstonds wordt lezing gegeven van het ver slag van den beheerraad over het dienstjaar 1935. Achtbare Aandeelhouders, Artikel 55 onzer standregels legt ons den plicht op Ued. verslag te geven over de werking en den toestand der Samenwerkende Vennootschap voor Oorlogsschade, gedurende het jaar 1935 en met u, den bilan, gesloten op den 31 December 1935, te onderzoeken en aan uwe goedkeuring te onder werpen. Wij hebben voor eerste plicht, een welver diende hulde te brengen aan de nagedachtenis van onze geachte en getrouwe medewerkers van het eerste uur, heeren Alphonse Masschelein en Arthur Gaimant, medestichters en beheerders sedert vijftien jaren, die als trouwe beheerders en wijze raadgevers, alle geteisterden die zich tot onze coöperatieve gewend hebben, met raad en daad bijstonden. Hunne nagedachtenis zal bij ons in eere blijven. Daar onze taak nog niet ten einde is, en tal van geteisterden nog voortdurend raad en bijstand noodig hebben in de moeilijkheden welke zij ontmoeten met het Ministerie van Financiën, nopens teruggevraagde intresten van oorlogs schade, ofwel nopens de herzieningen van schat tingen bevolen door het Hoog Commissariaat in geval van herbouwen door den Staat, blijft onze Samenwerkende Vennootschap het toevluchts oord en de laatsten, zoowel als de eersten, ver dienen op onzen steun te mogen rekenen. Getrouw aan het gegeven woord, is de beheer- 1L-" raad bereid de belangen der geteisterde mede burgers, tot den laatsten toe, ter harte te nemen en te verdedigen de diensten blijven dus nog voorloopig bestaan in het bureel der Coöpera tieve, Elverdinghestraat, 23, te Yper, en de be stuurder, M. Leon Vandevoorde, is ter beschik king der geteisterden. Er gaan geen dagen voorbij, zonder dat de be stuurder bezoek krijgt van geteisterden, zelfs van uit de arrondissementen Veurne en Kortrijk. De eenen hebben nog oorlogsschadevergoeding te goed, een andere is vermaand of beschreven om vergoedingen terug te geven aan den Staat, nog anderen komen ons vinden omdat de bureelen van Brussel hen nu nog kwitanties vragen van over 15 jaar. In den loop van het jaar 1935, hebben 145 aan deelhouders de terugbetaling van hunne storting ontvangen op den 1 Januari 1936, bleven nog 1591 aandeelhouders ingeschreven op de registers. Krachtens het Koninklijk besluit van den 11 Mei 1935, hetwelk den intrest van alle staats- waarden brengt op 4 is de intrest van al de waarden onzer portefeuille gezakt tot op 4 Al de weerden der vennootschap, die zooals gij weet, neergelegd zijn in bewaring in de Nationale Bank, zijn getroffen door dien maatregel, welken wij gedwongen hebben moeten aanveerden. Achtbare aandeelhouders, gelieft met ons den bilan te onderzoeken en goed te keuren, afge sloten op 31 December 1935. ACTIEF I. Verwezenlijkbaar. 40 loten Leening Verwoeste Gewest. 1921 7.240.00 40 loten Leening Verwoeste Gewest. 1922 9.120.00 40 loten Leening Verwoeste Gew. 1923 19.840.00 40 obligatiën inlandsche leening 1920 18.800.00 30 actiën belgische spoorwegen 13.650.00 Samenwerkers ongekweten inschrijvin gen 135.335.00 II. Beschikbaar. Kas en postcheck 1.055.65 Totaal fr.2057040.65 PASSIEF I. Jegens haar zelf. 1. Kapitaal 168.475.00 2. Wettelijke reserve 7.094.91 175.569.91= 175.569.91 II. Over te dragen, voor overschot van voorraad, voor algemeene onkosten 29.470.74 Totaal fr. 205.040.65 Wij stellen u de goedkeuring ervan voor. Gij zult ons daardoor bewijzen dat gij onze werking naar waarde weet te schatten. Gelieft ook ontlasting te geven aan de heeren beheerders en commissarissen. Twee beheerders, de heeren Remi Bouquet en Edgard Missiaen, zijn uittredend en herkiesbaar gij zult ze wel willen herbenoemen en zij zullen voort uwe belangen behertigen. Er moet ook overgegaan worden tot de herkie zing van een uittredenden commissaris, heer Henri Delobelgij zult gelieven hem te herbe noemen en ook hij zal voort uwe belangen be hertigen. De heer Voorzitter vraagt dan als er iemand is, die opmerkingen te maken of ophelderingen te vragen heeft. Na hem, neemt de heer advokaat Butaye het woord om, namens den raad der commissarissen, lezing te geven van het verslag van den raad der commissarissen. Daar vervolgens niemand het woord vraagt, verklaart de heer Voorzitter de verslagen en bilan met eenparigheid goedgekeurd. De heer Baron de Vinck vraagt aan de verga dering ontlasting te geven aan beheerders en commissarissen en, aangezien er geen andere candidaten voorgesteld zijn, de heeren Remi Bouquet en Edgard Missiaen, als beheerders, en heer Henri Delobel, als commissaris, te herkiezen, hetgeen eenparig aangenomen wordt. De heer Voorzitter bedankt ten slotte de aan wezigen voor hunne opkomst en aandacht binst de vergadering, die daarna geheven wordt. L.V. (O) VRAAGT PRIJZEN EN DEVIEZEN BIJ Eere diploma met gouden medaille aan Hooger Schilderschool van M. A. Logelain te Brussel. Eereprijs - Wereldtentoonstelling - 1935 - Brussel.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 4