VELOSPORT Heil des Volks NATUURBROOD Nafyyrbaklker T. D. G I flf YPERSCHE VOETBALKRONIEK BOKSEN Gemeente Boesinghe Eiseht het zuiver echt gebakken onder toezicht van een beroemden Geneesheer. Enkel en alleen te bekomen bij den 32, Rijselstraat - YPER Telefoon 578 MEN BESTELT ALLE DAGEN VERSCH TEN HUIZE. i I 0 p e k hi "v< B de «e A d£ er f aa we Pa der f ne* pa a tor 9 Aft* I Vraag kerbii Verleden week gaven we de 3 ritten van den Omloop van 't Noorden zonder in de gelegenheid gesteld te worden den uitslag te kunnen weergeven van den laatsten rit Amiens-Boulogne, over 200 km., en het al gemeen klassement. Die omloop wérd gewonnen door den Noorderbuur Van Schyndel, die bewezen heeft een flinke kracht te zijn, gezien bij over een vijftal weken reeds den omloop van Bordeaux veroverde. De indi- vidueele zegepraal van den laatsten rit was voor Tan- neveau, die Michel Buyck, Maye en Marcel Kint voorafging. In dit peloton troffen we Storme als 6P aan. zoodat hij dus verbazend goed gepresteerd heeft en werkelijk de revelatie van dien omloop was. Uitslag1. Tanneveau, 200 km. in 6 u. 25,27 2. Buyck; 3.Maye 4. Kint5. Rigaud 6. Storme 7. ex aequo Moerenhout, Wynant, Planckaert, Leleux, Wierinckx, Van Houtte, Declercq, S. Maes, Christiaens, Bonduel, Bruneau, Van Schyndel en Decroix. Algemeen klassement1. Alb. Van Schyndel, in 19 u.. 05.35 2. G. Christiaens, in 19 u. 07.26 3. Moerenhout, 19 u. 07.55 4. S. Maes, 19 u. 07,55 5. Vervaecke, z.t. 6. Bonduel, 19 u. 09.23 7. Oubron, 19 u. 10.558. Tan neveau, 19.11.11; 9. Planckaert, 19.11.39; 10. Rigaud, 19.14.36; 20. Storme, in 19.19.48. Prachtig voor Lucien, die voor de eerste maal een Omloop in verscheidene ritten aanvatte en in den 1" rit reeds moest getemd worden door een allesgevenden Moerenhout, anders deed hij nog de profs van 't begin af in het zand bijten. Bravo, Lucien Deze week stond in het teeken van de 28e Parijs- Brussel, die eertijds veel later betwist werd en soms in de heetste dagen onder een gloeiende Junizon. Deze koers bedroeg vroeger tot 430 km. en ging aiover Heer Agimont, Philippeville, Dinant, Namur, naar Thienen, Leuven en Brussel, wijl de wegwijzer in Frankrijk nagenoeg dezelfde was als nu. Zondag laatst kon men zoowat overal, dank aan de reeds betwiste proeven, favoris hooren noemen, en vooral de namen van Rebry en Hardiquest vielen te onderlijnen. Niettemin stelde men ook vertrouwen in Romain Maes, die niet zou nalaten aan het kortst einde te trekken. Ook Bonduel is voor zulke afstanden steeds te duchten, en 't is in dezen zin dat die uiterst lastige proef, waarin de fransche renners bijna zelden of nooit hebben geschitterd, werd aangevat. Deze maal was het ook zoo, en de eenige Zuiderbuur, welke den koers uitdeed. Level, eindigde op de 17e plaats. Doch van Belgische zijde mag men ook wel spreken van een echte verrassing. Immers, Meulenberg is wel geweest hetgeen men noemen mag, den aanleg voor een raskampioen, maar sindsdien bleef het daarbij. Het dient toch gezegd dat hij op onweerlegbare manier geheel den koers beheerschte en vanaf 't oogenblik dat hij zijne streek (zijne huidige verblijfplaats, want Elooi is Vlaming en spreekt Vlaamsch gelijk een der Vlaanderen) dweerschte, bleek hij onhoudbaar en de eersten die hij lossen deed waren Louyet en Wierinckx, die nog overbleven in een peloton van 7 man, waarin vooraf Alf. Deloor den genadeklop had gekregen. Uitslag1. Meulenberg El., 380 km. in 10 u. 45 min. 43 sec., gemiddelde snelheid 35 km. 3502. Bonduel, op 1 lengte 3. Hardiquest Louis, op 1 lengte 4. Maes Sylveer, op 2 lengten5. Louyet Leon, in 10 u. 48 min. 45 sec.6. Wierinckx R., in 10 u. 52.30 7. Deloor Alf., in 10 u. 53.35 8. Deloor Gust., op 1 lengte 9. Wauters Jan, in 10 u. 54.4510. Huts Joseph, in 10.55.10 11. Dhooghe Michel, in 11.02.50; 12. Decroix Emiel, op 1 lengte. Zcadat de sportieve (en hier is het wel in den echten zin van het woord) baas van het Café du Chateau d'Eaunog steeds in de allereerste plaatsen te vinden is. De Sportwereld gaf, na de Ronde van Vlaanderen, wel te kennen, dat Miel niet te best op dreef was, maar nooit te rap gesproken is altijd wijse lijk aan boord gelegd, vooral als men met een gewe tensvollen kerel als Miel te doen heeft. Zijne 12e plaats in Parijs-Roubaix en 12» in Parijs-Brussel zijn toch wel een bewijs van regelmatigheid en ook een kaakslag voor die Heeren die denken dat, in koersen, zij alleen de onfeilbaarheid in pacht hebben. Doe dus zoo voort Miel, en zie niet om. Wat Ghesquière betreft, Fonten schijnt het maar niet te vergeten, dat hij in dien koers eens naar de bloemen greep en ze door Barthelemy ontfutseld werd. Hij nam dan ook een actief deel in de bewegingen, welke het peloton tot scheiding brach ten. Tot na Reims vinden wij hem op post, doch na dien verdwijnt hij wegens defect. Spijtig toch dat Fon ten altijd onkans heeft en hier altijd de rol van Jonas vervult. Ieder welgemeend sportman en allen die dezen knappen opkomeling eertijds aan het werk zagen, zul len toch mijne beweringen ten volle beamen. Nog nooit zag België, ik herhaal het hier, zulk een flinken ren ner opdagen en juist daarom moet, gelijk hét er eer tijds inzat, zoo een kracht eerlang ten volle in uiting komen. Niemand van al dezen die Ghesquière aan het werk zagen, zal daaraan twijfelen en steeds nog hopen dat hij, eens van de onkans gevrijwaard, ten volle zal doorbreken. Intusschen, goeden moed, Fons, want gij moet er vele hebben om kop te bieden aan het nood lot dat u ongenadig op de hielen zit. In den Omloop van Vicoigne startten eenige Belgen, waaronder M. Catteeuw, Maurice Vandenberghe, De Médicis, Scherpereel, Knockaert. De eerstgenoemde, die Specialist is in zulk spel ,liep er eerste, ditmaal niet in den sprint, maar met een minuut voorsprong op het peloton. Uitslag1. Catteeuw Mich., 96 km. in 2 u. 48 min. 2. Mazeyrat, op 1 min.3. Lesne4. Flament5. De Médicis, op 4 min. 306. Lambert Pierre 7. M. Vanden berghe 8. Dewilde9. Godart10. Treka. In den Grooten Prijs van Annemasse, betwist over 150 km. liep Adrien Buttafocchi eerste in 4 uur 26.52. vóór Heymann Senior, Cassin, Dury, Heymann J' en Lehmann. De Onafhankelijken liepen den Omloop der Vlaamsche Gewesten, die ein digde met de zege van Romain Vandermeersch, de 182 km. afleggende in 5 u. 02 min., gemiddelde snel heid 36 km. 100 2 Piet Van Nek 3. Van Simaeys, op 20 seconden 4. Denys, op 1 lengte; 5. Reuten; 6. Van Oppen, in 5.02.42 7. D'Hondt8. Cools 9. Geets 10. Slos. Een schoone plaats voor Gaston Denys van Woumen, die. na zijne ziekte van verleden jaar, weerom in forme schijnt. In Gosselies, waar 36 vertrekkers waren, haalde Ravmond Sambre een prachtzege binnen, de 130 km. afleggende in 4 u. 3 min., vóór 2. Dumont3. Haegeman, in 4 u. 10 min.4. Bou- laert5. Hennebicq6. Collard 7. Pedroli8. Labit. De Juniors reden den Grooten Prijs van Lauwe, waar alle oogen natuurlijk op onze streekgenooten gevestigd waren. Wijl Woets van 't begin af plat viel, en Litière en La- cante wellicht van 't zelfde laken een broekje werden gepast, eindigde Cappoen prachtig 2e na het kind der streek, Rosseel, die Remi in den sprint vloerde. Verbeke hield koppig vol en wist 15c te eindigen. Uitslag1. Rosseel Alb., 100 km. in 2 u. 58 min. 2. Cappoen Remi, op 10 met.3. Duquenne, op 1 min. 20 sec.4. Var. Couillie, op 2 lengten 5. Van Steenkiste; 6. Pecq 7. Vermeulen8. Deman9. Balduck 10. Lefèvre 15. Verbeke. De Beginnelingen reden in Wytschaete, waar Poltje Salomé weer alle man den baas was en den bloemtuil naar huis meenam. Prachtig Pol en zoo voortdoen voor het dozijntje vol. Uitslag1. Salomé, Yper2. Servaege, Harelbeke 3.Demuynck, Harelbeke; 4. Inion, West-Nieuwkerke 5. Boene 6. Everaert7. Verhaeghe 8. Vanderperre 9. Divoy10. Dekeyser11. Devos Leon, Wervick 12. Noyelle Maurice, Dickebusch. Premiën Salomé 19Everaert 5Demuynck 1 Boene 2. SPRINTER. STAD YPER ZONDAG 26 APRIL 1936 VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN (Oud-Juniors uitgesloten). 50 KILOMETERS 500 FRANK PRIJZEN en schoone premiën Verdeeld als volgt1110 fr. en palm. Verders90 75 50 40 30 20 10 10. Vertrek ongeveer om 3 1/2 u. Wegwijzer Dixmude- straat, langs A. Stoffelstraat, Bruggesteenweg naar St Jan. Terug op Yper langs Potyze, Zonnebekesteenweg, M. Frenchlaan, Meenenstraat, Groote Markt Koning Albert, Dixmudestraat, 3 maal. Dixmudesteenweg, Oude Veurnestraat, M. Haiglaan, Maloulaan, G. de Stuersstraat, Boterstraat, Neermarkt, Groote Markt Koning Albert, Dixmudestraat, 3 maal. Dixmude steenweg, Oude Veurnestraat, M. Haiglaan, Maloulaan, R. Colaertplaats, Statiestraat, Tempelstraat, Boter straat, Neermarkt, Groote Markt Koning Albert, Dix mudestraat, 4 maal. AankomstDixmudepoort, Herberg de Wandeling bij Joseph Ollevier. MAANDAG 27 APRIL 1936 VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN beneden de 18 jaar, (eenzelvigheidskaart medebrengen). 30 Kilometers 200 Frank Prijzen 30 ronden Dixmudestraat tot Wed. Vandenberghe en terug langs M. Vergracht, Dixmudestraat. Inschrijving in de Herberg de Drie Snoeken Vertrek om 6 1/2 ure stipt. Aankomst en prijsdeeling in de «Herberg de Pompier». REIS NAAR BRUSSEL VOOR DE SPELERS Naar alle waarschijnlijkheid zal de reis naar Brussel, om de ontmoeting België-Holland op 3 Mei aanstaande bij te wonen, als volgt geschikt worden Vertrek om 7 uur 's morgens aan het lokaal. Aankomst te Brussel rond 10 uur. Bezoek aan de stad en middagmaal naar beliefte. Vertrek naar het Heysel (Stadion) rond 12 uur. Bijwonen van het voorspel tusschen de Belgische en Hollandsche studenten, gevolgd van de groote ont moeting België-Holland. Na de match vertrek naar Gent, waar een kort be zoek aan de stad zal gebracht worden, vooraleer naar Yper terug te keeren. Stedentoernooi van West-Vlaanderen Kapitein Vanderbauwhede heeft Zondag met S. K. Roeselaere-Ingelmunster opgetreden in het Steden- toernooi tegen de samenstelling van Oostende. Deze laatste ploeg won het pleit met 2-1. Te Kortrijk speelde de samenstelling F. C. Roese- laere-Iseghem tegen Kortrijk Sport-Stade. Er werd enkel met 1-0 verloren. Keeper Neyt van F. C. Roese- laere was de held van de partij. Stade Kortrijk Hoogeschool Leuven Maandag laatst ging te Kortrijk een ontmoeting door, die de studenten der Hoogeschool tegenover een elftal van de Stade Kortrijk stelde. Bij de Stadisten kwamen de promotiespelers Blondeel, Allegaert en Vanden- bulcke voor, terwijl het elftal der studenten als volgt was samengesteld Moers (Stade Leuven) Vanoverstraete (Waeregh. Sp.) Versailles A. (C.S.Yper) Weyts (Stade Kortrijk) Talpe (Kortrijk Sp.) Lucas (Stade Kortrijk) Vandeputte (Stade Kortrijk) Galloo, Clays (S. K. Sweveghem) Vande Mert (F. C. Mechelen) Smets (Waereghem Sp.) Na een mooie partij, waarin Vande Mert bijzonder lijk uitblonk en het meerendeel der doelen aanteekende of aanbracht, wonnen de studenten met 8-4. DE BOKSAVOND TE VEURNE Verbrugge uitgesloten wegens te lagen slag tegen Descheemacker. Bridou en Dujardin doen match nul. Zondag avond greep er te Veurne een bokswedstrijd plaats waar onze jonge boksers aan den trok waren. Ziehier de uitslagenLiefhebbers, 4 x 2, 8 oneen, Defoort A. (Veurne), wint van Platevoet, (B. Y.), met de punten. Chamon A. (Veurne), dwingt Carlier Fl. (B.C.Y.), tot opgave in de 2e ronde. Raymond G. (Veurne), wint door opgave in de 4' ronde van Goudezone (B. C. Y.) Gruwé (Veurne), zet Buysse (B. C. Y.) k. o. in de 3C ronde. Roggeman (Veurne), liefhebber, doet met Croquette (B. C. Y.) beroepsbokser, een schoonen schijnkamp. Officieel kampioenschap der beide Vlaanders, licht gewicht-liefhebbers, 3 x 3, 8 oneen. Carlier (B. C. Y.) kampioen, wint met de punten van Lucidarme E. (Veurne). Beroepsboksers 10 x 2 5 oneen Bridou (Ronse) en Dujardin (Moeskroen), deelen de punten Beroepsboksers 10 x 3, 5 oneen Kampioenschap der beide Vlaanderen, weiter gewicht Descheemacker O. (Veurne), kampioen, wint van Verbrugge M. (Kortrijk), door uitsluiting in de 3P ronde wegens onvrijwilligen te lagen slag. Om nu een woordje te reppen over onze boksers.. Wij hebben met genoegen bestatigd dat allen er op- vooruit zijn gegaan, wat belooft voor de toekomst. Zeg gen wij van Platevoet dat deze jongen met rasse schre den vooruit is gegaan en veel hoop mag koesteren voor de toekomst. Van Carlier Florent moeten wij zeggen dat hij het voor zijn eersten kamp niet zoo slecht heeft gedaan, als men goed overweegt dat hij tegen een reeds geroutineerd bokser stond. Buysse vordert reuzen snelalleen moet hij bij zijn kampen meer het hoofd helder houden en zoo hij dit doet gelooven wij dat hij maar moeilijk meer te kloppen zal vallen. Goude zone is een bokser die als hij wat meer routine en doorzicht zal hebben, zich door zijn harden slag zal gevreesd maken bij de boksers van andere steden. Van Carlier kunnen wij enkel dit zeggen Hij is de kampioen, en een groot kampioen voor de toekomst. Croquette onze beroepsbokser deed een fel gesmaak- ten schijnkamp, en toonde ons dat hij nog altijd even vlug en goed is. Kortom eene verbetering over geheel ons kamp, wat zooals we reeds zegden belooft voor de toekomst. DE AANSTAANDE BOKSMEETING TE YPER 't Is op Zaterdag 25 April, dat om 8 u. 's avonds,, in de groote zaal LapiereHondstraat, Yper, eene groote Boksmeeting doorgaat. Daar zullen we onze jonge boksers kunnen aan 't werk zien tegen boksers van andere clubs die niet te onderschatten zijn. Alle liefhebbers van sport zullen onze jongeren willen aan moedigen met de boksmeeting bij te wonen; Hieronder het programma 10 Liefhebberskampen tusschen Yper-Veurne-Wervick-Rousselare Hoofdkamp in 6x2 8 onsen - Herkansing tusschen CARLIER, 60 k., tegen PIETERS, 61 k., Yper Rousselare Kampen in 4x2 8 onsen Claeys, 56 k., Yper Dufour, 57 k., Veurne Buysse, 59 k., Yper Van den Abeele, 59 k-, Veurne Platevoet, 55 k., Langemarck Ballois, 55 k., Wervick Carlier F, 59 k., Yper Raymond George, 58 k., Veurne Goudezone, 62 k., Degryze, 63 k., Langemarck, 62 k., Rousselare Sinaeve, 49 k., Yper Clinckemaiilie, 49 k., Wervick. Lucidarme, 60 k., Veurne Hollebeke, 59 k., Wervick Dewulf, 62 k„ Rousselare Pierpont, 61 k., Wervick Provoost, 63 k., Rousselare Lambrec, 63 k., Wervick De kampen zullen afgewisseld worden met een Super - Accordéon orkest. Prijzen der plaatsen Ring 10 fr. Eerste 7 fr. 50 Tweede 6 fr. Volksplaatsen 4 fr. Leden 50 p. h. vermindering. Kaarten te bekomen op voorhand bij den Manager Herberg De ToekomstLange Meersch- straat, 18, en bij de leden van de B. C. Yper. OpgepastDe ring zal in het midden der zaal staan I De plaats van veldwachter is te begeven Wettelijke minimumwedde. Voorwaarden 1) Belg zijn. 2) Minstens 25 jaar en hoogstens 35 jaar oud zijn. De aanvragers die bewijzen dat zij oudstrijder of oorlogsinvalide zijn of dat zij andere rechten hebben waardoor zij kunnen aanspraak maken op de toepas sing van art. 8 par. 2 der wet van 3 Oogst 1919, kunnen echter tot den vollen leeftijd van 40 jaar toegelaten worden. 3) Een gestalte hebben van minstens 1 m. 70. 4) Cumulatie met een pensioen van een openbaar bestuur is niet toegelaten. 5) Verplichting de gemeente te bewonen. 6) Zich onderwerpen en voldoen aan het voorge schreven examen. 7) Zich onderwerpen aan een geneeskundig onder zoek nopens de lichamelijke geschiktheid voor het bewuste ambt. De aanvragers moeten hunne aanvraag schriftelijk en per aangeteekend schrijven vóór 12 Mei 1936 sturen naar den heer Burgemeester van Boesinghe. De kandidaten die aan de opgelegde proef voldaan hebben, zullen daarna onmiddellijk volgende stukken moeten indienen a) Een bewijs dat zij aan hun militaire verplichtin gen voldaan hebben. b) Een uittreksel uit hun geboorteakt. c) Een getuigschrift dat zij van goed gedrag en ze den zijn en nooit tot eene gevangenisstraf veroordeeld zijn geweest. d) Een getuigschrift, afgegeven door een door den Provinciegouverneur erkenden geneesheer, dat zij licha melijk geschikt zijn om het ambt te vervullen. Boesinghe. 22 April 1936. Op bevel De Secretaris, A. Lepercque. De Burgemeester, R. de Thibault de Boesinghe.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6