Plechtige Communie Drukkerij Dumortier 17 JAAR, N 5 - 2 MEI 1936 17 ANNÉE, N° 5 - 2 MAI 1936 - - Weekblad - - voor het Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de l'Arrondissement d'Ypres Fédérafion des Sinistrés de ('Arrondissement- d'Ypres Federatie der Ceteisterden van het Arrondissement Yper PATERNOSTERS KERKBOEKEN GEDACHTEN ISSEN 3 4, Boterstraat, 34 YPER Vol avec effraction a Ypres Diefstal met inbraak te Yper Het Bakkersfeest van 10 Mei Nos Visif-eurs de Marque Goed nieuws voor de Vaarf Yper-Komen ■#a« HET YPERSCHE k. ORGAAN DER VEREENIGING DER GETEISTERDEN „uiteer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPEK. Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 Ir. Men kan inscnrijven in alle Belgische postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd LA REGION D'VPRES ORGANE DE L'ASSOCIATION DES SINISTRÉS Redaction, Administration et Publicité34. rue au Beurre, Ypres. Abonnement18 fr. 00 par an Etranger32 fr. Un peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 35 ct. ie numero Tél. 506 Les articles non signés sont refusés La prochaine réunion mensuelle, des Délégués des clubs de sinistrés, aura lieu le Dimanche 10 Mai 1936, a 15 heures, en 1' Hötel Continen tal Place de la Gare, a YPRES. ORDRE DU JOUR 1) Demande d'audience ministérielle. 2) Vteux a exprimer pour la prochaine séance. Toutes nos associations et nos coopératives et toutes les autorités communales sont instamment priées d'envoyer leurs délégués a la réunion. Tous les sinistrés sont admis. (O) De aanstaande maandelijksche vergadering, van de Afgevaardigden der Bonden van geteis- terden, zal plaats hebben op Zondag 10 Mei 1936, om 15 uur, in het Hotel Continental Statieplaats, te YPER. DAGORDE 1) Vraag om een ministerieel verhoor te be komen. 2) Wenschen voor de aanstaande vergadering. Al onze bonden en samenwerkende vennoot schappen en al onze gemeente-overheden worden dringend verzocht afgevaardigden naar de ver gadering te zenden. Ingang vrij aan alle ge- teisterden. De Voorzitter, Arthur Butaye, av., Yper. Nous apprenons que cette nuit un ou plusieurs délfnqiiants se sont introduits &>ar effraction dans le hall du Cinema Flora a la Grand'Place. Après avoir fracturé et abïmé du matériel publi citaire, les voleurs ont brisé un carreau et ont enlevé du matériel publicitaire. On suppose que cette lache action a été dirigée pour protester contre le grand film Ecole des Viergesqui passe cette semaine au Flora. Plainte a été déposée et la police enquête. Wij vernemen dat een of meer boosdoeners dezen nacht in de hall van de Cinema Flora op de Groote Markt hebben ingebroken. Na publiciteitsmateriaal verbrijzeld en beschadigd te hebben, sloegen de dieven een ruit aan stuk ken en namen een aantal publiciteitsmateriaal weg. Men veronderstelt dat deze lage daad gericht werd als protest tegen de groote film Ecole des Vierges die deze week in de Flora vertoond wordt. Klacht werd ingediend en de politie opende een onderzoek. Wij vernemen hierover het volgende nieuws De bakkersbond van Yper is aangesloten bij den Landsbond der Belgische Bakkersbazen, waarvan meer dan 80 vereenigingen deel uit maken. Het voorzitterschap van den Landsbond is be kleed door den Heer De Temmerman, bakker en gemeenteraadslid te St Jans Molenbeek. De algemeene schrijver van den Landsbond en Eerebestuurder der Brusselsche Samenaan- koop Vereeniging is de Heer Em. Gruwez-La- pierre. Deze laatste, geboren Yperling, die nog immer zijn geboortestad genegen is, staat in alle bakkersvereenigingen van 't land bekend. Hij is immers een der woordvoerders van de bakkers en heeft menige bakkersvereenigingen te allen kante van het land helpen stichten. Hij had de bakkers van Yper beloofd samen met hen te werken en al zijn invloed te bezigen om het feest der Vlaginhuldiging ten beste te doen gelukken. Hij is in zijn verwachting niet bedrogen geweest, want van heden af reeds "mag men zeggen dat er nog nooit in België een bakkers vlaginhuldiging zal plaats gehad hebben waar zooveel bakkers deel hebben aan genomen. Hieronder geven wij de lijst der maatschap pijen die reeds haar bijtreding hebben laten kennen, en dagelijks komen er nog andere bij Uit Limburg afvaardiging Hasselt. Provincie Antwerpen Antwerpsche Bakkers bazen (Vlag), Antwerpsche Bakkerszonen (Vlag), Mechelen (Vlag), Puers-Oppuers, Puers-Calfort (fanion), Willebroeck (fanion). Provincie Brabant: Brussel (Vlag), Vilvoorde- Halle-Saventhem (Vlag)Nijvel-Court St Etienne (Vlag), Braine l'Alleud-Tubize. Provincie OostvlaanderenProvinciale vlag, Gentsche Bakkersbazen (Vlag), Bond der Bak kersbazen Gent (Vlag), Deynze (Vlag), Eekloo en Meetjesland (Vlag), Aalst (Vlag), Ronse- Temsche-Rupelmonde, Lokeren (Vlag), Sint Ni klaas, Hamme (Vlag), Zele, Dendermonde (Vlag), Wetteren (Vlag). Provincie West-Vlaander enYper (Vlag), Brugge (Vlag), Oostende-Thourout, Iseghem (Vlag), Roeselaere (Vlag), Veurne, Meenen- Moescroen-Kortrijk (Vlag), Poperinghe, Waere- ghem, Thielt (Vlag). .Uit Henegouwen Doornijk (Vlag), Basècles- Péruwelz, Ath (Vlag), Lessines. Uit het Noorder DepartementRijssel (Vlag). Sommige dier maatschappijen komen met groote afvaardiging Noemen wij onder meer Brussel vanwaar 55 deelnemers afkomen in twee autocars Mechelen 30 deelnemers in autocar Puers en omliggende 32 deelnemers in autocar Roeselaere 40 bakkers bazen en 10 bakkerszonen per autobusdienst van den StaatDoornijk-Basècles en Péruwelz 28 deelnemers per autocar Aalst 24 deelnemers in autocarTemsche 30 deelnemers in autocar Sint Niklaas samen met Rupelmonde en Lokeren 38 deelnemers in autocar Ath 25 deelnemers in autocar Moescroen autocar Thielt 40 deelne mers in autocar. Andere groepen komen per auto, trein of tram. Uit die gegévens kan men reeds besluiten dat een machtige stoet bakkers de straten van Yper zal doortrekken. Om 10 uur zal op het stadhuis de Vlag over handigd worden door den Heer Burgemeester. Om 11 i uur aan het gedenkteeken der Yper- sche gesneuveldenneerleggen van bloemen, uitvoering van Judexdoor de Harmonie Ypriana. Om 11 i uur, bakkersmis in Sint Maartenskerk. Op aanvraag werd er toegestaan geheel de mid- denbeuk vrij te laten voor de bakkers. Wij ver zoeken beleefd de geloovigen, die deze mis zul len bijwonen en die tot het bakkersambacht niet behooren, plaats te willen nemen in de zijbeuken. Gedurende de mis. wijding der Vlag gelegen heidssermoen door den Eerw. Heer Deken, en bakkersofferande. Gedurende de consecratie zal het Te Velde door de klaroenen der Harmonie geblazen worden. Om 12 uur hulde aan het Engelsch gedenk teeken neerleggen van bloemen uitvoering van Last Posten God save the King Zondag geven wij de juiste mededeeling der andere feestelijkheden. Wij hernieuwen onze vraag van verleden week en verzoeken beleefd de bevolking hare huizen te willen bevlaggen. Zoo zal Yper op 10 Mei een echten feestdag mo gen vieren. 's Morgens grijpen de feestelijkheden der bak kers en 's namiddags die der briefdragers plaats. Le Right Honourable A. Duff Cooper, D.S.O., M.P., Secretary of State for War (Ministre de la Guerre Britannique), qui présidera l'inauguration en la Cathédrale d'Arras d'une plaque commé- morative a la mémoire d'un million de Morts de l'Empire Britannique, visitera a cette occasion, du 9 au 11 Mai, plusieurs cimetières militaires et monuments de guerre du front Occidental. Venant de Calais, il arrivera a Ypres, le Samedi 9 Mai, vers 17 heures, et descendra a l'Hótel Skindles oü il passera la nuitce même jour, a 21 heures, il assistera a la sonnerie du Last Posta la Porte de Menin. Le Dimanche 10 Mai, a 9 h. 15, il sera regu a l'Hótel de Ville d'Ypres, puis se rendra au Monu ment aux Morts d'Ypres il déposera une couronne. Aussitöt après, il quittera Ypres pour se rendre en France, et passera la frontière au poste du Bizet. Vrijdag 24 April 1.1. had, voor M. Claeys, hoofd ingenieur-bestuurder van Bruggen en Wegen, te Brugge, de eerste aanbesteding plaats voor het herstellen onzer vaart Yper-Komen, namelijk deze der peilingswerken uit te voeren omtrent het verdeelingspand der vaart te Hollebeke. Deze aanbesteding gaf den volgenden uitslag Entreprises Hydrauliques et Béton Armé, te Wilryck 25.495 fr. Smet R., te Desschei 25.535 fr. Luymoeyen F., te Herenthals 30.075 fr. Behiels H„ te Wetteren 35.525 fr. Van Hille S.V., te St Andries 60.150 fr. Delecourt J., te St Ghislain72.050 fr. Dit is een eerste en belangrijke stap naar de verwezenlijking van hetgeen ons allen hier in de streek zoozeer aanbelangt. Wij weten dat de Heeren ingenieurs, die met de studie en het toezicht der uit te voeren werken belast zijn, niets onverlet zullen laten om de herstelling der vaart Yper-Komen zoo spoedig mogelijk gedaan te maken en, naar men ons verzekerde, zal er dit jaar nog een groot gedeelte der herstellingswerken in aanbesteding uitgegeven worden. Dit zal bij allen, die om den voorspoed onzer streek bekommerd zijn, de hoop doen herleven.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 1