Keest der Brievenbestellers vuil leper - Boperinghe en om sleeken Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper HET WILLEMS-FONDS Le Dentiste A. BOUCKAERT Téléphone N° 588 74, rue de Lille YPRES De Tandart-s A. BOUCKAERT Telefoon Nr 588 74, Rijselstraat IEPER Op Zondag 10 Mei 1.1. had te leper de plechtige herdenking plaats van het 15 jarig bestaan der groep en het 10 jarig bestaan der vlag van de groep brievenbestellers aangesloten bij de Post- federatie van België. Te dier gelegenheid hadden allerhande feeste- Comiteit om het schoon initiatief dat het genomen heeft door, op dezen schoonen dag. zijne leden, gede coreerd wegens hun 25 of 35 jaren goede en trouwe diensten aan het Beheer bewezen, op een plechtige wijze te willen vieren. Ik druk erop, een waarlijk prachtig en treffend initiatief, als men overweegt dat het Beheer er zich De schoone groep bestellers die een eereteeken ontvingen. lijkheden plaats, aan dewelke een 400 tal post bedienden en brievenbestellers, meest allen in dienstkleedij, van het gansche land en van het Noorden van Frankrijk deel namen. Om 14 u. 30 werd een stoet gevormd op de René Colaertplaats, waar wij onder meer bemerkten voorop de politie, gevolgd van het muziek Ypriana. De Bondsvlag der Postbedienden van België, uit Brussel, gevolgd door de Heeren lei ders van het onafhankelijk syndicaatCrasselts, algemeen secretaris, Devocht, voorzitter der Be stellers van België, en Dewin Ph., Derauw, Sime- lon en Bogaerts, leden van het uitvoerend co miteit. Dan hadden wij de makkers der groep Brabant met vlag, een groep Fransche collega's of de Amicale des P. T. T. d'Armentières et en virons, uit het Noorden, met vlagverder de groepen met vlag van Antwerpen, Gent of Oost- Vlaanderen, Contich, Roeselaere, Kortrijk, Thielt, Mechelen, Veurne, Dixmude, Brugge, Oostende, Ghistel met kartel (fanion), en afvaardigingen der groepen van Willebroeck, Doornijk, Arlon, Charleroi, en Leuven en tot slot de vlag der groep leper gevolgd door de leden. De stoet ging over de Statie-, Tempel- en Boter- straten naar de Groote Markt, waar de bestuurs leden der groep alsmede de leiders uit Brussel op het stadhuis ontvangen en door den Heer Buseyne, schatbewaarder der groep leper, aan den Heer schepen Delahaye, afgevaardigde der stad, voorgesteld werden. Namens de stad leper wenschte de Heer schepen de brievenbestellers van harte welkom en schetste in korte bewoor dingen den eerbied dien de bestellers waardig zijn. Aan de nieuwe vereeremerkten zegde hij dat zij met fierheid de eereteekens mogen dragen die ze weldra zouden ontvangen, daar zij gedu rende zooveel jaren nuttig zijn geweest voor Land, stad en bevolking. Deze rede werd door den Heer Dewin Ph., vlaamsche schrijver der brievenbestellers van België, beantwoord, en vervolgens werd er over gegaan, terwijl de Brabangonne en Marseillaise werden uitgevoerd, tot het uitreiken van de offi- cieele eereteekens, namelijk een 10 tal kruisen van 2* klas voor 35 lange jaren trouwen dienst, en een 25 tal medailles van 1* klas voor 25 jaren onberispelijke dienstuitvoering. Verder werd in de groote zaal van het Gasthof Het ZweerdGroote Markt, de volgende ge legenheidsaanspraak gehouden in 't fransch door den Heer Devocht, en in 't vlaamsch door den Heer Dewin Ph. Mevrouwen, Heeren en Beste Makkers, Ik voel me waarlijk gelukkig, mij heden onder U te bevinden, op dezen schoonen dag van vreugde, van solidariteit, van verstandhouding en broederlijkheid. Ik breng U den broederlijken groet over. van het Algemeen Briefdragersverbond en van den Postbond. Het is met groote vreugde dat wij de aanwezigheid aanstippen van onze fransche makkers van Armentières, die welwillend de uitnoodiging van uw Bestuur hebben beantwoord. Wij wenschen hun hartelijk welkom en bedanken ze uit ganscher harte voor den schoonen blijk van solidariteit, van goede broederlijkheid, die zij steeds in alle omstandigheden voortgaan te onder houden met hunne Belgische collega's. Ik haast mij U te verklaren dat uw Uitvoerend Co miteit zeer gevoelig is geweest aan de uitnoodiging, die uw Bestuur wel heeft willen laten geworden. Het heeft het dan ook als een plicht aanzien voltallig aan uwe schoone vergadering van heden deel te nemen. Ik heb de eer U voor te stellen de makkers Crasselts, onzen onvermoeibaren bestendigen schrijver, de steeds jonge Dewin, de makkers De Rauw en Simelon, hulp- schrijvers, en uw dienaar. Helaas, eene schaduw doet zich voor in het tafereel, wij zullen onzen trouwen en verkleefden algemeenen schatbewaarder, makker Soequet, zoo pas over enkele dagen overleden, onder ons niet meer zien. Terloops richt ik eene betreurde hulde aan zijne nagedachtenis. Ik zou tevens aan mijn plicht te kort komen, indien ik mijne beste gelukwenschen niet toestuurde aan uw eenvoudig bij bepaalt U het diploma te overhandigen. Bij het doorbladeren van de lijst der laureaten, bestatig ik dat 30 makkers van dit voordeel genieten. Ik wensch hun van harte geluk, een uitmuntende ge zondheid, veel voorspoed en een lang leven, en voor deze onder hun, die weldra van een welverdiend pen sioen gaan genieten, een aangename en welverdiende rust. In deze lijst, hebben mij voornamelijk twee namen getroffen en het weze mij geoorloofd aan deze eene bijzondere belangrijkheid te hechten. Het zijn deze van onze twee verkleefde makkers Kerrinckx, uw Oud-Voorzitter, en Lahaye, uw Onder-Voorzitter, die zich gedurende vele jaren opgeofferd hebben voor het welzijn van hunne makkers en voor de grootwording van hun Verbond en van den Postbond. Ik ben gelukkig en fier ze te bedanken in uw aller naam, maar bijzonder in dezen van het Uitvoerend Comiteit. Ik stel u voor, beste makkers, te hunner eer een daverend Tree-Cheers uit te galmen... Hip,' Hip, Hip, Hurrah En nu, dierbare vrienden Kerrinckx en Lahaye, het is met vreugde dat ik U in naam van al de makkers omhels. Mijn beste Kerrinckx, uw Comiteit doet mij de groote eer aan U dit prachtig geschenk te overhan digen als pand van hunne gansche erkentelijkheid, die zij gehouden hebben U te betoonen in naam van de groep, voor de overgroote diensten die gij him bewe zen hebt. Het is uw welgelukt portret, en ik hoop dat gij het de beste plaats in uw salon zult geven en van tijd tot tijd uwe oogen er zult oprichten, denkend dat gij onder uwe oude werkmakkers niets dan vrienden telt Om te eindigen, druk ik den wensch uit den nieuwen Voorzitter, makker Noterdame, de gedragslijn van zijn voorganger te zien navolgen, ten einde zijn werk in die schoone Iepersche groep voort te zetten. Bij voorbaat bedank ik hem er vurig voor. Leve het Algemeen Briefdragersverbond, leve de Postbond. Als eeuwig aandenken van zijn 15 jarig voor zitterschap werd aan den Heer Em. Kerrinckx, oud-voorzitter der groep leper, zijn portret, een prachtfoto van het huis Duhameeuw, van leper, aangeboden, hem geschonken door de leden der groep. Ook een mooien bloemtuil werd hem nog alsmede aan den Heer Lahaye Cam., ondervoor zitter der groep, overhandigd. De Heer Kerrinckx Em. dankte diep ontroerd voor de hulde en de ovatie welke hem te beurt viel. Vervolgens werd een woord van dank ge stuurd aan de aanwezige makkers en bijzonder lijk aan de fransche vrienden. Een besteller uit Armentières, Heer Emile Goris, nam dan het woord en, in naam der fransche bestellers en postbedienden, bedankte hij voor de ovatie hun hier gebracht. Na eenige woorden van lof aan de gedecoreerden, eindigde hij met den wensch en de hoop uit te drukken de vriendschapsbanden tusschen fransche en belgische postbedienden steeds nauwer te zien aaneensluiten. Deze rede werd door daverend handgeklap begroet. Na deze plechtigheid doortrok de stoet, vooraf gegaan van twee meisjes die de bloemtuilen droe gen, de bijzonderste straten der stad. Aan het Britsch gedenkteeken werd, onder het spelen van het God save the King een bloemtuil neer gelegd. Ook het gedenkteeken der Ypersche ge sneuvelden werd bebloemd terwijl het muziek er dè Brabangonne uitvoerde. Na nog de Boter- en Gustaaf de Stuersstraat doortrokken te hebben, ging de stoet op de Maloulaan uiteen. Verder ging het er nog gedurende menige uur tjes uiterst vroolijk aan toe. Het was voorwaar een schoon verbroederingsfeest voor de brieven bestellers en een dag van nering voor leper. Crisis en behaagzucht zouden niet kunnen samengaan zoo de verfstoffen Coloro niet beston den. Een oude kleurstof wordt nieuw. Kiest uit de groote verscheidenheid van mooie kleuren. Gij zult verrukt zijn over de verfstof Coloro. O Verslag der Algemeene Vergadering van 19 April 1936. De Heer Voorzitter Hector Casier opent de vergadering om 15 uur en verleent het woord aan den secretaris, die lezing geeft van het ver slag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. Mededeelingen De Voorzitter bedankt de le den voor hunne talrijke aanwezigheid op de be grafenis van ons diepbetreurd lid, den Heer Vanden braambussche, politiecommissaris der stad Yper. VoordrachtDe Voorzitter geeft vervolgens een zeer leerrijke les over de seizoenwerkzaam- heden in den tuin en, onder meer, eenige nuttige wenken over het planten en de teelt der Dahlia. Hij wordt door de talrijke aanwezige leden in zijne wel uiteengezette les aandachtig gevolgd en ten slotte luidruchtig toegejuicht. Nieuwe leden Worden als nieuwe leden voor gesteld 1°) Declercq Leon 2°) Mevrouw Versavel Elie, beiden door Hebben Henri. Aanbrengsten1°) Devreker Jerome bekomt 5 punten voor zijn monster porrei, kervel en doorlevende spenagie 2°) Van den Briele Cyrille, een punt voor zijn Ypersche spruitselder. Vervolgens wordt overgegaan tot het inschrij ven der leden die begeeren deel te nemen in de hofbezoeken voor het jaar 1936. Een vijftigtal leden laten zich inschrijven. Tombola Een welvervulde tombola, bestaande uit Dahlia kliesters en geschonken door den Voorzitter Hector Casier, wordt vervolgens onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering sluit om 17 uur. Zondag 17 Mei 1936, om 15 uur ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1. Lezing van het verslag der vorige ver gadering. 2. Mededeelingen. 3. Voordracht. 4. Beoordeeling der aanbrengsten. 5. Voorstelling van nieuwe leden. 6. Inschrijving voor hofbezoeken, (voor de laattijdigen, want de hofbezoeken zullen geschie den in Juni maand). 7. Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. Dethoor. Hector Casier AFDEELING YPER Onze uitstap naar de Zuid-Vlaamsche Arden nen wordt een succes. Uit Brugge, Oostende, Knokke, Nieuwpoort komen talrijke cars met geestdriftige natuurge- nieters en overtuigde Willems-Fondsers ons ver voegen. Onze tocht gaat als vermeld over Harelbeke (geboortehuis van Benoit), Ingooigem (graf van H. Verriest, Lijsternest van Streuvels), Tiegem (lustoord), Ronse, Floesberg bosch (pick-nick) de innig mooie vallei der Zwalm, St Maria-Hore- beke, Oudenaarde, Kortrijk (ontvangst). Inschrijving in Concordia, 24 fr. per persoon. Vertrek van afdeeling leper aan Concordia te 7 J uur, Zondag 17 Mei. Er wordt niet gewacht naar de te laatkomers. Agréé des Chemins de fer Beiges et du Ministère des Postes, Télégraphes et Téléphones. TIENT SES CONSULTATIONS du Mardi au Samedi de 8 a 12 et de 14 a 18 h. Autres jours et heures sur demande. Aangenomen door de Belgische Spoorwegen en het Ministerie van Posterijen, Telegrafen en Telefonen. HOUDT ZIJNE RAADPLEGINGEN van Dinsdag tot Zaterdag van 8 tot 12 en van 14 tot 18 uur. Andere dagen en uren op aanvraag.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 4