YPER 4 Spektakels in 1 SCHILDERWERKEN HENRI CHERCHYE Enkel voor 3 dagen De Circus Revue 1936 Dinsdag 26 Woensdag 27 Donderdag 28 Mei De Jazz De Circus De Music Hall De levende tafereelen van De Passie 2 Heü' Apparentement der Lijsten Nabootsing van Hout en Marmer - Letters en Reklaamschildering - PLASTIEK, enz. 2, Veurnesïeenweg, 2, IEPER Tel. 484 Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper De Binnenscheepvaart aan den kiezer overhandigd worden. 2) De stembiljetten waarvan de vormen en af metingen veranderd zijn of waarin zich van bin nen een papier of eenig. ander voorwerp bevindt. 3) De stembrieven waarop een niet door de wet toegelaten doorhaling, teeken of merk is aan gebracht waardoor de kiezer kan bekend geraken. 4) Deze waarop de kiezer niet heeft gestemd. 5) Deze waarop hij meer dan één kopstem heeft gegeven. 6) Deze waarop hij meer dan één stem heeft uitgebracht hetzij voor de werkelijke, hetzij voor de plaatsvervangende candidaten. 7) De stembiljetten waarop bovenaan een lijst en nevens den naam van een candidaat eener andere lijst gestemd werd, of waarop terzelfder- tijd voor een titelvoerder eener lijst en voor een opvolger eener andere lijst een stem uitgebracht werd. De kiezer mag in de stemcel niet langer ver blijven dan noodig is om te stemmen. Na zijne stemming te hebben uitgebracht op het rood stembiljet voor den Senaat en op het wit voor de Kamer van Volksvertegenwoordigers, vouwt hij beide stembiljetten terug in hunnen plooi in vieren. Hij toont ze vervolgens, alzoo geplooid en met den stempel langs de buitenzijde, aan den voorzitter en steekt ze ieder afzonderlijk in de daartoe bestemde bus. Na zijn oproepingsbrief gestempeld te hebben teruggekregen, verlaat hij de zaal. Hieronder geven wij, onder vorm van tabel, de nummers der lijsten die zich in onze provincie, voor de Kamer van Volksvertegenwoordigers en voor den Senaat, tot een groep verbinden Groepen Arrondissementen A B C D E F c <D O O VI c O) 13 O rO c O -♦-» CU ►J G CL> O 'o a w G 0> cö P5 G d) CD Brugge 12 3 4 5 6 Kortrijk 3 5 2 4 7 1 Roeselaere-Thielt 1 4 3 2 6 Veurne-Dixm.-Oostende 1 3 2 5 4 Yper 3 5 2 4 1 (O) VRAAGT PRIJZEN EN DEVIEZEN BIJ Eere diploma met gouden medaille aan Hooger Schilderschool van M. A. Logelain te Brussel. Eereprijs - Wereldtentoonstelling - 1935 - Brussel. Verslag der vergadering van 10 Mei 1936. De vergadering wordt te 15 u. geopend onder het voorzitterschap van den Heer advokaat Arth. Butaye, bijgestaan door M. L. Geuten, bestuur der der Samenwerkende Vennootschap voor Oor logsschade Het Leiedal te Wervick. Onder de aanwezige afgevaardigden bemerken we de Hee- ren burgemeesters van Meessen en Poelcapelle de Heeren C. Lemahieu, schepen der stad Yper, L. Vandevoorde, bestuurder der Samenwerkende Vennootschap voor Oorlogsschade «Yper en de Omstreken enz. De Heer Dr H. Brutsaert, gewezen volksverte genwoordiger, heeft zich laten verontschuldigen daar hij te Poperinghe door een vergadering van het Hopverbond weerhouden is. Aan de vraag om een ministerieel verhoor te bekomen werd tot hiertoe nog geen gevolg ge geven. Ook de Heer Algemeene Bestuurder Ver- haeghe heeft nog geen verslag gezonden, zooals hij het tijdens het onderhoud met de afgevaar digden der Coöperatieve voor Oorlogsschade van Yper en der Federatie beloofd had te doen. Niet tegenstaande wij dus nog niet weten welk ge volg aan de door ons vroeger gedane stappen zal gegeven worden, heeft de Heer voorzitter toch ge meend de vergadering van heden niet te mogen verdagen. Toekomende maand immers zal men volop bezig zijn met de vorming van het nieuw ministerie, zoodat de Federatie alsdan maar moei lijk zou kunnen bijeenkomen om een doeltref fende beraadslaging te nemen. Alhoewel de Staat er heeft van afgezien de ge- teisterden voor deRechtbanken te dagen ten einde de terugbetaling te bekomen van zooge zegd ten onrecht betaalde interesten of van uitkeeringen die zij vroeger ontvingen ingevolge overeenkomsten met de Koninklijk Hoog Com missarissen of met de Staatscommissarissen ge sloten, werd dezen laatsten tijd bestatigd dat sommige ontvangers der registratie opnieuw de geteisterden waarschuwen en met vervolgingen dreigen zoo zij deze of gene som, welke hun over 10 of 15 jaar uitbetaald,,werd, niet terugstorten. De Federatie heeft dei belanghebbenden steeds aangeraden geen enkele terugbetaling te doen zonder voorafgaandelijk een der twee nog be staande Coöperatieven voor Oorlogsschade van Yper of Wervick te raadplegen. Behalve in de gevallen dat sommige vergoedingen tweemaal betaald werden, eens in natura en een tweede maal in speciën, zooals- dit weieens gebeurde, dienen de geteisterden .'ïan de dreigbrieven, die hun door de registratieontvangers toegezonden worden, niet het minste gevolg te geven zoolang het ministerie geen bepaalde beslissing in die kwestie zal genomen hebben. Nu dat de volmacht ten einde is, kan het mi nisterie thans geen besluitwet meer nemen, zoo als de Federatie het vroeger gevraagd had te doen. Doch de bevoegde minister kan nog steeds bevel geven aan de ontvangers eens voor goed hunne eischen van terugbetaling te staken. Het is meer dan tijd dat men de geteisterden met rust late en het is ongeoorloofd nu, zooveel jaren na dien, vergoedingen terug te vragen die tot den laatsten centiem door onze geteisterden te goeder trouw verbruikt werden. De Heer voorzitter stelt dan aan de vergadering voor om, in samenwerking met de Coöperatieve voor Oorlogsschade van Yper, den volgenden brief aan den Heer Minister van Financiën te sturen Yper, den 11 Mei 1936. Mijnheer de Minister, De Federatie der geteisterden van het arrondissement Yper heeft, in haar vergadering van gister, ten zeerste aangedrongen opdat het verhoor, dat Ued. over onge veer twee maanden aangevraagd werd, voor hare afge vaardigden en deze van de Coöperatieve voor oorlogs schade van Yper. onverwijld zou toegestaan worden. Ingaande op Uwen wensch, hebben deze afgevaar digden over een maand met den Heer Algemeenen Bestuurder Verhaeghe een onderhoud gehad dat tot niet de minste afdoende oplossing geleid heeft. Nadien had de Kamerontbinding plaats en wij weten dat het thans niet meer mogelijk is zijn toevlucht tot een be sluitwet te nemen. Wij vergenoegen ons dus Ued. te aanzoeken bevelen te doen geven opdat het zenden van dreigbrieven aan de geteisterden, aangaande onderstelde terechtwij zingen van rekeningen die sedert lange jaren reeds vereffend zijn en betrekkelijk berekeningen van inte resten of contracten afgesloten met de vertegenwoor digers van uw departement, zou eindigen tot wanneer er een bepaalde oplossing zal gevonden geweest zijn. Namens de Federatie en de Coöperatieve voornoemd, kom ik Ued., Mijnheer de Minister, opnieuw bidden onze vier afgevaardigden te ontvangen zoohaast het u zal mogelijk zijn, om over deze kwestie te spreken. In de hoop een gunstig antwoord te mogen ontvangen, bid ik Ued., Mijnheer de Minister, de uitdrukking onzer gevoelens van hoogachting te willen aanvaarden. (get) Arth. BUTAYE, Voorzitter van de Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper. Dit voorstel wordt algemeen goedgekeurd door de tegenwoordige afgevaardigden, die vervolgens den toestand langdurig bespreken. Voor wat be treft de afhoudingen die ambtshalve van de nog niet gansch uitbetaalde rekeningen geschieden, zullen de geteisterden, die zich in dit geval be vinden, slechts hun rechten kunnen doen gelden alswanneer het ministerie een bepaalde beslis sing zal genomen hebben. De Heer burgemeester van Poelcapelle ver klaart dat het afval van vier zware betonnen onderstanden nog niet weggenomen werd op een eigendom der Kerkfabriek van Poelcapelle, ge legen op de grensscheiding der gemeenten Bix- schote en Boesinghe. De Heer voorzitter vraagt hem alle gewenschte inlichtingen daarover te willen laten geworden, opdat de Federatie in staat zou zijn het noodige voor dit bijzonder geval te doen. Meest al de onderstanden, en vóór enkele jaren nog waren er hier ongeveer 3000 in het arrondis sement Yper, werden afgebroken ter algehéele voldoening van de eigenaars. Voor wat de stad Yper betreft werden hier ook al de onderstanden afgebroken, behalve deze zich bevindende op de eigendommen der Commissie van Openbaren Onderstand. De vorige week werd door al de be trokken personen ontlasting geteekend voor het gedane werk, zoodat ze thans geen recht meer hebben nog een klacht aangaande de onderstanden in te dienen. Na een gedachtenwisseling over verschillende onderwerpen, wordt de vergadering te 16 u. 30 gesloten. De aanstaande vergadering is gesteld op den tweeden Zondag der maand Juli. Circus DE JONGHE Groote Markt Koning Albert om 8 1/2 uur, avondvertooning. Donderdag Matinée om 3 uur. vertoond op draaiende piste. ■"■J* Het Nationaal Komiteit tot verdediging der Binnenscheepvaart heeft zijne algemeene jaar- lijksche vergadering gehouden. Het heeft zijn bureel herkozen en heeft het bijzonder vraagstuk van de coördinatie Spoor- Waterweg besproken. Het heeft kennis genomen van het project van overbrenging bij het Ministerie van Vervoer der diensten welke zich bezig houden met de bin nenscheepvaart en zich thans bevinden onder het beheer van Openbare Werken. De vergadering was eenparig om zich tegen de verwezenlijking van dit project te verzetten, wel ke voor gevolg zou hebben de binnenscheepvaart ondergeschikt te maken aan den Spoorweg en de administratieve diensten te ontredderen die ge last zijn met de verdediging der- algemeene eco nomische belangen der schipperij. U Mevrouw, vraagt een pak peeën Deze hier is fijn en sterk... Dank U man, ik koop geen ander Dan het oude PACHA merk.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 2