TANDPIJN CINEMA FLORA TEMPS MÖDERNES Autoschildering Mce Cherchye=Kesteloot h: fvi EISCHT DENTOGÈNE met CHARLOT ECHTE «DUCO» GLAS- EN VERFHANDELAAR Hoek der Elverdinghestraat en Veurnesteenweg, IEPER - Tel. 484 k B dc ee >U 9 Afr» ^aag J'erbir ten weggenomen worden. Dat weten wij niet. In alle geval ik herhaal het en druk er op, het is niet de stad Yper maar het gemeentebestuur van Vlamertinghe dat tusschengekomen heeft om het tracé der baan te veranderen. M. Verbeke. Ik weet stellig dat er ook door de stad Yper voetstappen zijn gedaan geweest. Dat er twee of drie eigenaars zijn die zich tegen het ontworpen tracé der baan verzetten en dat het daarom is dat het tracé gewijzigd werd, zulks houdt geen steek. Immers, het openbaar nut al leen dient ingezien te worden en de Staat zou zich om het verzet van enkele eigenaars niet be kommerd hebben. Ik zou dan ook vragen de waterleiding der stad daar toch te laten waar ze nu ligt. M. Van Alleynnes. Ik zou willen weten hoe het komt dat de gemeenteraad nu al met eens bij hoogdringendheid opgeroepen wordt, alswanneer er hier over twee weken besloten is geweest de waterleiding te laten zooals ze was, wat een groote besparing voor de stad had geweest. En nu al met eens, zonder den raad den noodigen tijd te laten om het voorstel te onderzoeken, moet er hoogdringend besloten worden dat al het geen tot hiertoe over die kwestie gezegd werd, tot niets baat, dat de vroeger genomen beslissing niet telt. Dit alles wordt te niet gedaan, alsook de groote besparing die de stad ging verwezen lijken, en binnen enkele dagen moet het werk nu uitgevoerd worden. Ten tweede moet ik nog doen opmerken dat er een aanbesteding heeft plaats gehad tusschen de stieldoeners van stad voor het delven der grachten noodig voor het leggen der nieuwe buizen, en nu al opeens wordt deze aanbesteding van kant gezet en wordt, zon der de concurrentie toe te laten, dit werk aan een enkelen persoon toevertrouwd. Zulks kan ik niet aannemen. Ik vraag dan dat de raad zich bij zijn vorige beslissing zou willen houden, na melijk de buizen der waterleiding laten liggen waar ze zich nu bevinden en dan later te zien wat er zou dienen gedaan te worden. De moge lijke accidenten, die aan de waterleiding kunnen overkomen, kunnen nu nog steeds met heel ge ringe kosten gedekt worden. Zooals de Heer sche pen van openbare werken het hier straks nog in de geheime zitting verklaarde, vergen de noodige herstellingen slechts een uitgave van 3 a 400 fr. Laten wij nog een som van 5 a 600 fr. nemen, dan nog kan dit niet opwegen tegen de geweldig groote uitgaaf die nu moet beslist worden en die wij, ten andere, den tijd niet gehad hebben te onderzoeken. Wij hebben immers de uitnoodi- ging voor de zitting van dezen avond slechts Zaterdag laatst ontvangen en nu moeten wij reeds een zoo gewichtige beslissing nemen. M. Delahaye. In de laatste zitting van den gemeenteraad heb ik gevraagd de bespreking van het verleggen der waterleiding van Dicke- busch uit te stellen, ten einde het schepencollege toe te laten daarover nog verder met het Bestuur van Bruggen en Wegen te onderhandelen. Dit is waar. Aanstonds daarop zijn wij dan ook in on derhandeling getreden, doch niettegenstaande ons aandringen, niettegenstaande wij hebben doen uitschijnen welk groot profijt het voor de stad ware zoo de waterleiding op haar oude plaats had mogen blijven liggen, is het ordewoord dat er niets in de baan met een betonlaag be kleed mag blijven liggen en heeft het Bestuur der Bruggen en Wegen besloten dat de stadswater- leiding moet weggenomen worden. Van aan het Oefeningsplein tot den Watertoren bevinden zich daar 5 a 600 m. slechte buizen en jaarlijks zijn er daar buizen die springen. Tot nu toe konden wij steeds gemakkelijk de noodige herstellingen doen, doch eens dat de baan in beton zal gelegd worden, zullen wij aan de waterleiding niet meer kunnen en in geval er later iets aan de leiding hapert, zooals het onlangs gebeurde te Brussel in de Nieuwstraat waar een gansch gedeelte der straat door het springen van een buis der waterleiding weggespoeld werd, dan zullen wij hier eveneens groote schade te herstellen hebben. Indien wij van het Beheer van Bruggen en We gen hadden kunnen verkrijgen dat de baan in steen gelegd worde, dan ook hadden wij de toe lating bekomen onze waterleiding in de baan te mogen behouden. De stad houdt er niet aan de waterleiding te verplaatsen, want het is een groot werk. Voor wat betreft de opmerking van den Heer Van Alleynnes aangaande het delfwerk, moet ik hem antwoorden dat er inderdaad een aanbesteding daarvoor heeft plaats gehad en dat het verschil in prijs zeer groot was. Doch, als- wanneer wij nadien den aannemer der baan f=Hi i=i i=u=ir=i r=i r=i t=n=i r=i r=if=ir=ir=i i=i r=i wordt gestild, weggenomen door de DENTOGÈNE. 5 frank in alle Apotheken. r=ir=i i=i r=ip=u=ir=i 1=1 t-ii—n-ii—je=i r=ii==i e=i GROOTE MARKT KONING ALBERT OPGELET LEEST MET AANDACHT De groote film zooals U sedert jaren niet meer gezien hebt zal op de volgende dagen en uren vertoond worden Vrijdag 22 en Zaterdag 23 Mei, om 8 u. 15 Zondag 24 Mei (vier vertooningen) 11/2 3 1/2 5 1/2 en 8 1/2 uur. Maandag 25 Mei, om 5 1/2 en 8 1/2 uur. Dinsdag 26 en Woensdag 27 Mei, om 8 1/4 u. Donderdag 28 Mei, om 5 u. en 8 uur 15. VERPLICHTE INGANGSPRIJS Werkloozen3 fr. BenedenStalles 4 fr., Parket 5 fr. Boven Zetels 6 fr. Clubs 8 frank. Voor de kinders is het ons toegelaten ze te aan vaarden voor 1 en 2 fr. aan de vertooningen van Maandag en Donderdag te 5 uur. Andere ver tooningen betalen de kinders volle prijs. Een goede raadOnthoud uwe clubs op voor hand ('s avonds aan het winket). KINDERS TOEGELATEN. hoorden verklaren dat hij de steenlaag of het empierrement der baan, zooals dit genoemd wordt, niet uitbreken zou, dat het de aannemer der stad is die zulks moet doen, en deze dan het tegenovergestelde beweerde en zegde te zullen wachten voor het delven der grachten tot wan neer de steenlaag uitgebroken werd, dan ziet men dat de stad daar groote moeilijkheden ging ont moeten. Na onderhandeling met den aannemer der baan, zijn wij er in geslaagd hem een uiterst voordeeligen prijs voor het delfwerk te doen in dienen, zoodat er thans maar weinig verschil meer is met het aanbod van den laagsten aan nemer. Dit werk moet bij hoogdringendheid be sloten worden, want binnen een veertien dagen zal de herstelling der baan aanvangen en de bui zen der waterleiding moeten er eerst nog uitge haald worden. Ik stel dus aan den raad voor het voorstel van het schepencollege aan te nemen. M. Vanderghote. De hoogdringendheid wordt ook nog om een andere reden geëischt, immers de Heer Bestuurder van den Dienst van Bruggen en Wegen heeft ons gezegd dat, zoolang de stad het akkoord voor het verplaatsen der waterlei ding niet aanneemt, de goedkeuring der aanbe steding voor het verbeteren van den Dickebusch- steenweg in het ministerie niet zal geschieden, zoodat wij dus in langen tijd nog geen goede baan naar Dickebusch zullen hebben. M. Van Alleynnes. De aanbesteding der baan is nog niet goedgekeurd en het is dus thans ook niet hoogdringend het verplaatsen der waterlei ding te beslissen, gezien het werk der baan nog niet aangenomen is. t M. Vanderghote. Ik weet het, maar het zal aahgenomen worden. M. Van Alleynnes. Zoolang de aanbesteding niet goedgekeurd is, weet gij nog niet wie de aannemer zal zijn en thans reeds stelt gij een akkoord voor met hem om ook het werk voor de stad te doen. M. Vanderghote. Dit akkoord zal natuurlijk niet gelden zoo deze aannemer de uitvoering van het herstellingswerk der baan niet heeft. De Staat wacht op onze beslissing om de aanbesteding der baan goed te keuren. M. Van Alleynnes. In 't geheel niet. M. Vanderghote. Ik mag u het tegenoverge- I stelde bevestigen. De Staat zal de aanbesteding voor de verbetering van den Dickebuschsteenweg niet goedkeuren indien de moeilijkheid met de stad niet opgelost is, en dan zullen wij nog een jaar of langer nog mogen wachten om die baan hersteld te hebben. M. Van Alleynnes. Voortaan zullen wij aan de aannemers mogen zeggen dat het voor hen nutteloos is nog in te schrijven voor de aanbe stedingen door de stad gedaan, gezien er met hun aanbod toch geen rekening gehouden wordt. Dit is de conclusie die wij uit deze uiteenzetting moe ten trekken. Men houdt den aap met de aan nemers die een prijs inzonden. M. Vanderghote. Zoo er geen andere bemer kingen te maken zijn, stel ik voor het schrifte lijk voorstel van het schepencollege, waarbij het aanbod van de Fonderies de La Louvière volgens haar brief van 25 Maart 1936, en het aanbod van den aannemer Mahieu Henri volgens zijn schrij ven van 15 Mei 1936 aanvaard worden, goed te keuren. Dit is het eenige middel om de verbete ring van den Dickebuschsteenweg te bekomen. Stemmen ja de Heeren Lemahieu, Delahaye, Van der Mersch, Pattyn, Jvr. Cornillie, de Hee ren Seys, Biebuyck en Vanderghote neen de Heeren Michiel, Coutelle, Van Alleynnes en Ver beke. M. Vanderghote. Het tweede punt der dag orde is de overeenkomst met den Belgischen Staat. Dit punt werd reeds tijdens de laatste zitting besproken, doch alsdan werd de opmer king gedaan dat al de verplichtingen ten laste der stad waren zonder dat zij eenig recht had. Uit de onderhandelingen is gebleken dat het Be stuur van Bruggen en Wegen gemachtigd is, zooals het ten andere reeds in het lastenkohier vermeld stond, de stad te subrogeeren in al zijne rechten voor al de werken die voor rekening der stad uitgevoerd worden. Ik denk dat het nutte loos is lezing te geven van de overeenkomst. M. Van Alleynnes. Wij kunnen toch niet stemmen over iets dat wij niet kennen. De Heer voorzitter geeft hierop lezing van de overeenkomst waarbij de stad aanvaardt dat door het Bestuur van Bruggen en Wegen eene aanbesteding voor de voetpaden langs den Dicke buschsteenweg zou uitgeschreven worden en deze werken op de onkosten der stad uitgevoerd. De stad wordt gesubrogeerd in al de rechten van het Beheer van Bruggen en Wegen tegenover den aannemer voor al de werken die voor rekening van stad uitgevoerd worden. De stad daarentegen neemt alle verantwoordelijkheid op haar voor die werken ter ontlasting van het Beheer van Bruggen en Wegen. Verder wordt in die overeen komst ook nog gezegd dat de Staat zich verbindt een forfaitaire som van 115.000 fr. aan de stad te betalen als tusschenkomst voor het verleggen der waterleiding. M. Van Alleynnes. Ik zie dat gij den inge nieur van den Staat aanstelt om op onze kosten het noodige bestek op te maken. Wij zullen dus de onkosten moeten dragen van de werken welke die ingenieur zal goed vinden te doen uitvoeren. Wij hebben nochtans onzen stadsingenieur die zich daarmee zou kunnen belasten. Zult gij wel het werk uitvoeren zooals het in de overeenkomst bepaald is. M. Vanderghote. Het werk zal wel uitge voerd worden zooals het beschreven is, gezien volgens de overeenkomst de stad zich verbindt de waterleiding te verplaatsen daar waar het noodzakelijk is. Ik stel voor deze overeenkomst te stemmen. Stemmen ja de Heeren Lemahieu, Delahaye, Van der Mersch, Pattyn, Jvr. Cornillie, de Heeren Seys, Biebuyck en Vanderghote neen de Hee ren Michiel, Coutelle, Van Alleynnes en Verbeke. De zitting wordt hierop te 19 u. opgeheven. Waarborg op Faktuur OOK GEWOON WERK IN ALLE PRIJZEN Verkoop van alle benoodigheden voor onderhoud van AUTO'S. ZEEMVELLEN SPONSEN RETSULPOLISH SIMONIS BORSTELS -- GLAS VOOR AUTO'S

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 4