Café=Concert a l'Hótel Royal 1 FRfiDY 2 GEMEENTERAAD VAN YPER Algemeen Reglement van het Goederenvervoer met Motorvoertuigen Kemmel, .Wytschaete, Voormezeele, Reninghelst, Locre, Meessen, West-Nieuwkerke en meer ande re, waar het den Zondag na 19 u. niet meer mo gelijk is te telefoneeren. Om maar een voorbeeld aan te halen van de noodzakelijkheid dezen dienst minstens tot 21 u. open te laten, nemen wij de gemeenten langs de baan Veurne-Yper, zooals Oostvleteren, Woesten, Elverdinghe, waar 's Zondags duizende en duizen- de autos voorbijrijden. Moest een dezer autos langs den weg na 7 u. 's avonds een hapering hebben, of moest er alsdan een erg ongeluk ge beuren, hoe lang zal de gekwetste of de in moeilijkheden verkeerende automobilist achter de noodige zorgen of hulp niet moeten wachten, terwijl het anders met de telefoon mogelijk ware dit om zeggens onmiddellijk te bekomen. In onze eeuw van vooruitgang, in deze tijden van druk verkeer is het waarlijk bedroevend te moeten zien hoe in het jaar 1936 sommige onzer buitengemeenten afgezonderd zijn, alsof ze op het einde der wereld lagen. Wij beklagen de vreemdelingen die daar in deze ongelukkige en verstooten gemeenten den Zondag na 7 u. 's avonds verzeild geraken en men kan zich gemakkelijk een gedacht vormen van den indruk die deze menschen van hun doortocht in dié gemeenten moeten meedragen. Neen, dergelijke toestand mag niet langer blijven duren. Wat gevraagd wordt, op'dat ook die gemeenten van het steeds grooter wordend verkeer zouden kunnen genieten, is geen onmo gelijkheid, te meer daar al de noodige lijnen en inrichtingen bestaan. Een of twee trams meer de Zondagen binst het schoon seizoen en enkele diensturen meer van het telefoonkantoor, en deze beide diensten zelf, die er steeds op uit zijn om hun klienteel te verruimen, zullen er het grootste voordeel uittrekken en hun eigen faam verhoogen. Wij hopen dan ook stellig dat wij op hun wel willendheid mogen rekenen om den huidigen nadeeligen toestand van deze gemeenten te ver beteren en om aan de vreemde bezoekers wat meer gemak te verschaffen. (O) Zitting van 8 Juni 1936, om 18 ure DAGORDE 1. Processen-verbaal der zittingen van 27 April en 18 Mei 1936. 2. Proces-verbaal van nazicht der Stads kas 2* Kwartaal 1936. 3. Stedelijk kerkhof Grond ver gunningen. 4. Begrooting der Stad over het dienst jaar 1936 Wijziging. 5. Stadsfinanciën Staten van onwaarden Vaststelling. 6. Stadsjongensschool Huis van den Be stuurder Verbeteringswerken Plans Be stek Lastenkohier. 7. Vergoeding voor schade aan den steen weg Yper-Komen- Overeenkomst. 8. Openbare Onderstand Onderzoek der kas lc Kwartaal 1936. 9. Openbare Onderstand Ontslag en overdracht van pachten. 10. Openbare Onderstand Bouwen van een nieuw huis Plans Bestek Lastenboek. 11. Kerkfabriek van St Jacobs.Begroo ting voor het jaar 1936. 12. Kerkfabriek van St Pieters Rekening over het dienstjaar 1935. 13. Stadsverzekeringen a) Burgerlijke ver antwoordelijkheid der Stad b) Burgerlijke ver antwoordelijkheid der Scholen. 14. Nationale Maatschappij van Buurtspoor wegen Autobuslijn Yper-Locre-Dranouter met vertakking Vart Locre naar de Fransche grens Verlenging der verleende machtiging. 15. Vuurkruisenbond van Yper en Om liggende Aanvraag voor het verschaffen door het Stadsbestuur van de juweelen «Vuurkruisen». 15(bis). Spelling van den naam der stad Yper. 15(ter). Gedenkmaal Koningin Astrid. 16. Mededeelingen. avec le SAXOPHONISTE bien connu tous les dimanches et jours de fête 46, Rue de la dare, 46, Ypres. O In het Staatsblad van 16 Mei 11. verscheen een Koninklijk Besluit, dat nu den 8 Juni van kracht wordt en waarbij het vervoer van zaken, door middel van motorvoertuigen voor rekening van anderen en tegen bezoldiging gedaan, geregle menteerd en aan zekere voorwaarden onderwor pen wordt. Behoudens de voorziene afwijkingen welke in het algemeen reglement bepaald zijn, mag thans niemand meer het goederenvervoer voor reke ning van anderen en tegen bezoldiging doen bij middel van autowagens, zoo hij niet vooraf de daartoe vereischte machtiging verkregen heeft. Vrijstellingen Die machtiging is echter niet vereischt voor het vervoer van zaken dat door personen of maatschappijen voor eigen behoeften verricht wordt ten einde goederen, die hun in eigendom toebehooren of het voorwerp van hun handel, nijverheid of exploitatie uitmaken, door middel van hun toebehoorende voertuigen te verplaat sen. Is eveneens niet onderworpen aan de voor schriften van dit algemeen reglement 1) Het vervoer van postpaketten en van post- colli 2) Het vervoer van lijken 3) Het toevallig vervoer verrechtvaardigd door buitengewone dringende gevallen 4) Het vervoer door middel van a) toerisme motorvoertuigen b) voor personenvervoer aangegeven indus- trieele onderstellen c) voertuigen op twee wielen met eigen be weegkracht, daaronder begrepen de rijwielen met hulpmotor, en voertuigen op drie wielen met eigen beweegkracht, waarvan de tarra 350 kgr. niet te boven gaat d) aanhangwagens of zijspannen gesleept door voertuigen als bedoeld onder littera c. De machtiging tot vervoer is ook niet vereischt voor het goederenvervoer verricht voor rekening van anderen en tegen bezoldiging in de volgen de gevallen 1) Voor het vervoer binnen de zee- en rivier havens op voorwaarde dat de afstand in vogel vlucht tusschen de kaaien en de opslagplaatsen of magazijnen niet grooter zij dan 15 kilometer voor de zeehavens en 10 kilometer voor de rivier havens 2) Voor het vervoer over kleinen afstand, t. t. z. het vervoer gedaan binnen een kring van 10 kilometer rondom het centrum .der gemeente waarin de zetel van het bedrijf van den ver voerder gevestigd is. Vervoerplaat en Vervoerbewijs De voor deze twee laatste soorten van vervoer gebezigde voertuigen moeten evenwel, zooals ten andere elk voertuig gebezigd voor vervoer van zaken voor rekening van anderen en tegen be zoldiging, van een vervoerplaat voorzien zijn en de bestuurders van die voertuigen moeten ook in 't bezit zijn van een vervoerbewijs. Die vervoerplaat moet goed zichtbaar, rechts, aan den achterkant van het voertuig geplaatst en stevig bevestigd worden in een loodrecht óp de lengteas van het voertuig staand vlak en op ten minste 30 centimeter boven den grond. De aanduidingen van de vervoerplaat moeten insgelijks op de zijwanden van het voertuig wor den aangebracht. De bestuurders dier voertuigen moeten voor zien zijn van een ten name van den houder der vervoerplaat opgemaakt vervoerbewijs, waarop de aanduidingen der vervoerplaat voorkomen. De vervoerplaat en het vervoerbewijs zijn vol strekt persoonlijk en kunnen niet overgedregen worden. Zij worden door de zorgen van het Bureau voor het wegvervoer, Ministerie van Verkeerswezen, 15, Wetstraat, te Brussel, uitgereikt op schrifte lijke aanvraag van den vervoerder en tegen voorafgaande storting van een som van honderd frank op postcheckrekening nr 50597 van den rekenplichtige van het Bureau voor het wegver voer. Deze som wordt met tien frank verhoogd voor kosten van verzending met de post van de vervoerplaat en het vervoerbewijs en voor den fiskalen zegel die op het vervoerbewijs moet ge plakt worden. Voor de aanvraag tot verkrijging van een ver voerplaat en een vervoerbewijs zijn formulieren, welke al de aan te duiden inlichtingen aangeven, te verkrijgen bij het Bureau voor het wegver voer. De aanvraag moet door den vervoerder gedag- teekend en onderteekend worden. Deze behoort bij zijne aanvraag te voegen 1) Een identiteitsbewijs dat zijn woonplaats bevestigt 2) Een exemplaar van de op de griffie der rechtbank neergelegde aangifte, voorzien van het visum van den referendaris of den griffier en waarop zijn nummer van inschrijving als ver voerder in het Handelsregister is vermeld 3) Een certificaat van den bouwer van het voertuig, dat het gewicht en het totaal draagver mogen van het naakte onderstel aanduidt 4) Een weegbriefje, dat de tarra van het volle dig voertuig, in bedrijfsvaardigen toestand, aan geeft. Als overgangsmaatregel kan de vervoerder, vanaf 8 Juni 1936, bij gemis van een Vervoerbe wijs, op elk verzoek van de met het toezicht be laste beambten, het duplicaat van zijne aanvraag ofwel het hem door het Bureau voor het wegver voer gezonden ontvangstbewijs voorleggen. Machtiging tot vervoer Al het ander vervoer van goederen, gedaan door middel van motorvoertuigen voor rekening van anderen en tegen bezoldiging, moet, bene vens de hierboven voorziene verplichting aan gaande vervoerplaat en vervoerbewijs, door het Bureau voor het wegvervoer voorafgaandelijk toegelaten worden. Formulieren voor aanvraag van machtiging kunnen bij dit Bureau verkre gen worden. De machtigingen zijn persoonlijk en hebben een geldigheidsduur van ten hoogste vijf jaar. De machtiging kan echter ingetrokken worden op verzoek van den exploitant en deze kan ook van zijn rechten vervallen verklaard worden in ge val van overtreding van het reglement of van de voorwaarden voorzien in de akte van machtiging. Elke aanvraag om machtiging geeft aanleiding tot een onderzoek. De machtiging kan geweigerd worden Indien de aanvrager de noodige moreele hoe danigheden niet bezit Aan ondernemingen wier waarborgen op tech nisch en financieel gebied, tot staving van de aanvraag om machtiging geleverd, klaarblijke lijk ontoereikend zouden zijn om het betrok ken verkeer te verzekeren Aan de personen die veroordeeld werden we gens overtreding van artikel 1 van het Konink lijk Besluit van 5 Maart 1936, of aan wie een machtiging tot vervoer werd onttrokken. Dit artikel 1 van het K. B. van 5 Maart 1936 bepaalt het volgende Niemand mag door middel van niet op spo- ren rijdende motorvoertuigen of voertuigen met onafhankelijke mechanische trekkracht vervoer van zaken voor rekening van anderen en tegen bezoldiging verrichten, tenzij hem daartoe machtiging is verleend overeenkomstig dit be- sluit. Wordt als bezoldiging beschouwd, alle ver- richte of beloofde prestatie, om het even of zij bestaat in geld, in natura of in eenigerlei an- dere voordeelen. Het vervoer verricht door middel van ver- huurde voertuigen wordt als vervoer voor re- kening van anderen en tegen bezoldiging be- schouwd, tenzij die voertuigen bestemd zijn om tijdelijk buiten dienst gestelde voertuigen te vervangen. Bij het onderzoek der aanvragen om machti ging, houdt het Bureau voor het wegvervoer reke ning met de verkeersbehoeften. Bij het verleenen der machtigingen streeft het er naar aan de gebruikers de grootste vervoer- faciliteiten te verschaffen, tevens rekening ge houden met de noodzakelijkheid om dubbele diensten te voorkomen en aan elk vervoermiddel het verkeer toe'te wijzen waarvoor het best ge schikt is. In afwachting van den uitslag van het onder zoek der aanvraag om machtiging, kan het Bu reau voor het wegvervoer, op bijzonder verzoek van den aanvrager, een voorloopige machtiging uitreiken die geldig is tot op het oogenblik dat de definitieve beslissing uitvoerbaar wordt. In dringende gevallen of wanneer het een toe vallig vervoer geldt dat normaal onmogelijk krachtens de bestaande machtigingen kan wor den verricht, kan het Bureau voor het wegver voer een bijzondere machtiging uitreiken, die uitsluitend geldig is voor het betrokken vervoer en waarvan de geldigheidsduur in elk geval af zonderlijk wordt bepaald. Een bijzondere machtiging kan onder dezelf de voorwaarden uitgereikt worden ter vervan ging van de vervoerplaat en het vervoerbewijs. Van de machtiging worden zooveel exemplaren afgeleverd als er voertuigen voor hét geautori seerd vervoer gebruikt worden. Elke machtiging wordt voorzien van een door het Bureau voor het wegvervoer gegeven volg nummer, alsmede van het volgnummer van het voertuig, met dien verstande dat beide nummers door een streepje verbonden worden. Dit dubbel nummer moet op de zijwanden van het voertuig worden aangebracht met cijfers van ten minste 15 centimeter hoogte. De machtiging moet nabij de bestuurdersplaats worden geplaatst en op elk verzoek van de met het toezicht op de uitvoering van de bepalingen van het Algemeen Reglement belaste overheids-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 2