TANDPIJN Autoschildering Mce Cherchye=Kesteloot EISCHT DENTOGÈNE De Handelsfoor te Park Rumbeke ECHTE «DUCO» GLAS- EN VERFHANDELAAR Hoek der Elverdinghestraat en Veurnesteenweg, IEPER - Tel. 484 r SCHETS DER UIT TE VOEREN WERKEN 1) Aanleggen van een open en gesloten aflei dingskanaal. Ten einde het verzanden van den vijver te voorkomen, zal er, langs den rechterdijk van den vijver, een afleidingskanaal gegraven worden om de Kemmelbeek met de Vijverbeek te verbin den. Tot hiertoe werden al de waters van de Kemmelbeek, die ook zand en leemaarde aan voerde, in den vijver geloosd. Aan den ingang van den vijver zullen twee sluizen gebouwd worden met het doel den vijver van de Kemmelbeek af te sluiten. In den rech teroever van de Kemmelbeek is er een sluis voor zien, ten einde bij stortvloed de toegevoerde wa ters rechtstreeks langsdoor het afleidingskanaal naar de Vijverbeek te doen wegvloeien. Dit afleiden der toegevoerde waters naar het afleidingskanaal zal ook, binst natte winters, het groot voordeel hebben de landerijen van het stroomgebied der Kemmelbeek fel te ontlasten. Het afieidingskanaal zal bestaan uit een open sloot met een bodembreedte van 1 meter en uit een gesloten kanaal samengesteld uit betonnen buizen met een binnendoorsnede van 1 m. 50, opening die voldoende is om den grootsten moge lijken waterafvoer te verzekeren. 2) Normaliseeren van de Rattesteertbeek. Het water der Rattesteertbeek wordt thans op zeer gebrekkige wijze naar de Vuilebeek af gevoerd en daar de stadsgronden, welke langs weerskanten aan de Rattesteertbeek palen, zeer laag gelegen zijn, staan zij dan ook gedurende het grootste deel van 't jaar onder wpter. Om daaraan te verhelpen werd besloten de wa ters van de Rattesteertbeek in het afleidingska naal te loozen. Daarvoor dient een duiker ge bouwd te worden in kruising met de Kemmel beek. De bovenkant van dezen duiker, die zal samengesteld zijn uit twee betonnen buizen van 0,50 m. binnendoorsnede, zal in de Kemmelbeek 74 cm. hooger gelegen zijn dan den ontworpen vloer der Kemmelbeek, wat voor gevolg heeft het absoluut verval van den vloer der beek te verminderen. Deze vervalvermindering heeft geen bezwaar gezien de groote afmetingen der Kemmelbeek tusschen den Vijver en de Vier- straat. De voordeelen dezer oplossing zijn dat er geen siphon moet aangelegd worden, dat de hoogte der sluisdeuren en ook de drukking op de sluisdeuren zullen verminderd worden. 3) Bouwen van een brug over de Kemmelbeek. Ten einde de uiteinden der dijken van de Kemmelbeek, bij haar uitmonding in den vijver, met elkaar te verbinden, zal een brug over de Kemmelbeek gebouwd worden. Deze brug zal van twee sluisjes voorzien zijn. 4) Herdelven van het bovenwaarts gedeelte van den vijver, ophoogen der vijverdijken en oevers der Kemmelbeek. De op te delven aarde wordt geschat op ruim 60.000 kubieke meter, waarvan ongeveer 27.000 kubieke meter zullen gebruikt worden tot het verhoogen der dijken. De overige aarde zal ge bezigd worden tot het verhoogen der oevers van de Kemmelbeek en tot het ophoogen en vrucht baar maken van de aan weerskanten der Kemmel- en Rattesteertbeken laag gelegen stadsgronden. A) Uit het bovenwaarts gedeelte van den vij ver, dat ongeveer 10 ha. groot is, zal de aannemer alle gewassen, zoowel waterplanten als andere, en al het slijk tot op den vasten grond moeten verwijderen. Daarvoor is het hem toegelaten dit gedeelte van den vijver droog te leggen, doch de waterstand in het overige gedeelte van den vijver zal nooit lager mogen gebracht worden dan op het peil 3 m. 5, te lezen op de maatplank van den Vaubantoren. De waterstandsverlaging moet vertien dagen op voorhand aan het schepen college aangevraagd worden en zal maar toe gestaan worden voor het getal dagen dat voor den goeden gang der werken volstrekt noodig is. In geen geval mag de exploitatiedienst van den vijver belemmerd worden en de werken zullen op zoodanige wijze moeten geleid worden dat er hoe genaamd geen schade aan de aanbelendende lan den van den vijver, de Kemmelbeek en de Ratte steertbeek veroorzaakt worde. De aannemer zal er ook voor moeten zorgen dat het beneden waarts gedeelte van den vijver door het ontslij- ken van het bovenwaarts gedeelte geenszins be vuild of troebel gemaakt worde. Alle schade welke tijdens dit werk, ten gevolge van oorlogsfeiten en namelijk door het ontplof fen van granaten, mijnen, enz. kan overkomen zoowel aan het personeel als aan het materieel is uitsluitend ten laste van den aannemer die hiervoor, zelfs in geval van overmacht, geen ver goeding van de stad kan eischen. B) De vijverdijken zullen tot op het peil 10.80 verhoogd worden en de kruin der dijken zal een breedte van 8 m. hebben. Gezien de waterdiepte en de oppervlakte van den vijver, komt het er op aan sterke dijken te maken, want door de wer king van het water werd de breedte der thans bestaande dijken op menige plaatsen merkelijk verminderd. Bij stormweder immers wordt het water op de dijken geslegen en bereiken de ba ren soms een vrij aanzienlijke hoogte. Door het verhoogen van den waterstand in den vijver zal de hoogte der baren ook nog vermeerderen. De ophooging der dijken zal uitgevoerd worden door middel van de daartoe best geschikte aarde voortkomende van het ontslijken van het boven waarts gedeelte van den vijver, van het delven van het afleidingskanaal, der beken en grachten. De meest kleiachtige aarde, welke van deze uit gravingen voortkomt, zal moeten verwerkt wor den op de gedeelten der dijken dichtst bij het water gelegen. C) De oevers der Kemmelbeek zullen tusschen de Vierstraat en den Vijver, op al de plaatsen waar zulks noodig is, verhoogd worden tot op het peil 9.80. De beek zal gereinigd en herdolven wor den en de kruin der dijken, waarvan de taluds van 4/4 zullen zijn, zal een breedte van 4 meter hebben. Door het verhoogen van den waterstand in den vijver zullen er, stroomopwaarts van de Vier straat, geen aanzienlijke hoogere waterstanden tot stand gebracht worden en zulks om de vol gende redenen 1) De Vierstraat is op een afstand van 854 meter van den ingang van den vijver gelegen. 2) 200 meter bovenwaarts van de Vierstraat is de bodem van de beek op peil 9.25 en het land op peil 10.00 gelegen. 5) Maken van borstweringen en oeverbeklee- dingen. Op de plaatsen waar het verhoogen der dijken niet mogelijk is, en namelijk op een lengte van 643 meter, zullen er borstweringen aangelegd en oeverbekleedingen uitgevoerd worden. Rechtover het spijshuis en daar waar de dij ken betrekkelijk hoog en waarvan de buitenta luds met een mooie en doelmatige beplanting voorzien zijn, zullen de dijken met een betonnen borstwering versterkt worden. De dijken, waarvan de slechte toestand der bestaande binnentaluds bewijst dat zij een dege lijke versterking noodig hebben, zullen door mid del van betonblokken van 0 m. 60 x 0 m. 30 x 0 m.15 versterkt worden. 6) Reinigen van het benedenwaarts gedeelte van den vijver. Dit reinigingswerk heeft voor doel het ver wijderen tot op de slijklaag van alle gewassen en vuilnissen, zooals lisschen, bladeren, boom tronken, enz. Alle plantgewassen zullen, tot op de hoogte der slijklaag, moeten afgesneden, wegge nomen en vervoerd worden naar de op te hoogen stadsgronden gelegen langs beide kanten van de Kemmelbeek en de Rattesteertbeek. Ook de bin- nentalud van den linker vijverdijk zal moeten gereinigd en van alle schadelijke planten ont daan worden. Verder voorziet dit lót nog het aan leggen van platte zoden en van stapelzoden welke te nemen zijn van de stadsgronden of van de op te hoogen vijverdijken, op de plaatsen door het bestuur aan te duiden. Het bestek, opgemaakt door den Heer Arrondis sementsingenieur A. De France, voorzag, voor het uitvoeren van al de werken in de hierboven beschreven zes loten bevat, de som van frank 1.321.633,36. Daar het aanbod van den laagsten aanbieder minder is dan het bedrag van het bestek, bestaat er groote kans dat de gedane aanbesteding veel spoediger door de bevoegde overheid zal goedge keurd worden. De aannemer van zijn kant moet, volgens de bepalingen van het lastenboek, al de uit te voe ren werken geëindigd hebben binnen den termijn van 150 werkdagen die beginnen loopen vanaf den datum vastgesteld in het dienstbevel. In de veronderstelling dat de werken begin September aangevangen worden, wat hoogst waarschijnlijk is, zullen zij tegen de aanstaande lente voltrokken zijn. De stad zal van dan af van een voldoenden watervoorraad verzekerd zijn om aan alle moge lijke waterschaarschte het hoofd te kunnen bie den en zal eveneens in staat zijn aan de bevoL king een beter en zuiverder water te leveren. Uitslag van de Aanbesteding der Verbeteringswerken aan Dickebuschvijver waarvan de opening der aanbiedingen op Dinsdag 30 Juni 1936, om 15 u., ten stadhuize plaats had 1), Laurent Dewilde, Baesrode Fr. 1.310.574,88 2) Jules Castelein, Gistel Fr. 1.346.830,61 3) C. Monballiu en zoon, Brugge Fr. 1.591.712,69 4) M. Crampe, St Andries Fr. 1.884.706,14 r=ii=ir=.n=ir=ii=ii=ii=ii=n=ii=ii—n—u—ii—n=u=l wordt gestild, weggenomen door de DENTOGÈNE. 5 frank in alle Apotheken. 't Is op den vlaamschen hoogdag 11 Juli dat de 2'' Handelsfoor voor West-Vlaanderen in Park Rumbeke hare poorten opent. Ter wille yan hare belangrijkheid de groot ste handelshuizen van 't.land doen er aan mede wordt deze jaarbeurs de tweede foor van 't land, onmiddellijk na de handelsfoor van Brussel. Deze foor is een bezoek overwaard alwie wil op de hoogte zijn der laatste uitvindingen en ver beteringen op allerhande gebied van nijverheid en huishoudartikels, moet deze foor bezoeken. En wie in gunstige voorwaarden wil koopen, zal hier veel beter dan in gelijk welk grootwaren huis, zijn gading vinden. Bijna alle exposeerende huizen staan prijsverminderingen toe, voor aan- koopen gedurende de foor. En wie van feesten en vermakelijkheden houdt zal niet minder goed gediend zijn. Hier volgt het programma der feestelijkheden voor de twee eerste dagen der foor. 11 Juli 1936 10 ure 's morgens Opening der 2'' provinciale Jaarbeurs in Park Rumbeke. 7 ure 's avonds Concerto door de harmonie Met Vlijt en Eendracht van Dadizeele Bestuur der M. Josef D'Hallewein. 8 ure Concerto door de Harmonie St Cecilia van Rumbeke Bestuurder M. Michel Boudrez. 9 i ureCinematografische vertooning in den hof. PROGRAMMA Othello. De 5 van de Jass. Indien tijd en luchtgesteltenis het toelaten nog 2 andere films. De films die afgerold worden zijn allemaal sprekende films. Tusschenin en na de vertooning, tot 1 ure, verlichting van Park en Molen. 12 Juli 1936 's namiddags 2.30 ureIn den hof, Concerto door de muziék- maatschappij Orde en Vlijt van Beveren Be stuurder M. Josef Rabau. 3.30 ure In het Zwemdok, groot Zwemfeest, ingericht naar de statuten van den Koninklijken Zwembondmet deelname van den Olympic Swimming Club van Antwerpen en al de zwem- vereenigingen der beide Vlaanders en met de ver zekerde medewerking van tal van kampioenen Guillini, Mitchell enz. enz. Lengte der baan 33 m. Starter M. Devadder. PROGRAMMA 3.30 ure100 m. vrije slag cadetten. 3.40 ure100 m. borstzwemmen beginnelingen. 3.50 ure100 m. rugzwemmen dames. 4.00 ure 100 m. snelheid beginnelingen. 4.10 ure100 m. borstzwemmen dames. 4.20 ure100 m. rugzwemmen beginnelingen. 4.30 ure100 m. vrije slag dames. 4.40 ure5 x 66 m. vrije slag beginnelingen. 4.50 ure3 x 66 m.- drie zwemwijzen dames. 5.00 ureBetoon van redden. 5.20 ureGezamentlijke oefeningen door Ostend Swimming Club. RUSTPOOS 5.45 ureMatch van Water Polo. Twee bekers zullen toegekend worden. In den Hof 6 ure Concerto door de muziekmaatschappij De Noordergalm van OudenburgBestuurder M. Hendrik Brouchmeersch. 7 ure Concerto door de muziekmaatschappij Kunst en Vermaak van Clercken Bestuurder M. Verstraete Justin. 9 ure Cinematografische vertooning in den hof. PROGRAMMA Afrique maudite. De 4 Officieren. Indien tijd en luchtgesteltenis het toelaten nog 2 andere films. Tusschenin en na de vertooning, tot 1 ure, verlichting van Park en Molen. Waarborg op Faktuur OOK GEWOON WERK IN ALLE PRIJZEN Verkoop van alle benoodigheden voor onderhoud van AUTO'S. ZEEMVELLEN SPONSEN RETSULPOLISH SIMONIS BORSTELS - GLAS VOOR AUTO'S

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 2