Au Luna=Park Mont=Noir Une PISCINE sur le Haut d'un Mont Charles HONGENAE 4 Visite du Premier Ministre de la Nouvelle Galles du Sud NOS VISITEURS CONTROLEBOEKEN VOOR BEENHOUWERS De Bedevaart van het 13th Belgian Field Artillery 25, Rue du Temple, 25 - YPRES ORDRES DE BOURSE Le Dentiste A. BOUCKAERT Téléphone N° 588 - 74, rue de Lille YPRES De Tandarts A. BOUCKAERT Telefoon Nr 588 74, Rijselstraat IEPER JEUGDHERBERGEN De J. H. 't Jezuietenhof te^ Antwerpen. UMIQLE AU MOA»E O M. Stevens, Premier Ministre de la Nouvelle Galles du Sud, accompagné de sa dame et de ses secrétaires, M.M. Ware et Jones, est venu visiter notre ville vendredi passé et a assisté le soir a la sonnerie du Last Post sous le monument de la Porte de Menin, oü il avait déposé préalablement une magnifique gerbe de fleurs naturelles en hommage aux Morts Britanniques. Assistèrent'a la cérémonie M.M. Vanderghote, bourgmestre Van der Mersch et Delahaye, éche- vins Versailles, secrétaire communal, et M.M. Leclercq, Vermeulen et Fl. Vandevoorde, mem bres du Last Post Committee, qui furent présen- tés a M. le Premier Ministre par M. le Major Mac Farlan. M. Stevens, Premier Ministre de la Nouvelle Galles du Sud et M. Vanderghote, bourgmestre, sortant de l'Hótel de Ville. Le samedi matin, M. le Premier Ministre et sa suite sont allés fleurir le Monument aux Morts Yprois et furent regus ensuite, a 9 h. 30, a l'hótel de ville par M. le Bourgmestre qui leur souhaita la bienvenue et les remercia de leur visite. M. Ie Premier Ministre exprima a son tour ses plus vifs remerciments pour l'aimable accueil qui lui avait été réservé ici a Ypres et se dit particu- lièrement heureux d'avoir pu assister au Last Post, hommage émouvant des habitants d'Ypres envers les défenseurs de leur ville. M. Stevens signa encore le livre d'or et prit congé de M. le Bourgmestre. (O) Vendredi 26 juin, le conseil général des ser vices d'électricité de la ville d'Eupen et exten sions, sous la conduite de M. l'Avocat Van Wer- veke, dont la familie est originaire d'Ypres, était de passage a Ypres. Le groupe composé d'une quinzaine de person- nes, comprenant M.M. Zimmermann, bourgmestre d'EupenEsser, ancien sénateur, bourgmestre d'Eynatten; le bourgmestre de Montzen Thielen, échevin, et Panckert, secrétaire communal d'Eu pen l'ingénieur Puttgens de l'usine d'Eupen, Kreusch, administrateur, ainsi que des ingé nieurs des services électriques de l'est de la Bel- gique, est arrivé a Ypres avec un assez grand retard de sorte que la visite projetée aux auto rités communales n'a pu avoir lieu. Une promenade d'une heure en ville avec arrêt a la Cathédrale, aux monuments aux morts, au cimetière anglais de la porte de Lille et la visite de l'hospicé Belle, oü un don en argent pour les pauvres fut remis a M. Bouquet par M. Zimmer mann, fut le maximum de ce qui pouvait être entrepris en un si court laps de temps dont dis- posaient les visiteurs. Ces messieurs ont exprimé toute leur admira tion au sujet de l'ceuvre dq reconstruction accom- plie par les Yprois et ont regretté que la guerre ait pu détruire tant de richesses d'art. La date de la Lady Haig Party est, d'après ce que nous apprenons, fixée cette année au Jeudi 16 Juillet prochain. Ce pèlerinage annuel, con duit par Lady Haig, comprendra environ 400» Ecossais qui assisteront ici, a 2 h. de l'après-midi, a une cérémonie religieuse sous la Porte de Me nin, au cours de laquelle le Last Post sera sonné par les clairons du Last Post Committee. te verkrijgen ten bureele dezer 34, BOTERSTRAAT, 34 Een dertigtal leden der Verbroedering van het 13th Belgian Field Artillery, waaronder zich be vonden Generaal De Cuyper, Kolonel Serckx, Kolonel Sansen, de Heeren Meunier, Didier, Le clercq, Marchien en Jvr. Montoisy, bestuursleden der Verbroedering, zijn Zondag laatst naar Yper gekomen om er hulde te brengen aan hun geliefde Dooden en eens de plaatsen te bezoeken die zij hier tijdens den oorlog langen tijd aan de zijde der Engelschen bezetten. Hun tocht naar Yper was opgevat als een vrome bedevaart naar de plaats waar zij zoo lan ge jaren gestreden hadden en waar zoovelen der hunnen roemrijk gesneuveld zijn, doch tenge volge van het verbod van den Heer Gouverneur, stoeten of optochten in te richten, kon de ontwor pen bedevaart met de gewenschte plechtigheid niet doorgaan. Al heeft ze dan ook met wat min der praalvertoon moeten plaats grijpen en al droeg zij aldus het officieel karakter niet van andere dergelijke plechtigheden, toch was ze er niet minder innig en gemeend om en is ze hier bij de bevolking, die nog immer de verdedigers van de stad erkentelijk blijft, niet onopgemerkt voorbijgegaan. Na hun aankomst met den trein uit Brussel, kwamen de bedevaarders bijeen te 10 u. 45 nabij de Hallen. Vandaar begaven zij zich, in afzonder lijke groepen, als gewone bezoekers, tot bij het gedenkteeken der Ypersche gesneuvelden en de ernevens aangebrachte gedenkplaat ter eere der dooden van het 13th Belgian Field Artillery. In tegenwoordigheid van den Heer schepen Van der Mersch, die de bedevaarders er namens de stad opwachtte en verwelkomde, legde Generaal De Cuyper aan den voet van het Ypersch monu ment en ook voor de gedenkplaat van het 13th B. F. A. twee mooie bloemtuilen neer. Vervolgens werden nog bloemen neergelegd aan den voet van het Belfort vóór het beeld van onzen immer betreurden vorst, Koning Albert, en onder de gewelven van het Britsch gedenk teeken der Meenenpoort ter nagedachtenis der Engelsche gesneuvelden. Om te eindigen werd nog, op het stedelijk kerkhof, een vroom bezoek gebracht aan het graf van M. Vandenbraambussche, stichter van het Last Post Comiteit en eerelid der Verbroedering van het 13th B. F. A. Daar had een korte doch aangrijpende plechtigheid plaats ter eere van hem die het initiatief genomen heeft van de in Engeland zoo geprezen en in gansch de wereld gekende hulde aan de Britsche Helden hier dage- lijksch onder de Meenenpoort gebracht. In aanwezigheid van M. M. Leclercq, adv. Butaye, H. Vermeulen en Fl. Vandevoorde, le den van het Last Post Comiteit, werd het graf van wijlen M. Vandenbraambussche door Gene raal De Cuyper bebloemd, terwijl het ontplooide vaandel der Verbroedering van het 13th B. F. A. boven het graf neerboog en in die indrukwek kende stilte, welke steeds op een doodenakker heerscht, de hier van allen zoo goedgekende en steeds ontroerende tonen van den Last Post weer galmden. De Heer R. Leclercq, ondervoorzitter van het Last Post Comiteit, bedankte den Heer Generaal De Cuyper en de leden der afvaardiging voor hun mooi gebaar, waarna de plechtigheid een einde nam. Na het middagmaal, dat hen te 13 u. in het Hotel Skindies opgediend werd, brachten de be devaarders een bezoek in autocar aan de gewe zen slagvelden rond Yper. Agent de change agréé a la Bourse de Bruxelles Téléphone 461 (o) Agréé des Chemins de fer Beiges et du Ministère des Postes, Télégraphes et Téléphones. TIENT SES CONSULTATIONS du Mardi au Samedi de 8 a 12 et de 14 a 18 h. Autres jours et heures sur demande. Aangenomen door de Belgische Spoorwegen en het Ministerie van Posterijen, Telegrafen en Telefonen. HOUDT ZIJNE RAADPLEGINGEN van Dinsdag tot Zaterdag van 8 tot 12 en van 14 tot 18 uur. Andere dagen en uren op aanvraag. Wij zijn er in geslaagd beslag te leggen op een paar foto's van jeugdherbergen, dit in verband met wat we onlangs over deze heerlijke bewe ging schreven, naar aanleiding van het mooie gebaar van ons stadsbestuur, welke het terrein voor het bouwen van een Jeugdherberg in onze stad, bereidwillig ter beschikking van de Vlaam- sche Jeugdherbergcentrale stelde. ai Een Jeugdherberg is een tehuis, waar de trek kende jeugd op haar tochten, een eenvoudig, maar prettig, veilig, goedkoop onderkomen vindt; een tehuis in den vollen zin van het woord, waar allen al is het nog voor zoo korten tijd zich als leden kunnen gevoelen van éénzelfde groot gezin, zoowel, de loopjongen als de hoog student, de bediende als het fabrieksmeisje. Jeugdherbergen zijn heelemaal geen goed- koope hotels Jeugdherbergen maken het trek ken tot een praktische mogelijkheid. Gesteund op het princiep der zelf-werkzaamheid de trekkers moeten zichzelf behelpen, onder de Trekkers brengen onze oude volksdan sen terug in eere, onder romantisch- lokkend mandolien getokkel, in de J. H. «De Al veren- berg te Assent- bij-Diest. zorgvolle leiding van de J. H. ouders leert zij de jongeren de handen uit de mouwen steken, en leert hen beter hun verantwoordelijkheid be grijpen en opnemen Aldus zijn de jeugdherbergen niet alleen van praktische maar ook van kultureele beteekenis G. R. D. Location de Maillots [\J0mbreUX JgUX et AttraCtiOHS!

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 4